Păreri Titanic

(1997)

Titanic

Anka.. pe 13 Iulie 2009 20:52
cum se poate ca un film ca asta sa aiba nota 7,4?:)) Este un film minunat care-si merita toate acele multe premii. si desi este destul de vechi,este bine facut si actorii isi intra f bn in rol.
alexx14 pe 3 septembrie 2009 18:57
cel mai tare film din istorie nota 10 plus.....
ploiestean pe 19 februarie 2016 12:48
După mine, în cinematografie există filmul "Titanic" și restul celorlalte filme. Nu pot nici măcar să apropii ca valoare o producție cinematografică de această capodoperă.
carol18661914 pe 28 Aprilie 2009 13:44
capodopera fratilor. Vor mai trece ani foarte buni pana se va face un film cel putin de valoarea titanicului. bravo James cameron.
claudiu-daniel-lugoj pe 29 martie 2010 11:26
subscriu.
crysteamyhay pe 2 iunie 2013 18:29
lotr the best ;)
LostinNeverland pe 17 August 2009 18:14
eu nu inteleg cum aceasta capodopera are o nota mai mica decat mizeria aia care se numeste film si anume "new moon"....e penibil
AeroX pe 18 august 2009 17:22
hmmm......te revolti cu new moon ala pe unde apuci;))=))......revenind la titanic......pai cred ca are nota oarecum mica din cauza voturilor putine.....1150 si ceva nu e mult......iar la momentul cand au fost date voturile site-ul functiona cu 5 stele....probabil asta ar fi....
XxRedBullxX pe 21 aprilie 2014 04:28
Bianca sa ma *** pe mamicata, nu inteleg de ce posteaza copii astia nemancati aici.
YgReK pe 23 August 2009 11:18
Briliant
Un film absolut exceptional........fara nici un dubiu ...nota 10 .
adi_ramses pe 5 mai 2012 02:18
daca nu te-a impresionat acest film nu esti om, eu asa cred
YgReK pe 18 octombrie 2015 19:43
Nu te scuz,la ghena!
davidtom pe 31 August 2009 01:05
capodopera
Asta da film. Printre primele 3 din instorie. Daca nu chiar primu. Asta o spun premile primite. No?
Danny-s pe 16 ianuarie 2010 19:41
yes
Mihail22 pe 24 noiembrie 2013 05:55
cel mai bun film posibil pana in prezent ... parerea mea
irina_irra pe 17 August 2009 23:06
superb...nu va mai exista asa film...o poveste extraordinara intre 2 tineri.. si chiar daca filmul este din '97 efectele sunt grozave!!!
ax.rasmus pe 4 iulie 2011 00:27
de acord c tine !!
BlackShade pe 4 iunie 2013 11:24
Draga...Cand s-a facut filmul nu eram asa de inintati cu tehnologia...E greu sa faci chestia aia si acum..Gandeste-te putin cat au muncit actorii si regizorii aia..Si da! Sunt efecte foarte bune!
arnautu ana maria pe 09 Ianuarie 2009 21:14
e cel mai tare film din lume pe care lam vazut doamne ce tare a fost filmu
Ana333 pe 13 ianuarie 2013 21:11
si dc i-ai dat doar 5 stele ??
Ovidiu239 pe 5 februarie 2013 18:00
5/5, adica in ziua de azi nota 10.
Tim3a12 pe 29 August 2009 21:38
Cel mai bun film facut vreodata.:x
o capodopera.este primul film pe care mi-l amintesc foarte bine ca l-am vazut.aveam doar 5 ani cand l-am vazut pirma oara si chiar am plans.va fi fimul meu preferat intotdeauna.:x chiar azi l`am vazut si nu m`am uitat la el cu acei ochi agili care cauta defecte.James Cameroon e excelent pur si simplu nu exista cuivnte.Actorii sunt excelenti.Kate este extrem de buna dar Leonardo este pur si simplu maginific.Nu poti sa nu remarci unele dintre cele mai spectaculoase efecte speciale.Si mai ales strategia acestui film.Ca de obicei am plans si azi la acest film.Pur si simplu lacrimile imi provin din suflet.Si nu exista mod de a le controla.Este uimitor.:Rose il cunoste pe Jack de cateva zile si totusi isi da seama ca este singurul om care a facut`o fericita.Jack isi sacrifica viata.Da,asta insemna adevarata iubire.!Cuvintele ce`mi vor ramane in minte pt totdeauna sunt:"Nu voi renunta… citeşte
alexhard pe 5 aprilie 2012 01:18
Cuvintele tale mi-au dat lacrimi,efectiv.Exprima 100% a ceea ce gandeam si eu despre acest film,dar din comoditate sau lene nu am facut acelasi comentariu inaintea ta iar tu ai facut-o..Este perfect filmul intradevar,dar si comentariul tau despre acest film este perfect si-ti multumesc pentru asta..
Tim3a12 pe 26 iulie 2012 12:32
la varianta de 3 ore ma uit :) il indragesc enorm,nu gasesc cuvinte
dulcika flori pe 15 Ianuarie 2009 17:16
am plans mult la acest film isi merita fiecare banut investit in el
alexiacobescu2001 pe 9 martie 2013 13:54
si atunci de ce i-ai dat nota 5
KIDS pe 1 martie 2014 15:03
atatea stele erau maxim inainte de aia ia dat nota 5
il0veyoureyes pe 17 August 2009 23:28
superb
una din cele mai frumoase povesti de iubire..insa..parerea mea singura care merita 10[pe o scara de la 1 la 10] . Cat de intens poti iubii in situatii limita...
adi_ramses pe 5 mai 2012 02:20
nu stiu cine ar putea sa dea dislike, cred ca doar niste retarzi :D
SANDA45 pe 22 septembrie 2012 09:33
cata dreptate ai banderasaaa nu te pot contrazice=)))
hungry_for_movies pe 16 Iunie 2009 19:41
genial.....l-am vazut de 12 ori si de fiecare data ca prima oara...vor trece ani buni pana ce se va face o noua capodoapera ca asta...bravo james cameronbravo kate winslet bravo leo di caprio bravo!!!!!! felicitari intregii echipe care a ajutat al creearea unei capodopere ca asta
farrah02 pe 29 iunie 2009 20:27
numai de 12 ori ? :)) oricum, de acord cu tine , acest film este cu adevarat o capodopera :D
Jenny_pisica pe 7 martie 2010 17:31
si asta vine di parte cuiva care are o poza cu avatar ca avatar
cezarica98 pe 01 Octombrie 2008 00:42
Un film extraordinar, dragoste, destin, prejudecati, este trist deoarece este inspirat dintr-un caz real, a meritat din plin cele 11 Oscaruri. Nu il ratez niciodata de cate ori am ocazia sa-l vad!Un film de nota 10.
Willy4k pe 30 august 2010 14:54
Geniala productia. Este unul dintre filmele pe care l-as revedea de nenumarate ori fara sa ma plictisesc. Mi se pare incredibila si povestea de dragoste dintre cei doi si persistenta acesteia in ciuda despartirii, dar si in ciuda trecerii anilor. M a impresionat in mod deosebit momentul in care protagonista, arunca peste bordul vasului colierul pe care l a pastrat cu sfintenie atatia zeci de ani. Incredibil finalul si fff emotionant!
Ralu2018 pe 21 martie 2018 11:02
Un film exceptional
Mikala pe 30 August 2009 23:44
Cred ca e unul din cele mai bune filme din istorie si asta nu pentru ca a plans juma` de populatie de sex feminin . [ Eu una n-am plans ] dar , mi-a placut extraordinar de mult filmul . Presiunea cand Titanicul a fost lovit de iceberg si cand era pe punctul de a se scufunda , se citea durerea tuturor .. mai ales ..a celor care au ramas in viata ... gandindu-se oarecum ca mai bine erau morti langa rudele lor care se aflau acolo , pe Titanic , decat in viata.
alexfrum pe 28 februarie 2010 09:54
lasa ca am plans eu si sunt barbat . O iubire ca in filmul ala nu prea se vede in fiecare zi foarte frumos de fiecare data cand l-am vazut (vre-o 20 de ori)mi-au dat lacrimile nota 10 si coloana sonora nota 20
yannis21 pe 8 mai 2012 12:27
am putea sa dam mai multe voturi noi pe imdb sa il urcam in top !!
par4zi7u pe 07 Februarie 2009 00:03
cel mai frumos film
93GabiBT pe 23 iunie 2011 17:05
de ce ai dat nota 5 ?
Mr.SF.Fanatic pe 5 aprilie 2012 21:23
Daca nu stiai prietene bun inainte cu ceva timpulet notarea maxima era 5,dar se vede foarte clar ca 5 era maximul deoarece nu exista stele mai mari daca te uiti,bine ca au facut-o 10,e mult mai bine,enjoy my friend!
Kinnari pe 20 Iulie 2009 03:03
Daca m-as la el acum, as plange IAR ! E exceptional ! :)
BIANCA100 pe 30 august 2009 17:28
exepticional de unde e cel mai prost fil pe care lam vazut
Ciprian_2007_tl pe 3 decembrie 2012 21:09
:))
Sergiu.Lobont pe 03 Ianuarie 2011 00:05
Colosal
E un film colosal, pe care trebuie sa il vezi minim o data la 5 ani, nu poti sa ceri mai mult de la un film. E probabil cel mai cunoscut film de pe glob, mai cunoscut decat Godfather sau alte filme de pe IMDB, un film pe soundtrack-ul caruia au plans milioane de oameni. Poveste partial adevarata, poveste de dragoste cum nu va mai aparea curand in vreun film. Abia dupa 13 ani a fost depasit ca incasari de un film... surpriza, regizat de aceeasi persoana si acut pe multe milioane de euro. Bravo, astept ziua in care sa mai apara un film de acelasi impact (Avatar nu e, pentru ca nu putem sa comparam preturile de atunci cu cele de acum). Baiat sau fata, barbat sau femeie nu ai cum sa nu fii emotionat dupa ce urmaresti Titanic.
robertsandu pe 18 iulie 2012 19:35
+1. Bine spus. Pe lângă ce ai subliniat tu bine, aș vrea să adaug eu că e al naibii de greu să regizezi un film în care știi că s-au băgat 200 de milioane de dolari. Astăzi îți scoți bani pentru că au crescut și prețurile și s-a dezvoltat și tehnologia. Însă în 1997, nu era deloc așa ușor. Nu-i de mirare că nicio casă de producție nu a avut curaj să finanțeze filmul integral.
Ovidiu239 pe 5 februarie 2013 20:20
Un mare LIKE pentru Sergiu.Lobont!!!
serge86 pe 27 Decembrie 2009 13:58
Pe Titanic, se pare ca a fost si un roman.
Pe Titanic, se pare ca a fost si un roman.
Dupa impact, tipul ia o barca si vasleste disperat
sa se salveze.
Capitanul: - Unde pleci dom'le ca mai sunt femei aici?
Romanul: - Lasa-ma in pace omule, mie de sex imi arde acum!?! :)

cojy pe 24 aprilie 2010 00:41
:))...da!buna asta!!!
alex43497 pe 22 mai 2015 22:11
daca era replica aia in film poate nu-i mai dadeam nota 1,0:))))ar fi fost un plus.
claudiu-daniel-lugoj pe 11 Noiembrie 2009 17:51
claudiu-daniel lugoj
Cu siguranta unul din cele mai bune filme facute vriodata,este o capodopera de film,personajele joaca excelent si o poveste de dragoste de zile mari,excelent film.
bovoro pe 27 decembrie 2009 01:34
vriodata, tantalaule?
cojy pe 11 mai 2010 12:41
Nu trebuie sa te justifici cum de fapt nici nu ai facut-o ptr ca nu ai raspuns la nimic din ceea ce-ti semnalam eu...ti-am mai spus in alta parte ca sper ca intre timp sa te pui la punct cu gramatica dar degeaba...se scrie "sa stii" si nu "sa sti"...in aia 9 ani de privit la filme puteai sa mai arunci si o privire pe o brosurica de gramatica...in fine,fa cum vrei dar te faci de ras!!!
lucyanna pe 19 Iulie 2009 23:09
exceptional
capodopera!!! nu stiu daca exista om care sa nu planga la filmul asta. Superb!!!
Theodor2011 pe 17 septembrie 2015 21:25
Eu n-am plans la filmul asta. Cu toate ca nu ii contest valoarea aproape imposibil de egalat. Sunt barbat am 30 ani n-am cum sa plang la vreun film. La filme plang in general fetitele. Si totus Hachiko A Dog's Story ramane singurul film la care am plans vreodata. Te 'darama' chiar daca ai fi de piatra.
cezarika21 pe 04 Mai 2015 15:10
Reconstituirea grandioasă a unui dezastru maritim
14 aprilie 1912. Transoceanicul Titanic, plecat în călătoria sa inaugurală de la Southampton la New York cu 2.224 de oameni la bord, se scufundă în apele extrem de reci ale Oceanului Atlantic în urma ciocnirii cu un aisberg. O lume în miniatură se află la bord: oameni de toate naționalitățile și condițiile sociale; cu toții trăiesc momentele de groază produse de apropierea rapidă a morții. Mai puțin de o treime din cei aflați la bord supraviețuiesc.

Criticat sau lăudat, iubit sau detestat, filmul ”Titanic” și-a câștigat un loc de frunte printre cele mai importante producții cinematografice ale secolului al XX-lea. James Cameron reconstituie, cu un profesionalism remarcabil, epopeea unei călătorii maritime terminate tragic, prezentând condițiile luxoase, atmosfera glamouroasă tipică începutului de secol XX, poveștile de dragoste de pe… citeşte

serghei_romanu pe 25 Decembrie 2009 20:51
Super
Un film cu un buget urias realizat in 5 ani, deoarece nimeni nu a dorit sa il finanteze complet, pentru ca se zicea atunci, nu va acoperi investitia.S-a vorbit mult despre acest film si inca se va vorbi pentru ca este o borna a cinematografiei moderne din toate punctele de vedere: documentare, realizare, promovare, venituri, premii, efecte speciale, detinatorul recordului la numarul de nominalizari la oscar 14 dintre care 11 convertite in statuete.Nu stiu cati dintre voi stiau dar vasul folosit la filmari este o copie fidela a adevaratului Titanic cu doar 20m mai scurt decat acesta.imaginile cu epava transatlanticului sunt reale si oferite de National Geographic Channel.Filmul este unul captivant de la un capat la altul chiar daca tine aproape 3 ore.Este dramatic si amuzant in acelasi timp, iar actorii au fost la inaltime, foarte potriviti pentru rolurile in care au fost… citeşte
bovoro pe 27 decembrie 2009 01:33
Bleah.......
notme pe 07 Noiembrie 2006 13:18
Ma bucur ca avem oameni avizati care au argumente solide care sustin cele 5(cinci) stele pe care i le dau, precum "e super, imi place Leo di Caprio" sau "a primit multe premii,deci e bun", "James Cameron e regizorul meu preferat". Unii chiar au incercat sa vanda ferestre pe acest mini-forum. Acest film "clasic" reprezinta in totalitate un produs de marketing magnific. Impactul social imens pe care l-a avut s-a datorat tocmai superficialitatii arogante si lipsei de cultura (in ale filmului) a ochiului public care vede exact ce vrea Hollywoodul sa vada. Si daca tot il vizionati de 30 de ori,macar incercati sa va observati si alte detalii in loc sa tot ridicati in slavi aceleasi lucruri. Cuvantul "perfectiune" a fost denigrat de prea multe ori ca aceste discutii sa aiba o coerenta.

P.S.: Invatati sa vorbiti corect romaneste si sa folostiti punctuatie ca se simte un aer de… citeşte

davidtom pe 28 septembrie 2009 22:15
ba da ce vorbesti si tu. un film bun ramane un film bun, iar titanicul chiar este. daca ma gandesc bine tu spui asta despre titanic petru ca esti putin mai redus decat noi cei carora ne-a placut. tu nu stiu sa urmaresti decat un gen de filme. nu stiu care e acel gen, dar imi imaginez: ori zombie cu viermi interspatiali, ori filme la care, cica, tre sa fi destept sa le intelegi. daca ma uit la un film ma uit sa ma relaxez, si daca vreau sa-mi bat capu joc sah. bine ca tu tot pe a ta o s-o ti! dar cum de ai ajus tu sa cauti cine titanic pe cinemagia?
cojy pe 16 iunie 2010 09:29
Prietene, de la mine ai un vot Pro... faptul ca degetelele gladiatorice in jos sunt coplesitoare, ma duce la concluzia lui Lapusneanu din nuvela eponima: "Prosti da' multi!"
Nightprowler pe 30 Aprilie 2009 23:00
E un film foarte bun. Recomandat celor care sufera de insomie. Pentru manifestari neplacute adresati-va regizorului.
Wonka pe 14 iunie 2009 00:51
tata , super de prostie , pentru manifestari foarte neplacute adreseaza-te doctorului.
anapretty3 pe 2 aprilie 2014 15:04
cum sa dai o stea??!!cred ca aveti o problema serioasa astia care dati o stea,pe bune !
10nut1987 pe 09 Aprilie 2012 00:54
Am fost aseară la cinema să văd filmul. Spre surprinderea mea, văd o coadă mare la ușa sălii. S-a umplut sala, nici un loc liber, și asta la ora 22:30. Am rămas uimit, am zis: ¨uite frate cum se adună lumea, de parcă ar fi prima zi a lansării¨. Am intrat, ne-am pus ochelarii și sa ne bucurăm de imaginile spectaculoase, clare. Pur și simplu mi se facea pielea găină de la unele secvențe pe care mi le aminteam de prima oară, iar aseară arătau cu totul diferit în 3D. Cât despre calitatea sunetului, a fost o experiență audio bestială(fluieratul, țipetele, scârțâitul lemnului in momentul ruperii vasului). Eu unul, recomand cu plăcere acest film.
silv_xd_tweety pe 22 Aprilie 2010 12:12
nota 11
un film mirobolant superb extraordinar ... ma lasa fara cuvinte de fiecare data cand il vad..
o adevarata CAPODOPERA :):P

x pe 11 Iulie 2004 13:07
cu mult indulgenta 2 stele...pentru ca in afara de ideea de baza filmul e siropos si nu inspira nimic decat poate un jod de-a actorii putin prea fortat si nereusit
crilove8 pe 20 aprilie 2012 20:52
In sfarsit cineva care spune adevarul
lili22 pe 22 noiembrie 2012 19:12
Uite ca am gasit o persoana inteligenta care gandeste.
Paula_Gherasim pe 04 Aprilie 2010 22:10
un film foarte bun pe care l-am vazut de mai multe ori si care mi se pare foarte impresionat. cred ca ar trebui sa-l vada toata lumea macar o data
yoana1997 pe 25 Octombrie 2009 12:21
Tare!
e foarte reusit filmul.povestea e super mishto si actorii joaca fantastic!Iar Leonardo DiCaprio arata foarte bine!10+++++
Gospin pe 01 Iunie 2009 18:49
O drama foarte buna realizata de James Cameron , un film nu foarte lung in ciuda celor aproape 200 de minute , intradevar cand a aparut era bataie mare pe bilete la cinematograf :) !
-Wizz- pe 23 Aprilie 2010 18:00
o adevarata capodopera,nu am cuvinte sa explic .. kt de frumos este filmul acesta.daca m'as uita acum la el,cu siguranta as plange din nou:(
Iuli88 pe 27 Decembrie 2009 17:04
Nu dau astia de la cinemagia notele, ci utilizatorii sitului soarecii din clasele 1-8 si vagabonzii din liceu care stiu numa pornografii si toate parasutele care au in cap numa twilight si hanna montana, cum vrei sa dea nota de merit titanicului. 90% din filmele de pe acest site au note mincinoase.Am spus am am sa continui sa spun ca ar fi mai bine ca administratorii sitului sa interzica voturile tuturor ''cinefililor'' pentru ca ne influenteaza negativ.
bovoro pe 3 februarie 2010 23:28
Esti plecat de-acasa rau de tot, iulica! Un mic Hitler. ce sa mai vorbim.
sebyelton pe 28 Noiembrie 2009 13:39
Cuvintele sunt de prisos. Cine nu a vazut sau auzit macar o data, de filmul Titanic?
In anul 2002, Antena 1 cumparase drepturile de difuzare pentru tara noastra a filmului "Titanic" cu suma de 200.000 de dolari. Pelicula in regia lui James Cameron obtinuse in 1997 nu mai putin de 11 premii Oscar. Filmul a spart audientele, fiind urmarit timp de patru ore de 2,7 milioane de telespectatori din mediul urban (24,5% rating)

Florin pe 04 Octombrie 2006 03:02
SE SCUFUNDAAAAA
Ovidiu239 pe 5 februarie 2013 20:22
Cine? Vaporul? Da! Da' filmul ramane o capodopera!
mihnea_aspru95 pe 28 ianuarie 2017 02:42
Cea mai tare recenzie din ISTORIA OMENIRII :))). Si ai uitat sa spui "SPOILER" inainte......................heheheeee......... M-am cam suparat ca ai dat in totul vileag, pai ce naiba facem aici?!
legolas05 pe 04 Iunie 2010 15:18
este un film foarte bun.........de nota 10........
rogvaiv_bleu pe 06 Aprilie 2010 17:55
...titanicul cinematografiei
faptul ca Avatar bate recordul la incasari si vizionari nu demonstreaza nici pe departe ca este cel mai bun film.Pentru mine titanicul cinematografiei ramane tot "Titanic".
Sergiu.Lobont pe 3 ianuarie 2011 00:08
Titanic si Avatar apartin de doua perioade diferite dpdv economic. Daca am echivala incasarile de atunci ale Titanicului cu banii ce se invart acum ar intrece cu mult Avatar-ul.
Andrei.Ciprian pe 16 februarie 2012 18:49
Foarte bune aceste doua comentarii!
monallyssia pe 13 Aprilie 2012 14:28
Realitatea fata in fata cu impresia
Eu cred ca in cinematografie, scopul principal in ceea ce-l priveste pe spectator, este impresia, a carei sursa de inspiratie trebuie sa fie realitatea.Dar ca sa aduci pe "panza" realitatea, e necesar sa o ridici din locul ei si sa o pui in fata reflectoarelor, ca sa straluceasca.Acest lucru se obtine numai prin arta.E cazul filmului Titanic – personal il consider o capodopera, prin evocarea de proportii a unui dramatism la scara sociala, vedere de ansamblu a actiunii si a diversitatii tipologiilor umane, analogia cu personajele reale ale vremii precum si zugravirea in prim plan a unui puternic si durabil sentiment de iubire, la fel de greu incercat ca si viata pasagerilor.
Am remarcat de asemenea efecte artistice si tehnice de inalta clasa, studiu istoric, elemente de tip documentar, cadre impresionante, lectii de viata, de supravietuire, toate astea organizate si… citeşte

love.lexi pe 25 august 2012 00:52
cel mai tare film si asa va ramane mereu..genial!!!!!!!
monallyssia pe 28 ianuarie 2017 23:13
Corect :)...Da...așa e „jocul” aici...Nici eu nu dau dislike, deși recunosc că m-au deranjat din diferite motive mai multe comentarii, dar m-am gândit că nu are sens să contrazici gusturile cuiva sau să mergi mai departe pe teritoriul supărării tale și să legi gusturile omului de mentalitatea, personalitatea și ce-ar mai ține de părerea lui, până ajungi să-l desființezi :)) (Nu că n-ai putea merge până acolo...dar nu știu dacă are sens să te înfurii atâta pentru că cineva are o altă părere decât tine despre Păcală, de exemplu sau Pe aripile vântului :) Spun asta pentru că am văzut aici adevărate reacții de înverșunare la adresa unei păreri despre un film; mai ales în cazul în care majoritatea are o anumită părere favorabilă despre un film și vii tu spunând că nu ți-a plăcut, e jale...tăbară unii pe tine (acum mă refer la comentarii) de zici că ai traversat pe roșu :) Oricum...e o chestie bună să ți se dea ocazia de a comenta, dar...se pare că trebuie să-ți asumi cu ocazia asta și dislike-urile și criticile...urmând regulile jocului. (Sunt și păreri care-ți fac plăcere sau care îți oferă indicii pentru un film pe care ai vrea să-l vezi.)
AimeeLov pe 21 Iulie 2011 18:53
Superb.L-am vazut de vreo 10 ori si tot nu m.am saturat.Distributia este absolut superba.Coloana sonora geniala.Decorul briliant.Un film de nota 10!Merita vazut si revazut !
AndradaMarina pe 07 Ianuarie 2010 23:09
doar 7.7 merita filmu ' asta ?!..sunt filme mai proaste cu nota mai buna
bitter_moon pe 03 Iunie 2012 09:20
Un film atat de dramatic, incat nu as mai avea puterea sa revad partea cu operatiunea de salvare. Pe cat de romantica este prima jumatate, pe atat de dramatica este cea de-a doua.
Mr.Halloween pe 12 iulie 2015 20:00
Cel mai bun comentariu! :)
LUciS pe 27 Martie 2004 07:58
Am incercat sa-l vad pe tot. Pe bune, chiar am incercat. De 3 ORI! DA N-AM REUSIT!!! Pentru un timp facusem un fel de titanicofobie. Cand auzeam melodia aia sau mai auzeam ceva de el mi se ridica parul pe mine. La propriu. Am citit undeva ca-i o reactie de frica... Nu ma intelegeti gresit. E bun filmul. DA 11.11 OSCARURI???!! PE ACTORII AIA? Si tot tam-tamu ala de bietii 1500 care s-au inecat? prin '45 au murit vre-o 5000 cand a intrat un vaporas la apa. Stiati? Si nime n-a facut 5 filme despre ei. Mi sa parut o ipocrizie ca i-au dat 11 Oscaruri doar pentru ca i s-a facut multa reclama! Soarta...
La mai bine si mai corect in viitor!

serghei_romanu pe 25 decembrie 2009 20:56
LUciS s-a facut atata tam-tam nu pentru ca au murit 1500 de oameni.Ci pentru ca au murit dintr-o prostie, din niste circumstante care parca s-au pus de comun acord sa se iveasca odata.carma prea mica, neatentia ofiterilor de veghe, dorinta de a ajunge mai repede.Daca nici asta nu ai inteles atunci ...
cojy pe 23 aprilie 2010 19:12
...si iar serghei,si iar bovoro si iar cojy...serghei,inca o data imi demonstrezi ca esti un om de caracter cu multiple afinitati elective.Asta tot incerc si eu sa spun(inferior,ce-i drept, modului in care ai exprimat-o tu) ca "a fi barbat" a devenit deja sinonimul concurentei,al luptei ptr intaietate si (trist din pacate) a lipsei de sensibilitate.Acuratetea,maturitatea si indulgenta cu care raspunzi unui atac ma face sa constientizez ca nici pe departe nu faci parte din categoria "puberilor fara discernamant" in care te-a incadrat pe nedrept un utilizator al acestui site...Bovoro.daca serghei a putut trece peste remarca aceea cu homofobia nu vad de ce eu nu as face-o...desi nu credeam s-o spun vreodata,ma bucur sa te gasesc in postura celui care isi cere scuze (fata de ceilalti utilizatori...intre noi nu mai poate fi vorba de asa ceva)...asta demonstreaza ca poti fi un om rezonabil...mie viata mi-a demonstrat ca o astfel de atitudine are mai multe efecte pozitive decat cele mai elaborate jigniri...sunt convins ca si tu dispui de intelepciunea necesara pentru a constientiza aceasta...Toate cele bune...tuturor!!!
mihai.mitza94 pe 23 Ianuarie 2012 15:24
Exceptional film ! Emotionant ! Pot spune ca este o CAPODOPERA chiar daca nu o sa ii dau 10 ! P.S : Am plans la sfarsit !
crushed.misty pe 10 Septembrie 2010 17:50
"so this is the ship they say is unsinkable. "
"It is unsinkable. God himself could not sink this ship."
cum numesti chestia asta? poate ironia sortii...
nu verau sa ridic filmul in slavi, dar, pentru mine, 'titanic' a fost intotdeauna cel mai bun...

CONY pe 08 Aprilie 2010 16:32
titanic
a fost foarte trist si anka ai drepta un astel de film merta nota 11
WEbster pe 06 Aprilie 2010 01:32
Da! e un film foarte bun, foarte reusit, cu nenumarate premii si aprecieri; dar pe mine nu m-a impresionat indeajuns incat sa-l numesc cel mai bun film sau sa-i acord nota 10(poate din cauza romantismului putin tras de par si scenariului oarecum monoton).Dar trebuie sa recunosc: este si va ramane un colos in istoria cinematografiei (parerea mea este ca depaseste Avatar).
cocolino_lolyk pe 21 Iunie 2009 12:15
superb
e superb filmu...:X:X:X...cred k l-am vazut d vreo 30 si ceva d ori:))da tot nu ma satur
este cel mai frumos film kre l-am vazut vreodata:X:X:X:X:X:X:X:X

Dok85 pe 22 Ianuarie 2010 23:40
Numai superlative................/............................./......................................./............................../........................./............................../........................./.............................../.................................
gogutz pe 11 Noiembrie 2012 10:46
Eu am impresia ca la filmul acesta multi s-au dus sa-l revada doar !!pentru ca nu era necesar sa-l faca in 3D,deci nu a adus nimic interesant filmului faptul ca l-au facut 3D!
NONI95 pe 28 Iunie 2012 13:05
foarte frumos filmul .nu te mai saturi sa te uiti la el.il ador:X
Sweetyna pe 13 Februarie 2010 17:48
ee super 10...........................................................
K.G pe 17 Aprilie 2008 19:20
cea mai buna drama din istoria filmelor
Go1 2 3 ... 11 12 13