Păreri Wanted

(2008)

Wanted

Deedee pe 24 Decembrie 2007 13:59
Este cu siguranta filmul aflat in top pe lista mea de prioritati cinematografice pentru 2008. Nu as putea rata un film cu Angelina si Morgan Freeman.
mimy pe 27 Ianuarie 2008 14:18
Un film sooper..mai ales k actorul principal este james mcavoy..
marcus arcus pe 08 Februarie 2008 19:03
misto.abia astept sal vad ca distributia este misto si la fel si traileru
Calancea Alin pe 25 Mai 2008 20:28
Ce mai...BELEA,Angelina Jolie fiind cea mai sexi interpreta a mea si nu numai,ii Mega Cool.Si asa ii super reusit.Dar;abia astept sa il vad.
angi h pe 19 Iunie 2008 11:32
i love u angi anywhere and in any movie i am sure that u will be grat i am going to see the movie in 27 .
tommy pe 30 Iunie 2008 22:13
este cel mai tare film in parerea mea al anului 2008. adica mai trebuie sa vad hancock si made of honor (care sunt de asemenea un "must see") dar sunt sigura ca wanted le intrece pe toate. Efectele speciale ( gloante, cascadorii etc.) sunt facute atat de bine incat nici nu iti dai seama ca de fapt nu este real. Replicile sunt pline de umor, ironie sau subinteles. Iar angelina jolie si james mcavoy se potrivesc de minune...=))=)).
alex pe 05 Iulie 2008 14:12
cel mai tare film de anu asta
Alex pe 05 Iulie 2008 14:35
Este un film foarte reusit de mult nu am mai vazut un film de calitate , poate apare si partea a doua :)
Someone pe 06 Iulie 2008 22:36
Ow My Dear Sweet God!
Oameni buni, voi chiar ati vazut filmul asta si v-a placut? Am platit jumatate de bilet (multumesc cerului ca miercurea e Orange Film) pentru pelicula asta si inca ma simt tras pe sfoara. Partea buna e ca macar am ras (nu "cu" ci "de" ea).

People, Wanted e un film slab! Uitati-va, mirati-va, injurati-ma. Mi se pare extrem de ciudat sa citesc un review de film (precum cel al lui Stefan Dobroiu) si sa vad lucruri bune despre..chestia asta pe care nici nu o pot numi film. Si toate astea fiindca e facuta de un rus si e "altfel" decat filmele de la Hollywood. Ei bine, nu tot ceea ce e diferit e si bun.

Wanted e pura actiune, fara scenariu, fara actori; just smoke and mirrors - efecte speciale, foarte adesea PENIBILE (vezi slowmo cu sobolani).
Si nu vorbesc aiurea. Am mai vazut "opere" rusesti. Priviti Night Watch, Day… citeşte

Andrei pe 10 Iulie 2008 03:25
Destul de interesant filmul, dar este slabut, lipsit de actiune. Multe efecte speciale luate din Matrix, faza cu slow motion. Noroc de actorii care au jucat in film, altfel era si mnai slab
alyn21 pe 10 Iulie 2008 15:30
super tare filmul.
claudiu-daniel pe 10 Iulie 2008 18:57
cred ca e super filmul din ce am vazut in trailler efecte de nota 20 intr-un cuvint reusit film.
boyzone pe 17 Iulie 2008 00:27
Doamne , ce tampenie de film! si cand te gandesti ca m-am dus de dragul lui Morgan Freeman...Efecte speciale cu gramada, dar penibile rau!!!Stiti sentimentul ala , cand se ridica parul pe tine de o situatie jenanta rau?Cam asa am simtit-o eu, la faza care a umplut paharul, se ciocnesc gloantele intre ele, asa perfect trag eroii nostri.Actiunea in sine=0.Pacat, mi-am pierdut timpul si banii degeaba.
timy1777 pe 17 Iulie 2008 14:32
mie mi-a placut
red_froggie pe 19 Iulie 2008 02:25
daca chiar sunteti asa de saraci si va plangeti de suma imensa pe care o irositi pe un amarat de bilet la cinema si daca chiar nu puteti sa pierdeti din timpul vostru pretios 98 de minute pe un film care nici nu se ridica la nivelul nasului vostru de om falit, plus alte 2 pe un comentariu, DE CE DRACU VA MAI CHINUITI SA MERGETI LA CINEMA?
Santanovitz pe 23 Iulie 2008 10:14
cel mai varza film pe care l-am vazut in ultimii ani...nu are nici macar un strop de adevar
daca ai 10 ani sau pur si simplu esti retardat mintal probabil o sa-ti placa la nebunie

Alisa pe 31 Iulie 2008 16:12
Slabut rau filmul! L-am vizionat si am fost dezamagita! Credibilitatea cum spunea cineva e aproape nula, dar are in schimb o gramada de efecte speciale!
Morgan , il prefer in roluri pozitive! Angelina era doar o prezenta draguta printre atatea crime , gloante si curse de masini!
Mi-a placut interpretarea lui James, pare sa fie talentat baiatul! :) Probabil distribuit in filme mai bune isi poate arata potentialul pe care se pare ca il are! Pentru el am dat 2 stele! :)

geGE pe 01 August 2008 23:28
aici iti spui pareare despre un film,nu ti-a placut si gata,dar nu trebuie sa jinesti pe altii care au alte gusturi ca tine,fiecare se uita la ce ii place
roy pe 02 August 2008 21:40
fain..ce sa mai zici swper filmu
Emanuel pe 03 August 2008 11:15
Fara sa super pe nimeni......filmul mi sa parut slab....si nu am inteles de ce are tagul +18.......noroc cu actorii...k altfel filmul era un esec total
Cristi pe 29 August 2008 10:29
Sunteti varza... pai, ca un film sa fie bun trebuie sa ne arate viata reala sau cum...:|:| pocniti rau de tot sunteti , fiecare film are un gen si genul acestui film este actiune...dusa sau nu la extrem , parerea voastra pute.....
.. pe 30 August 2008 13:29
i love it
www pe 03 Septembrie 2008 15:30
am incercat faza cand sare baiatu cu mustangu peste corvette da cu doua dacii cu un prieten si nu mia iesit a iesit el de pe drum in santz
Gavrilut Razvan pe 08 Septembrie 2008 09:50
foarte tare filmul...fara discutie in primele 5 filme ale anului
Suspect de bizar pe 08 Septembrie 2008 16:53
De la coada poate.
Dreagosh pe 27 Octombrie 2008 01:47
Un film prea bun ca sa nu-l remarci! Pt cine este in stare sa vada lucururile dincolo de efecte speciale si actori, Wanted este un film cu un substrat care-ti da de gandit. Este o potentiala lectie de viata, iar pe deasupra iti furnizeaza o picatura importanta din realitatea de dincolo de aparente! Mai putin de 5 stele ii vor da numai oameni orbi, sclavi ai sistemului! ;)
lory pe 27 Octombrie 2008 19:05
Am vazut filmul la cinema, cu sala plina; reactiile oamenilor au facut cat o mie de cuvinte! Actiune superb realizata, poveste cat se poate de umana, despre fiecare dintre noi, toti am vrea sa scapam de rutina si sa ne trezim membri unei organizatii criminal de interesante ! Mergeti sa vedeti filmul, e greu de uitat!
radu pe 28 Octombrie 2008 18:14
dragos e de apreciat ceea ce ai spus si ma bucur ca mai exista si oameni care inteleg un film dincolo de impuscaturi si cascadorii. pentru cei care spun ca filmul asta nu are scenariu ii sfatuiesc sa se uite la filme gen Poveste de cartier si altele de acest gen. poate acolo inteleg scenariul...
mu_zz_i pe 30 Octombrie 2008 10:36
Un film cu multe efecte speciale, cu o poveste buna si un sfarsit satisfacator. Ei bine are multe faze trase de par dar asa e tot filmul, de la inceput pana la sfarsit, ceea ce a vrut Bekmambetov. Un film care de care iti poti aduce si peste 2 ani aminte, sa it ramana intiparit, caci am retinut 3 faze originale in acest: faza cu sobolanii, faza cu glontul care loveste alt glont si faza cu un glont care-si schimba traiectoria intr-una foarte curbata... a poate si faza cand il omoara pe ala in limuzina aia neagra... prin trapa. Deci cred ca va ramane ceva din el si peste 2-3 ani, insemnand ca a fost un film bun.
Dragosh02 pe 09 Noiembrie 2008 20:15
aoleo...innebunesc in ritmu asta. Nu imi vine sa cred ce am putu citi mai sus despre filmul asta. Are un msg in substrat? pai ce trebuie sa fac k sa il obs(si eu si restul oamenilor peste 15-16 ani), sa pun dvd sa mearga invers? In ziua de azi filmele vor sa ne invete k terminatii, tocilarii si pampalaii ,sunt in "substratul" lor niste adevarati eroi? Niste masini de lupta,cu o precizie peste limita imaginatiei si a bunului simt. Cam aceeasi poveste k si cu Spiderman. Un ratat care s-a nascut fara oua(si aici ma refer la oualele lui Nastase), si pac-poc-zdrang in 6 saptamani ajunge cel mai "cool","smecher" etc tip de pe planeta.Eu unu ma gandesc serios la ce a fost in capul Angelinei de a acceptat sa joace intr-o astfel de mizerie.Filmul seama cu visele din timpul noptii ale unui copil Emo,care ziua sare la capace in curtea scolii. FILMUL ESTE PENIBIL DE PROST !
Deena pe 09 Noiembrie 2008 23:13
Slab.M-am mirat cand l-a sfarsitul filmului am zis >slab<.M-am asteptat la ceva nemaipomenit avand in vedere ca era(este) si sub 18 ani.Angelina Jolie a spus 3 fraze pe parcursul lui,McAvoy a zis doar shit si asa mai departe.Sange inutil.Violenta inutila.Mi s-a parut interesanta povestea,pot spune ca mi-a placut dar ...raman la aceeasi parere.Slab de tot.
orlando pe 11 Noiembrie 2008 11:55
cam multe faze trase de par;in rest multa actiune, mult sange, scamatorii,lupte , batai si nimic in plus;
Stoica Gaga pe 11 Decembrie 2008 21:12
Doamne...:| cum puteti zice ca v-a placut?!!!!!:O...abia asteptam sa se termine...poveste caca....nimic real...cred ca s-au bazat p efecte special si credeau ca lumea o sa zica "woa ... c tareee! gloante cu efect:O!...cum sa spus mai sus..."daca ai fi retardat sau copil mic tiar fi placut":)...deci film prost...actori buni:)...pacat d ei
SPIKEY pe 26 mai 2009 13:17
BVO ASA E...... PUNCT. FILMUL E VARZA
Danutz94 pe 7 octombrie 2011 16:43
sa fim seriosi acum filmul nuh a fost o capodopera dar nu a fost nici ca asa zisul flm the godmather
c3z4r pe 22 Martie 2009 02:25
Oare?
Oare am ajuns sa apreciem decat dramele sau filmele care ne transmit anumite simtiri si mesaje? Eu am vazut acest film ireal intradevar dar asa trebuia sa fie un film rece plin de actiune intr-o lume cruda si ireala a asasinilor.Nu ma impresionat pana la lacrimi dar m-am putut bucura si de efectele speciale si de interpretarea Angelinei Jolie.Ok are foarte multe momente cand e tras de par si cu acel glont tras cu efect si cu aceea decizie a Angelinei la finalul filmului cand ii ucide pe toti dar pe bune e doar un film ,un film de actiune fara un mesaj anume ,rece ,care nu are ce sa iti inspire ci care decat incearca sa iti atraga atentia.(si sa faca bani normal) Eu unul il aseman cu acele filme vechi de arte martiale care au parte de intrigi de razbunari de un pic de training si apoi personajul principal devine the best of the best.
lavinea pe 28 Martie 2009 18:03
foarte foarte tare filmul, angie joaca minunat:D faza cu glontul e bestiala:D
par4zi7u pe 05 Aprilie 2009 20:41
la culcare cu voi
daca nici filmul asta nu va placut atunci imi dau seama cam ce filme va plac ( poveste de cartier si alte telenove romanesti)
FreshCosmin pe 18 iunie 2011 02:09
ai dreptate daca nici filmul acesta nu va place... atunci nu stiti ce e acela un film bun
Tenfix pe 6 ianuarie 2012 11:01
vorbiti despre filmul asta ca si cum ar fi vreo capodopera...mie mi s-a parut execrabil. cat despre poveste de cartier, haideti sa uitam ca exista filmul ala.
FlameOn pe 15 Iulie 2009 01:51
What the fuck have you done lately?
Ce pot sa spun inafara ca e explosiv la capitolul actiune,merita vazut daca vreti adrenalina,un film foarte interesant si ca efecte speciale.Recomand cu placere.
FreakDoll pe 04 Octombrie 2009 00:38
Filmul se bazeaza pe actiune, pe efecte speciale.Nu stiu la ce va asteptati de sunteti atat de dezamagiti :) Angelina e superba.
Radu1711 pe 05 Noiembrie 2009 01:24
radu1711
un film super misto, inceputul cand trage cu glontul acela ii super dar si sfarsitul ii si mai super
ciobotaru pe 25 Noiembrie 2009 21:26
e putin cam exagerat , cu toate secventele alea ametitoare ,dar care arata bine , filmu e unu din acelea la care te duci sa te simti bine , regizoru isi face de cap cu imaginile aici
dorianjazz pe 02 Decembrie 2009 19:29
actori au jucat destul de bine.................ma rog faza cu glontul cu efect e ireala , pura fictiune.......dar cam asta inseamna film (oarecum)............mia placut ..........e doar un film fara un mesaj anume....cum s-a sps mai jos.........a avut efecte speciale din plin......ma nedumerit faza cu razboiul care desemna urmatoarea victima.........destul de vag (parerea mea)
eylaynya pe 23 Decembrie 2009 20:47
excelent film de actiune:X p.s. schimbati chestia cu interzis sub 18 ani chiar nu se potriveste
ionychy pe 13 Februarie 2010 15:10
ei,asa da....,action!!!!
asa da, actiune,nu credeam ca James McAvoy e in stare de asa ceva...dar se pare ca m'am inselat.....fazele cum ocolea glontul pentru a ajunge la tinta sunt deosebite....si scena cu tastatura,cand ii trage una colegului lui,(care se mai ocupa si de prietena lui) iar literele care sar din ea,sunt:''f**k you..''e adrenalina pura.....watch it.merita.
alin_06 pe 05 Martie 2010 20:35
Un film super. In regia lui Timur Bekmambetov. Nota 9 pentru film
AS-ANA pe 13 Martie 2010 22:33
e bun
mai ales faza cu glontul ca la redirectionat ;) adica ciudat dar merge
nightmare28 pe 20 Martie 2010 13:57
Asta nu merita 10 merita 100...Dupa mine una dintre cela mai tari faze din film e aia cu tastatura =))
blanka23 pe 14 octombrie 2010 20:14
daa :)) a fost super faza cu tastatura
mtraianc pe 19 decembrie 2010 15:25
CITI NU VISEAZA LA ACEST LUCRU ,,CU UN SEF CU TASTATURA IN GURA
danny18 pe 06 Aprilie 2010 18:04
Wanted
Cel mai atre film de actiune...mai ales ca e cu Angelina...superb
cl24 pe 15 Aprilie 2010 17:19
Este un film interesant in care suspansul si actiunea, se imbina armonios cu jocul actoricesc a lui Morgan Freeman si al Angelinei Jolie .
bubumiksiscumpik pe 24 Aprilie 2010 16:28
deci e prea tare.. nu sa term dupa cum ma asteptam dar sa zicem
ieucumine pe 28 iulie 2010 15:43
tocmai asta face un film sa fie calumea..ca nu se termina cum te asteptai
rodriguez pe 25 Aprilie 2010 00:35
Indiferent ce-ati spune,filmul este ok! Nu va inteleg pe unii,care e problema k are efecte?Treziti-va oamenilor,cinematografia a avansat mult si este timpul sa ne obisnuim cu asta la fel cum este si cu 3d-ul!
Tematica filmului este geniala,scenele nu sunt previzibile,dimpotriva....
Eu l-am votat cu 10 si stiti ce? poate il mai vad o data!

bubumiksiscumpik pe 21 iunie 2010 14:15
te sustiiiiiiiiiin
Tyson_Kyd pe 8 august 2012 00:36
Ai dreptate frate, astia nu stiu ce comenteaza, fac asta doar ca sa se stie in treaba, ca sau plictisit la calculator .