Păreri Titanic

(1997)

Titanic

Wanted007 pe 10 Ianuarie 2013 22:57
Geniala ideea filmului...nota 10 ++ ..poate cel mai tare film...
Pavel.F pe 07 Septembrie 2012 15:06
un film foarte bun merita vazut de la mine are nota 9
Tyybi1 pe 03 August 2012 19:48
Aces film are mai multe voturi decat vizualizari...
darayawaus pe 16 februarie 2013 19:50
Mereu prostia e majoritara, din pacate.
diciluma pe 24 Mai 2012 21:58
un film care incearca se descrie(destul de fidel chiar) scufundarea celebrului Titanic plus o poveste de dragoste si care e plin de premii (filmul,nu vaporul) de toate felurile . Totusi , nu indraznesc ,sa zic ca e cel mai bun film vazut de mine
costyfuck pe 11 Aprilie 2012 12:21
un film bun bazat pe o poveste reala...deobicei astea imi plac.actori buni.nimic mai mult
hk3lyn pe 20 Ianuarie 2012 20:29
_MISTO
Am vazut Filmul, sunt altele mai bune (pt ca nu imi place genul asta de film voi da nota 8 :D
RedWhisper pe 05 Decembrie 2009 15:10
L'am revazut azi...si, din nou, m'a impresionat. Un film foarte bun.
Cat de..penibil mi se pare ca la recomandari apare: "Daca ti'a placut Titanic, s'ar putea sa'ti placa si titlurile de mai jos: American Pie".
Ei bine, pot spune ca nu! nu imi place american pie si nu vad legatura cu Titanicul.

ma rog..
filmul e superb!

gosh15 pe 05 Noiembrie 2009 15:36
........... Va Ramane The Best Of The Best ............. :x
crilove8 pe 21 aprilie 2012 09:42
:))=)))......cred ca glumesti gosh15:))=))
GAMBITT pe 09 Iunie 2009 23:18
titanic
Cel mai bun film din acel an il am pe dvd si il revad de fiecare ca prima oara un film care daca iti plac filmele bune nu trebuie ratat un maestru james cameron.
alex_the_best pe 15 Aprilie 2009 14:49
best movie
e un film exceptional deci lam vazut de 5 ori pana acuma e superrrrrrrrrrrrrrr 11 premi oscar oau e foarte fainn il mai vad odata
hungry_for_movies pe 16 iunie 2009 19:39
ieri l-am vazut a 12-a oara...:P:P
Ovidiu239 pe 5 februarie 2013 20:07
Alex, daca un film caruia ii dai 7 il vezi de 5 ori, atunci la ala de dai 10...
ioana tsimpidas pe 18 August 2008 23:51
e cel mai frumos si mai romantic film pe care la-m vazut.si este foarte trist deoarece este inspirat dupa un caz real.cu multa iubire in el tristete si au fost si parti foarte haioase :). cand era aproape sa se scufunde si l-a salvat rose pe jack si au iesit vorbe unu care lurca pe vas,ce faceau de acolo si vb in continu si au spus amandoi de-o data "shutup"!dar din pacate jack a murit si amintirile frumoase au ramas in sufletul si in inima batranei rose.imi place filmu' mult de tot.
cojy pe 23 aprilie 2010 17:36
:))...n-am mai ras de mult timp asa...un degetel in jos ptr "uciderea" limbii romane...despre logica ce sa mai spun?...commentul tau imi aminteste de Titi din Enigma Otiliei cu a sa descriere a ceea ce inseamna film...
ass pe 22 Iunie 2007 23:18
e cel mai bun film da as vrea si eu sa il vad ca nu l-am vazut nici odata
simona pe 11 Iunie 2007 23:17
am vazut filmul asta de 15 ori aproximativ si nu m-am saturat sa il vad cat de super e imi place faza la finl cand ramane ea singura acolo am plans cel mai mult ce sa mai zic fra cuvinte acest film parac e realitate as fi vrut sa patesc si eu asa ceva sa traiesc asa o aventura dar sa nu oara persoana sa raman cu ea in continuare mai ales ca leonardo di caprio e un baiat super frumos cu niste ochi ca marea cum sunt ai mei ::)super nu am ce zice care nu la vazut sa se uite si care la vazut si nu ia placut inseamna ca nu stie ce este ala un film jejejej simona 17 anipup pe toti
cojy pe 24 aprilie 2010 02:59
Bai fetelor ce dracu tot mancati pe-aci???Litere sau alte chestii? Ma bucur ca mai si semnalizezi la faza aia cu varsta...azi ar trebui sa ai 20...tot asa...?sau...?
cojy pe 24 aprilie 2010 14:53
Cat despre ochii tai (revin ptr ca sunt limitat si nu surprind de fiecare data esentialul),Caragiale avea o vorba:"Ochi lunecatori...inima zburdalnica"...suuuuuuuuuuper...sper ca acum la 20 de ani viata ta este schimbata fata de cea de la 17..."ca la 20 de ani"(Voltaj)
PAULA pe 14 Septembrie 2004 15:09
E UNUL DINTRE CELE MAI BUNE FILME PE CARE LE~AM VAZUT.IMI PLACE MAI ALES LEONARDO di CAPRIO
Tintas Iulia pe 03 Ianuarie 2007 14:50
Trebuie sa vedeti filmul Titanic iti ia respiratia , eu nu am plans pentru ca nu sunt genul de fata care plange la orice chestie.Din cate stiu eu o parte din Titanic a fost scoasa afara din ocean si pusa la un muzeu din America.Mie mi-a placut de Jack (Leonardo DiCaprio)pentru ca si-a dedicat viata salvan-do pe Rose (Kate Winslet) . Eu nu plang la film doar cand se canta melodia.Nu asi vrea sa-i dau doar 5 stele pentru ca merita cest film 10000 si poate chiar mai mult.Cand am spus ,,iti ia respiratia'' nu mam referit la plans.Inainte mi-a placut de Adela Popescu dar , dupa ce am vazut Titanic am zis gata,nu-mi mai place si am terminat-o cu ea . Asi vrea sa-i multumesc lui Cameron pentru ca a facut o minunatie ca asta,nici un film de-a lui nu este mai prumos ca si Titanic.Iar Kate Winslet a facut o mare prostie cand si-a tuns parul scurt in 2001 si s-a vopsit blonda ii sta bine roscata.Si… citeşte
cojy pe 23 aprilie 2010 22:25
"Dar nu voi ca sa te supar/Nici cat bobul de ienupar..."(ca sa-l parafrazez pe Arghezi cu simpatica lui poezie "Abece"),pentru ca mi-ai oferit cateva secunde de umor de calitate,ceea ce nu au reusit multe filme in dreptul carora scrie "comedie" (si vreo 10 minute si dupa ce am terminat de citit)...Sunt patriot fara a fi ultras dar ceea ce faci tu din biata limba stramoseasca (sa nu mai vb despre continut),l-ar face pe saracul Alexe Mateevici sa te penalizeze cu vreo 10 lovituri de liniar la palma!La fiecare!Si cu degetele impreunate...Ca in 2007 erai mai mica asta e de inteles...dar sa nu revii intre timp sa corectezi un pic...chestiile scrise..."salvan-do"???Exista si salvan-re,salvan-mi,salvan-fa,s.a.m.d.???"asi?"mam"?"nici un film de-a lui Cameron"?"nici un film de-a lui"?"prumos"?"Va recomand la toti"(exista si cazul dativ...Va recomand tuturor)?Pana la urma ai plans sau nu?Hai recunoaste!!!A!Scuze...nu la film plangi tu (ca doar nu esti "genul de fata care plange la orice chestie") ci doar cand se canta melodia...deci?pana la urma cum e cu respiratia aia taiata?...Ma bucur sa vad ca iti place "despre" Adela Popescu...la dracu' ai terminat-o cu asta?...scriai mai jos dar m-am grabit!Sorry!Deduc insa ca esti o fata cizelata care stie "sa dea verde" cu delicatete ptr ca cica actrita/cantareata (sau ce dracu' o mai fi) si-a revenit din socul despartirii...cica si-a reluat "joaca" prin telenovele...Si ce zici ca facu,fata,stiurlubatica asta de Kate?Se vopsi?BLONDA???Fuuuuuuuuutui!!!Si ar mai fi de spus...A!Ai incheiat subiectul...bine atunci...vroiam de fapt sa iti multumim pentru recomandarea din final...o sa ne uitam si sper sa impartasim pareri cel putin la fel de apoteotice despre el...poate pana atunci ne vedem si noi la un Cico =))...accept si un refuz chiar cu zambetul pe buze!Oricum,stimabila d-soara Tintas (in ipoteza ca nu Iulia iti este numele de familie) ai tintit...ca nuca-n gard...jur ca mi-a placut in ciuda a tot ce poate reiesi din acest comment poate pe nedrept rautacios...(bovoro,frate,merci ca pe-asta mi-ai lasat-o mie...nu stiu cum dracu' astia scapa de ochiul tau vigilent dar ii alegi pe cei care totusi scriu corect gramatical...)
lili22 pe 5 februarie 2013 20:31
Daca vrei sa te distrezi trebuie sa citesti comentariile scrise pt. Titanic.Ce note ai avut la gramatica?
r3stike pe 28 Februarie 2010 02:17
capodopera
un film care te ia cu tremur in unele faze :) lam vazut cred de vreo 6 ori si tot nu mam pliktisit :) totul este imbinat perfect in acest film; nu inteleg nota aia de pe imdb :| 7,3 :|
dea dreptul stupid

lelu pe 13 martie 2010 16:12
asa si trebe ... o nota mica deoarece ii slab tu ai vazut celelalte file nominalizate?
up pe 28 Iunie 2009 14:59
excelent
filmul e excelen.mai ales ca vorbeste despre ceva care chiar sa intamplat nota 900000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
raul pe 14 Februarie 2009 20:08
un super film mi-a placut foarte mult si l-am vazut de vreo 10 ori dar totusi nu-i dau 5 stele pentru ca eu cred ca terminator 2 este mai bun decat titanic.
user-606ef974ed744 pe 14 Ianuarie 2024 20:00
MULTĂ, ENORM DE MULTĂ MUIE COSMIN 742000 si BLACKMORE!!!!
Titanic.... Dacă mai e cineva, ieșit acu' din peșteri sau caruia ia revenit vederea recent și nu a văzut filmul, sa l vadă!
Vizionare plăcută!

BooG pe 12 Ianuarie 2024 21:02
Titanic e ca vinul
Cu cat imbatranim cu atat devine mai bun...
PS: Cand va incepe razboiul al 3-lea ala nuclear, tot pulimea de la clasa a 3-a nu vor primi " barci de salvare".... (Zuckerberg deja isi construieste buncar in Hawaii. https://www.digi24.ro/stiri/externe/fondatorul-facebook-isi-construieste-o-vila-cu-buncar-subteran-si-usi-rezistente-la-explozie-2615711 )

petricaciobanu pe 19 Decembrie 2023 18:58
Există filme și există "Titanic".
Nu știu câți ani vor trece până când un film, va egala măcar în valoare cinematografică, această peliculă.
pheonix7 pe 23 Septembrie 2023 02:57
Filmul filmelor.
Odata lansat, Titanic avea sa se bucure de un succes fara precedent in istoria cinematografiei. 2.2 miliarde de dolari incasati de pe urma acestui film, o suma la ani lumina de orice se mai atinse pana in acel moment, un nou record a fost stabilit in 1997, record care avea sa stea in picioare pentru urmatorii 12 ani. La 26 de ani de la aparitia acestui film, in 2023, putem spune ca nici Avatar si cu siguranta nici Avengeres (filmele care in timp au depasit Titanic pe partea de incasari) - nu au reusit sa intre la inimile unei lumi intregi.

Mai exista oare main stream in ziua de azi? Cand exista atat de multe nise, atat de mult content la care ai acces atat de usor. Mai poate cineva sa produca ceva care sa multumeasca o lume intreaga, un colectiv global sub forma unui tot unitar cuprins de emotie in fata ecranelor? Greu de crezut ca asa ceva mai e posibil in ziua de azi.… citeşte

Mihai147 pe 18 August 2023 11:30
Eram clasa a 5a cand am vazut filmul asta si in aceeasi zi mi-am spart capul la scoala. True story! Eu si Titanicul ne-am lovit de aisberg!
user-63232a8a075df pe 06 Mai 2023 00:44
Un film intr-adevar titanic, are 3 ore si ceva. La inceput am crezut ca e despre un cuplu de lesbiene, pe la mijloc, cand au început sa traga flegme in ocean m-am prins ca aia tunsa scurt e de fapt mascul. Partea frumoasa e la final, cand se rupe vaporu in 2 si cad aia in apa ca la inot sincron, varianta desincronizata. Multi spuneti ca l-a lasat sa moara si a fugit ca o egoista, dar bine ca a scăpat ea, ca sa povesteasca ceva coerent. El nu lega 2 vorbe, in cel mai bun caz putea sa va deseneze.
user-63b2b36cc78dd pe 09 Ianuarie 2023 22:10
În 1997 sa faci un asemenea film și sa iasă asa .Nota 10 pt regizor si toată echipa .
Lfc4ever pe 08 Ianuarie 2023 01:00
10/10 Nu cred că este cineva în lume care sa nu aprecieze la maximum acest film. O poveste foarte emoționanta și plină de suspans, împreună cu cel mai dramatic final, e o capodoperă. Filmul Titanic nu se va demoda niciodată.
user-6387d5620a878 pe 08 Ianuarie 2023 00:02
Suntem in 2023 si revad pt a nu stiu cata oara Titanic.Este atat de spectaculos filmul asta ca de fiecare data cand il vad imi provoaca aceleasi emotii,chiar daca stiu scenele pe de rost,chiar si replicile.Un film monumental,greu,cu o interpretare magistrala!Iubesc Titanic din toate privintele!
Macit pe 08 Ianuarie 2023 00:00
Un film de nota 10 evident fara rezerve ,care te stoarce de emotii si lacrimi.Nu ai cum sa ramai rece dupa vizionare decit daca esti un psihopat.
@Horatiucrisan: apropo de psihopati domnule Horatiu Crisan .. Cred ca ai probleme grave psihice si emotionale daca spui ca te-a lasat rece filmul asta.Iti recomand un psihiatru ,daca mai poate salva ceva.Esti o epava mai distrusa ca Titanicul...

3i0 pe 18 Iulie 2022 17:48
Cel mai bun film de dragoste ever. 10++++++++++++++++++++++++++++
monica.alexandra pe 19 August 2021 15:09
Sublim. A spart toate recordurile. Persoanjele principale au avut chimie intre ele si au reusit sa transmita
Horatiucrisan pe 13 Iulie 2021 23:21
Un film supraestimat, o melodrama cu final previzibil. Pentru acea vreme si domnisoarele romantice de pension poate constitui un film extraordinar. In afara de efectele speciale, povestea e slaba, finalul previzibil, de asemenea actiunea e total nerealista, mai degrama seamana a poveste pentru copii cu printi si printese. Nu m-a impresionat nici când l-am văzut în 1998, mult mai putin acum. Film supraevaluat ca și Avatar. Un 6 cu indulgență pentru efectele speciale, nicidecum un film de Oscar.
user-5e79d3e15e534 pe 22 Aprilie 2021 11:06
Cel mai bun film!
Cred ca l-am vazut de 28 de ori :)

user-5fb4eebeb3a0a pe 10 Martie 2021 22:49
Un film senzațional! Aici chiar se descrie mai bine ca în orice film dragostea adevărată, ce înseamnă sacrificiile, ce inseamna a te îndrăgosti cu adevărat și sa iti asculți inima! Cel mai bun film din lume!
user-5ef59843504f0 pe 03 Februarie 2021 18:21
Daca ar fi Titanic zilnic o spun că nu m-aș satura de acest film! E o capodoperă... De fiecare data trăiești aceleași emoții și aceeași bucurie ca și cum ar fi prima dată. Titanic este și va rămâne o istorie #roseandjack❤️
cornellcc pe 27 Octombrie 2020 15:11
Este un film premiat Oscar. O tragedie in cheie romantica.
alexandru_fejer pe 28 Aprilie 2020 01:29
Un film pe care ai dori sa îl vezi de 1000 de ori. Nu degeaba ca a luat 11 premii Oscar.
Salbaticul pe 19 Aprilie 2020 23:40
Un review, 50 caractere, un review, 50 caractere și încă un review, cel mai bun! A "dansat" excepțional "Leu de Capră". Capodoperă filmul.
Caktus pe 28 Martie 2020 13:11
Interpretare: 9/10
Scenariu: 9/10
Coloana sonora: 10/10
Dialog: 8/10
Final: 9/10

9/10

Julian-The_man pe 23 Iunie 2019 13:27
Un film foarte bun, dar nu chiar de nota 10 și nicidecum cel mai bun din istorie. Sunt filme mult mai bune, cum ar fi: Fight Club, Shawshank Redemption, The Godfather, chiar The Wolf of Wall Street (care e tot cu DiCaprio) etc.
martinetzu pe 25 Februarie 2019 19:05
titanic 2019??
stie cineva despre Titanic 2 - Jack's Back 2019 ?

MariusCiprian87 pe 17 Februarie 2019 08:05
Cea mai bună dramă romantică din toate timpurile !
Capodoperă cinematografică despre iubire, viată și moarte...despre impactul pe care îl poate lăsa un om, unui alt om în ETERNITATE !
Raluca87 pe 16 Februarie 2019 20:01
Un film romantic bun de urmarit si cam atat. Pe mine nu m-a impresionat cu nimic. Coloana sonora My heart will go on de Celine Dion nu imi place. Capodopera?! In niciun caz. Seria Stapanul inelelor, The Sting, Some like it hot, North by North West, Top Hat, The Gay Divorcee, Singing in the rain, Philadelphia Story, Rear window, Sleuth, Rebecca, astea sunt capodopere pentru mine nu Titanicul. Pacat de oamenii care au murit in realitate cand s-a scufundat Titanicul. Unul dintre ei chiar s-a numit Jack Dawson.
anonymous.618949fb55833 pe 14 Februarie 2019 00:22
user-5c5734114362b pe 03 Februarie 2019 23:44
Titanic este un film deosebit care îți transmite emoții deosebite.Interpretarea personajelor este greu de egalat,în timp ce coloana sonoră este fabuloasă.În ciuda faptului că l-am văzut de nenumărate ori,am aceași curiozitate de fiecare dată.Chiar dacă a trecut ceva timp de la lansarea lui(chiar 22 ani),Titanic încă nu și-a pierdut farmecul ~ din contră,continuă să sporească odată cu trecerea timpului!
hannibal03 pe 09 Ianuarie 2019 19:05
Un film indubitabil foarte bun, dar nu mi se pare nici pe departe cel mai bun film din istorie (asa cum a fost catalogat de unii). Intr-adevar, James Cameron a facut o treaba foarte buna ca regizor, in special in punct de vedere vizual, dar interpretarea lui Kate winslet si in special cea a lui Leonardo di Caprio m-au cam dezamagit. Povestea e destul de emotionanta, dar nu vad exact ce te-ar face sa plangi (evident, raspunsul ar fi ca a fost o catastrofa in care au murit cam 1500 de oameni, dar nu cred ca fost cineva care a plans cand a aflat prima data de scufundarea Titanicului). Iar coloana sonora ma lasa rece.
Per total, un film bun, dar destul de mult supraestimat.

carmen_angelus_romila pe 03 August 2018 12:00
Superbul film "Titanic" este poate, cea mai buna pelicula cinematografica a tuturor timpurilor, o productie absoluta, cu o interpretare de exceptie, o capodopera adevarata si desavarsita, greu de egalat...!
SoniaMaier pe 16 Iulie 2016 16:27
Un film emotionant cu efecte foarte reusite. Ma numar printre oamenii care nu au plans la acest film dar mi-a placut foarte mult.
Fan_Movie pe 12 Februarie 2016 05:01
Titanic
Accest film este ce-l mai bun film , merita nota 10 !
ploiestean pe 15 Noiembrie 2015 09:18
Când o să mai apară un astfel de film
anunțați-mă și pe mine. Depășeșete de departe tot ce s-a făcut în cinematografie.
onderah pe 2 septembrie 2016 15:50
Fereasca sfantul sa mai apara... pacat de banii aruncati pe fereastra. pardon , scufundati in ocean ...
SkunkRap pe 31 Ianuarie 2015 16:07
Un film exceptional care va fi mereu in topurile preferintelor. Va invit sa-l vizionati online aici: http://cinemapenet.com/titanic-1997-filme-online.html
Go 1 2 3 ... 6 7 8 ... 11 12 13