Păreri Johnny English Reborn

(2011)

Johnny English... se întoarce!

Piratu pe 10 Decembrie 2011 15:26
Johnny English Reborn film in care defapt nimic nu a renascut mai degraba a asasinat primul film din serie cu propria sa arma acel umor ce si-a pierdut din parfum si mai mult s-o imputit.

Lui Rowan Atkinson pe langa faptul ca ia incaruntit parul cred ca ia pierit cel putin jumatate din simtul umorului odata cu inaintarea in varsta deoarece in mai mult din jumatate din scene a parut un clovn de actor nu ca inainte nu ar fi fost dar pe atunci cel putin dadea bine pe ecran.

Poate combinatia asta de James Bond tembel intr-o serie de ipostaze de “actiune” ce au prins viteza, l-au luat pe sus pe actor cu tot cu umorul sau si l-a vanturat pana cand nu a ramas doar un mare circ, o mare farsa la adresa trecutului glorios al umorului a la Mr. Bean.

Daca tot am asistat la o “executie” bine pusa la punct si regizata perfect sper sa nu mai avem parte de continuari tembele ca si acestea.

psihologu pe 18 Decembrie 2011 14:12
Pentru: fanii lui Mr. Bean si copii de 8-12 ani
Scenaristii William Davies (a lucrat si pentru primul Johnny English) si Hamish McColl (a scris Mr. Bean’s Vacation) nu-si bat prea mult capul. Plotul dezvoltat de ei e anemic, banal si anacronic. Nici vorba de vreo celula terorista la moda. Organizatia secreta – Vortex – folosind un drog care poate controla mintea – vrea sa-l asasineze pe primul ministru chinez la intalnirea sa cu PM-ul britanic. Si cum aventurile de spionaj incep la Hong Kong, zici ca suntem intr-un film dinainte de retrocedarea insulei catre China Mama.
Ritmul peliculei e ruginit, defectele pe scenele de actiune se cam vad, caruta de product placement de la Rolls Royce la BMW se inghite greu, iar tantalaul balbait, cu pantalonii pusi pe invers, mereu la locul nepotrivit, surprinzator cu doza sa de intelepciune acumulata in templele asiatice (pentru ca acolo il gaseste inceputul peliculei), dar in… citeşte

alexutz98 pe 24 Decembrie 2011 13:54
nota 10 cu felicitari e cel mai tare film comedie ca lumea ;-)
DragonMaster pe 10 Ianuarie 2012 16:50
Bun dar nu stralucit
Am asteptat demult acest film si pot spune ca nu sunt multumit dupa vizionare dar jocul actoricesc al lui Rowan Atkinson a mai schimbat putin valoarea acestui film iar ideea filmului nu pare una reusita dar merita totusi vizionat daca ai vazut si prima parte sau daca esti fan Rowan Atkinson.Ofer nota 7 filmului cu indulgenta.
WikdMovies pe 10 Ianuarie 2012 19:54
,,It's the killer cleaner, I finally got her!''
Replica cu care s-a incheiat filmul...geniala! Wow, se pare ca Rowan Atkinson inca le are...Ce sa mai spun, Rowan a fost Rowan! Desigur, filmul a reusit si datorita scenariului istet si side-kick-ului(ajutorul protagonistului) simpatic. De obicei, filmele de comedie reusite au in ele situatii sau glume amuzante; dupa ce s-a petrecut ,,gluma'', filmul te lasa sa o inghiti...Surprinzator, nu este cazul lui Johnny English:Reborn: glume reusite, situatii surprinzator de amuzante si un scenariu neasteptat de istet! Acum astept cateva zile pentru a-l viziona din nou!
akafreak pe 11 Ianuarie 2012 03:27
asta vrea sa fie comedie ?
daca si asta e comedie... ma uimeste faptul ca are o nota asa de mare
ciunga_n_par pe 11 Ianuarie 2012 19:48
Un film de comedie marca Mr. Bean (Rowan Atkinson) cu scene stupide dar amuzante.Pe mine unu ma amuzat la maxim.Vizionatil si hotarativa singuri daca va place sau nu,nu va mai luati dupa sfaturile altora!!!
walstar10 pe 11 Ianuarie 2012 21:23
Mai bine nu
PORCARIE DE FILM...COMEDIE DE 2 BANI....PAREREA MEA...........................
jacknicholson pe 11 Ianuarie 2012 22:32
Cam tras de par ce-i drept. 1 sau 2 faze mai hilare in rest nimic Pacat!
Sorin87 pe 11 Ianuarie 2012 23:04
Johnny English Reborn este un film plin de actiune si umor. Un film care mi-a placut si care m-a facut sa ma simt bine si sa rad pana nu am mai putut. Johnny English doar prin noroc reuseste sa treaca cu bine prin orice situatie dificila, si nu o face oricum ci cam stangaci. Un film care merita vazut!
Chelbos pe 12 Ianuarie 2012 15:06
am incercat de 4 ori sa vad filmul pana la sfarsit. nu credeam ca se poate face asa mare prostie. glume de pe vremea bunicii lui eminescu, situatii incredibil de neverosimile, joc actoricesc 0 barat. am ras la cateva faze dar ce rost are daca dupa aia stau serios si ma gandesc cum au putut sa faca asa prostie de film. in cele din urma am dat play la "The naked gun". asta film adevarat faze comice la greu si situatii mult mai realiste decat in Johnny English Reborn. producatorii filmului neau crezut retardati facand un asemenea film. nu intru in detalii ca sa nu povestesc filmul
Vorador pe 12 Ianuarie 2012 17:54
Johnny English's back
De obicei continuarile sunt mai slabe,dar acesta este mai bun decat primul film.Are atat de multe momente amuzante incat este greu sa te abtii.
MikeNight pe 12 Ianuarie 2012 18:51
nice
O comedie in stilul caracteristic al lui Mr. Bean, dar in rol de super " Stupid Agent " ...
nikkolle pe 13 Ianuarie 2012 23:42
Fara CUVINTE
Te prapadesti de ras ..............=))) si actori pe masura si scenariul este ..........fara cuvinte ! nu are nevoie de prezentare !
emy_sinaia pe 14 Ianuarie 2012 00:46
nu-i rau, dar...
nu stiu atii de ce nu vor sa recunoasca ca acest film nu e cine stie ce de capul lui, are cateva faze amuzante dar primul film a fost mai bun
zeki pe 14 Ianuarie 2012 15:09
Doamne , cat am putut sa rad ... Rowan Atkinson e bestial ! unul dintre cele mai tari filme de comedie pe care le-am vazut , are multe faze comice si cu siguranta o sa te prapadesti pe tine de ras .......
Apache95 pe 15 Ianuarie 2012 16:53
Nu e nici rau .dar nici bun !
SIncer ma asteptam la mai multe faze amuzante ,dar per total ...nu e foarte rau !
Cred ca un 7/10 e un scor corect

Alin420 pe 15 Ianuarie 2012 22:18
OK
bai filmu și-a făcut datoria de am ma face sa rad, este o comedie buna pentru o după-amiaza în weekend
Miaunel18 pe 16 Ianuarie 2012 00:45
My name is Bond.......Mr. Ben
O comedie buna marca Rowan Atkinson care ca de obicei ne face sa radem, partea tare este atunci cand il urmareste pe chinez parca era invincibil .......superba comedie.
cosmin742000 pe 16 Ianuarie 2012 17:08
O comedie buna pt pustii de pana in 14 ani care s-ar putea sa rada continuu la acest film. Eu am zambit de cateva ori.
Gabbella pe 18 Ianuarie 2012 13:47
Mi-a placut
M-am amuzat foarte tare urmarind acest film. Are unele faze extrem de haioase, iar Rowan Atkinson joaca exceptional. Recomand orcui acest film.
catasmile17 pe 18 Ianuarie 2012 22:58
Un film cat de cat bun !!!! A fost cam la fel de bun ca si primul film Johnny English !!! Merita vazut !!!!
Qube86 pe 19 Ianuarie 2012 03:13
Un film acceptabil care m-a tinut in fata ecranului...Prima parte lansata in 2003 mi s-a parut foarte slabuta si cam la acelasi lucru ma asteptam si de la acest film...Slava Domnului ca n-a fost la fel de slab insa nici de dat pe spate n-a reusit sa ma dea (la nici un capitol)...Multe clisee prezente in el...probabil pentru a reusi sa stranga un numar mai mare de spectatori...Cei care spun ca acest film are multe idei copiate de prin alte filme de acest gen nu se inseala (parerea mea din ceea ce am observat)...Rowan Atkinson, incepe sa isi arate usurel varsta si asta din punctul meu de vedere e un lucru pozitiv...N-am fost, nu sunt si dupa acest film in mod clar nu voi fi un fan al celebrului Mr. Bean insa trebuie sa-i acord credit pentru rolul facut in ''Johnny English Reborn''...De departe cel mai bun rol al lui dintre cele pe care le-a interpretat in vreun film pana acum (parerea… citeşte
mtraianc pe 19 Ianuarie 2012 14:12
6/10
ma asteptam la mai mult , are momente bune dupa care te lasa sa fumezi si iar una buna ,, samd,
Vokial pe 19 Ianuarie 2012 23:24
Gillian Anderson face toti banii
nu ma omor dupa comediile britanice, si nu suport filmele cu prosti - johnny english reborn se incadreaza perfect in cele doua categorii - nu regret insa cele 100 de minute, pentru ca am putut sa-mi reamintesc de Gillian Anderson, mai atragatoare si parca cu ochii mai verzi ca oricand!

'the truth is out there'

JaJe pe 20 Ianuarie 2012 21:46
O comedie reusita!
Umorul tipic actorului Rowan Atkinston! Foarte frumos filmul si mai ales amunzant!
sidexplozia pe 23 Ianuarie 2012 14:07
Comedie britanica
Un film bun in categoria lui. Momente specifice Mr. Bean combinate cu stilul comediilor englezesti. A meritat fiecare minut.
simcris2210 pe 25 Ianuarie 2012 18:02
Rowan Atkinson nu se dezminte. Face filme e razi in hohote. Sper s-o tina tot asa. Bravo lui!
Octaz pe 26 Ianuarie 2012 00:19
Domnul Bean se intoarce, de aceasta data in persoana lui Johny English. Poate ca afirmatia mea nu este cea mai adecvata, dar daca nu stiam ce film urmaresc, as fi zis ca urmaresc "Mr. Bean". Comportamentul e identic, cred ca acest actor nu poate sa se detaseze de acest personaj defel... si e bine... pentru ca Mr. Bean intotdeauna m'a facut sa rad in comparatie cu Johny English. Poate ca o sa vad si prima parte,poate e mai amuzanta... dar din ce am vazut aici, cu cateva mici exceptii, am cam ramas dezamagit.
AlissuLilly pe 29 Ianuarie 2012 13:36
filmul perfect pentru o zi de nastere!am fost la el de ziua mea si n-am regretat de loc a fost super si e foarte amuzant!
Ammelie pe 30 Ianuarie 2012 15:26
Johnny English Reborn (2011)
Filmul este destul de slabut, trebuie sa recunosc. Insa pentru fanii lui Rowan Atkinson, acest lucru va trece neobservat. :) Personajul lui Johnny English este la fel de amuzant ca 'in tinerete'. 6/10
margott pe 02 Februarie 2012 20:03
Putin mai bun ca cel din 2003. Nu mi se pare o comedie foarte reusita seria Johnny English, mai mult mi-a placut Mr. Bean's Holiday.
Andrei.Ciprian pe 10 Februarie 2012 09:28
Rowan Atkinson
Bun.Mi-a placut si este o comedie reusita.Este la acelasi nivel cu primul film.Merita
legolas05 pe 10 Februarie 2012 16:04
mie mi'a placut filmul,este destul de fain,totusi mai mult mi'a placut primul film,nota 8
danutza012694 pe 17 Februarie 2012 10:21
tareeeee:)) super film mai bun decat prima parte....Scenele destul de amuzante am ras intruna:))nota 10
diana7 pe 21 Februarie 2012 23:14
Johnny English Reborn
Johnny English Reborn mi s-a parut un film cam plictisitor
andyy pe 26 Februarie 2012 01:10
Un film tipic personajului Mr. Bean, cu umorul caracteristic.
cosmin_kedii pe 26 Februarie 2012 17:29
Eu recomand acest film pentru oricine care vrea să aibă un timp bun
Rowan Atkinson oferă întotdeauna o comedie solida

CRNL pe 29 Februarie 2012 21:46
Nu are la fel de multe faze amuzante ca si primul, dar este o perfectionare a lui johnny english..este mai multa actiune si iti pastreaza atentia pana la final.
tony_mondyalu pe 16 Martie 2012 18:13
mie personal mi sa parut mai bun ca prima parte.....ff bun filmul
Ccucu pe 02 Aprilie 2012 11:29
Nu
Mai bine faceam altceva. trailerul a fost bun, filmu la fost o porcarie.
viro1983 pe 08 Aprilie 2012 09:34
Amuzant
Foarte amuzant.Mai ales cand ii dadea babei in cap.
claudiu-daniel-lugoj pe 31 Mai 2012 18:47
Un film bun, o comedie savuroasa ce te face sa te simti bine.Este un film bun de urmarit cu familia.
Pavel.F pe 10 Iulie 2012 12:26
O comedie foarte buna si reusita. Am ras foarte mult la actiunile dezastruoase ale lui Johnny English, care prin noroc chior trecea cu bine de orice situatie grea :). M-a amuzat mult si scenele cu acea batrana chinezoaica care tot vroia sa il omoare pe English. Rowan Atkinson dovedeste inca o data ca este unul dintre cei mai buni actori de comedie si aici, in acest film, a jucat excelent.
fleur_de_paris pe 19 Iulie 2012 12:53
Minunat filmul.
Merita vazut!
Nu m-am gandit ca va fi atat de bun!

DiCaprio21 pe 01 August 2012 01:49
super tare filmul , am ras aproape pe toata durata acestuia ... merita vazut fara nici un fel de ezitare !
alex008 pe 18 August 2012 01:51
am urmarit primul si mai apoi acesta si pot spune ca acesta a fost dezamagitor. Nu au fost prea multe faze la care am ras - in comparatie cu primul. Nu stiu de ce la genuri nu apare actiunea deoarece e mai mult actiune decat comedie
deadlord pe 25 August 2012 15:53
La fel de bun ca primul, poate chiar ma bun.Merita vazut.
truesensation pe 16 Octombrie 2012 16:19
deja Rowan Atkinson ma cam plictiseste faze tipice lui in aceasa comedie. Mi s-a part mai mult ca este o parodie dupa bond s-au rolul lui Cruise in Misiune Imposibila
Razvan600 pe 23 Octombrie 2012 21:44
Un film de comedie foarte bun cum ne-a obijnuit Rowan Atkinson de-a lungul timpului, in orice caz a fost mai bun ca cel din 2003.
Go 1 2 3