Păreri Black Adam

(2022)

Adam întunecatul

user-627d876b165eb pe 23 Octombrie 2022 00:27
Pot spune ca am avut răbdare sa vad filmul până la sfârșit și cred ca îmi pot spune o părere
Un film cu efecte bune dar în rest desene animate cu zburători și..
Asta este părerea mea
Nota 5

preda_diana pe 20 Octombrie 2022 20:47
melodia
Poate ma insel, dar fondul sonor seamana cu melodia, Fetele de la Capalna. Nu am vazut inca filmul, dar sper sa fie bun.
ishmael pe 26 octombrie 2022 20:04
da, asa este https://www.vice.com/ro/article/93a985/dansul-fetelor-capalna-film-black-adam-soundtrack
rayker pe 23 Octombrie 2022 00:32
Trebuie vazut in formatul 4DX.. bestial.
Un film de nota 7 per total.
Mare surpriza dupa prima parte de generic. Recomand sa ramaneti 2 min in plus in sala pt a vedea secventa.

user-5cd2e1936b9c9 pe 18 Noiembrie 2022 21:34
UN FILM DE DISNEY+ ,desene toată ziua,scenariu de copii
dana_lungu pe 06 Noiembrie 2022 20:40
Cel mai prost film ever la care am fost.
Nu inteleg cum a putut sa joace Pierce Brosnan in asa o mizerie.

user-5d2ebe9dc3db2 pe 23 Octombrie 2022 00:13
Tocmai ce am iesit de la film si pot spune ca este destul de ok. Povestea mi s-a parut interesanta dar unele personaje nu m-au atras foarte tare. Per total nota 7.
ishmael pe 20 Octombrie 2022 09:00
surprinzator
povestea poate e liniara dar are multe twisturi surprinzatoare. amuzant, serios, personaje credibile, merita vazut la cinema. au spus ca exista si o varianta +18, poate apare la hbomax
valentin_flamaropol pe 19 Octombrie 2022 22:36
Un film ce trebuie vazut
Supereroi:10
Poveste: 6
Media: 6

nicolae39 pe 23 Octombrie 2022 01:26
Film pentru copii, nu pentru cei tineri trecuți de 20 de ani.
O noua porcărie marca DC și WB după filmul Wonder woman 1984.
Pro :
Interesant a fost finalul întâlnirii lui Black Adam cu Superman timp de 20 de secunde, și bineînțeles unele glume.gen THE SUICIDE SQUAT...
Probabil în viitor DC și Warner Bros pregătește un nou film THE SUICIDE SQUAT in care să apară și Superman in echipa sinucigașilor.
Acest film are acțiune non stop.
Contra :
Prestația foarte jalnica al actorilor... , uneori dorești să părăsești sala de cinema. fiindcă te stresează cu replicile lor false și uneori lacrimogene.
Nu recomand filmul, e plictisitor și stresant.

alexsony pe 23 Noiembrie 2022 10:09
Un film destul de bun, nu este wow iar povesea este destul de predictibila, insa este mai bun ca filmele Marvel din ulimul timp. Este un film de popcorn si este fun sa te uiti la el, mai ales in prima parte, cand arata cat de over powered este Black Adam. Dwayne Johnson cred ca se potriveste bine in rol si se vede ca i-a placut sa joace acest personaj. Merita vazut!
dumitrache_adrian1989 pe 19 Noiembrie 2022 08:16
Un film bun marca DC, ma bucur ca apare Pierce Brosnan , mai pipereaza actiunea. The Rock in roluk Black Adam perfect.
xerses pe 03 Noiembrie 2022 19:35
Cred ca asteptam ceva mai mult dinamism din partea lui Black Adam. Reprezentarea lui mai mult atarnata in aer, nu e una tocmai flatanta.
user-635c169921507 pe 28 Octombrie 2022 21:01
Personal, mi-a plăcut filmul deși încă de la bun început trebuie să spun că nu aveam așteptări prea mari în acest sens.

În fond filmul e unul comercial, iar asta o știe toată lumea nu e cazul să elaborez pe acest subiect.

Mi-a plăcut foarte mult partea de început a filmului în care nu știi daca eroul principal va fi personaj negativ până la final sau nu. Alternanța asta continuă între negativ/pozitiv, mie personal, mi-a plăcut.

Așadar recomand filmul.

P.S. Pentru "criticii" filmului recomand festivaluri de filme documentare, gen Astra Film Festival sau TIFF.

psihologu pe 24 Octombrie 2022 09:41
fad și incoerent
Neoriginalitate si o însăilătură de scene deja văzute în alte filme
user-6354074d73ede pe 22 Octombrie 2022 18:12
Mi-a placut mult, are de toate, actiune, umor, un pic politica, efecte, il recomand cu caldura ????????????
alian pe 28 Octombrie 2022 17:23
Nota 4! Tot filmul este o pierdere de timp. Am ieșit după o ora de la cinema.
user-63556098eb76c pe 23 Octombrie 2022 22:17
Nota 5 cu indulgență... DC și wb din ce în ce mai slabe filme... Dezamăgitor...