Păreri Up

Deasupra tuturor

Stefan2010 pe 26 Ianuarie 2011 11:25
Am vazut filmul acum un an la cinema,dar aştept sa îl revăd.Mi-a plăcut,nota 9, unul dintre cele mai bune filme de animatie, împreună cu Wall-E şi Toy Story.
goldenleaves pe 29 Decembrie 2010 09:51
chiar e o capodopera
povestea foarte buna realizarea celor de la pixar la fel si de altfel un film orginal care ucide cateva clisee si releva prietenia ca valoare indiferen de diferenta de varsta
edinaa pe 27 Decembrie 2010 09:44
O poveste frumoasa cu un inceput promitator si foarte bine spus si redat dar cu o continuare putin trasa de par iar finalul a fost previzibil si asteptat.
FantomeL pe 24 Noiembrie 2010 19:32
Up
O animaţie fascinantă,foarte frumosasă,dar are unele ,,scăpări''
DanDan23 pe 14 Septembrie 2010 10:26
aceste film este o capodopera!felicitari celor de la Disney&Pixar.
Mihai2508 pe 10 Septembrie 2010 11:12
Nota 10 e prea mica.
Foarte frumos filmul asta, un film facut pentru toate varstele, una dintre cele mai reusite animatii din ultima vreme.
Bug94 pe 01 Septembrie 2010 09:40
Un film destul de bunicel dar aveam asteptari mai mari de la el
edy21 pe 28 August 2010 18:30
Este o animatie foarte frumoasa cu o coloana sonora fantastica care a meritat pe deplin Oscarul, totusi ma asteptam putin la ce v-a mai mult pt. pe alocuri uneori ma plictiseam dar oricum e foarte dragut deci e : Obligatoriu de vazut !
cetateanu pe 16 August 2010 17:20
Totul in filmul asta e foarte dragut ! Ce sa mai ! mi'a placut din foarte multe puncte de vedere! Nu stiu dar nici nu vreau sa'l compar cu Wall-E.Imi plac mult ambele filme!
Levente88 pe 28 Iulie 2010 19:03
Inredibil cata emotie pura poate aduce un asemenea film...Cei care au realizat acest film sunt absolut geniali!
alexcretu75 pe 03 Iulie 2010 13:31
Deasupra Topurilor
Super filmul.Foarte frumos.Ice Age 3,Up si G-Force sunt cele mai bune filme de animatie din 2009.
Iustycvd pe 23 Iunie 2010 12:33
Mi-a placut foarte mult acest desen ... Cred ca o sa ma mai uit inca odata !
Imi place foarte mult ideea ! Ii dau 10 stele pentru ca merita !
Gusturile nu se discuta !

zdupy pe 13 Mai 2010 21:36
superb filmul!!! povestea e foarte interesanta. fazele din film sunt foarte comice. pustiu e bestial:)) si mosulica la fel. mai apare si pasarea aia mare si cainii aia multi:X:X. ah!!! trebuie vazut de catre orice persoana!! tanara sau batrana.
cojy pe 07 Mai 2010 18:14
DE REVAZUT
Un film ce-si merita din plin Oscarul,o poveste emotionanta despre viata si implinirea viselor,o dovada ca o decizie capitala poate fi luata la orice varsta,o manipulare sentimentala a spectatorului foarte reusita...o dovada (daca mai era cazul) ca Pixar este si va fi mereu UP!
pushtyou pe 28 Aprilie 2010 20:22
un film de cota medie inventiv pana la surprinzator ca story dar totusi nimic din punct de vedere al fluxului emotional ca spectator nu prea traiesc acolo in film .....poate asta nu are relevanta calitativa sau poate nici asta nu a fost scopul..totusi cand lucrezi cu personaje areale(that s my expresion.....originaly)cred ca poti da mai mult....in rest nota bene
above_beyond pe 20 Aprilie 2010 18:32
superb
un film de nota 20 ! superb film ! il recomand cu toata caldura :)
cherry06 pe 18 Aprilie 2010 10:14
o poveste impresionanta,un desen animat de nota 20 :)
fanty pe 07 Aprilie 2010 17:19
Up
Un film frumos pentru toata familia a fost si putin emotionant, dar un film care nu ai ce sa-i reprosezi !
Am observat ca unii detesta filmele dublate in RO, filmele sunt dublate pentru copii mici care inca nu stiu sa citeasca! alta data sa fi-ti mai atenti!

hagiandrei pe 26 Martie 2010 14:41
Grozav
O animatie excelenta cu o poveste excelenta. : )
Trebuie vazut neaparat nu te va lasa dezamagit.

dandi pe 24 Martie 2010 22:57
O animatie buna,comedie insa nu prea
Mi-a placut povestea,insa ma asteptam la ceva comedy mai extins 10 nu iam dat dar 9 merita cu siguranta.
diz3lgirl pe 14 Martie 2010 14:14
f buna animatie... e altceva decat vedem zilnic... filmul are ritm si e f bine "lucrat"
Ammelie pe 09 Martie 2010 13:53
Up
Probabil filmul meu preferat din 2009. Sensibil, puternic, frumos. Ce daca e animatie?
Povestea fara cuvinte a cuplului, de la inceputul filmului mi-a creat un nod in gat, de care m-am atasat instantaneu :) Emotie frumoasa, acest film (dincolo de partea amuzanto-coilareasca, si ea delicioasa). 8/10

StevieGG08 pe 08 Martie 2010 19:02
Legendar
Cei de la Pixar au reusit sa creeze o animatie care sigur va ramane in istorie....plin de momente emotionale,amuzante dar si triste cu o poveste interesanta si originala Up este si poate va ramane cel mai bun film de animatie ever alaturi de Wall-E si The Beauty and the Beast....superb!
ionuttita pe 08 Martie 2010 17:13
almost OSCAR
Sincer ma asteptam sa rastoarne UP buturuga mare..si sa-i sufle Avatarului Oscarul insa un alt FIRST i-a luat-o inainte
narcisson pe 01 Martie 2015 21:59
Un film foarte bun, mi-a placut, dar nu m-a impresionat din pacate, cum ma asteptam la inceput. Parerea mea este ca s-a trecut foarte repede peste povestea cu casatoria, si s-a intrat cam abrupt in povestea propriu zisa. Poate ca filmul ar fi prins mai tare daca protagonistul nu ar fi plecat atat de repede in calatoria vietii. Pe de alta parte, filmul are de toate: momente de comedie savuroasa, drama intensa, cateva clisee, insa ce mi-a placut cel mai tare a fost modul de creionare al unora dintre persoanaje, cu care ajungi la un moment dat sa empatizezi. Din ce am observat, povestea a prins destul de bine la public, insa consider ca s-a cam exagerat cu anumite aspecte, legate atat de personaje cat si de istorisire in sine. Chiar daca protagonistii trec prin multe intamplari palpitante, totul este bine cand se termina cu bine. De mentionat ar fi ca putem desprinde si cateva invataturi… citeşte
mihaelatb pe 22 Noiembrie 2014 16:46
este un film trist. Un film pentru intreaga familie, da, dar trist. Mie mi-a lasat un gust de deprimare, amestecata cu singuratate si cu pustiu.
este bine realizat, pustiul cu trasaturi asiatice si cam durduliu pentru un explorator dar...de ce idolii tineretii sa fie de fapt niste nemernici? de ce sa nu poti sa-ti realizezi visul alaturi de cine il visezi? de ce bucuria este de fapt o jumatate de bucurie?

kakapiciu pe 20 Iulie 2011 12:33
Cam nepotrivit filmul pentru varsta mea de aceea nu prea ma impresionat asa mult.
Maryana25 pe 15 Iulie 2011 01:18
nice si bun
am vazut acum o sapt si a fost frumos......dar nu chiar super.........e doar desene si interesanta
legolas05 pe 11 Iulie 2011 14:17
o animatie buna,merita sa o vezi dar sa nu fie dublata,isi pierde farmecul,nota 8
tralalala pe 26 Aprilie 2011 18:10
Nu este fooarte frumos dar merita vazut...............................................
Da-Luck pe 05 Februarie 2011 12:13
o animatie extraordinara care putea fi pe primul loc in inimele copiilor dar cum sa lansat dupa Wall-e nui ramane decat locul doi
vicecity8 pe 02 Februarie 2011 13:08
super mijto filmu l-am vazut la cinema apoi l-am vazut si acasa pe DVD. Mi-a placut foarte mult
Svastica pe 31 Ianuarie 2011 08:56
Aiurea ca a fost tradus:((
Dar animatia este foarte simpatica;))

harrycineastul pe 29 Ianuarie 2011 21:35
solutie la dublari!
fratilor luati-l de pe net!....................................
bella_little pe 30 Decembrie 2010 22:10
putin plicticos pe alaturi, filmul e ceva dragut. Catelul acela care ii urmareste pe protagonisti e adorabil de la infatisarea lui si pana la iesirile de afectiune pentru batranel. Nu e nici pe departe o capodopera, dar e un film dragut. Bataie intre niste batranei, un copil cu o poveste de viata tristuta, dar finalul a fost foarte bun!
cinephile pe 30 Decembrie 2010 13:10
Un film minunat chiar si dublat in limba romana ! Ar trebui sa apreciem pe romani pentru ca au reusit sa se transpuna cu succes in pielea personajelor si sa se specializeze in dublari ! Cei carora nu le convine sa nu se uite si gata !
elmedico pe 02 August 2010 12:46
Un desen animat destul de interesant, merita vazut.
alexandru_d pe 23 Iulie 2010 17:43
O animatie care scoate la iveala spiritul aventurier din oricine indiferent de varsta si aduce aminte de asipiratiile de alta data, un pas spre ceea ce a fost odata universul nostru pe care inca il mai pastram undeva ferecat ...
di_ana pe 08 Iulie 2010 17:44
de ce va tot vaicariti ca este dublat in loc sa va uitati la el k este asa un film frumos si merge la suflet chiar...daia nu mai puteti voi ca este dublat
RoxyD pe 16 Mai 2010 16:06
Simpatic rau mosulica desi este mai tot timpul morocanos...
metin2love pe 25 Aprilie 2010 09:07
este bun filmul ca te o data mori de ras e misto filmul de animatie
aurora_princess pe 24 Aprilie 2010 11:39
dragut
e frumos nu prea in place dar e dragut si aventura si comedie putin mai frumos era frumoasa din padurea adormita
andreea_ines_necula pe 11 Februarie 2014 01:10
exista cumva film si cu povestea lor inainte ca ea sa moara?
diciluma pe 13 Mai 2012 16:34
Un film bunicel , dar am vazut filme mult mai bune chiar si la Pixar .
claudio pe 28 Ianuarie 2010 17:06
muy bueno
ma asteptam sa fie asa cum a fost,mi-a placut ,exceptional.
g3.giani pe 14 Decembrie 2009 17:57
Foarte bun filmul, o drama animata. Recomand!
Bravo Pixar!

zeno.marin pe 29 Decembrie 2010 21:35
Pacat...
Un film de animatie excelent realizat, un film care intr-o lume normala probabil amuza si incanta pe copii si adulti deopotriva. O spun dupa secventele vazute in trailer si in urma recenziilor citite. Din pacate traim intr-o tara de dislexici si agramati, pentru care pana si o subtitrare reprezinta o provocare. Ce sa mai spun de cunoasterea unei limbi straine... Dar HBO Romania a decis sa strice totul in mod democratic, dandu-le apa la moara analfabetilor. HBOooo!
OBS: n-ar fi rau daca ar exista o mentiune in program care sa precizeze ca filmul este dublat. Ca sa nu mai pierdem timpul. Nota data este pentru mizeria rezultata in urma dublarii.

ps: astept si alte pareri negative despre acest comentariu, evident de la cei pentru care s-a facut subtitrarea si care probabil nici limba romana nu o vorbesc corect....

Krakatau pe 08 Mai 2010 19:24
Oi fi eu nebun, dar nu m-a incantat atat de tare............
robbiex2 pe 08 Mai 2010 14:08
Hmmm...ma asteptam la mai mult amuzament din partea acestui film insa a fost ok, nu este peste wall-e in niciun caz !!
derk pe 08 Martie 2010 11:36
monument de prostie
pierdere de timp pur si simplu

bogdan0125 pe 2 iulie 2010 23:41
monument de protie ca tine
SAre pe 29 decembrie 2010 15:58
prost esti tu