Păreri Titanic

(1997)

Titanic

Dia04 pe 28 Iulie 2010 23:23
De ce are nota 8? Daca nici filmul asta nu merita 10 atunci...
mjBIANCA pe 12 Iulie 2010 21:44
o drama pe cinste
ACESTA A FOST FILMUL KRE M-A PASIONAT CEA MAI LUNGA PERIOADA DE TIMP:d....PE ATUNCI LEONADO DI CAPRIO ERA actorul meu preferat si eram km inneunita dupa el=))..acum am evoluat dar ink ramane prefertul meu si nu cred k exista data k sa ma pot abtine la final..
bovoro pe 13 septembrie 2010 22:35
kkkkk...kkkkk...caca...
nicopop pe 04 Iulie 2010 17:29
azi am revazut filmul.. si mereu parca-l vad prima data... film-capodopera
deea9595 pe 04 Iulie 2010 13:29
nu-mi vine sa cred ca nu l-am vizionat pana acum!
cel mai frumos film pe care l-am vazut vreodata!!o adevarata CAPODOPERA!!!

ofelik_cat pe 20 Iunie 2010 16:42
genial
titanicul ,super productie ! james cameron este un regizor extraordinar ! este un film foarte bun cu actori cunoscuti si talentati,deasemenea costumele si scenariul parca te duc cu gandul ca totul era real...este un film de :drama ,dragoste si sacrificiu... kate si leonardo au jucat excelent...bv lor....mult succes !
ruxyy pe 23 Mai 2010 00:49
noo cment:P
nooooo coment!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
o poveste trista de dragoste:):x

ghineaanamaria pe 11 Mai 2010 18:55
Mi-a placut la nebunie filmul asta....si inca imi place...as putea sa il vad oricand cu placere:X
klau21 pe 30 Aprilie 2010 22:09
nu exista cuvinte cu care sa descrii acest film :) pur si simplu cel mai bun din istorie,dupa parerea mea si a multora!
georgy_pav pe 29 Aprilie 2010 18:18
un film care apare odata la 20 de ani .. o capodopera greu de egalat
ana09 pe 13 Martie 2010 10:00
un film super...cred k lam vazut de cel putin 10 ori............un film kre a fakut istorie..
lelu pe 13 martie 2010 16:10
foarte frumos.. ca noaptea... cel mai bun film trebuia sa ieie good will hunting, nu asta... dar... ca sa-si scoata investitia ii trebuiau niste premii
FreakDoll pe 25 Iunie 2009 01:43
Nu inteleg cum pot unii sa blameze filmul acesta. Este cea mai frumoasa poveste de dragoste transpusa pe ecran. Plus ca si actorii s-au descurcat onorabil, efectele speciale sunt deosebite, la fel si coloana sonora, povestea si tot ce mai vreti voi.
Joanne97 pe 02 Ianuarie 2013 22:49
My heart will go on
Cel mai bun film din lume cu 11 oscaruri,actori de excepţie,aleşi atât de bine şi râuri de lacrimi.Aceasta este descrierea perfectă.Să nu uităm desigur de James Cameron.Tot meritul lui şi al actorilor Leonardo DiCaprio,Kate Winslet şi Billy Zane,şi o escepţională coloană sonoră care să întreţină mai bine aceea admosferă tristă când acesta s-a scufundat, ,,My heart will go on'' ,o voce ce cântăreşte cât greutatea actriţei în aur,Celine Dion.
Dyanna_07 pe 30 Decembrie 2012 23:41
Unul dintre cele mai bune filme ♥ , o capodopera :x . Nota 10 .
cezy98 pe 28 Decembrie 2012 12:27
Un film exceptional, te lasa fara cuvinte primul film la care am plans mi-a placut foarte mult :x si cred ca oricand l-as revedea tot as plange, pentru ca dragostea dintre Rose si Jake e speciala.
LarisaMaria_98 pe 27 Decembrie 2012 12:03
Un film foarte frumos , impresionant . Regizorul a avut o idee inspirata cu acest film in care nu numai ca descrie o poveste frumoasa de dragoste ci si aminteste de momentul tragic al scufundarii Titanicului , rezultand astfel un film de o mare callitate .
margott pe 06 August 2010 19:42
Una din cele mai frumoase povesti de dragoste din istoria cinematografiei. Superb realizat.
RomaniaMare pe 28 Iunie 2010 22:53
Cel mai frumos film despre dragoste! Unul dintre filmele de referinta a cinamatografiei moderne! Nota 10+!
Harvey pe 05 Iulie 2013 14:42
Desi e un film emotionant,nota maxima e 6.Are o tema unica,aparte dar a reusit sa impresioneze doar doamnele sensibile care isi cautau printul.
lfery pe 05 Septembrie 2013 18:33
Actorii au jucat excelent, poate a fost cam exagerat să-i cuplezi pe Leonardo Dicaprio cu Kate Winslet, nu de alta dar în film parcă era mama lui. Am văzut comentarii cum este posibil să primească aşa notă mică, doar este printre primele trei din istoria filmului. Poate că este printre primele trei, dar din perspectiva a efectelor, a celor 11 Oscaruri, în rest nu văd cum poate să fie frumos un film în care în cam trei sferturi din el este supravieţuire. Într-adevăr în acea mică parte, găsim dragoste şi aproape tot, dar să nu uităm că filmul se bazează pe o tragedie. Cum se ştie pe J. Cameron este obsedat de "technologie" nu de dragoste.
alin_florea pe 16 Octombrie 2014 19:08
nasba
cel mai plictisitor film vazut vrodata nu va uitati
Go 1 2 3 ... 11 12 13