Păreri Wanted

(2008)

Wanted

GALD pe 17 Septembrie 2014 22:46
"Voi ce-ati mai facut?"
Uni-si iau soarta in maini. Bravo lor si faceti la fel. Sper sa nu se bage cineva la inaintare cu trucuri si tertipuri.
Bine ca nu toti suntem sortiti sa avem aceeasi cale de urmat.
Super film, subiect, actori, realizare.

Andrei843 pe 11 Septembrie 2014 16:04
Actiune, suspans, rasturnari de situatie. Nu cred ca acest film ar mai avea nevoie de ceva. Nu ezitati sa il urmariti, o sa va prinda filmul.
Yonutz_Yonutz pe 19 Iulie 2014 22:23
Un film bun, cu o poveste mult mai originala decat a majoritatii. Bogat in efecte speciale, Wanted te face sa simti ca traiesti actiunea, bineinteles cu o sonorizare pe masura. Angelina Jolie isi joaca rolul sau de "Fox" minunat, rolul potrivindu-i-se ca o manusa.
Un film care nu te plictiseste ;)

AndreBlack pe 14 Iunie 2014 15:41
Foarte bun filmul . Multa tensiune , actiune si intorsaturi de situatie . Astept nu nerabdare ''Wanted 2''
Infinity pe 11 Octombrie 2013 19:34
Wanted (2008)
Un film plin de actiune si de efecte speciale (unele bine realizate, altele trase de par). Ideea cu glontul care "vireaza" mi se pare imposibila, dar pana la urma e doar un film. 7.
alexcretu75 pe 15 Martie 2013 22:03
Wanted
Prea bestial mi s-a parut filmul, ma uimit :O :P ....
robertsebe pe 02 Februarie 2013 00:29
...
Un film cu o poveste foarte interesanta si captivanta,in timp ce Angelina Jolie cred ca face cel mai bun rol al sau la bataie cu cel din Changeling.
anonymous.6229028630c4f pe 21 Septembrie 2012 17:16
DiCaprio21 pe 22 Iulie 2012 12:48
foarte tare filmul , mi-a flacut mult , iar finalul este bestial . merita vazut
tony_mondyalu pe 10 Iulie 2012 12:10
un film foarte bun care mie personal mia placut foarte mult, angelina joaca exceptional in acest film iar actiunea filmului e foarte buna chiar daca pe alocuri piparata cu putina fantezie
KarGo pe 05 Iulie 2012 22:17
Un film care mie mi-a placut datorita efectelor, scenariului si actorilor (Jolie, Freeman). Nu e o super productie dar merita vazut!
tonymaestrul pe 21 Mai 2012 18:32
Este un film extraordinar de bun. Finalul este la nivelul asteptarilor. Foarte multa actiune si o Angelina Jolie in plina forma. Nu ratati acest film!!!!!
Mihai2508 pe 29 Septembrie 2011 13:22
Un film bun, cu multa actiune si cu un scenariu interesant care are multe rasturnari de situatii.
radu3455 pe 09 Septembrie 2011 18:05
nu am cuvinte abia astept si partea a 2 sper sa fie la fel de bun.
fireskull pe 07 Septembrie 2011 07:33
Un film foarte bun mi-a placut foarte mult cum a jucat Angelina Jolie si James McAvoy.
anghel.alex pe 03 Septembrie 2011 13:26
Un film de actiune foarte bun in care actorii Angelina Jolie, James McAvoy si Morgan Freeman joaca exceptional.
catasmile17 pe 21 August 2011 11:08
un film foarte bun, cu niste efecte interesante !!!!!
Crist11 pe 06 Iulie 2011 01:12
Fiecare cu gusturile lui. Mie unul nu prea mi-a placut...
andreea1987d pe 15 Iunie 2011 22:39
interesant captivant multa actiune....
super film
recomand

Dana04 pe 15 Iunie 2011 21:11
UN super film de actiune merita vizionat!!! Recomand tuturor UITATI-VA!!!!!! Nota 10 este una mica ;)
xerses pe 29 Mai 2011 13:44
Stiu ca a fost un film foarte controversat pentru faptul ca atat de bine a interpretat Angelina Jolie personajul, incat a parut o pledoarie pentru placerea de folosi armele.
yasmine_kiss pe 26 Aprilie 2011 11:57
exceptional!!! e unul dintre filmele mele favorite...multa actiune cu efecte cu adevarat speciale!!!superb
StrangeLemon pe 30 Martie 2011 14:30
Bestial
Da.. certuri pe aici .. nu inteleg problema cu efectele :| cum a mai spus si alt user.. tehonolgia avanseaza...mi se pare un film FOARTE BUN.. si nu este numai parerea mea. Daca nu va place filmul OK ... nu faceti drama din asta.. dar daca nu apreciati un asa film cu actori de succes care isi fac treaba exceptional inseamna ca va asteapta telenovelele :))
RESPECT pentru acest MINUNAT film !:)

laura339 pe 11 Martie 2011 11:08
eu m.am uitat la acest film mai mult pentru angelina jolie care joaca ca intotdeauna super:X insa povestea in sine a filmului nu e atat de super adica e destul de ilogica....parerea mea oricum in mare a fost ok
bella_little pe 04 Februarie 2011 22:20
Cam exagerat...Jolie arata bine. Prea exagereaza cu sangele, iar felul in care mor toti la farsit e tras de par...
Dar are efecte speciale dragute...daca nu ai ce face, priveste filmul asta :)

CristiN pe 01 Februarie 2011 19:56
Interesant cum un contabil sef , ajunge un fel de "hitman" care actioneaza la comenzile unui razboi de tesut .
chiba_florin pe 17 Ianuarie 2011 15:58
SUPER SUPER SUPER
un film SUPER SUPER SUPER
la inceput nu m-am asteptat de la el la prea multe
l-am vazut shi m-am convins k nu-i asha
nu ma credetzi?
vizionatzi-l!!!!!!!!!!!! credetzi-ma merita!!!!!

theothe pe 06 Mai 2010 13:37
eh...
ideea este buna...se arata alt gen de cremenal...mai tehnic...
dar cam atit...nu prea ai la ce gindi cind il vizionezi...

bubumiksiscumpik pe 24 Aprilie 2010 16:28
deci e prea tare.. nu sa term dupa cum ma asteptam dar sa zicem
ieucumine pe 28 iulie 2010 15:43
tocmai asta face un film sa fie calumea..ca nu se termina cum te asteptai
dorianjazz pe 02 Decembrie 2009 19:29
actori au jucat destul de bine.................ma rog faza cu glontul cu efect e ireala , pura fictiune.......dar cam asta inseamna film (oarecum)............mia placut ..........e doar un film fara un mesaj anume....cum s-a sps mai jos.........a avut efecte speciale din plin......ma nedumerit faza cu razboiul care desemna urmatoarea victima.........destul de vag (parerea mea)
ciobotaru pe 25 Noiembrie 2009 21:26
e putin cam exagerat , cu toate secventele alea ametitoare ,dar care arata bine , filmu e unu din acelea la care te duci sa te simti bine , regizoru isi face de cap cu imaginile aici
FlameOn pe 15 Iulie 2009 01:51
What the fuck have you done lately?
Ce pot sa spun inafara ca e explosiv la capitolul actiune,merita vazut daca vreti adrenalina,un film foarte interesant si ca efecte speciale.Recomand cu placere.
c3z4r pe 22 Martie 2009 02:25
Oare?
Oare am ajuns sa apreciem decat dramele sau filmele care ne transmit anumite simtiri si mesaje? Eu am vazut acest film ireal intradevar dar asa trebuia sa fie un film rece plin de actiune intr-o lume cruda si ireala a asasinilor.Nu ma impresionat pana la lacrimi dar m-am putut bucura si de efectele speciale si de interpretarea Angelinei Jolie.Ok are foarte multe momente cand e tras de par si cu acel glont tras cu efect si cu aceea decizie a Angelinei la finalul filmului cand ii ucide pe toti dar pe bune e doar un film ,un film de actiune fara un mesaj anume ,rece ,care nu are ce sa iti inspire ci care decat incearca sa iti atraga atentia.(si sa faca bani normal) Eu unul il aseman cu acele filme vechi de arte martiale care au parte de intrigi de razbunari de un pic de training si apoi personajul principal devine the best of the best.
orlando pe 11 Noiembrie 2008 11:55
cam multe faze trase de par;in rest multa actiune, mult sange, scamatorii,lupte , batai si nimic in plus;
Deena pe 09 Noiembrie 2008 23:13
Slab.M-am mirat cand l-a sfarsitul filmului am zis >slab<.M-am asteptat la ceva nemaipomenit avand in vedere ca era(este) si sub 18 ani.Angelina Jolie a spus 3 fraze pe parcursul lui,McAvoy a zis doar shit si asa mai departe.Sange inutil.Violenta inutila.Mi s-a parut interesanta povestea,pot spune ca mi-a placut dar ...raman la aceeasi parere.Slab de tot.
Dragosh02 pe 09 Noiembrie 2008 20:15
aoleo...innebunesc in ritmu asta. Nu imi vine sa cred ce am putu citi mai sus despre filmul asta. Are un msg in substrat? pai ce trebuie sa fac k sa il obs(si eu si restul oamenilor peste 15-16 ani), sa pun dvd sa mearga invers? In ziua de azi filmele vor sa ne invete k terminatii, tocilarii si pampalaii ,sunt in "substratul" lor niste adevarati eroi? Niste masini de lupta,cu o precizie peste limita imaginatiei si a bunului simt. Cam aceeasi poveste k si cu Spiderman. Un ratat care s-a nascut fara oua(si aici ma refer la oualele lui Nastase), si pac-poc-zdrang in 6 saptamani ajunge cel mai "cool","smecher" etc tip de pe planeta.Eu unu ma gandesc serios la ce a fost in capul Angelinei de a acceptat sa joace intr-o astfel de mizerie.Filmul seama cu visele din timpul noptii ale unui copil Emo,care ziua sare la capace in curtea scolii. FILMUL ESTE PENIBIL DE PROST !
mu_zz_i pe 30 Octombrie 2008 10:36
Un film cu multe efecte speciale, cu o poveste buna si un sfarsit satisfacator. Ei bine are multe faze trase de par dar asa e tot filmul, de la inceput pana la sfarsit, ceea ce a vrut Bekmambetov. Un film care de care iti poti aduce si peste 2 ani aminte, sa it ramana intiparit, caci am retinut 3 faze originale in acest: faza cu sobolanii, faza cu glontul care loveste alt glont si faza cu un glont care-si schimba traiectoria intr-una foarte curbata... a poate si faza cand il omoara pe ala in limuzina aia neagra... prin trapa. Deci cred ca va ramane ceva din el si peste 2-3 ani, insemnand ca a fost un film bun.
radu pe 28 Octombrie 2008 18:14
dragos e de apreciat ceea ce ai spus si ma bucur ca mai exista si oameni care inteleg un film dincolo de impuscaturi si cascadorii. pentru cei care spun ca filmul asta nu are scenariu ii sfatuiesc sa se uite la filme gen Poveste de cartier si altele de acest gen. poate acolo inteleg scenariul...
lory pe 27 Octombrie 2008 19:05
Am vazut filmul la cinema, cu sala plina; reactiile oamenilor au facut cat o mie de cuvinte! Actiune superb realizata, poveste cat se poate de umana, despre fiecare dintre noi, toti am vrea sa scapam de rutina si sa ne trezim membri unei organizatii criminal de interesante ! Mergeti sa vedeti filmul, e greu de uitat!
Dreagosh pe 27 Octombrie 2008 01:47
Un film prea bun ca sa nu-l remarci! Pt cine este in stare sa vada lucururile dincolo de efecte speciale si actori, Wanted este un film cu un substrat care-ti da de gandit. Este o potentiala lectie de viata, iar pe deasupra iti furnizeaza o picatura importanta din realitatea de dincolo de aparente! Mai putin de 5 stele ii vor da numai oameni orbi, sclavi ai sistemului! ;)
Suspect de bizar pe 08 Septembrie 2008 16:53
De la coada poate.
Cristi pe 29 August 2008 10:29
Sunteti varza... pai, ca un film sa fie bun trebuie sa ne arate viata reala sau cum...:|:| pocniti rau de tot sunteti , fiecare film are un gen si genul acestui film este actiune...dusa sau nu la extrem , parerea voastra pute.....
timy1777 pe 17 Iulie 2008 14:32
mie mi-a placut
claudiu-daniel pe 10 Iulie 2008 18:57
cred ca e super filmul din ce am vazut in trailler efecte de nota 20 intr-un cuvint reusit film.
alyn21 pe 10 Iulie 2008 15:30
super tare filmul.
Alex pe 05 Iulie 2008 14:35
Este un film foarte reusit de mult nu am mai vazut un film de calitate , poate apare si partea a doua :)
alex pe 05 Iulie 2008 14:12
cel mai tare film de anu asta
tommy pe 30 Iunie 2008 22:13
este cel mai tare film in parerea mea al anului 2008. adica mai trebuie sa vad hancock si made of honor (care sunt de asemenea un "must see") dar sunt sigura ca wanted le intrece pe toate. Efectele speciale ( gloante, cascadorii etc.) sunt facute atat de bine incat nici nu iti dai seama ca de fapt nu este real. Replicile sunt pline de umor, ironie sau subinteles. Iar angelina jolie si james mcavoy se potrivesc de minune...=))=)).
angi h pe 19 Iunie 2008 11:32
i love u angi anywhere and in any movie i am sure that u will be grat i am going to see the movie in 27 .
Calancea Alin pe 25 Mai 2008 20:28
Ce mai...BELEA,Angelina Jolie fiind cea mai sexi interpreta a mea si nu numai,ii Mega Cool.Si asa ii super reusit.Dar;abia astept sa il vad.
Go 1 2 3