Păreri The Tourist

Turistul

cifff pe 17 Februarie 2011 13:05
Slabut
Filmul il pot compara cu o telenovela.......slaba actiune.
lobby001 pe 16 Februarie 2011 20:13
Un film placut, care imbina umorul cu actiunea.Il recomand.
moartea_pasiunii pe 01 Februarie 2011 00:30
avand in vederile parerile multora,nu ma asteptam la cine stie ce de la acest film dar nici sa-mi formez parerea pe care o am acum.de la angelina nu ma asteptam la mare lucru,stiam ca va poza in rolul de dura,dar avand in vedere ca s-a spus ca va fi o comedie de actiune de genul filmelor politiste vechi,ma asteptam ca johnny depp sa aiba un rol care sa scoata filmul din randul celor banale.filmul se bazeaza mai mult pe relatia dintre cei 2 decat pe actiuni politiste dar nici asta nu e bine pusa in valoare.nu mi s-a parut ca cei 2 ar fi avut vreo chimie si in tot filmul a fost doar un sarut fortat si obosit.johnny depp s-a pierdut intr-un rol total neinteresant si deloc bine pus in valoare iar angelina jolie nu ne-a incantat decat cu frumusetea ei si cam atat.parca prea rigida in rolul pe care l-a avut,prea stana de piatra si cu lacrimi oarecum fortate pentru o femeie asa-zis… citeşte
klf pe 23 Ianuarie 2011 00:16
De vazut cand nu ai ce vedea asa de plictiseala Pacat ...As fi dorit sa fi fost mai bun insa din pacate nu este ...trebuie sa recunoastem
Krizalid pe 20 Ianuarie 2011 21:40
mda
filmul de sub asteptarile mele , sincer e slab ..deep e actor mare ca si angelina ..dar filmul lasa de dorit
dinik pe 20 Februarie 2011 10:16
Super film...buna combinatia dintre Angelina Jolie si Johnny Depp :P
sabella pe 08 Februarie 2011 21:27
Am fost azi sa ma uit la film...Parerea mea : FOARTE BUN! MI-A PLACUT!!! :)
mirko pe 30 Ianuarie 2011 20:50
Nu va pierdeti timpul cu el
Chiar nu ma asteptam sa fie atat de plictisitor filmul asta. Are o distributie mare (si cred ca asta este atuul pe care s-au mizat producatorii ca vor avea succes), insa in ceea ce prezinta povestea si jocul in sine al actorilor lasa f mult de dorit. Nici dupa 10 min am oprit filmul ca aproape ma lua somnul, pe buna dreptate. Povestea incepe destul de subtire, cu o Angelina parca prea cocheta si cu o atitudine de parca era un film de epoca si nu unul de actiune. Are foarte multe scapari in ceea ce priveste povestea, Johnny Depp (care va ramane printre preferati mei atata timp cat nu va mai accepta roluri in asemenea filme) joaca aproape fara substanta, imprevizibil... intr-un cuvant - un mare bluff. Nu v-il recomand in tendinta de a nu va plictisi si pe voi. Si apropo... are trei nominalizari la Globul de Aur, pentru ce? Oricum fara cuvinte.
Gabi.M pe 27 Ianuarie 2011 22:05
Anthony Zimmer, filmul dupa care a fost facut e de 10 ori peste. beneficiaza de un regizor adevarat, de actori mult peste Angelina si Depp si de o lipsa de umor de doi lei tipic hollywoodian. In loc de prostioara asta uitati-va la filmul de care v-am spus. E diferenta de la cer la pamant. Sunt uimit ca Tourist a fost nominalizat la vreun premiu. De fapt, nu uimit...scarbit de ceea ce inseamna industria filmului si cat de mult interesele financiare strica niste ierarhii.
kpax pe 08 Ianuarie 2011 21:49
bunicel
...un final total aiurea, nu stiu, dar puteau gasi ceva mai interesant.....un film bunicel, dar in mod sigur se putea mai bine....
angelodacian pe 03 Februarie 2011 22:33
Mie unul mi-a placut filmul nu stiu cum puteti sa spuneti ca nu este bun de nimic, nu spun ca este o capodopera dar macar nota 8 eu zic ca merita, intr-un film in care vedeti 2 sau mai multi actori celebrii sa nu va asteptati la vreo capodopera, luati ca exemplu filmul The Expendables care are cei mai mari actori al filmelor de actiune si totusi a fost destul de slabut.
alexaa pe 25 Decembrie 2010 19:13
finalul e interesant , restul filmului nu e iesit din comun.peisaje frumoase ,muzica buna.nu as putea spune ca impresioneaza in ceea ce priveste jocul actoricesc,poate doar johnny depp iese oarecum in evidenta.e placut de urmarit dar nu e nemaipomenit , actiunea e liniara si previzibila .nici rau , nici bun , undeva peste medie.....un 6 si ceva , dar e craciunul asa ca dau 7....
simona05 pe 24 Decembrie 2010 23:48
Cand turistul se identifica cu "infractorul" caruia i se alatura o agenta sub acoperire frumoasa.. rezulta un film presarat cu suspans si putin romantism :). Mie mi-a placut.
ReMes pe 20 Decembrie 2010 10:45
superb
s-ar potrivi de minune.cel mai tare actor si cea mai tare actrita,dupa mine!
natty96 pe 24 August 2010 08:36
Cred ca va fi un film interesant.....cu cei mai tari actori desigur.Imi place angelina cu noua ei infatisare...............apropo nu cara ci ELISE....corectati va rog
GABRIEL2009 pe 22 August 2010 17:48
BUNA ZIUA
FILMUL VA APAREA IN ROMANIA IN DECEMBRIE 2010.SPER SA FIE UN SUCCES LA FEL CA SALT.IMI PLACE FOARTE MULT ANGELINA JOLIE.
IuliaD pe 23 Decembrie 2010 22:25
Am vazut filmul azi (nu in Ro) si pot spune ca este un film reusit. Ce mi-a placut cel mai mult e ca de data aceasta Angelina Jolie nu mai joaca un rol de femeie bionica capabila sa impuste si sa "zboare"asa cum ne-a cam obisnuit in ultimile ei filme. Iar Johnny Depp este dupa parerea mea o alegere exceptionala in orice film :) Actiunea filmului multora li se poate parea stearsa insa din punctul meu de vedere a fost realistica si nu trasa de par asa cum vedem in majoritatea filmelor. Il recomand.
-Wizz- pe 23 Aprilie 2010 17:43
:))) o sa'l vedem in pijamale? :)) cred k o sa fie genial:! angelina e actrita mea preferata,si johnny depp sigur intra in top 10 .
JohnnyAddams pe 15 iunie 2010 10:35
deja este postata pe internet poza cu el in pijamale la filmari...
superdepeche pe 21 Decembrie 2010 01:48
AM DAT 10 PENTRU CA NU EXISTA 11!
ANGELINA JOLIE RAMANE NUMBER ONE CAND VINE VORBA DE FILME DE ACTIUNE.
SALT SI WANTED...SPEECHLESS.
UN FILM PLIN DE ACTIUNE ,SE PUTEA SI MAI MULT,IN LOC DE URMARIREA DE PE LAC IN VENEZIA PUTEAU SA FACA CEVA,O URMARIRE CU MOTOCICLETE CEVA PE O AUTOSTRADA,DAR POATE AU VRUT SA DIVERSIFICE..!

Domyno pe 23 decembrie 2010 10:05
Intr-adevar ai dreptate! E ca o bijuterie a Hollywood-ului! Abia astept sa-l vad!
superdepeche pe 4 februarie 2011 03:23
mare dreptate ai.fiecare cu preferintele lui:))
Adellina pe 11 Martie 2010 18:51
Fara nici-o nota.
Deci, din cate am inteles eu [si e mai mult ca sigur], Johnny Depp nu va mai juca in film. Nu e de acord Vanessa cu acest rol, deoarece Johnny apare in ipostaze "hot" cu Angelina. Pacat, asteptam cu nerabdare urmatorul film cu Johnny, indiferent care ar fi.
ingerashuldemonic pe 1 mai 2010 15:49
"si e mai mult ca sigur" se pare ca nu e asa sigur:))
misscriss. pe 22 decembrie 2010 17:02
:)))))))))))))))))))
onlylalakhris pe 05 Iulie 2013 14:12
sa nu exageram cu - dezamagire totala sau - o porcarie
hai ca n.a fost asa prost! a avut si momente in care m.am plictisit dar trecem peste

MNarcis pe 30 Octombrie 2011 23:32
Avand in vedere distributia acestui film te-ai astepta la mult mai mult (dar se putea si mai rau), un film usor, amuzant (insa amuzant din meritul si farmecul lui Johnny Depp, nicidecum al vreunui scenarist), filmul are un ritm alert, iar finalul este bun (asta pt cei care nu au vazut ''Anthony Zimmer'')........un film usor, bun doar pt relaxat, pt zilele ploioase, pt a te binedispune si a alunga plictiseala!
kenya pe 07 Aprilie 2011 20:59
Angelina si Johnny nu se potrivesc nici daca ii torni in ciment...Sfarsitul este clar de la inceput...gangsterii aia sunt vai de mama lor,personajul care alearga pe acoperisuri este Jack Sparrow in pijama si fara peruca...aia de la hotel au uitat sa puna termopan(sau asa o fi la Venetia-tocuri ca la magazia bunicilor?!!)
Dar Angelina este exact ceea ce trebuie sa fie,o femeie SUPERBA,apa este potabila,cecul din seif este superhaios,si cel mai mult mi-a placut ca au evitat sa-i puna sa faca sex....

healtheworld pe 06 Aprilie 2011 13:28
Filmul e bun, poate aveam noi asteptari prea mari fijnd vorba de doi actori asa mari.
NmpN pe 27 Martie 2011 23:43
Mediu !
Ma asteptam la ceva mai bun insa ma cam dezamagit acest film . Ma asteptam la ceva mai bun si de la cei 2 actori insa de asemenea au fost dezamagitori . Un film care nici nu te lasa cu gura cascata insa nici nu te plictisesti la el .
Jackyms pe 21 Martie 2011 21:43
Orice film cu Angelina Jolie e un film bun la fel si filmele cu Johnny Depp.
SorinC pe 09 Martie 2011 12:40
Cu siguranta seamana cu platforma filmului "IDENTITATI FURATE", a fost destul de bun filmul pana la jumate, apoi a devenit previzibil !
Matza pe 06 Martie 2011 21:30
plagiat
filmul este acelasi cu filmul Anthony Zimmer filmat in Franta in 2005 :).... aceiasi idee si aceiasia actiune :P
Dubrasca pe 06 Martie 2011 18:54
A fost ceva bunicel dar mergea mai bine.Cuplul actoricesc promitea...nu au dezamagit dar nici nu au stralucit prea tare.
paradox_utopic pe 05 Martie 2011 18:27
plictisitor,banal,plin de clisee
e praf filmul asta. plictisitor.. angelina parca e impaiata... clisee peste clisee... mafiotii sunt neaparat rusi .."sunt cetatean american"(adica supra-om) ...
andyy pe 05 Martie 2011 01:19
Un film prea simplu pentru talia celor doi actori, lipsit de consistenta, dupa parerea mea. Finalul, desi putin exagerat, salveaza oarecum filmul. Ar fi putut sa fie mult mai bun, pentru ca potential a fost, insa nu s-a lucrat foarte bine cu el.
Katalin02 pe 02 Martie 2011 20:35
Mediocru.
Un film mediocru, nimic special decat ca joaca Jolie si Depp in el, dar nici ei nu au putut ridica filmul la asteptarile tuturor, ramane doar un film banal care te duci doar sa-l vezi cand nu ai ce face.
adipetreseniuc pe 01 Martie 2011 11:02
pacat de Depp
asa e, pacat de prestanta lui Depp, nu ma asteptam sa-l vad intr-un film asa de slab. La Jolie e de asteptat, singurul film mai bun cu ea cred ca a fost "Changeling". Slabut, tare slabut.
El_KaPpa pe 28 Februarie 2011 15:24
Plafonarea Angelinei si preludiul lui Depp pentru Piratii din Caraibe 4
Incantatoarea Venetie, frumusetea Angelinei, charmul lui Depp si cam atat. Pana nu l-am vazut, am fost convins ca cei care il catalogheaza ca un film slab sunt prea exigenti sau rautaciosi. Chimie intre cei doi nu prea exista, scenariul este slab si previzibil dupa prima jumatate de ora, replicile sunt aiurea si par spuse de niste oameni tare plictisiti si fara vlaga, iar actiune, suspans sau macar o scena mai "piperata", pauza. Filmul asta este o alternativa doar pentru noptile cand nu ai somn si numeri oi. Atunci da, se merita vazut.
vampyritza pe 24 Februarie 2011 19:45
deci...
Nu inteleg de ce in ultimul timp,la orice film nou,care a aparut sau va aparea in curand,toti se asteapta sa fie o capodopera,ceva de proportii,care inebuneste publicul :|

Omanei buni,mai sunt si filme "usor digerabile", placute, de vazut in weekend,cand iti bate soarele in ochi,(sau ninsoarea :))) cand vrei relaxrea,o actiune placuta,usor de urmarit,nu un fir agitat si o inebunela de intamplari.
Viziona-ti si voi un film din relaxare,doar din placearea de va destinde,si a vedea ceva placut.

Turistul,e un film de acest gen.Poate ca va dus in eroare faptul ca actori din aceast pelicula,ii cunosteati cu totul in alte ipostaze,dar sunt actori:)) si trebe sa joace orice gen de film.Numai fiti rautaciosi si tinetiva comentariile aberante acasa:)

Filmul merita vazut!

sarge pe 24 Februarie 2011 16:19
Foarte slab; fara actiune, fara suspans, fara o idee interesanta in tot filmul
iglazar pe 24 Februarie 2011 03:38
o pelicula de filmere de calitate si doar atat....vesnica maimutizca ce sta numai la pozat in orice cadru numita si angelina jolie iar johnny depp care m-a cam dezamagit asteptandu-ma la un rol mai incitant si doar cu asteptatul am ramas...e doar un film in care sa stai sa ii admiri pe amandoi actori, daca le esti fan, dar in rest e neinteresant...o investitie proasta care doar buzucele angelinei si celebritatea lui johnny mai recupereaza prin profit.
viktor27oct pe 19 Februarie 2011 21:06
Mai bine treceti direct la finalul filmului unde gasiti un soundtrack mult mai interesant decat intreg filmul: Muse - Starlight http://www.youtube.com/watch?v=Pgum6OT_VH8
Delua pe 01 Februarie 2011 22:52
Faptul ca amandoi aratau superb in film, cred ca asta constituia tot filmul...Fara sare si piper, cu replici "de umplutura", doar ca sa se faca un dialog si sa mai castige si ei un banut, si in multe momente actiunea nu se leaga deloc si e fara logica...
Sincer, ma asteptam si eu s-o vad pe Jolie cu un pistol in mana, nu doar fatzaindu-se de colo-colo in fel de fel de rochii mulate. Ma mai asteptam si la niste replici mai consistente de atat...

bornStubborn pe 27 Ianuarie 2011 17:50
Nota o acord numai si numai pentru prestatia lui J. Depp. Filmul in sine e o stupiditate.
John9 pe 14 Ianuarie 2011 03:50
La ce actori joaca in acest film lasa de dorit mult mai mult.. cu greu acord nota 5...
iiii pe 30 Iunie 2011 10:50
asa si asa
un film slabut, incarcat cu doua nume mari. atata tot. actiune previzibila.
Manusa pe 14 Martie 2011 17:19
A fost un film destul de bun dar nu m-a impresionat deloc. Dupa distrubutia in care face marte Jolie si Deep ma astemtam la altceva......totusi merita vazut.
1293192391293a pe 12 Februarie 2011 17:53
In primul rand gusturile nu se diiscuta.
In al doilea rand un film nu trebuie sa fie cu pistoale,sabii,omoraruri sau alte prostii ca sa fie frumos...ceea ce face un film frumos este story-ul si actorii care interpreteaza anumite roluri si cat de bine le vine.
Nota 10

Spaghete pe 17 februarie 2011 14:32
Daca in rolul Angelinei si a lui Gioni jucau 2 actori necunoscuti ai fi strambat sictirit/a din nas.
vampyritza pe 24 februarie 2011 19:39
dar joaca ei,si standardul filmului se ridica ;)
aniciobani pe 27 Decembrie 2010 08:29
Remake
cam multa zarva pentru o varianta a filmului Anthony Zimmer,transmis luna aceasta pe Cinestar
OoOpSy pe 22 Februarie 2011 01:23
wow!
Un alt film superb al Angelinei. A jucat superb, iar rolul i s-a potrivit ca o manusa. E un film care ii subliniaza frumusetea, dar totodata si talentul de actrita. Desigur nici Johnny Depp nu s-a lasat mai prejos, interpretandu-si rolul frumos si comic, cum ne-a obisnuit in seria piratilor din caraibe, bine...de data asta nu chiar atat de comic, dar cu acelasi sarm. E un film care merita vizionat, care nu are cum sa te plictiseasca, parerea mea desigur, si totodata sfarsitul nu stiu daca te surprinde, dar sigur te multumeste (cel putin).
zoloft pe 14 Februarie 2011 20:59
2 actori de exceptie
Eu cred ca atat Johnny Depp dar mai ales Angelina Jolie au jucat EXEMPLAR; Este dovada vie a ACTORULUI desavarsit prin mimica, gesturile, trairile, privirile, micile miscari ale muschilor fetelor care m-au impresionat la cei doi actori din acest film.
Cine nu e de acord cu mine, poate l-a vazut piratat pe laptop :D
MERITA VAZUT

Spaghete pe 17 februarie 2011 14:36
Un comentariu de toata jena, cred ca nici tu nu-l intelegi dupa 10 recitiri/ "Cine nu e de acord cu mine, poate l-a vazut piratat pe laptop "...adica ce? Pe laptop(internet) nu e tot filmul sau ce vrei sa spui? :)))))))
zgubi pe 25 Ianuarie 2011 22:13
evident ca ideea nu este una originala dar,in ciuda acestui fapt,filmul reuseste sa aiba o doza de imprevizibilitate.Angelina Jolie si Johnny Depp formeaza un duo reusit pe marile ecrane,ea fiind perfecta pentru filmele de actiune iar el pentru thriller-uri.
ady8386 pe 16 Ianuarie 2011 14:50
The Tourist
foarte fain filmul cine sar fi asteptat sa fie chiar el [Pearce]
cetateanu pe 29 Decembrie 2010 19:21
Un film slabut cu un final previzibil , daca nu se facea atata valva in jurul lui nu cred ca il viziona nimeni.Scene fierbinti nu prea sunt , de fapt este un singur sarut si acela a fost un vis.Scenariu subtire , efecte speciale nu prea sunt , in schimb o buna imagine cu cadre splendide.Prestatia actorilor Johnny Depp convingator la inceput in rolul timidului care este dominat de Angelina Jolie si spre sfarsit protector si sarmant.Despre Angelina Jolie nu prea am ce sa spun pastreaza linia ultimelor trei filme pe care le-am vazut cu ea ''Changeling'' , ''Salt'' si acest''The Tourist ''in care vrea sa isi arate mai mult abilitatile actoricesti si mai putin pe cele fizice.Nu ii prea iese in acest film in plus eu raman la parerea ca este prea slaba si de aceia isi ascunde trupul bazinduse mai mult pe fata si pe buzele senzuale pe care le poseda.
Go 1 2 3 4 5