Păreri Austenland

(2013)

Austenland

dido pe 10 Februarie 2014 17:27
I love Mr. Darcy...
O comedioara destul de reusita despre o iubitoare infocata a cartilor lui Jane Austen,visand mai ales la Mr. Darcy si la iubirea idilica...nevoita sa revina cu picioarele pe pamant...Amuzant contrastul dintre viata reala si atmosfera de la conac...
Roxanalcr pe 11 August 2013 16:24
Ideea pare foarte interesanta, cel putin pentru iubitorii cartilor lui Jane Austen. Exista sanse maricele sa nu fie extraordinar, dar sper sa fie o comedioara romantica perfecta de vazut intr-o sambata seara.
claudelina pe 27 Februarie 2014 23:03
Dragut filmul, merge intr-o zi ploioasa, e amuzant, romantic si transpune spectatorul intr-o lume diferita de a noastra.
xerses pe 16 Februarie 2015 21:13
Mi-a placut filmul; a avut doza necesara de prospetime printre atatea alte filme cliseistice.
iantoc pe 12 August 2013 22:30
Nu cred ca v-a fi un succes,poate doar in UK, o sa-l vizionez doar din curiozitate sigur v-a fi o comedioare usoara.
delllia pe 07 August 2021 13:21
Nu exceleaza in amuzament, dar cand ai cateva minute libere poti sa il vezi.
Ideea filmului este geniala.
Nota 5.

hacman_mihaela pe 24 Martie 2020 13:55
ce se intampla?
programul de filme la Film now spune cu totul alte filme programate decat scrieti voi cinemagia draga ce-i cu voi? prea de multe ori dati in bara cu programele! sau ne testati atentia?
ma faceti sa-mi schimb parerea despre voi!

klute pe 18 Ianuarie 2015 02:18
Teatru (prost) în teatru (ceva mai puțin prost) în film (cu indulgență OK) - în Anglia. Happy ending în America. Celor care au văzut și apreciat ecranizarea cu Colin Firth a romanului Pride and Prejudice, Austenland le va stîrni amintiri plăcute.
cosmin_kedii pe 29 Ianuarie 2014 08:39
Un film care ma pus într- o stare de spirit buna _____________________
Dragos.87 pe 21 Iunie 2021 16:42
O comedioară foarte plăcută, îți oferă o bună dispoziție și îți atrage încântarea rafinamentului și a eleganței..are și scene dar și dialoguri amuzante care îți schimbă starea..îl recomand cu drag..
anhel pe 14 Februarie 2014 17:49
O comedie pe care so vezi doar de plictiseala dar nu prea reusita :(((((((((