Păreri Iron Man 2

Iron Man - Omul de oțel 2

danii1234 pe 03 Februarie 2013 14:06
Desi continuarile la filme nu sunt intotdeauna la fel de stralucite ca si primul film , in cazul lui iron man pot zice ca si partea a2a e reusita si abia astept partea a3a
deadlord pe 06 Septembrie 2012 16:15
Acest Iron Man este la fel de bun ca si primul....................
NmpN pe 18 Iulie 2012 21:39
Din pacate Iron Man 2 e mai slab ca primul . Nu prea mi-a placut . Actiunea trecuta cu vederea , finalul slab , doar Robert Downey Jr ramane acelasi si da viata filmului :))
alin.cristian pe 18 Iulie 2012 14:43
Shoot to Thrill
Mi s-a parut mai bun decat Iron Man, un film pe care il poti viziona cu placere. Coloana sonora de la AC/DC se potriveste foarte foarte bine:D !
miaa pe 16 Iulie 2012 14:23
Robert Downey Jr. este cel mai potrivit pentru rolul lui Iron Man... adica serios acum va imaginati alt actor in rolul lui Tony Stark? In schimb filmul a fost foarte frumos, iar aparitia lui Scarlett Johannson a adus un plus filmului.
margott pe 03 Iulie 2012 12:43
Nu se poate spune ca e mai slab sau mai bun decat primul film, eu n-am vazut asa mare diferenta intre cele doua filme Iron Man. Mi-a placut combinatia de umor si actiune, e singurul lucru care-l diferentiaza de celelalte filme cu super-eroi.
Banana02 pe 16 Ianuarie 2011 03:25
Nice
Foarte frumos filmul , ma asteptam sa fie aiurea ,de obicei la filmele genul pe mai multe parti , prima parte e miez rupe tot ,vizualizari , dvd-uri vandute, raiting. etc. dar acesta a fost diferit chiar mai bun decat primul , nu e mare diferentza dar e mai bun .recomand tuturor .nota 8
theothe pe 12 Ianuarie 2011 20:11
pai...
daca e dupa umila mea parere...primul a fost mai bun...
acesta are story slabut...zlab.

corinamarilena pe 08 Ianuarie 2011 12:11
mi-a pacut acest film parca mai mult decat prima parte, poate si datorita prezentei Scarlettei Johansson care este foarte frumoasa.
mtraianc pe 26 Decembrie 2010 23:49
mai slab ca 1
trucaje reusite , dar in ansamblu filmul ete doar bunicel
BladeBt pe 09 Octombrie 2010 19:55
Iron Man 2
Un super film, mi se pare mult mai atractiv decat prima parte, desi sunt alte intamplari, insa per total, merita vazut fara doar si poate :)
Octaz pe 29 Septembrie 2010 23:17
In sfarsit am reusit sa il urmaresc ! Iron Man 2 ! Atat de asteptat a fost de catre toata lumea, iar in general cand asteptarile sunt mari , dezamagirea e la fel de mare cand apare. Nu ca filmul a dezamagit lumea , dar aici postez parerea mea ,iar parerea mea e ca primul Iron Man a fost de departe mai bun ca acesta.Mi'a placut tehnologia de ultima ora, si tipul de persoana pe care l'a afisat Tony Stark, un model de urmat ! Cursa de F1 de la Monaco a fost cam trasa de par,nu mai spun ca acele masini nici nu se compara cu masinile de F1(imitatiiii).Si daca ar mai fi ceva nu de bine de zis ar fi Mickey Rourke care a dezamagit profund.Dar sa trecem si la pareri bune : actiune foarte multa , un fir logic urmat aproximativ bine si super eroi cat cuprinde.Un film de la care asteptam mult mai mult , poate din aceasta cauza nu mi s'a parut special,fiindca as fi vrut sa fie foarte ,foarte bun. Am… citeşte
Ammelie pe 27 Septembrie 2010 11:48
Iron Man 2
Inca un film a carui sequel se dovedeste mult mai slab decat prima parte. Pe cat de inovativ si freshh a fost primul Iron Man, pe atat de previzibil si slab construit a fost al doilea. Exact aceasta impresia mi-a lasat: de scene si actiuni lipite la repezeala si cu un super-glue nu foarte rezistent. Noroc cu sarmul lui RDJ care mai salveaza inca un film. Cateva scene faine, cateva monstre de replici spumoase livrate in stilul RDJ, dar cam atat. 6/10
balika pe 14 Septembrie 2010 01:22
Iron Shit (scuzati expresia)
Sunt filme nereusite peste care pot sa trec fara sa spun ceva jignitor, doar ca-mi pare rau pierzand timpul vizionandu-le. Iron Man 2 nu face parte din aceasta categorie si ma simt nevoit sa rostesc cateva cuvinte in defavoarea lui. In primul rand m-am saturat de supereroi aparand ca ciupercile dupa ploaie. Filme fara o tema anume, doar efecte speciale si violenta. O armata de roboti zburand ca oznurile pe cocaina, iron man revenind miraculos gasind solutia in cateva minute, un rus nebun indragostit de pasari si un pic romantism pe un acoperis la sfarsit. Ca toate astea sa fie prezentate a avut nevoie regizorul de doua ore. De multe ori eram pregatit sa opresc filmul. Daca ma uitam singur, cu siguranta procedam asa. Fanilor infocati de chiciurile hollywoodiene o sa le placa. Mie nu mi-a placut.
nepoate pe 08 Septembrie 2010 04:52
;)
bun film.downey jr dovedeste ca este un actor bun.am senzatia ca o sa ajunga serial iron man ca si saw .
mitzu2250 pe 07 Septembrie 2010 00:23
filmul este frumos ...
dar finalul este ... totul 8->

arsenie2010 pe 14 August 2010 10:07
bun
continua cu bine actiunea are cateva momente puierile in rest merita vazut
TheSupervisor pe 08 August 2010 20:45
............................................................................................................................................
marius_apostol pe 08 August 2010 11:35
pur si simplu nu sunt un fan Robert Downey Jr....ins atrebuie sa recunosc ca Mickey Rourke este genial (in ciuda incercarii sale nereusite de a-si intinerii fata:))
angeletomio pe 07 Iunie 2010 15:44
Un film cu umor, actiune si efecte speciale din plin. Scarlett Johansson mi-a plăcut în mod special, iar Robert Downey Jr. joacă la fel de bine ca de obicei. Mickey Rourke dă imaginea eroului negativ inteligent şi descurcăreţ pe care ar trebui să o dea, dar nu străluceşte.
Filmul mai merită văzut pentru încă un scop: efectele speciale. Acestea au fost foarte bune

nyuszi pe 03 Iunie 2010 21:23
Mie-mi place de Robert Downey Jr. Serios! El a fost motivul pentru care am fost sa vad filmul asta, si din acest punct de vedere nu am fost dezamagita: tipul e genial.

Acum, adevarul adevarat este ca toate filmele astea sunt cam tot a apa si-un pamant: un nene rau, un nene bun, o fata draguta si multe explozii. Dar, nah, a fost distractiv, si sincer nu-mi pare rau c-am dat banii pe bilet. Mai bine o prostioara amuzanta si fara pretentii decat o tampenie care se crede capodopera. :)

mvpsebi pe 30 Mai 2010 14:50
efecte..si cam atat
Nu se ridica la nivelul primei parti..nu are parca din misticismul primului, in prima parte vedem cum prinde viata Iron Man, in al doilea nu vedem decat niste forme de roboti care se impusca intre ei..oricum un plus pt faptu' ca nu duce lipsa de actiune. Cred ca a treia parte va fi mai interesanta, am citit ca va fi cu Mandarin. :d
RomaniaMare pe 26 Mai 2010 03:41
O continuare demna a primei parti,iar Downey Jr. este iarasi EXTRAORDINAR !!!
6Patronul9 pe 22 Martie 2018 17:36
Personal,il consider peste primul din mai multe puncte de vedere.Este mai amuzant,ceva mai complex iar scenele de actiune sunt mult mai spectaculoase.Un film foarte bun si per total o trilogie ce merita urmarita.
Iulidesprefilme pe 13 Februarie 2017 19:50
Povești, povești, povești...Ce-nvață copiii noștri de-aici ? Mai nimic...Poate doar că performăm, noi ca umanitate, în domeniul armamentului de apărare...
AlexandruDragosStegaru pe 23 Ianuarie 2016 19:02
tafalogugabriel pe 05 Ianuarie 2015 20:50
Iron Man 2 este un film distractiv,si chiar imi place,insa a fost o foarte mare dezamagire cand a aparut.Nu e un film rau,insa este un mare - pentru universul cinematic Marvel,si probabil mi-ar fi placut mult mai tare daca primele 2 filme din franciza asta,si anume Iron Man si Incredibilul Hulk,nu ar fi fost atat de bine realizate.Scenariul din Iron Man 2 e catastrofal.Sunt unele scene care inca ma intreb daca era necesar sa fie incluse.Filmul ar fi supravietuit si fara ele.Sam Rockwell e un actor bun,insa e teribil in filmul asta.Personajul sau,Justin Hammer,e un personaj enervant,prost scris,prost interpretat,si care e mai mult un personaj de desene animate decat unul de film.Momentele trase de par nu lipsesc nici ele.Cum ar fi scena in care Rhodes ia costumul de War Machine de la Tony Stark.Sa recunoastem,Rhodes nu avea cum sa piloteze costumul fara nici un pic de antrenament de la… citeşte
Alexys01 pe 14 Iulie 2014 23:32
Mi-a placut mult filmul. Mai ales scenele de lupta.
Sorin87 pe 28 Iunie 2013 08:41
Este un film cu efecte speciale foarte reusite dar si cu o poveste care isi tine firul, imi place emplema Iron Man si astept cu nerabdare sa vad si Iron Man 3
bcacata pe 07 Aprilie 2013 21:19
Filmul a fost excelent . Ce ne putem astept de la Iron Man. Sper ca Iron Man 3 sa fie la fel de bun ca primele doua.
truesensation pe 18 Octombrie 2012 12:42
Pentru mine atat filmul acesta, cat si primul sunt o capodopera
krstplay pe 27 Iunie 2012 13:58
daca ti-a placut prima parte pe aceasta a doua o s-o iubesti :X
mariri pe 04 Iunie 2012 18:31
Mi-a placut filmul, cu multa actiune, efecte speciale, romantism si umor ( cu toate ca nu se prea observa). O continuare faina dupa megasuccesul primului film.
radu3455 pe 28 Aprilie 2012 10:08
cu siguranta este mai slab decat primul oricum e de urmarit si acest film
alekz26 pe 20 Ianuarie 2012 22:57
Nu la fel de bun ca prima parte,dar a fost ok. Astept Iron Man 3!
MNarcis pe 15 Ianuarie 2012 11:12
O continuare bunicica care merita vazuta de fanii primei parti (eu l-am vazut de plictiseala), este plin de efecte speciale si are parte de un villain bun (ma refer la Mickey Rourke)......o continuare buna pt fanii seriei!
RoxyD pe 29 Octombrie 2011 19:17
. ... frumos filmul ... .
xerses pe 21 August 2011 23:09
Un film grozav.Un alt tip de erou ce beneficiaza de interpretarea maiastra a lui
Robert Downey Jr.

DiCaprio21 pe 19 August 2011 09:35
foarte bun
... totusi mie mi-a placut foarte putin prima parte mai mult , dar totusi si aceasta a doua parte a filmului ca sa ii zic asa a iesit foarte bine .. astept sa apara iron man 3 sa vedem ce va iesi :)
Crist11 pe 06 Iulie 2011 17:43
Bun filmul, insa prima parte mi-a placut mult mai mult.
Cipryone pe 05 Iulie 2011 11:28
Lumea întreagă ştie că inventatorul miliardar Tony Stark este supereroul Iron Man. Guvernul, presa şi chiar publicul fac presiuni asupra genialului inventator pentru ca acesta să-şi doneze imbatabila armură oamenilor de ştiinţă ai armatei, dar lui Tony îi este teamă că revoluţionara tehnologie va ajunge în mâini greşite. Cu Pepper Potts şi James Rhodes alături, Tony creează noi alianţe şi se confruntă cu distrugătoare noi forţe, printre care criminalul Vanko, dar şi fabricantul de arme Justin Hummer.
alecs.bradeni pe 26 Aprilie 2011 17:34
filmul e bun..pot spune ca e mai tare decat prima parte
danymury pe 05 Aprilie 2011 18:21
foarte frumos...asa mai merge ..tot mai multi roboti...tot mai inalta tehnologie...foarte tare
catasmile17 pe 02 Aprilie 2011 11:58
primul a fost destul de fain !!!!!!!!
dar cred ca al doilea este si mai fain !!!!!
asteptam al 3-lea

ylyutza pe 31 Martie 2011 17:32
mia placut mai mult ca primul,merita vazut,nota 10
luciivan pe 20 Martie 2011 09:17
De ce tot timpul filmele care ar trebui sa fie super tari lasa de dorit la capitolul `story line`...nu stiu e prea sec...prea simplu...nimik sa te tina in suspans , nimik care sa evidentieze geniul regizorului...pana la urma Iron Man nu are cum sa moara nu ??? SEC...
Si Kick-ass a fost mai tare ) Marvel Entertainment is going down...

kakamo pe 09 Martie 2011 12:55
Nu stiu ce va place la filmul asta
Chiar nu inteleg ... povestea de 2 lei ... fata lui Mickey Rourke inspira mare inteligenta cand face el manevrele alea la dispozitiv... mare talent, mare caracter. Puteau sa ia si ei unu de inspira cat de cat ceva inteligenta, macar N Guta :)
BRUMA pe 19 Februarie 2011 15:33
La fel de bun ca si primul film din 2008
nota 9
......

zeki pe 07 Februarie 2011 18:51
super bun filmu , ambele parti sunt bune , merita vazut ....
bogdi_07_yo pe 16 Ianuarie 2011 00:28
O continuare pe masura primului , amandoua foarte bune.
Go 1 2 3 4 5