Păreri Iron Man 2

Iron Man - Omul de oțel 2

conspiracy_theory pe 17 Iunie 2010 14:40
Daca o sa mearga tot asa seria o sa isi piarda din valoare. Filmul e dintr-o bucata si povestea ar trebui sa fie mai captivanta. Au inghesuit in filmul asta prea multe si cred ca le-ar trebui mai multa imaginatie si sa invete cum sa distribuie actiunea in fiecare sectiune sa aibe un inteles filmul sa poate cu cateva povesti spuse frumos sa mai faca si economie la bugetul filmului... dar asta e cheia partea spusa si nu neaparat actiunea in sine. Ei pur si simplu fac abuz de actiune ceea ce trebuie la un astfel de film dar sa mai lasam loc si pentru partea storyline!
Flavio pe 11 Iunie 2010 20:21
A 2 a parte nu mi-a placut...! Mai bine ramaneau la o singura parte asa avea haz filmu.Deja se stia cine este Iron Man si nah ..pierdere de tp
Riana22 pe 18 Mai 2010 15:24
super film merita vazut este unul din filmele care m-a placut ff.mult, actiune,suspans si nu in ultimul rand foarte multe efecte speciale
kanibalo pe 16 Mai 2010 09:57
am vazut filmul si pot spune ca mi-a placut,e destul de bun,dar parca tot primul este mai bine facut.L-am vazut la Patria pt. cine e din Craiova stie ca se vede ca-n pl,printr-un proiector de tot rasul.
hix_boty pe 14 Mai 2010 02:34
Titlul este genial
Am mai scris in forum despre IDIOTUL care traduce titlurile filmelor .. a invatat engleza la coada vacii ... IRON = FIER ba intelectualule. Doamne cat de prosti sunt unii .. dar "asta" care se ocupa de traducerea si "adapatrea" titlurilor .. ii intrece cam pe toti ..
Sincer DL. IDIOTU' .. nu mai traduce titluri intre 2 manele.

gigi1980 pe 07 Mai 2010 19:56
e mai buna prima parte.prea multe vedete,macar daca isi aveau rostul.
claudiu7boss pe 28 Aprilie 2010 21:11
Ma gandesc sa il vad vineri, cati bani mai am, 1,2 aha 13 lei (putin mai mult decat e filmul pentru mn). Eu prefer sa ma duc la un film decat sa imi cumpar ceva nesanatos sau nefiresc ce dispare intr-o ora, devine inutil, se strica sau ma plictisesc de el.
Button pe 17 Iunie 2010 19:42
E o continuare doarte buna a primului film din serie, dupa parerea mea chiar mai bun decat precedentul. Ce mai! Daca vreti actiune, comedie si SF la un loc cu o poveste interesanta urmariti filmul asta.
P.S. - Atitudinea lui Tony Stark (Robert Downey Jr. ) face toti banii! :))

www. pe 11 Mai 2010 13:27
cum sa te uiti la un film in doua parti sau trei sau sase si sa incepi cu sfarsutul asta e deja prostie, Iron eu stiu ca insemana fier in romaneste nu steel care e otzel.
razsax pe 07 Mai 2010 14:23
De ce sa nu recunoastem? Fiecare din noi si-a dorit macar o data sa fie in pielea unui supererou!
Superputeri, superfemei etc
Toate condimentele marca Marvell.

ddaniel pe 01 Mai 2010 17:15
iron man 2 il astept de mult am vazut trailerul si mi se pare ca este cel mai bun film din 2010.Actori sunt tari dar cel mai mult imi plac secventele
sotha17 pe 01 Mai 2010 12:33
excelent, favreau spre deosebire de m bay (transformers 2) a reusit sa continue un imens succes cu ceva si mai bun. RDJ joaca si mai bine, iar Mickey este every ones favourite villain :) de vazut
Paraiah pe 01 Mai 2010 11:04
Am vazut filmu aseara. Ce pot sa zic?.... nu are la fel de multa actiune ca primul dar se concentrează mai mult pe poveste. Per total este pe placul tuturor. Nu ratati filmul.
stefan_bjj pe 17 Aprilie 2010 20:08
bueyyy, sunteti multi care v-ati ratat cariera; trebuia sa va faceti profesori de gramatica
radumacovei pe 06 Aprilie 2010 01:56
super film
super film cel putin Iron man 1, abia astept sa-l vad si pe iron man 2 ....
Ruben pe 03 Aprilie 2010 00:25
lux!
au fost multe filme cu efecte speciale dar asta cred ca e cel mai bun ...foarte realist imi place...astept sa apara!
StevieGG08 pe 27 Martie 2010 11:04
abia astept!
primul Iron Man a fost foarte reusit...abordarea realista a lui John Favreau m-a surprins si sper ca si sequelul sa fie la fel de bun...
TreadeR pe 25 Martie 2010 03:06
prima parte din iron man a fost pentru mine ceva frumos adica mi.a placut. Din ce observer din trailere se pare ca si a doua parte va fi la fel de frumoasa.
dandi pe 11 Septembrie 2010 09:50
Foarte tare
Mi-a placut mai mult decat primul, a fost si mai multa actiune, si Scarlett Johansson a jucat betton.
zazuulii pe 21 Aprilie 2010 17:11
zazuu
e un film superb care iti creste adrenalina si abia astept sal vad 3d
Teddy-T pe 19 Aprilie 2010 19:53
...
:D vreau sal vad pare prea marfa :) ............................................................
Doody pe 18 Aprilie 2010 16:53
Pe langa efecte, sper sa aiba si o poveste pe masura. Iron Man 2 va ajunge în sălile IMAX, locul unde efectele 3D sunt cu adevărat speciale, iar dacă mizăm şi pe calitatea producţiei pe partea de scenografie (aşa cum a fost şi primul Iron Man), putem spune că "noul
Om de fier" se va număra printre producţiile de succes apreciate atât de public, cât şi de critici. Şi distribuţia este una cu nume grele : Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Samuel Jackson, Mickey Rourke şi Gwyneth Paltrow. Momentan, doar aşteptările sunt ridicate, iar ultimul trailer apărut pe Internet ne face să ardem şi mai tare de nerăbdare. Premiera în România va avea loc la sfârşitul acestei luni, mai exact pe 30 aprilie.

babydulcicutza pe 17 Aprilie 2010 13:18
Dat fiind ca prima parte a fost super, sper ca nici Iron Man 2 sa nu se lase mai prejos. Oricum nu mai e mult si vom afla. :)
rockhard pe 06 Februarie 2010 14:53
superhero
o sa rupa topurile,o sa il vedem si pe war machine bine k au schimbat actorul si au pus unul cu experientza
persiap87 pe 28 Ianuarie 2010 15:43
Film de Oscar
Da merita vazut mi-a placut foarte mult filmul Iron Man 1 ala primul dar si acesta al doilea ma lasat masca chiar am ramas impresionat, surprins de Iron Man 2 adica partea a doua; ce sa zic este foarte cool filmul de oscar merita vazut dupa parerea mea vi l-as recomanda.
lightyagami pe 17 Aprilie 2010 11:23
Omul de Otel?
Cum adica Omul de Otel, credeam ca asta e Iron Man, nu Superman, the Man of Steel. Lol de ce au pus Omul de Otel in loc de Om de Fier care ar fii traducerea corecta? Sau poate ca, chiar este vorba despre un nou film cu Superman despre care nu stiu eu si au pus posterul pt. Iron Man?

Your thoughts?

Eustake pe 30 aprilie 2010 18:53
IMO traducatorii sunt niste "duşi"...
JustMeInHell pe 15 Aprilie 2010 14:35
THe Best
Nu va mai bateti capu filmul este tare lasatima cu Harry rht sau alceva nau decat sa se uite plozii la arba cadam focus pocus sau alte tampenii. Ala e Aventura Filmele de actiune sunt tari Fast and Furios 5 Iron Man RIdick asteas filme calumea :)
BillKaulitz pe 13 Aprilie 2010 21:04
Mi se pare mie sau prima poza e din Iron man 1? Si a doua, numai ca e facuta in photoshop, destul de faina... anyway, filmul o sa fie bestial, just wait and see!
BallGr33zy pe 19 Martie 2010 10:54
:))
Iar l'au tradus Omul De OTEL :)))))))))))) penibil :((
fanty pe 6 aprilie 2010 01:37
pt ca este o combinatie de aur si otel!;))
digitel pe 08 Februarie 2010 22:51
Deci e prea misto facut filmu...sper sa aiba acelasi succes ca primul!
Crepsley pe 24 Aprilie 2010 13:55
astept sa-l vad,din trailer nu mi se pare cine stie ce....
iandme pe 10 Aprilie 2010 04:14
Iron Man 2
Nu vreau sa vorbesc fara sa stiu .. Dar mi se pare super plictisitor.. Prima parte o am in calculator de cateva luni .. si nu m-am uitat..
primmo pe 6 mai 2010 10:12
si totusi o faci..
neky1984 pe 30 Aprilie 2010 12:24
F Slab
cred ca e cel mai slab film din 2010... dar sunt curioasa cum va fi IRON MAN 3, poate acela va fi mai bun ca vor sa-l scoata in 3D
Medicate pe 1 mai 2010 19:47
"cred ca e cel mai slab film din 2010" , bah eu zic sa te lasi de "sporturi extreme" ( comentatul filmelor ) si sa te duci sa te calugaresti , 2010 nu s-a incheiat inca , nu ai de unde sti ce fel vor fi filmele urmatoare. Slab ? nu prea cred ...
Sergiu.Lobont pe 4 septembrie 2010 20:19
Mah Medicate si Titimiti, va vine sa credeti ca unii au alte gusturi decat voi? Vedeti...asta inseamna democratie... libertate in gandire, eu zic sa va luati o pauza de pe site pana ajungeti si voi la concluzia asta. Si inca ceva... daca cineva da o nota mica filmului nu inseamna ca voi sunteti "cool" si el e "nashpa", inseamna ca aveti gusturi dierite si ca nu puteti sa fiti impreuna. E timpul sa va actualizati mentalitatea pentru 2010 pt ca altfel veti avea probleme la ficat.
user-64f498133bae0 pe 03 Septembrie 2023 17:42
Cred ca lis-au urcat la cap cand vazut ce succes a avut primul ca la asta nu le-a prea reusit. Nota 6 pt Robert Downey JR si multa muie cosmin
user-64d92a5f707d1 pe 13 August 2023 22:17
Un film cu un scenariu decent pentru o continuare cu o distributie perfecta asa ca îi dau 7.4
bloodthirst pe 04 Decembrie 2022 12:34
Plictisitor, actiune putina, scenariul de c...t.
Actor bun, insa Mickey Rourke nu mi s-a parut potrivit pt rolul din acest film.
Copiii cu siguranta adora Iron Man, asta i-a facut succesul,
Imi pare rau dar nu pot spune ca Iron Man 2 este un film bun.

alexreviews123456789 pe 24 Martie 2021 10:02
Mie mi-a placut acesta mai mult decat primul,desi s-a cam bazat pe acelasi scenariu, eu zic ca merita vizionat
user-5c7fd2eb27848 pe 06 Mai 2019 16:08
Povestea mi-a placut, efectele speciale au fost foarte bune, interpretarea actorilor, de asemenea, a fost acceptabila.
Apariția lui War Machine a fost foarte bună și apariția lui Tom Rolland că tanarul Piter Partner a fost reusita merita si recomand notă 10+.

user-5a1afdcbc1b83 pe 30 Aprilie 2019 20:40
Super film personal,il consider peste primul din mai multe puncte de vedere.Este mai amuzant,ceva mai complex iar scenele de actiune sunt mult mai spectaculoase.Un film foarte bun si per total o trilogie ce merita urmarita.
Robert Downey Jr. este perfect in pielea lui Iron Man nota 10+

andystarx pe 24 Ianuarie 2019 15:57
Fata de prima parte ,acesta mi s-a parut putin mai bun,nu cu atatea bubuituri prostesti,cateva dialoguri,acting bun al tuturor actorilor,acceptabil !
carmen_angelus_romila pe 01 Octombrie 2018 09:49
Un al doilea film foarte bun al seriei "Iron Man", cu un actor in verva, l-as numi aici pe Robert Downey Jr., si carismatica actrita Gwyneth Paltrow, care isi duc eroii povestii in noi confruntari fantastice cu personajele malefice deja bine cunoscute.
mihai_barbu pe 27 Octombrie 2015 20:42
HMMM e un film ok adica e cel mai bun din trilogie parerea mea
gaby_gaby18 pe 01 Iulie 2015 11:16
Povestea mi-a placut, efectele speciale au fost foarte bune, interpretarea actorilor, de asemenea, a fost acceptabila; singurul lucru care m-a dezamagit a fost dialogul. Pe langa faptul ca replicile au fost cat se poate de banale si lipsite de orice idee cat de cat memorabila, totul a fost trecut pe repede inainte, parca prea repede. Am senzatia ca peste doi-trei ani, atunci cand voi vorbi cu cineva despre Iron Man 2, voi putea aminti doar de armata de drone si de rusul care vrea sa se razbune pe Tony Stark.
mari56x pe 23 Februarie 2015 10:03
Bun, mi-a placut mai mult primul dar bun si asta... Downey intra perfect in pielea lui Tony si nu stiu ce alt actor putea face rolul mai bine de atat.
omucuvaloare pe 20 August 2014 19:57
AndreBlack pe 31 Mai 2014 15:28
Foarte bun filmul . Chiar mai bun decat primul film . Multa actiune si efecte speciale .
Stefanzy pe 31 Ianuarie 2014 20:41
Un sequel bun numai ca in anumite locuri actorii se mai lasa in jos si mometele acelea strica filmul ... :(
Claudynho pe 31 Ianuarie 2014 12:07
Iron Man 2 un film foarte tare, Robert Downey Jr. un actor de milioane !!!
vyydo pe 20 Octombrie 2013 11:41
Pare putin cam tras de par, dar merge, mai ales ca pe final apare si ideea de Razbunatori.
Infinity pe 12 Septembrie 2013 17:38
Iron Man 2 (2010)
Probabil nu este la fel de bun ca primul, la fel de proaspat, dar asta conteaza mai putin. Se pune accent de data asta mai mult pe caracterul lui Robert. Doza de umor nu lipseste, efectele nu lipsesc nici ele si avem parte de o distributie mult mai bogata fata de precedentul. Are tot ce-i trebuie, dar parca lipseste ceva. Ceva ce in prima parte a fost. Anyway, trebuie vizionat.
Go 1 2 3 4 5