Păreri The Tourist

Turistul

micsa9124 pe 24 Ianuarie 2013 09:25
ii un film bun,imi place actiunea si scenariu.merita vazut
SANDA45 pe 03 Noiembrie 2012 13:04
Nu e un film stralucit si recunosc ca l`am uramarit pentru Angelina Jolie care a avut o prestatie excelenta ca in majoritatea filmelor iar,Depp nici prea prea nici foarte foarte.
khamikoN pe 24 Septembrie 2012 01:36
THE TOURIST
Foarte frumos filmul...JOHNNY DEPP joaca bine in special cu ANGELINA JOLIE..2 ACTORI MARI AI MOMENTULUI.
Tyson_Kyd pe 14 Iulie 2012 13:52
The Tourist este un film incredibil, are si 2 actori foarte buni, plus ca are o poveste captivanta iar locurile unde au filmat sunt incredibile . Il recomamd tuturor ;)) .
Thoughts about nothing… pe 03 Mai 2012 22:10
Johnny Depp, turistul
Ma intrebam de ce nu am vazut The Tourist la timpul lui, doar vorbim de Johnny Depp si Angelina Jolie. Bine, mai mult Depp decat Jolie. Acum, dupa ce l-am vazut, imi dau seama ca a fost pierdere de timp. E o incantare sa il privesti pe Johnny Depp in orice rol, e adevarat, insa [...] citeşte
GeorgeGeo2011 pe 29 Aprilie 2012 17:29
Sincer imi venea sa adorm la acest film pacat de actori
pisicuta1 pe 14 Aprilie 2012 22:47
da
nu este un film atit de bun la cit ma asteptam!........................................
xerses pe 03 Aprilie 2012 22:06
Un film care tot schimba presupunerile despre ce credem ca se intampla cu adevarat.Misterios pana la capat.
cosmin_kedii pe 08 Martie 2012 08:49
Acestfilm este atât de bun, bine făcut şi a acţionat de Angelina Jolie, Johnny Depp, Paul Bettany, şi răul tip Steven Berkoff.
cipiof pe 28 Februarie 2012 22:10
Un film bunicel, dar care nu reuseste sa mentina misterul povestii pana la capat, mai degraba previzibil, in schimb cu o Angelina Jolie poate mai senzuala decat in multe alte filme.
Ciofanul pe 26 Februarie 2012 13:38
Un film cu un inceput aproape plictisitor, in care stai sa te gandesti cum au putut accepta cei doi mari actori (Angelina Jolie si Johnny Depp) astfel de roluri, insa cu un deznodamant neasteptat, care ridica in final nota la "foarte bun".
Andrei.Ciprian pe 13 Februarie 2012 08:37
Sub asteptari!
Nu reuseste sa se ridice la inaltimea asteptarilor.Ma asteptam la mult mai mult de la acest film.Un lucru pozitiv al acestui film este jocul actoricesc foarte bun atat din partea lui Deep cat si din partea lui Jolie.Filmul este bunicel dar nu impresioneaza...
DeanXS pe 22 Ianuarie 2012 21:56
The Tourist - Turistul (2010)
Johnny Deep alături de Angelina Jolie, sună destul de picant, însă nu-i tocmai aşa. Am văzut filmul, şi prestaţia actorilor mi-a plăcut, în rest scenariul lasă de dorit. Parcă se putea şi mai bine.
AnAndreea pe 15 Ianuarie 2012 14:02
Cand m-am hotarat sa vad "the tourist" ma asteptam la un film picant, un film misterios si care sa ma tina pe jar. E adevarat, asteptarile mele nu au fost atinse la cote maxime, insa nu pot spune ca a fost un film slab, ceva m-a facut sa-mi placa si sa ii dau 7*.
puffulette pe 07 Ianuarie 2012 17:27
Un film frumos, care m-a surprins in mod placut, cu un final neasteptat .... Nu ma asteptam la un asemenea cuplu, sincer... ei doi sunt foarte diferiti, nu se potrivesc... dar spre surprinderea mea au jucat bine impreuna.. La inceput, parea ca Frank este victima... dar spre final se dovedeste cu totul altceva, sau nu tocmai, merita vazut.. :D
iannny pe 04 Ianuarie 2012 15:46
Un film bun ,cu actiunce si cu actori talentati ,merita vazut:D
claudiu-daniel-lugoj pe 10 Decembrie 2011 18:34
Un film foarte bun despre spionaj,cu multe situatii rasturnate si cu multa incertitudine.Abia pe finalul filmului se dezvaluie identitatea lui Alexander,hotul care sa inschimbat infatisarea doar pentru ca nimeni sa nu il mai gaseasca si bineinteles sa fie linga iubita lui.
Sorin87 pe 29 Noiembrie 2011 20:26
The Tourist
Un film care mie mi-a placut mult,cu actiune,suspans si dragoste.Finalul a fost unul pe masura,ia Angelina si Johnny au facut o pereche interesanta.Este o placere sa vezi 2 actori buni laolalta.
dragonfly333 pe 17 Noiembrie 2011 22:56
superb
A fost super tare filmul,complex,cu comedie,mister,actiune si romantism!Genial!!!
unicul7 pe 11 Octombrie 2011 19:12
sincer, ma asteptam la ceva mult mai mult, avand in vedere ce actori sunt in distributie......
CmrsCristina pe 27 Septembrie 2011 16:16
Mi-a placut foarte mult, iar rochia Angelinei de la inceput a fost dementiala=p~
margott pe 25 Septembrie 2011 17:23
O poveste nu prea interesanta, al carei final nu-i chiar atat de greu de intuit. Bineinteles ca politistii italieni stiu engleza ca pe limba natala, ba stiu si spaniola, ca sa-i inteleaga pe turistii americani care confunda spaniola cu italiana. In plus, mai sunt si corupti. Un film slab pentru Jolie si Johnny Deep.
mihaita34 pe 15 Septembrie 2011 17:02
e un film foarte relaxant.mia........... placut intriga...........
Davideanu pe 10 Septembrie 2011 23:34
turistul
Merita vazut ! pentru cei care nu au vazut filmul il recomand.
Alexandra21087 pe 25 August 2011 13:36
E un film bunicel dar aparitia Angelinei Jolie e capodopera.Nu cred ca se nasc multe femei cu eleganta ei. Aparitiile ei din film fac tot filmul. In rest nu are nimic special filmul. Lui Jhonny Deep nu prea i s-a potrivit rolul.
crisa_itgirl pe 19 August 2011 22:41
Mie îmi place cum joacă Angelina în acest film. Ideea e foarte bună. După mine e un film reuşit. Nota 7.
kakapiciu pe 15 August 2011 14:12
Povestea pot sa spun ca a fost de nota 10. Angelina si Deep fac o colaborare foarte buna dar mi-ar fi placut sa vad mai multa actiune.
anodomini pe 06 August 2011 20:21
GROAZNIC
PLICTISITOR. ata e cuvantul care il descrie cel mai bine
tonizza pe 03 August 2011 11:35
Filmul mi-a placut Angelina-bestiala, iar parintii mei credeau ca Deep are treizeci si ceva de ani :D Eu si mama mea practic tot filmul oscilam intre faptul ca turistul este sau nu Alexander Pierce, un film interesant, si chimia se vede oameni buni, cu toate ca nu prin saruturi sau alte chestii de genu, un film pasional dar decent.P.S. Tinutele Angelinei Jolie sunt superbe!!!
neomatrix pe 25 Iulie 2011 13:21
slabut
Am crezut ca macar peisajele din Venetia vor fi interesante....dar mai nimic...Slabuta si previzibila actiunea....
MaxxSparrow pe 12 Iulie 2011 16:07
Filmul e destul de bun, desi Johnny Depp nu prea a fost pus in valoare. Si nu mi s-a parut a fi Thriller filmul. Mi s-a parut comedie in adevaratul sens al cuvantului. Anyway, fiecare cu parerea lui. (:
lorenne pe 07 Iulie 2011 22:36
Impactul vizual pe care il are imaginea Elisei se vrea inimaginabil , cei doi sunt niste actori extraordinari dar filmul nu atinge asteptarile multora dintre noi. Totusi nu l putem desconsidera in totaliate!
Irina970 pe 04 Iulie 2011 21:37
Mie mi-a placut filmul, pot spune ca este un flm superb
TrazZ pe 02 Iulie 2011 00:09
Nu incercati
Deci mi s-a scarbit de cand vad aceiasi poveste jucata si iar jucata de actori diferiti doar pentru a scoate profituri cat mai mari. Intradevar, filmul si-a atins scopul, cand ai un film cu Angelina si Johnny Deep, n-ai cum sa nu fi curios macar sa vezi cateva secvente. Insa ideea filmului nu te surprinde cu nimic. Poate celor care nu prea au vazut filme de actiune o sa l-i se para un film bun. Insa daca ai vazut macar 10 filme de actiune la viata ta vei intrui fiecare pas al personajelor. Eu unul nu l-am vazut pana la final pentru ca la jumatate ma plictisisem deja.
sarrpe pe 01 Iulie 2011 20:26
Film bun facut cu bani putini .
bboy.junio pe 25 Iunie 2011 21:36
Chiar tare !
Credeam ca este oun film siropos, dar :)) e GENIAL.
Nici nu te astepti, la ce se va intampla. Iar finalul este GENIAL :)) prea tare.

Crist11 pe 25 Iunie 2011 19:13
Care & Frank... un cuplu` foarte frumos, dar cam atat.
XlollaXBoomX pe 02 Iunie 2011 20:17
prea de tot
filmul a fost bunicel...dar felul in care toti de uitau dupa Angelina... sa fim seriosi .. au stricat tot filmul partile alea :\
AlexandraCj pe 10 Mai 2011 18:45
slăbuţ filmul... păcat de johnny depp că a trebuit să joace acest rol, angelina este frumoasă... şi cam atat.
Teh pe 08 Mai 2011 19:41
Dat fiind că nu aveam nici un fel de aşteptări, filmul mi-a plăcut foarte mult. Auzisem că e low quality şi dezamăgitor din cale afară, aşa că nu aveam nicio dorinţă să îl vizionez. Însă, întâmplarea a făcut că l-am descărcat astăzi şi l-am vizionat, în urma unei recomandări. Desigur, nu este cel mai genial film pe care l-am văzut şi are multe flaws, dar chiar şi aşa este un film tare simpatic; sau poate că eu mă omor prea tare după Johnny Depp, though I don't really like Angelina Jolie.

Oricum, se putea şi mai bine, mult mai bine, dar nu este de prisos atunci când nu aveai aşteptări cine-ştie-ce ridicate; de fapt, e chiar drăguţ şi nu regret că l-am vizionat.

About the ending, I saw it coming, I really did, but I still liked it ♥

marc_mihai pe 29 Aprilie 2011 16:13
Superb Superb Superb Superb.Nu pot sa va dezvalui foarte multe dar cu siguranta acest film merita vazut...Am ramas ca la dentist.
GeorgeFriends pe 28 Aprilie 2011 18:07
fara logica
ce il scoate din tipar ca fiind un film plictisitor este finalul, consider pentru ca un film sa fie bun trebuie sa aiba final neasteptat; acesta are, ii mai trebuie intriga...
sabinalin pe 28 Aprilie 2011 18:04
Cine pe cine manipuleaza?
Ar fi trebuit sa fie un "mistery thriller" care sa tina privitorul cu sufletul la gura. Premisele erau promitatoare: o femeie frumoasa de pica "agata" in tren un barbat nestiutor care se trezeste cu o gramada de probleme in momentul in care intra in jocul ei. Din pacate scenariul e excesiv de previzibil iar spilul se simte de la o posta cand nu s-a ajuns nici macar la jumatate. Nici macar un actor versatil si inteligent precum Johnny Depp nu reuseste sa capteze atentia cum o face,de pilda, in "Piratii din Caraibe", desi face eforturi vizibile sa salveze impresia generala. Angelina Jolie ramane aceeasi femeie fatala cu frumusete rece si provocatoare dar,din pacate, Von Donnersmarck nu-i Clint Eastwood asa cum acest thriller e departe calitativ de "Changelling"... E un film care merita vizionat in primul rand de fanii actorilor cu roluri principale in distributie,e un film potrivit pentru… citeşte
yasmine_kiss pe 26 Aprilie 2011 19:58
ma asteptam la un film cu multa,multa actiune,avand in vedere distributia,dar nu a fost asa!!!interesant si atat!!!
georgian.radulescu pe 23 Aprilie 2011 00:06
Convingator
Intriga m-a dat gata. La sfarsit a trebuit sa dau un "rewind" pentru a intelege complet puzzle-ul. Sunt si ceva detalii exagerate in "plot", dar pot trai cu asta. Depp si Jolie sunt fenomenali. Pe bune. Din partea mea: 8.
JojoB pe 19 Aprilie 2011 19:58
merge
ii un film relaxant de vazut intr-o dupa-amiza dupa o lunga plimbare, si of course ca m=am uitat pt Johnny Depp :D si pentru tinutele absolut fermecatoare pe care le purta Angi
Nu ii nici mega extraordinar dar nici banal, inca un film pe care poti sa spui ca l-ai vazut>

deliadulce pe 13 Aprilie 2011 17:55
Foarte frumos!Este un film foarte bun.Actorii joaca bine, Nota 9!
lili22 pe 29 Decembrie 2012 19:04
Pentru cei care vor sa vada Venetia
Sau rochiile Angelinei Jolie, dar altfel nu merita sa dai banii pe bilet, de ce s-a facut vilva pt. acest film?
pop.katy pe 06 Martie 2012 22:10
Dupa parerea mea mi-ar fi placut ca cei doi sa fie un cuplu..s-ar potrivi mai bine:D
danymury pe 06 Aprilie 2011 16:54
foarte tare filmu...Johnny Depp si Angelina fac un cuplu tare...in filmu asta joaca foarte bine
Go 1 2 3 4 5