Păreri Titanic

(1997)

Titanic

enrico21 pe 19 Mai 2012 22:17
pfff
deci chiar nu mia placut nu inteleg cum se fac asenmenea filme.....iepurii is mult mai buni
tatucu_alin pe 27 martie 2015 21:40
Esti praf....si pulbere.
Mr.Halloween pe 12 iulie 2015 20:05
Doamne fereste!!! Nota 1 pentru bijuteria din '97 si nota maxima(ca-mi vine aiurea sa zic 10) pentru mizeria din 2010... Ce oameni, frate...
Gaandalf pe 08 Iulie 2004 14:10
te-ai trezit shi tu dupa 1000 de ani sa zici k Titanic este cel mai bun film ... ma faci sa rad. Respectele mele lui Cameron k la acea vreme s-a angajat intr-un proiect destulde indraznetz... dar scenariul n-are nici o treaba ...
LucaBlueBoys pe 18 August 2015 23:29
Aww cate dragoste are filmu asta
Unul dintre cele mai bune filme ale tuturor timpurilor, avand atat succes la public (aproape 2 miliarde de dolari incasari in intreaga lume), cat si la critica (11 premii Oscar/ 14 nominalizari). Poate ca exagerez, dar cred ca aproape 90% i se datoreaza totusi lui James Cameron - viziunii lui regizorale fara cusur, scenariului... A intrat in apa rece ca gheata sa filmeze stand mai mult decat actorii, a impus producatorilor (printr-un buget urias la acea vreme de 200 milioane de dolari) parerea lui de a se construi o copie in marime naturala a Titanicului, avand si interiorul copie fidela cu tot cu candelabre si tacamuri... Si actorii si-au facut jobul la superlativ, iar coloana sonora (James Horner) este exceptionala, contribuind foarte mult la atmosfera filmului. Si la noi a declansat o adevarata isterie la timpul respectiv. Peste 1,2 milioane de spectatori au stat la cozi de dimineata… citeşte
Rallu..Danielle pe 15 Iulie 2014 22:58
GRANDIOS
Titanic este unul dintre cele mai frumoase ecranizari facute vreodata. Este o drama biografica exceptionala. Distributia filmului este mai mult decat perfecta. Tragedia navei Titanic va ramane mereu legendara. Ecranizarea povestii este facuta intr-un mod sublim, punand in evidenta povestea de dragoste a cuplului Jack(Leonardo Dicaprio) si Rose(Kate Winslet), dar si tragedia prin care trec acestia. Este una dintre cele mai frumoase drame. Nota 10!!
Dorinel_Stavre pe 31 Decembrie 2013 16:56
---
Un film exceptional care este bazat pe o poveste reala! Nu conteaza ce varsta ai s-au de cate ori ai vazut filmul , de fiecaredata o sa plangi
nykyfylm pe 28 Decembrie 2013 15:37
este un film capodopera in care se arata intamplarea dramatica ce a avut loc si in realitate,iar pe langa aceasta vedem ce inseamna si iubirea adevarata,care poate duce pana la sacrificiu !
Teodor1998 pe 22 Decembrie 2013 17:29
...
Desi l-am vazut de mult timp si de mai multe ori,abia acum am apucat sa scriu despre acest film.
Dupa cum majoritatea stiti,acesta este filmul care la lansat pe Leonardo DiCaprio,un film bun cu o poveste deosebita si cu actori talentati,in mare parte a meritat premiile castigate,chiar daca a avut o concurenta destul de apriga in acel an.
Pentru cine inca nu l-a vazut,se merita sa il vizionati pentru ca are un scenariu emotionant.

SAndrei2000 pe 02 Noiembrie 2013 15:51
O adevarata capodopera mondiala!Va ramane pentru totdeauna in sufletele si in mintile celor care l-au vazut...
LoveV pe 10 Octombrie 2013 00:15
O adevarata Capodoperă
E un film foarte frumos, merita toate premiile pe care le-a primit si poate mai multe. O poveste de dragoste deosebita si o coloana sonora frumoasa.
adevar_sau_provocare pe 28 Septembrie 2013 17:23
Ce nota??
ma mira comportamentul unora,sincer nu stie sa aprecieze un film,adica ''Titanic''?sa aiba nota 8.8?pe bune? ma asteptam la un 9.5 sau ceva de genu dar 8.8?eu i-am dat nota 10-capodopera,am ramas fara cuvinte,pacat ca a murit Jack :(
Buum pe 16 August 2013 15:56
Un film foarte bun, care la fiecare urmarire observi inca ceva nou la el. Sunt convins ca este cel mai urmarit film din istorie,iar acesta a contribuit mult la realizarea actorilor principali.
vladimir84 pe 08 August 2013 22:05
Este fara indoiala o capodopera si va ramane unul dintre cele mai bune filme din toate timpurile.
luizaiza pe 23 Iulie 2013 23:42
Acest film isi merita din plin toate premiile care le-a obtinut, am plans la el desi eu nu prea plang la filme...Merita vazut,e o CAPODOPERA...
wings1104 pe 21 Iulie 2013 15:27
Este unul dintre cele mai bune filme facute vreodata si nu accept cuiva sa nege acest lucru. Leonardo Di Caprio si Kate Winslet joaca exemplar, coloana sonora e fantastica (in special "My heart will go on" de la Celine Dion, una dintre cele mai reprezentative melodii de dragoste), iar James Cameron a dovedit prin acest film ca este un "titan" printre regizori. Un film perfect, care merita cu mult mai mult de nota 10.
malina.elena pe 09 Iulie 2013 22:18
malina.elena
titanic este un film favorabil mie si chiar pana acum la-m vazut de 3-4 ori si niciodata nu ma satur sa-mi vad actori preferati!!!
Mr.Bean99 pe 04 Iulie 2013 13:50
Doamne,Sfinte ce film ... ! este un film fenomenal.........o adevarata capodopera.
alexandrache pe 09 Iunie 2013 02:16
Superb!!!
Filmul de care nu ai cum sa te saturi niciodata!!!!!nota 10
black_mamba pe 23 iunie 2013 17:28
Vorbeste pentru tine!
alexandrache pe 18 ianuarie 2014 23:07
doar nu vorbeam pentru tine mah spartule.....
alexandra.petronela pe 05 Iunie 2013 11:01
In sfarsit dupa atatia ani,am apucat si eu sa il vad cap-coada. Ce pot spune este ca,niciodata nu se va mai realiza un film , atat de reusit. Nimic nu mai este spectaculos in ziua de azi si cred ca deja stim care este finalul lor.. de la primele minute..
Ce pot sa mai spun,un film de miliarde si actorii la fel.

diMatteo pe 25 Martie 2013 17:06
Magnific, superior, briliant
Un film exceptional pe care nu ai voie sa-l ratezi in viata pe care o mai ai de trait daca nu l-ai vazut inca
DanCot pe 15 Februarie 2013 22:21
E misto. Nu mi-a placut ca au transformat Titanic intr-o poveste de dragoste. Cred ca merita nota 7.6 cum i-a dat-o IMBD. Voi cei cu " Îi di zeşi numa " ati vazut prea putine filme pentru al compara pe asta. Ii dau un 8. In opinia mea asta merita.
d4rk_ang3l91 pe 07 Aprilie 2012 17:47
cine a vazut filmul in 3D il rog sa zica parerea lui, deoarece as vrea sa il vad si eu la cinema in zilele astea:)
IuliuLuchian pe 07 Aprilie 2012 13:00
3D
Efectele 3D aduc multe elemente pozitive filmului. Scenele doar in lumina lunii si cele din interiorul de lux al vaporului sunt un castig fata de varianta 2D. Titanic in 3D aduce privitorul mai aproape emotional de tragedia petrecuta acum 100 de ani.
Sunetul a fost extraordinar mai ales in momentele de suspans.
Am vazut filmul in 2D de foarte multe ori de fiecare data descoperind lucruri noi insa in 3D este experienta suprema pe care o poti trai cu acest film.

MissSnowdrop pe 06 Aprilie 2012 13:42
E un film bun si s-a muncit mult sa se creeze atmosfera de pe vas cand se scufunda...cine stie poate o vom trai si noi in 2020 cand se va reconstrui Titanicul :))
Lustruc pe 04 Iulie 2010 12:50
Un film care este mirific de privit in prima parte si dureros in a doua.Desi cliseeic si uneori chiar ridicol, un film care are putere de a te face sa plangi nu poate fi numit prost.
S.Gaga pe 16 Februarie 2008 23:32
un film extraordinar, dar nu stiu daca merita chiar toate oscarurile pe care le-a castigat. au mai fost filme bune in acelasi an nominalizate la oscar. :)
Stephen2D pe 29 Noiembrie 2015 17:59
L-am avut pe două casete VHS, dar s-au scufundat.

nume pe 21 Ianuarie 2005 15:40
Intr-adevar "ecceptional"... o telenovela cu super buget, tocmai buna de impresionat frizeritele din colt. M-am plans mult la filmul asta . Cata poezie ...
PLaurentzyu pe 02 Februarie 2013 20:05
Cred ca Titanic nu mai are nevoie de nicio prezentare. Toata lumea stie povestea, toata lumea a trait alaturi de Jack si Rose o frumoasa poveste de dragoste, toata lumea a plans la imaginile memorabile cu scufundarea unei legende.
Miiku pe 24 Ianuarie 2013 20:09
Mi se pare un film exceptional. Nu`si pierde din farmec niciodata. :)
Cravan pe 24 Octombrie 2012 18:28
Un adevarat film de oscar
Cel mai bun film facut vreodata dupa o poveste adevarata.Actori ,scenariul , replicile si scenele bine filmate te fac sa crezi cate uti la ce sa intamplat cu adevarat pe Titanic , nu doar la un simplu film.
simleuan pe 01 August 2012 22:51
Un film dramatic care nu cred ca mai are nevoie de vreo prezentare
dany197 pe 13 Iulie 2012 22:00
daniel
un film extraordinar dar nu inteleg de ce multi spun ca varianta din 96' ar fi mai buna.
ALLEXXYSS pe 23 Iunie 2012 20:12
EXTRAORDINAR!!!
INDIFERENT DE CE SPUN GURILE RELE ,ACEST FILM ESTE UNUL DINTRE CELE MAI BUNE PRODUCTII DIN TOATE TIMPURILE,DACA NU CEL MAI BUN...DREPT DOVADA NUMARUL MARE DE VIZIONARI,COMENTARII PRO SI CONTRA (CHIAR SI PE ACEST SITE),NU POTI NEGA FRUMUSETEA POVESTII DE DRAGOSTE PE FONDUL TRAGEDIEI ARHICUNOSCUTE.......NU POTI SA VEZI CUM AU MURIT 1200 DE OAMENI SI SA SPUI CA AU FOST SNOBI SI INFATUATI....GANDITI-VA CA ERAU SI OAMENI SARMANI CARE MERGEAU IN TARA-TUTUROR-POSIBILITATILOR PENTRU O VIATA MAI BUNA...CUM POTI RAMANE IMPASIBIL LA ATATA DURERE????INSEAMNA CA NU ESTI OM....E DOAR PAREREA MEA,DAR FILMUL ASTA E CEL MAI BUN DIN TOATE TIMPURILE,NU CRED CA VA REUSI ALTUL SA-L DETRONEZE IN SUFLETUL MEU....ARE LOCUL 1 ALATURI DE :GLADIATORUL,PEARL-HARBOUR,JURNALUL,VALUL PICTAT,LA GRANITA,BEN-HUR...BRAVO JAMES CAMERON!!!

CocosulBogdi pe 21 Iunie 2012 08:34
TITANIC
8,7?
Ati innebunit cu totii!
Numai atat la un film asa de super?

pisicuta1 pe 06 Aprilie 2012 22:40
da
e un film frumos trebuie vazut si revazut!..................................................
pufuletz pe 28 Martie 2012 22:36
Superb...
un film care te tine cu sufletul la gura este PERFECT !!
morfil pe 28 Martie 2012 18:36
...aroganţa, înfumurarea şi lăcomia...
"10 aprilie 1912. Tehnologia furniza un şir de miracole timp de două decenii, iar oamenii începeau să nu mai aprecieze această spirală de evoluţie nesfârşită.

Ce putea să dovedească dominaţia omului asupra naturii decât lansarea la apă a navei Titanic, cel mai mare şi mai luxos obiect în mişcare construit vreodată de om?

Dar peste patru zile şi jumătate, lumea s-a schimbat.

Prima călătorie a s-a încheiat într-un coşmar care depăşeşte capacitatea de înţelegere, iar credinţa oamenilor în forţa lor dominantă a fost distrusă pentru totdeauna de defectele specific umane:

...aroganţa, înfumurarea şi lăcomia..."

Rareori mi-a fost dat să citesc o descriere mai potrivită a acestui film. Felicitări celor care au conceput sinopsisul!

cosmin_kedii pe 06 Martie 2012 17:40
Titanic este unul dintre cele mai bune filme facute vreodata Acţiune extraordinară de Leonardo DiCaprio si Kate Winslet
Madyss pe 02 Martie 2012 05:51
Un film pur si simplu genial,intr-adevar o capodopera. Foarte bine ecranizat,cu un scenariu de milioane. Cutremurator este cuvantul care descrie cel mai bine acest film.
LucyX pe 24 Februarie 2012 10:22
As revedea filmul acesta de 100 de ori si tot nu m'as plictisi .E o capodobera !! Retraiesti fiecare clipa de pe Titanic . Te distrezi , plangi , te ingrozesti impreuna cu personajele . Iar povestea de dragoste dintre cei doi e un punct de baza in film .
floryss pe 19 Februarie 2012 13:47
Capodopera
Cel mai bun film, de fiecare data cand il vad imi vine sa plang. Imi place la nebunie, este preferatul meu.
jonalexander94 pe 16 Februarie 2012 15:08
titanic
am plins la sfiirsitul filmului mai ales cind a inceput sa cinte celine dion la fel mia placut cum a jucat leonado dicaprio
robertasu01 pe 12 Februarie 2012 20:01
---------------
cel mai tere fi; pe care l-am vazut am plans de atatea ori decat l-am vazut eul-am vazut de vreo5 ori este super la sfarsit este multa drama
monicutzza pe 18 Ianuarie 2012 22:56
ooo da....printre favoritele mele
superb acest film...l-am vazut de foarte multe ori si de fiecare data ma acapareaza si imi da emotii :X:X:X:X:X:X:X !!!
nu cred ca exista inca cineva care nu a vazut acest film ..
:X:X:X::X:XX::X
bestt!!!!
recomand

puffulette pe 13 Ianuarie 2012 12:34
Un film de exceptie
Mi-a placut mult Titanic, povestea a doi indragostiti, o fata bogata care trebuie sa se marite, dar se indragosteste nebuneste de un om simplu, un muncitor de pe bordul vasului

Un film splendid.. cred ca toata lumea l-a vazut cel putin o data in viata....

kryystyynutza pe 10 Ianuarie 2012 22:52
si eu cred ca va mai trece mult timp pâna sa mai apara un asemena film ....mi-a placut povestea,finalul,absolut totul .iar coloana sonora nu are cum sa nu te impresioneze-
BiaB pe 08 Ianuarie 2012 21:34
Nu am plans deloc:) in fine asta depinde si de firea omului.Este un film frumos si totusi trist insa cei care nu l-au vazut ii sfatuiesc sa se uite:)
Cosmin_ pe 04 Decembrie 2011 20:33
Incredibil, un film ca Titanic merita mai mult de 8.6 .. sa nu mai vorbim de 7 dupa ImDb
sillvik pe 28 Noiembrie 2011 21:29
Super!
Incredibil acest film.. eu am plans.....Exceptional :):X:X:X:)
Bastanu pe 28 Noiembrie 2011 15:18
Magistral!Fara cuvinte!
Magistral filmul,l-am vazut aseara pe PRO TV.Un film exceptional,m-a lasat cu gura cascata pe tot parcursul filmului,si este obligatoriu de vazut pentru oricine.
Go 1 2 3 4 ... 11 12 13