Păreri The Island

(2005)

Insula

mioaratanasescu pe 23 Septembrie 2021 14:36
nu reusesc sa il vad.cred ca nu ma descurc.ceva indicatii ar fi bune.multumesc
ddonpandy pe 10 octombrie 2021 22:03
pe bune ..... catii ani ai.... iti las un link mai jos https://filmehd.se/the-island-insula-2005-filme-online.html
user-5e62a779d5818 pe 12 Aprilie 2020 21:52
Mediocru. Se pare că multe dintre comentariile de aici sunt rezumate sau ale filmelor, spoilere. Aviz administratorilor(dacă există), acestea nu ar trebui publicate sau ar trebui șterse!
ddonpandy pe 10 octombrie 2021 22:04
bai comunistule de unde vii tu cu legea asta.....
Salbaticul pe 14 Mai 2019 21:15
50 caractere,50 caractere,nu era cum am așteptat=6.
Aishor pe 22 Februarie 2019 17:00
Un film de actiune reusit care te tine atent pe toata lungimea lui. Nota 9. Nu il ratati!
Iulidesprefilme pe 14 Decembrie 2014 12:35
Pe fanii genului S. F., dar şi având ingredientele altor genuri, pelicula poate entuziasma...
florin2014 pe 13 Decembrie 2014 14:54
Un film bun, alert, interesant, care spre final intra in sabloanele filmelor de actiune, final destul de previzibil. efecte bine realizate, dar cam obositoare uneori. Merita vazut.
angel69 pe 07 Martie 2018 15:51
Un film interesant, actori draguti si talentati, idee f originala ....merita vazut...eu ai acord nota 8+
andreas_konig pe 20 August 2014 04:54
capodopera, arta, originalitate.....
l-am vazut si revazut de foarte multe ori................de-as putea i-as da eu premiul oscar ptr ca merita!!!! un film extraordinar, care te tine in suspans pe tot parcursul sau.....in care creierul naste o multitudine de intrebari...... in care pui mana pe kalashnikov si tot ce vezi OM CU BANI il faci praf........este un sentiment foarte apasator, iar filmul pe tot parcursul iti da o stare de dezgust............dar si de razbunare...... FILMUL ESTE O REALITATE IN CARE TRAIM DAY BY DAY IN CARE SUNTEM MINTITI DE DIFERITI NEMERNICI CARE NE VAND GOGOSI IN TIMP CE NE IMPRIMA O LUME IREALA! the island nu se refera doar la clone...........ci si la lumea in care traim plina de minciuna unde viata umana nu mai are nici o valoare in fata celor bogati. tot filmul merita 10 impreuna cu michael bay, un super regizor...... the island+avatar doua filme de oscar.
Mack pe 10 August 2011 01:20
o reeditare a story-ului din gattaca, dar pe un alt subiect mult mai popular in 2005, cel al clonarii. in rest un film bine construit cu efecte acceptabile si actori cunoscuti
Sikandar pe 24 Iulie 2010 22:32
Soundtrack-ul realizat de către Steve Jablonsky este minunat, de mult timp nu mai ascultasem ceva atât de extraordinar. Cred că soundtrack-ul de la Equilibrium mai este tot atât de profund.
emy_sinaia pe 30 Septembrie 2013 19:51
sf
Un film futurist cu un subiect deosebit prin izolarea unor oameni pe o insula care sunt compatibil sa doneze organe altora cu bani. Numai ca unele clone nu sunt de acord....
Vegetarian pe 05 Ianuarie 2011 01:55
. . .Cagula antiidentificare la razbunari - vopsit cu crema neagra pe fata , pe maini , pe par tuns scurt = negrul din film parca vorbea pe strada cu cagula , pe la mijlocul fimului .
claudiu7boss pe 08 Ianuarie 2011 00:37
A inceput bine, a continuat si mai bine dar previzibil(defapt cum vroiam eu sa continue), dar a terminat putin cam slab.
Blu3sky pe 22 Aprilie 2010 20:55
un sci fi bun despre clonare & co.
atinge punctul uman din noi toti.. si cum ar fi daca am incepe sa ne clonam reciproc.

Gil pe 04 Iunie 2005 21:00
E cumva un remake? Mai e un film f similar facut acum vreo 30 de ani
Mihai M. pe 11 Decembrie 2006 14:41
Nu inteleg cum reusesc unii sa transforme bunatate de IDEE complexa doar in urmariri,explozii si un suspans de doi lei!!!...
Un film slab,foarte slab,pe care il recomand doar celor care vor sa bifeze o alta "premiera".Totul e previzbil,scenariul este plictisitor in ciuda ideii extraodinare de la care pleaca...Singura remarcata este Scarlett care are totul pentru a fi o ACTRITA si nu un star rasuflat "made in Hollywood".

weedmaster pe 8 decembrie 2009 21:42
esti un ratat
Alexx pe 29 August 2005 20:51
Ce film prost ... pacat, incepuse asa de bine :(
Alexx pe 4 iunie 2005 21:00
Ce legatura are actul de reproducere cu sentimentele ... unde vezi tu sentimente in filmul asta marca msn. Daca vrei sentimente uitate la equilibrum
Go 1 2