Păreri Wrath of the Titans

(2012)

Furia titanilor

Crynick pe 03 Aprilie 2012 12:24
Un candidat puternic la premiul zmeura de aur.O gluma de film.Zero barat la toate capitolele,dar,cel mai important,al corectitudinii legendelor.
Zeus moare???

Un monument de prostie.Noroc insa pentru producatori ca exista multi prosti in lumea asta si filmul va avea incasari mari.

Mr.SF.Fanatic pe 6 aprilie 2012 15:45
Ca si efecte speciale a avut nota 9 de la mine,in rest c-am 3 la tot,singurul lucru care a salvat filmul a fost Liam Neeson si inca cativa actori care joaca mereu bine.
crysteamyhay pe 23 februarie 2013 23:10
ba sunteti nebuni?? :)) e un film facum facem razboi de la nimica cmie sincer mi-a placut!! si daca aveti ceva impotriva dc va-ti uitat???
SilverKnight pe 23 Decembrie 2011 14:02
Abia astept sa apara, mi-a placut primul. Speram si eu sa aiba o continuare.
deepp pe 21 martie 2012 14:19
misto
nutaska pe 14 mai 2016 03:08
Doamne fereste ! de continuare
skilton pe 24 Februarie 2012 21:44
mda
Nu o sa fie nimic altceva decat o alta bazaconie bazata pe mitologia greaca, la fel ca si Clash of the titans sau Immortals!
Katalyn89 pe 27 martie 2012 15:56
mai bine te`ai uita la tanar si nelinistit, sunt sigur ca o sa iti placa mai mult!!!
Tyson_Kyd pe 19 august 2012 02:05
Ma sa mai zic ceva pentru unii dintre cei de mai sus, va dati seama ca mitologia greaca nu se invata intr-un film, dar cum sunt atatia pampalai in tara asta care nici nu mai stiu sa citeasca, macar dintrun film sa mai afle ceva, stiu filmul nu zice in adevaratul context despre ce se afla in mitologie, dar macar spune ceva . Pentru nicolas84 care vad ca e cam milos, frate eu am stat pana la varsta asta si am citat, daca tu crezi ca eu stau sa ma uit la filme ca sa invat inseamna ca esti cam debil . Aceea era o replica care i-am dato lui skilton, care vad ca nu e cu nimic mai prejos de cat tine si de cat alti care comentau in prostie mai sus .
Manusa pe 30 Martie 2012 19:41
Asa da, mai merge......Am ramas surprins dupa ce am vizionat filmul. Ma asteptam la un film care sa semene mult cu prima parte, adica sa fie un film slab, dar nu a fost deloc asa. Un film spectaculos care a avut scene impresionante inca de la inceputul lui. Mie mi-a placut acel labirint din care era imposibil sa iesi......Un film care intradevar marita, mai ales la cinema.
CosminHorrorMaster pe 2 aprilie 2012 12:15
Acum mi-ai trezit interesul si mai mult :). Merci ;)
deco20 pe 24 iunie 2012 22:55
Manusa ti-a placut atat de mult acel labirint imposibil,din care ei au iesit imediat ?? Super tare,este la fel ca si filmul,adica de nota 4
wildinthecountry pe 29 Martie 2012 23:50
x
Misto film..misto efectele speciale.misto liam neeson ..insa povestea si felul cum sunt construite personajele lasa de dorit..
Filmul merita vazut prin prisma efectelor speciale beton...

GeorgeHH pe 30 martie 2012 11:22
Dupa spusele tale isi merita banii. Am sa merg si eu sa-l vad, in ultima vreme filmele aparute in 3D lasa de dorit din punct de vedere al efectelor.
Dacianus pe 13 aprilie 2012 01:53
Fain suna si mai fain. :D
Qube86 pe 20 Decembrie 2011 20:40
Sper sa iasa ceva bun...Din ce am vazut in trailer, pare foarte promitator...
Chelbos pe 01 Aprilie 2012 15:37
a fost foarte bun filmul desi primul parca mi s-a parut mai bun. merita vazut nota 8
Chelbos pe 1 aprilie 2012 15:43
nu stiu cum se nimerete de fiecare data cand merg la cinema sa se aseze cate unu in fata care sta drept ca la armata. ma uit in toata sala stau toti relaxati pe spate iar in fata se nimereste cate unu la care sa ii vad bostanul in timpul filmului. n-ai ce le face niste tarani.
Gimi1997 pe 25 aprilie 2012 13:55
care a fost primu :(?
mpredator pe 02 Aprilie 2012 08:35
Foarte Frumos
Adevarul este ca nu s-a bazat pe mitologia greaca prea mult,spun ca s-a abatut mult,dar ca efecte speciale si regie mie mi s-a parut foarte calumea.Kronos a fost facut mortal.Dar am si eu o intrebare,la final zeii mor sau ce se intampla ca eu nu am inteles lol?
cezarika21 pe 28 Iunie 2015 17:17
O poveste de adormit adulții
Dacă "Clash of the Titans" (2000) mai avea ceva legătură cu mitologia greacă din care s-a inspirat, sequel-ul ”Wrath of the Titans” mai păstrează doar numele eroilor mitologici, țesând o poveste aberantă și lipsită de imaginație despre un război pentru supremație între cei trei fii ai lui Cronos.

Întregul film este dominat de haos, cu numeroase mingi de foc explozive și mult prea mult zgomot. Acțiunea este incoerentă și de multe ori plictisitoare, construcția personajelor este defectuoasă, dialogurile sunt lemnoase, iar interpretările cad în ridicol. Doar efectele vizuale sunt cât de cât reușite, dar nici acestea nu au prea mult rost într-o poveste lipsită de farmec care te adoarme aproape instantaneu.

Am iubit în copilărie legendele povestite de Alexandru Mitru, dar, spre deosebire de ele, povestea mitologică țesută în… citeşte

mihnea_aspru95 pe 17 februarie 2017 17:03
Precisely. Dar nu trebuiau să se descotorosească de minunata Alexa Davalos. Care eu, cred, că a adus mai mult sex-appeal pe ecran faţă de cucoana Rosamund Pike (cea din urmă fiind mai sobră). Mda, asta a fost să fie.
CosminHorrorMaster pe 22 Februarie 2012 17:21
Prima parte a fost ok. Sper ca si a doua sa fie la fel.
Katalyn89 pe 27 martie 2012 15:59
daca este cu Liam Neeson atunci sigur vom avea parte de multa actiune frumoasa, nu cred ca Liam Neeson ne`a dezamagit in vreun film cu el.
Atlantis13 pe 06 Aprilie 2012 12:35
sablon american
... sau telenovela? Pe calapodul "la pomul laudat", m-a dezamagit foarte tare. Pacat de actori si efecte, povestea e in stilul anilor 70' (Simbad, etc), doar ca atunci erau papusi animate prost
claudiu25 pe 20 Ianuarie 2012 19:42
bun
sper sa fie la fel de bun ca primu :P:P:P:P:P:P:P:P
Asproiu pe 20 Martie 2012 10:22
Astept cu nerabdare sa apara, si dupa vom vedea si ce comentarii o sa stranga :))
crilienko pe 11 Martie 2012 11:27
prima partea a fost foarte buna .nu stiu daka a doua parte va fi la fel de buna , dar cu timpul am invatat ca trailer-ele pot fi foarte inselatoare asa cum a fost cu IMMORTALS .care a dezamagit mult si nici nu a respecatat continutul original al legendei ,,,un tezeu ( care a fost interpretat bine ) care crescuse cu zeus pamantean desi tacsu era poseidon ..cateva efecte bune / zei care apar in cele din urma si se lupta cu vechii zei- titani superior numeric si care i infrang pe zei ramanand decat Zeus si Atena pe jumatate moarta ,plusul fimului este dat de Mickey Rourke .
MrAnderson pe 12 aprilie 2012 14:59
Mai putina reclama la unele filme n-ar strica.Si repet,vedeti filmul ca sa va dati parerea in legatura cu el va rog.(Ma refer normal la Wrath of the Titans nu Immortals,pfff).
lupu.mihay pe 21 Martie 2012 11:13
o sa ma duc sa-l vad ,cred ca se merita!!apoi o sa-mi spun parerea...
babalong pe 24 Februarie 2012 20:37
Frumos ,mi sa parut super prima parte si de asemenea trailerul la parte a doua este super si se pare ca va mai continua
silent.hill pe 26 Noiembrie 2011 18:32
abia astept sa apara :X stiam eu ca o sa urmeze o continuare :D
mpredator pe 19 martie 2012 15:40
Lasama sa ghicesc,stiai pentru ca si in carte este o continuare asa e?xDDDD Adevarat,abia astept.
silent.hill pe 5 aprilie 2012 11:35
se referea la mine... :))
chetta pe 21 Martie 2012 11:20
astept sa-l vad...mi-a placut primul film ...se putea si mai bine....imi plac filmele de gen...
chetta pe 4 aprilie 2012 23:30
mi-a placut..merita vazut ,...
catasmile17 pe 13 Iunie 2012 00:30
Un film destul de bun. Nu cred ca a depasit prea mult primul film. Oricum mi-a placut. Merita vazut.
bizzarre pe 12 Iunie 2012 21:08
Frumos
Nu respecta mitologia greaca, dar nu e obligat cel ce a facut filmul sa o si faca.
Zeii sunt nemuritori, nu mai zic de Cronos care in mitologie de-abia era invins, nu ucis, iar aici e ucis de un semi-zeu, lasand asta la o parte imi plac mult efectele speciale, iar Liam Neeson joaca excelent.

MuTu1191 pe 04 Mai 2012 20:52
Nu stiu dece dar parca mi-a placut primul mai mult...poate ca nu stiu dar l-am vazut la intr-o sala la cinema si pot sa zic ca nu prea am vazut 3D...
ducu1991 pe 25 Aprilie 2012 11:24
BUN
Wrath of the Titans este un film bun efectele speciale sunt fantastice scenariul este ok din partea mea nota 7
FunnyX pe 21 Aprilie 2012 00:01
Subtire
Slabut filmul. Asteptarile erau mari. Efectele 3 d au fost deosebite, insa actiunea lasa mult de dorit. Categoric sub prima parte.
kratosja66 pe 14 martie 2013 19:41
eii na ce vrei,doar nu e Gof Of War
kratosja66 pe 14 martie 2013 19:42
scz,God of War
dayenutza pe 08 Aprilie 2012 23:26
10 !!!!!!!!!!
suuuper !!! filmul meu preferat de pana acum . nota 10 cu felicitari in special efectele de 3D
mugurel87 pe 02 Aprilie 2012 21:11
am fost aseara sa il vad
mare dezamagire.o actiune a filmului fara sens.nu am inteles unele faze din film.parerea mea mult mai bun primul

alex_93 pe 2 aprilie 2012 22:17
da,asa e toata lumea realizeaza ca filmul e o dezamagire si ca merita doar vazut la cinema in 3D toata lumea,insa nu ca frustratul de mpredator care se da mare fan si care se lauda ca a citit o carticica pentru copii scrisa de Al.Mitru. incerc de-acum sa-l ignor,poate ma contaminez de prostia lui
danizet pe 18 Iunie 2012 14:48
O porcarie de film. Nu imi vine sa cred ca mi-am petrecut 99 de minute urmarind asa ceva.
L-am vazut pe marele zeus iesind in pijamale si aruncand fulgere in stanga si in dreapta printre soldatii neinfricati si in acelasi timp inutili ai armatei conduse de un boschetar catalogat drept fiul lui poseidon. L-am vazut pe zeul razboiului murind strangulat de catre perseu dupa ce acesta era tarat prin tot templul si izbit de toti peretii acestuia. L-am vazut pe maretul cronos; un fel de lava umblatoare aruncand cu pietre incinse peste armata de oameni pregatita sa-l infrunte.L-am vazut pe zeus (zeul tuturor zeilor, shit!) murind (!!!!!!) ca un simplu om transformandu-se intro balta de nisip. Am vazut efercte 'speciale' de tot rahatul.
3D-ul este sigurul lucru care 'salveaza' aceste filme. Nu va ganditi ca am o parere diferita in ceea ce priveste primul film (Clash of the titans)… citeşte

anonymous.6229028630c4f pe 10 Iunie 2012 19:43
dandanut05 pe 02 Aprilie 2012 17:09
3D
AM FOST SA VAD FILMUL LA IMAX 3D CEA MAI INALTA TEHONOLGIE CUM SPUN EI FILMUL ESTE BUN GEN AVENTURA CU MONSTRI SI CU ZEI EU NU INTELEG DECE BAGA OAMENI ASTIA 3D PENTRU CE PENTRU EXACT 5 FAZE 3D NUMARATE PE DEGET MI SE PARE O ABERATIE SA-L BAGI 3D PT SUNET NU AM NIMIC DE REPROSAT JOS PALARIE EFECTE FOARTE BUNE PT 3D ZLAB NU ZIC FOARTE ZLAB ESTE UN FILM CARE NU MERITA 3D CA SI ALTE FILME AM MAI VAZUT CEVA FIME 3D DAR PT 2 SAU 3 FAZE 3D NUMERITA SA-TE DUCI SA-L VEZI 3D STAI CU OCHELARI PE OCHI PANA TE OBISNUIESTI CU EI BA TE DOR OCHI BA TE JENEAZA PE NAS SAU LA URECHI ESTE DECI CINEMATOGRAFIA LUCREAZA LA 3D SA MAI UMFLE PRETUL DAR MAI AU DE LUCRAT LA ACEST 3D CA E JALNIC POATE CINE STIE APARE 4D SAU 5D SAU 8D SI LA CE FOLOS DACA SE VEDE LA FEL CA 3D JALINIC EU ZIC CA ESTE UN DEFICIT IN CINEMATOGRAFIE CA APROAPE VARSTA INTRE 28-40 ANI ESTE FOARTE REDUSA DIN CAUZA CA 3D ESTE JALNIC SI ITI DA… citeşte
ALUCARD666DRACULA pe 3 aprilie 2012 11:32
Iti recomand sa vezi Resident Evil : Afterlife In -3D- ....... te vei satura de efecte 3D .....
deco20 pe 24 iunie 2012 23:05
ba astia care tot da-ti lectii de gramatica,ce cauta-ti ba aici ? inteligentilor...mor cand vreau sa citesc o parere despre film si se gaseste cate unu ca tine,care la facut masa einstein sa vorbeasca de gramatica.Fa-te in plm profesor de romana.
bluspring pe 01 Aprilie 2012 01:42
Plusuri:
+ efecte speciale
+ Agenor
+ putinul umor care exista
+ artwork-ul

Minusuri:
- scenariul cu o intriga ce lasa de dorit
- replici penibile; am auzit cred ca o data la 3 minute "my son" sau "my father"
- au facut praf mitologia greaca; Minotaurul si Perseu? really?
- Cronos = Kraken 2 si cam atat
- filmul se chinuie prea mult sa fie epic.

Filmul este asa si asa. Se merita vazut la cinema datorita efectelor.

Chelbos pe 1 aprilie 2012 15:41
cam asa e in ultima vreme cu filmele astea mai ales continuarile. seamana cu o pizza. o amestecatura de ingrediente iar la final conteaza doar gustul. a fost putin mai slab decat primul dar a compensat prin efecte.
legolas05 pe 13 Februarie 2012 20:03
mie mai mult mi-a placut primul film,si acesta este frumos,nu am ce zice,nota 8
Tyson_Kyd pe 28 martie 2012 17:43
primul a fost super la fel e si al doilea
cosmin742000 pe 13 Ianuarie 2017 07:34
O stupizenie de film , fara subiect bun , jucat foarte prost , cu un scenariu scris parca de un elev de clasa a 2-a , de regizie nu mai pot zice nimic pt ca e de nimic
Utube pe 28 Decembrie 2012 21:41
„Furia Titanilor” este un film de aventuri, în cel mai bun caz, a cărui eroi principali sunt inspiraţi de personaje din Mitologia Greacă. Exceptând personajele, care au existat şi sunt pomenite în mitologie, cam tot ce se întâmplă pe ecran este pură ficţiune şi se pare că scopul principal al peliculei este de a scoate în evidenţă foarte reuşitele efecte speciale.

În primul rând, şi evident o greşeală colosală, este titlul filmului, care tradus corect, spre deosebire de „Războiul Stelelor” care în engleză era „Star Wars” adică „Războaiele Stelei”, aici greşeala porneşte de la titlul în limba engleză iar aceasta este de la faptul că pelicula se intitulează „Furia Titanilor”, în traducere corectă, în film apărând un singur titan furios, Cronos (by himself), corect fiind ca titlul să fi fost:„Wrath of the… citeşte

misscriss. pe 06 Aprilie 2012 02:27
Hmmm... Nu m-a impresionat. Au fost cateva scene cu efecte super. Vreo doua imagini 3D cam infricosatoare (cel putin pentru mine). Mi-au placut foarte mult uriasii. Dar filmul mi s-a parut prea previzibil.
Si nu m-a convins deloc relatia tata-fiu dintre Perseus si baiatul sau, desi povestea se baza destul de mult pe legatura dintre ei.
Au fost cateva scene comice, iar personajul lui Toby Kebbell, Agenor, e foarte, foarte simpatic.

Mr.SF.Fanatic pe 04 Aprilie 2012 16:05
Strans ca si colantii
Ei bine renumitul Jonathan Liebesman a creat un nou film apocalyptic care forteaza cartea mitologiei grecesti ca si cum ai pune o frunza pe soare si el s-ar stinge.Efectele extraordinare din trailerul incarcat cu explozibil iti arata practic tot filmul mult mai economisit,adevarul gol golut ca oamenii de pe plaja nudistilor este ca ce vedeti in trailer sunt foarte nu prea multele si scurtele scene de lupta care vor fi in film.
Prima batalie este cea contra Chimera care are o durata extraordinar de lunga,un timp de 3 MINUTE INTREGI! veti vedea cum Sam Worthington se va screme de si purecii din capul lui sexos au transpirat.Actiunea se petrece atat de repede incat parca ia-ti fi dat cu papucul in cap lui Obama(similar incidentului cu Georgica Bushinel) iar maimutele de la securitate vor sari be voi de parca ati fi un pestisor de aur care indeplineste 3 dorinte.Totul se… citeşte

alex_93 pe 5 aprilie 2012 22:30
bravo,in sfarsit un om care a judecat cu cap filmul :)))
dido pe 11 iunie 2012 18:52
Foarte amuzant comentariul tau si nu lipsit de pertinenta! Oricum,pentru cine a citit Legendele Olimpului a fost greu de digerat filmul...Mie mi-a placut teribil Labirintul(nu Minotaurul...),dar si aici au uitat sa ia ghemul de sfoara aferent povestii...
ada90 pe 03 Aprilie 2012 15:01
...
Cred ca e un film pe care l-ai viziona atunci cand vrei sa pierzi vremea. Nu are rost sa ne legam de legatura cu mitologia greaca, au ales un scenariu ca sa atraga cat mai multi spectatori.
Efectele 3D sunt destul de bune, comparativ cu ultimul Piratii din Caraibe, unde eu in afara de o sabie care iesea din usa nu am vazut nimic, dar si fata de Harry Potter and the Deathly Hallows care are zero efecte 3D. De ce sa incapataneaza unii sa scoata filme 3D cand eu nu vad a fi nimic la ele spectaculos din punct de vedere vizual? Fie 3D, fie deloc, nu hai sa bagam si noi un pic de 3D ca sa se mire prostii.
E oarecum plictisitor sa te uiti de-acasa la el, povestea neavand ceva special. Pe mine chiar m-a bufnit rasul la scenele cele pline de iubire dintre cei doi frati sau la replicile lui Perseus. Daca vreti sa mergeti cu prietenii la un film care nu va solicita prea mult… citeşte

deco20 pe 24 Iunie 2012 23:01
Jalnic
Am fost inspirat ca nu am dat banii la cinema pt el...l-am vazut acasa si cu greau am rezistat somnului care ma incerca la finalul filmului...deci o mare tampenie de film,hades era decis sa il omoare pe zeus dar dupa 2 vorbe alea acestuia dinm urma decide sa il elibereze.labirintul era imposibil de trecut dar peresu il trece fara probleme.ares era mult mai puternic decat pereseu dar acesta il invinge pana la urma,poseidon moare din prima lovitura si multe alte MINUSURI...un semizeu era intemnitat si inofensiv pentru ca dupa sa posede o mare putere...si`au batut joc mai rau ca in primul
gabyyy21 pe 21 Iunie 2012 09:25
3 stele -> 3d V-ati prins??:)
Foarte slab filmul...pana si efectele 3d nu au fost ceva cu totul nou..parca ma uitam tot la primul film...diferenta: un scenariu mai prost..si actiune mai ..si mai idioata: la un moment dat mi se parea ca urmaresc un meci de wrestling intre verisorii/fratii/nepotii ca tare multi erau si toti o mare familie...
3stele pentru 3d si cate 1 stea pentru doi dintre actorii mei preferati ce au jucat in film=nota 5(cu mare indulgenta)

nyuszi pe 11 Iunie 2012 14:38
Nu stiu exact ce m-a facut sa vreau sa vad filmul asta. Poate faptul ca am vazut prima parte si nu mi-a displacut intr-u totul. Oricum, nu am fost dezamagita, in sensul ca a fost cam ca si precedentul.

Logica multa nu exista aici. Eroii sar dintr-o aventura in alta, cum (sau de ce), e mai putin important. Dialogul e si el destul de anapoda, dar tolerabil. Nu am inteles cum a disparut Poseidon din Tartar si i s-a aratat lui Perseu, nici cum a reusit sa-si pastreze tridentul. Poate mi-a scapat mie ceva, e posibil. :) De asemenea, n-am prea inteles monstrii de lava cu doua seturi de maini si doua capete, prea m-au dus cu gandul la una din povestile din "Banchetul" lui Platon (a lui Aristophanes, ca sa fiu mai precisa), vizual vorbind, dar ca si esenta nu-si aveau locul defel.

Ca si in cazul primei parti, m-a socat distributia: Liam Neeson, Ralph Fiennes, Danny… citeşte

dido pe 11 iunie 2012 18:46
Labirintul mi-a placut si mie!Aproape ca m-am ratacit prin el...
psihologu pe 16 Mai 2012 09:37
son of a... God is back
Nu stiu cata lume a vazut recentul Clash of the Titans si cati din cei care l-au vazut isi aduc aminte exact ce si cum. Dar sub pretextul ca stim deja personajele si cu cateva explicatii in plus puse cu forta in gura personajelor, Wrath of the Titants inchide pe repede inainte set up-ul povestii sale. Si de aici se trag mai toate defectele cu care Perseu & compania zeilor olimpieni marsaluiesc pana la final. Cadrul narativ e stramt rau, atmosfera nu te prinde suficient, personajele sunt scheletice pentru ca cei 3 scenaristi n-au avut timp sau chef sa le dea concretete. Peste toate aterizeaza o coloana sonora cu efect de bumerang - te detaseaza de pelicula in loc sa te implice in ea – si un efect de surdina aplicat aproape constant ce afecteaza grav momentele de lupta.

Pentru: cei care s-au bucurat de Clash of the Titans

VIBERS pe 6 martie 2013 22:20
Cum poti sa ii acorzi o nota atat de mare, tu care am vazut ca ai preferinte foarte bune.
psihologu pe 7 martie 2013 10:06
I-am acordat aceasta nota pentru efecte si munca actorilor, in rest...
ciobotaru pe 01 Aprilie 2012 19:45
filmul nu reuseste nici de data asta sa fie destul de fantastic, totul pare superficial
rudolph91 pe 20 Februarie 2012 02:50
O continuare? A fost de ajuns pentru mine Clash of the titans.
ionut_puiu444 pe 15 Februarie 2024 17:27
Filmul e interesant. Cosmin742000, zici că tu ești elevul ăla de clasa a doua, la cum te exprimi, deși cred că și unul de a doua te scuipă în cap la capitolul "istețime". "Regizie" cică... futu-ți morții mă-tii de retardat frustrat ce ești.
user-63b02ad8a0ee8 pe 05 Mai 2023 21:11
Forme fără fond....forme fără fond....forme fără fond.....Exchibitionism cinematografic.....nimic altceva ☝️
user-62f9534390c84 pe 19 August 2022 07:37
Este un film bun cu multa acțiune și multa aventura ca orice film marca Legendary. Deși l am mai văzut de câteva ori parca m as mai uita odată la el
Cosmin - >>>> MARE imbecil mai ești. Un hater ca Blackmore. Sa va luam în...... (continuarea o știi tu.. :))

user-61cdcddc01a3f pe 02 Ianuarie 2022 12:01
Nimic din film nu este pe baza mitologiei !!!!! Nota mea este 2 !
forever_young_ pe 25 Mai 2020 20:49
REUSIT !
Un film reusit dupa parerea mea amatoare in ale criticii de film cu efecte cat de cat peste medie ! ...Daca nu-ti plac filmele de gen nu trebuie sa te fortezi sa-l vezi :)))
ValentinaV pe 09 Martie 2017 00:28
Deci fiecare are voie sa imagineze orice, nu trebuie sa respecte nimic, caci nu e un film istoric sau ceva de genul. Efectele speciale isi merita banii, un motiv puternic ce m-a facut sa il pun pe lista 'de vazut'
alex_bogdan122 pe 27 Mai 2016 01:40
Cand grecii devin atei, si zeii devin muritori
Chiar daca filmul are efecte CGI exceptionale, povestea si actorii il strica rau de tot.
Povestea lipsita de logica are o gramada de clisee si momente penibile. Cica grecii s-au saturat sa se mai inchine la zei, iar zeii si-au pierdut puterile si devin muritori.
Avem secvente de lupta copiate in God of War: modul cum Perseu ucide chimera si se lupta cu ciclopii+alte peisaje din LOTR. Hades se poarta ca de obicei ca Saruman.
Nu inteleg ura orbeasca a lui Ares fata de Zeus , motivul ca-l ura pentru ca il iubea pe Perseu nu e de ajuns cand se stie ca Zeus avea mii de bastarzi.
Hefaistos, desi e frate cu Perseu, e batran, ticnit, izolat, si se poarta ca un Leonardo da Vinci.

Pana la urma, Hades si Zeus se impaca ca in filmele indiene. Tare hazlie a fost faza cand Zeus imbatranit si slabit e adus intr-o tabara militara.

Cronos nu e… citeşte

nutaska pe 14 Mai 2016 03:11
OMG !
Hollywood !!! cat te mai rabda Dumnezeu ? Mai prost de atat nu se poate....
AlexandruDragosStegaru pe 24 Ianuarie 2016 18:42
Wrath of the Titans