Păreri The Fault in Our Stars

(2014)

Sub aceeași stea

Arlequinade pe 15 Iunie 2014 15:43
"Trist" nu inseamna "bun". Sau "original"
"The Fault in Our Stars" e doar un cliseu adolescentin, asa cum a fost si "Perks of Being a Wallflower" si cum sunt toate filmele acelea "Young Adult". Problema cu povestile astea e ca nu zic mai nimic special publicului larg, pentru ca in esenta sunt aproape identice cu alte povesti similare lor... Asa cum "Divergent" este in esenta aceeasi poveste ca "Mortal Instruments" si ca "Hunger Games" si deja cand vezi posterul stii la ce actiune, personaje si concluzie sa te astepti; tot asa romance-urile de "cancer" sunt in esenta acelasi film.

Iar cu toate laudele pe care le-a primit cartea, TFIOS ramane aceeasi poveste din "A Walk to Remember", "Sweet November", si o multitudine de alte filme care spun o poveste de dragoste peste o poveste despre cancer. Aceeasi structura, aceleasi "mesaje" profunde... chit ca personajele principale vorbesc despre povestile de cancer cu mesaj… citeşte

victor_neo75 pe 18 iunie 2014 01:25
Recomand cu multa caldura Terms of Endearment ("Vorbe de alint") (1983) cu 5 premii Oscar inclusiv cel mai bun film, cel mai bun regizor (James L. Brooks), actrita in rol principal (Shirley MacLaine si actor in rol secundar (Jack Nicholson). Imediat ar fi Life as a House (2001) cu Kevin Kline si Kristin Scott Thomas. Nu m-au impresionat foarte mult nici A Walk to Remember (2002) si nici supraevaluatul Sweet November (2001). Cel mai bun film recent cu subiect oarecum asemanator cu The Fault in Our Stars a fost 50/50 (2011) (dupa mine combinatia ideala de drama si comedie) cu Joseph Gordon-Levitt si Seth Rogen. SI desigur sa nu uit in extenso de The Bucket List (2007) cu Jack Nicholson si Morgan Freeman...
veta_chiuveta pe 8 martie 2020 16:18
'ai sa-mi trag benisu'...dastept mai esti fraticule ! Da departe, pari cel mai superior d-acilisea....
cezarika21 pe 22 Septembrie 2014 12:56
Pe culmile disperării
Cum ar fi să fii tânăr şi să afli că mai ai de trăit câţiva ani, iar zilele îţi sunt numărate? Cum ar fi să ai un copil în situaţia aceasta? Acestea sunt două întrebări la care nu doresc nimănui să fie în situaţia de a căuta un răspuns. E cumplit numai gândul, darmite să te afli într-o astfel de situaţie.

"The Fault in Our Stars" descrie povestea unei prietenii între doi tineri aflaţi în faza terminală a unei boli fără leac. Speranţa a dispărut de mult timp din sufletele lor, iar ambii încearcă să-şi ofere unul celuilalt un strop de iubire pe care lumea înconjurătoare, indiferentă la necazurile altora, nu le-o oferă. Povestea este deosebit de emoţionantă, iar interpretările excepţionale ale tinerilor Shailene Woodley (interpreta lui Hazel Grace Lancaster) şi Ansel Elgort (interpretul lui Augustus Waters) evidenţiază un film… citeşte

narcisson pe 25 ianuarie 2015 21:37
+1 :)!
emy_sinaia pe 27 aprilie 2015 00:04
Frumos spus...
henkelb pe 06 Septembrie 2014 02:12
Cumul de sentimente
Scriu acest review fara sa fii citit in prealabil alte comentarii. Abia ce am termiant de vazut filmul si vreau ca parerea mea sa fie cat mai autentica, cu 0% influente exterioare.
Filmul este trist, este pentru oamenii sensibili, pentru cei care obisnuiesc sa-i ajute pe cei din jur, dar si pentru cei care nu fac asta poate fi un semnal de alarma ca ar fi timpul.
A se observa inca de la inceputul review-ului meu ca accentul acestuia se vrea a fi pus pe efectul unei boli incurabile asupra unei persoane si asupra a tot ceea ce o inconjoara.
Acest film m-a purtat pe cele mai inalte culmi ale tristetii, daca e sa iau in seama toate filmele triste, romantice, dramatice pe care le-am vazut(si am vizionat un numar considerabil de astfel de filme).
Numesc tristete acest sentiment pentru ca este prea greu de definit toare sentimentele care converg catre interiorul… citeşte

cosmin742000 pe 14 septembrie 2015 18:35
bine ca nu ai citit alte comentarii , dar mai rau e sa citesti dupa , risti atacul cerebral :)Eu am vazut filmul , apoi m-am uitat la primul coment , imi e rusine ca sunt din aceeasi specie cu astfel de homuncul
someone_who_dares pe 13 Iunie 2014 22:30
Aaaah. Am citit cartea si mi-a placut enorm felul in care era scrisa povestea si stilul lui John Green si chiar am trait si eu povestea celor doi si am pus-o la suflet. Filmul nu s-a lasat mai prejos. Am tinut neaparat sa vad cum adapteaza toate lucrurile acelea mici care au facut cartea geniala si bineinteles, unele detalii au fost omise, dar per ansamblu totul a fost cum mi-am imaginat si chiar mai bine. Este un film extraordinar, o lectie de viata si niste actori cum nu se poate mai potriviti. E adevarat ca in sala de cinema erau putine persoane (majoritatea de sex feminin), dar la sfarsitul filmului a fost un moment in care nimeni nu s-a ridicat. Toata lumea statea si incerca sa absoarba toata povestea si sa isi opreasca lacrimile. Nu se auzeau decat oameni care isi trageau nasul :)) Este genul acela de film care chiar atinge o coarda sensibila. Eu zic ca merita vizionat :) !
daniela_l31 pe 13 iunie 2014 23:04
citindu-ti comentrariul e posibil sa fi fost in aceeasi sala! :))
someone_who_dares pe 7 iulie 2014 22:45
imagineaza-ti ca nu :)
AlissuLilly pe 30 Ianuarie 2014 21:37
Cartea este foarte frumoasa dar si foarte trista.Abia astept sa apara filmul!
olga08 pe 13 februarie 2014 21:19
sa speram ca va fi adus si in Romania :)
monu pe 28 august 2014 03:33
:)) da si mai vad ca movie_fan77 are si o medalie de aur pentru logari pe cinemagia :)) ca tot vorbim de disperati de filme :))
elena.roteanu pe 01 Septembrie 2014 11:34
Prea sanatosi pentru a muri
N-am mai vazut atatea greseli de montaj intr-un film de la Troia incoace. Vreo trei se intampla doar in patul... olandez, cand el isi arunca spre stanga camasa, iar in cadrul urmator o vedem pe pat, in dreapta lui.
Citisem cartea, stiam ce se intampla, am putut fi atenta si la altele decat la actiune. M-a deranjat foarte tare ca personajele principale, care cica ar fi pe moarte, par atat de sanatoase, rumene si bucalate...

madalin08 pe 29 decembrie 2014 04:57
daca critici pentru ca nu au adus 2 bolnavi de cancer autentici, cred ca te inseli. e un film pana la urma. si sunt boli care nu se vad la exterior.
cosmin742000 pe 14 septembrie 2015 18:38
elena dintre toti cei care au criticat filmul esti singura care a zis ceva adevarat.Asa e , actorii nu par a fi bolnavi , dar scenariul filmului e genial.Nu zic de jocul actorilor , mi s-a parut ca au fost doar f bine alesi.
makomomo pe 23 August 2014 13:04
nope
vedem prea multi bolnavi de cancer in viata de zi cu zi, acum si in filmele romantice? mai bine nu...i skip it this
dido pe 13 septembrie 2014 18:10
Si bine faci!
dincolodenume pe 15 Iunie 2014 19:40
Un film bunicel
Am fost la acest film in special pentru ca nu aveam altceva mai interesant pe acelasi orar in care mi-am permis sa plec de-acasa. Nu-mi pare rau insa dar nici nu am foarte multe de povestit.
Este un film ce emana sensibilitate si fatalism in acelasi timp. Se incearca o struto-camila care nu iese tocmai fericit. Cuvinte mari din partea unor adolescenti, iar de cealalta parte lipsa de implicare din partea parintilor, care par mai mult interesati de esecul lor in incercara de a fi parinti, in esecul pe care soarta se pare sa-l fi stabilit in numele lor.

De ce este un film bunicel?
Pentru ca vorbeste despre o posibila drama reala, pentru ca are o muzica buna, iar ritmul actiunii nu este plictisitor. Gasim mici curbe in desfasurarea povestii si asta ne plaseaza in expectativa.

De ce nu este un film bun?

Pentru ca subiectul este prea plin de… citeşte

Helensie pe 08 Iunie 2014 19:18
Am cartea și e excepțională! Abia aștept să văd și filmul!
andyy pe 26 Octombrie 2014 23:27
Un film foarte trist, apasator dar care iti arata ca viata merita traita chiar si in cele mai crude conditii. Intr-o perioada de timp definita, exista un infint de clipe pe care ti le poti face frumoase.
GabrielaSirbu pe 16 Iunie 2014 12:19
"Arlequinade" si "dincolodenume" au scris, cu umor si pragmatism, despre partile bune si mai putin bune asa ca eu o sa ma rezum la a-i da filmului 7 stelute, cu speranta ca lumea se va duce sa-l vada, la cinema, si ca vor fi mai mult de 4 persoane, cate am fost ieri (13.15) la Patria(Bcucuresti).
Kul pe 25 Iunie 2014 19:41
The Fault in Our Stars (2014)

- m-am dus la cinema sa vad o versiune comerciala a lui Restless (2011) (sala plina de pustime, in vacanta, cu scoala, reduceri, ceva)
- initial mi s-a parut vulgarea abordarea usurica&teen cult, ca apoi acceptand frame-ul comercial sa mi se para chiar curajos
- de la “Dying sucks” la atunci cand ii spui lu’ mama-ta ca “Da, mama, de aia mi-e frica ca atunci cand o sa mori inca o sa fii mama mea si doar atat. O sa te inchizi in doliu & shit” (inexact).
- prietenie intre 1 olog, 1 orb si 1 ofticoasa :)
- totusi, un film slab – dar care reuseste sa livreze acolo la nivelul sau. scenariu mediocru, si asta e ok – nici slab, nici bici. educatif (e nevoie de filme care sa ne impace cu ideea la nivel de mase?), comercial, ok pt teens.
- exista si un Willem Dafoe care ridica un pic-un pic stacheta, desi nici ea… citeşte

valy_barbu pe 03 Noiembrie 2014 00:40
un subiect tratat in mai multe filme . De aceasta data totusi nu am fost prea impresionat . Filmul per total ,bun,dar totusi ii lipseste ceva . Nota 7 din partea mea
White.Lily pe 23 Decembrie 2014 23:11
Am vazut acest film la recomandarea cuiva. Dupa vizionarea lui, intru pe cinemagia. Raman foarte surprinsa cand vad care are nota 8. Nu ma asteptam sa aibe o nota atat de mare. Apoi, citesc comentariile care ma buimacesc complet. Surpriza! Nota filmului nu prea coincide cu comentariile.
Din comentariile citite, observ cate persoane "condamna" acest film. Si sincera sa fiu, nu-mi dau seama de ce.
Sa fim realisti, cancerul de ceva vreme incoace, a devenit o normalitate. Poate suna prea mult, insa asta e adevarul. Si cumva, cred ca ideea este sa invatam sa traim alaturi de aceste persoane. Din experienta mea de pana acum (lucrez cu oameni cu diverse dizabilitati), observ ca lumea nu este educata in acest sens. Imediat ce nu mai esti om (te imbolnavesti, ajungi in scaunul cu rotile etc), lumea se uita la tine deja ca la un om mort iar prietenii te abandoneaza.
Cred ca… citeşte

narcisson pe 25 ianuarie 2015 22:18
+1 :)!
diana7 pe 04 Septembrie 2014 21:29
The Fault in Our Stars
The Fault in Our Stars un film frumos si emotionant
ornitoring pe 23 Septembrie 2014 20:32
capodopera
o drama exceptionala cu zambete si lacrami la extreme, un film foarte frumos si in acelasi timp foarte dureros, recomand acest film....
dido pe 13 Septembrie 2014 18:16
Teribil de deprimant!
De ce sa fie facut un asa film?!De ce sa vezi asa un film?!Ce sa comentezi la un film cu asa un subiect?!Ca trebuie sa fii nitel sadomasochist sa-l vezi??Ca nu ai cum sa fii de piatra si sa nu te afecteze asa un subiect?!Ca mori de mila parintilor care trebuie sa treaca prin asa ceva?!Si tot asa...Nu recomand!
Domolul pe 21 septembrie 2014 09:16
De ce sa fie facut un asa film?! Sunt foarte multe motive, printre care unul: fiindca, ne place sau nu, exista tineri care sunt bolnavi de cancer si un astfel de film, daca il vad, face mult pentru ei. De ce sa vezi asa un film?! Ca trebuie sa fii nitel sadomasochist sa-l vezi?? Nu este uman sa trăiești gândind ca o boala cum e cancerul, așa ceva nu ti se poate întâmpla ție sau sa gândești cu ignoranță ca nu exista suferință printre semenii tai. Să iți dea răspunsuri la unele întrebări. Daca nu ai avut astfel de cazuri în preajma ta nu ai cum sa iți imaginezi cum se schimba comportamentul uman, viața, relațiile de familie, de cuplu in cazul unei boli incurabile. Ce sa comentezi la un film cu asa un subiect?! Poți comenta de exemplu partea artistica așa cum au făcut si alții pe aici. Daca subiectul ti se pare atât de grav încât te-a lăsat fără comentarii înseamnă ca filmul te-a atins si pe tine cu unul din scopurile lui: te-a impresionat. Ca nu ai cum sa fii de piatra si sa nu te afecteze asa un subiect?! Afectează = emoționează. D’aia ne ducem la filme artistice: căutam aceasta emoție. Daca uneori căutam emoții din zona bucurie, ras, glorie, măreție, dragoste, curaj, de ce nu am căuta si din zona tristeții alteori? Emoțiile negative fac parte din viață tot așa cum știm că într-o zi vom muri , fiecare dintre noi. Ca mori de mila parintilor care trebuie sa treacă prin asa ceva?! Exact, tu care probabil ești părinte, ești impresionată de aceasta ”milă”, alții care nu au încercat live sentimentul de părinte sunt emoționați mai mult de dragostea dintre doua suflete dintre care unul știe/amândoi știu ca va muri in curând. Nu subiectul sau caracterul personajului contează daca un film artistic este bun sau nu, asta discutăm aici. Un profesor de istorie nu trebuie sa fie dat afara fiindcă se ocupă de un subiect foarte neplăcut cum ar fi Ciuma!
catalin_ionut_23 pe 19 August 2014 09:17
o plictiseala de film mai aveam putin si adormeam....
Kryss_11 pe 30 Ianuarie 2016 00:22
Avand in vedere nota si comentariile nu m-am asteptat sa ma plictisesc atat de tare si sa imi doresc atat de mult sa se termine. Primul moment care m-a sensibilizat a fost abia spre sfarsit cand ea a citit elogiul...si sunt genul care plang la filme :) un film banal, ideea e intalnita in atatea altele de gen dar nu se compara cu "a walk to remember" sau "sweet november", etc
Smrs pe 03 Septembrie 2022 15:24
Mediocru. Spoiler!
Aproape în totalitate de acord cu părerea criticului, filmul abundă de clișee, chiar prost puse în scenariu și ca orice film de genul - cu copii grav bolnavi, care vor muri, finalul este cel care salvează totul. Pe alocuri enervant din cauza jocului nenatural și nesincer al actorilor - mama prea teatrală de dragul de a o răsfăța încă pe fiica ei adolescentă din cauză că o poate pierde oricând (o atitudine enervantă și în condiții normale față de un bolnav în ultimul stadiu, mila aceea mieroasă), fiica prea decisă să afle finalul unui roman și enervată că o carte în care ea se regăsise nu are un final așteptat, merge să ceară autorului să facă unul, de parcă e o realitate asta, un ussual al situațiilor de genul. Așa ceva nu vezi într-o lume mai puțin progresistă, într-o lume în care bolnavii sunt simpli bolnavi și nu se comportă ca și când… citeşte
user-62d019a024d09 pe 04 August 2022 03:50
O alta copie cosmetizata a lui love story,care pe cei suferind de cancer ii îngrețoșează.E simpatic Willem Dafoe in rest am pierdut 2h
lili22 pe 17 Aprilie 2020 16:48
Un film incredibil de siropos, cu niste bolnavi de cancer care arata ca niste sportivi.Un cinefil moare de plictiseala cand vede asa ceva.
ioanaa_ioana pe 04 August 2019 12:52
Viata este trista. S-o mai vad si pe ecran?
Simtiti nevoia sa plangeti? Atunci poftiti la plans in hohote. Cancer, boli cu final moartea.

andra_tudor pe 12 Iunie 2016 22:51
Filmul meu preferat ever! Am plans la filmul asta cat nu am plans in viata mea. Ador actorii, personajele. Absolut tot. Am citit si cartea si mi se pare mult mai bun filmul. Un film pe care trebuie neaparat sa il vedeti! E foarte emotionant si sensibil.
Mihai2508 pe 20 Mai 2016 14:03
Multumiti persoanelor care va ofera acea infinitate intr-un timp finit, fiindca merita
Doar ce am vizionat filmul, si pot spune ca este unul foarte trist, pe care sa il urmariti doar cand aveti o anumita stare. Este plin de emotii si transmite o multitudine de sentimente, precum iubirea, teama, neputinta, durerea, mila, dar si o mica speranta. Desi filmul incepe foarte clar in ceea ce priveste subiectul, va asigur ca finalul nu este cel asteptat, dar este intr-adevar plin de emotie. Un film pe care il recomand tuturor celor cu inima buna, dar nu numai. Actorii au fost alesi perfect, iar jocul lor este impecabil, nu am decat cuvinte de lauda la adresa filmului si in mod special la sentimentele pe care te face sa le traiesti si pe care le transmite si cat de multa atentie ar trebui sa dam persoanelor dragi de langa noi si nu sa incercam sa impresionam lumea, fiindca pana la urma, in ultimele momente, intreaga noastra lume se reduce la 1-3 persoane cu adevarat dragi, care… citeşte
dannicolaide pe 14 Aprilie 2015 11:16
Filmul "The Fault In Our Stars" despre doi adolescenți îndrăgostiţi este marele câștigător al galei premiilor MTV Movie Awards 2015. Totodată, Shailene Woodley a primit premiul pentru cea mai bună actriță pentru interpretarea sa din aceeași peliculă. - APRILIE 2015
Razvan600 pe 07 Martie 2015 20:28
Nu ai posibilitatea daca sa fii ranit in aceasta lume, dar ai un cuvant de spus legat de CINE te raneste
Puterea filmului provine clar din romanul lui Green, care refuză să devină o dramă despre cancer plină de clișee, creând două personaje credibile, pline de umor și inteligență.Hazel este un om, o supravietuitoare si in ultima perioada putine filme au reusit cu simplitate sa ne arate cat de scurta este viata si cat de important este, asa cum zicea si Jack Dawson "to make each moment count".
narcisson pe 25 Ianuarie 2015 22:03
''Mi-ai daruit o infinitate intr-o perioada de zile numarate!'' Superb quote.
Desi inca nu am citit cartea, acest film mi-a dat un mare impuls sa o fac, deoarece cartea ar trebui sa fie mult mai intensa dupa parerea mea. Filmul mi-a lasat o tenta de manipulare, stie ca are sa iti transmita o poveste dura si te loveste exact acolo unde te doare cel mai tare. De asemenea, cred ca s-a intrecut putin limita cliseica.
Pe de alta parte, personajele, mai ales protagonistii, sunt foarte draguti impreuna, nu par absolut deloc bolnavi, chiar daca sufera enorm (ar trebui sa fie un model pentru noi toti) iar actorii care ii interpreteaza fac o treaba excelenta.
Povestea de viata in care ne implica filmul este absolut impresionanta, te face sa empatizezi cu personajele, te face sa te intrebi ce ai face tu in situatia lor sau daca ai rezista; dupa parerea mea acesta este punctul forte al filmului.
Si morala peliculei este una destul de puternica: noi, cei… citeşte

Tyybi1 pe 15 Septembrie 2014 23:12
Okay !
Filmul nu a fost chiar cel mai bun, dar a transmis emotie si pentru mine asta conteaza la un astfel de gen. Chiar trebuie urmarit !
andystarx pe 28 Februarie 2015 00:07
nota 7/10
DOi tineri actori care au jucat foarte bine ,si o poveste frumoasa de dragoste !O drama ,in adevaratul sens al cuvantului !Un film trist ,dar frumos !
simpleminds pe 11 Septembrie 2014 22:09
So sad...terrible sad...
So beautiful...like a black tulip...

radu3455 pe 02 Septembrie 2014 10:34
o drama reusita cu un subiect delicat,actorii au jucat bine,per total o drama ce merita sa-i dai o sansa nota 9
Dana04 pe 31 August 2014 14:21
Un film extaordinar!! M as putea uita la el de 100 de ori si sa nu ma plictisesc. Chiar merita vazut!
roxy_barbu pe 05 Decembrie 2014 12:40
este foarte frumos filmul ,este o adevarata lectie de viata ,asta da iubire adevarata ,pacat ca are un sfarsit trist....
premamotion pe 30 Octombrie 2014 00:25
O mare pierdere de timp
Un film foarte slab, foarte prost, cu un joc actoricesc execrabil si foarte stangaci.
luntrasu_bianca pe 27 Octombrie 2014 11:27
Merita vazut
O poveste impresionanta.
Din pacate sunt foarte multe cazuri de cancer in lume.
Offfff

eny_ivashkov pe 10 Iunie 2014 15:34
NU
de ce nu este si in Timisoaara??? nu pot sa cred !!
Dacianus pe 11 iunie 2014 19:15
Mergi in Arad. :) Sunt mai noi si mai faine CinemaCity-urile de acolo. :)
eedy pe 18 iunie 2014 11:34
Daca te uitai mai bine vedeai ca e si la Timisoara...
xerses pe 25 August 2014 13:56
Nu am cuvinte sa descriu acest film tulburator.Excelenta au interpretat cu totii rolurile.Imi va ramane vesnic in amintire acest film.
unicul79 pe 30 septembrie 2014 01:36
De acord cu Xerses. Un film in care actorii au jucat excelent,au reusit sa te emotioneze si sa te faca sa intrii in pielea lor. Filmul te trezeste la realitate si te face sa inveti sa apreciezi lucrurile importante in viata.
user-5fb4eebeb3a0a pe 10 Martie 2021 22:56
Unul dintre cele mai impresionante filme! E minunat! Nu contează cât durează o relație, ci momentele care s-au petrecut! Un mare adevăr!
Mmv1968 pe 26 Decembrie 2019 23:49
Un film extraordinar...care merită văzut pentru a prețui și mai mult viața, sănătatea, relațiile de familie, prietenii...lucrurile mărunte uneori...
Nota 10!

AmphitriteMermaid pe 06 Ianuarie 2018 16:58
Filmuul este în sine foarte sensibil și profund. Reușește să aducă în discuție niște situații tragice, iar povestea este bine conturată in jurul acestora
Daca ar fi să privim puțin din alt unghi filmul are câteva clișee, dar care nu îi strică neaparat imaginea
Merită vazut mai ales de tineri.

Dragos.87 pe 01 Martie 2017 00:14
Trist dar frumos!
Am citit cartea iar acum am vazut si filmul si pot spune ca sunt placut impresionat pentru ca filmul respecta cartea foarte mult chiar daca unele detalii sunt omise!Un film plin de emotie si sentimente in care arata ce inseamna sa iubesti indiferent de obstacole.Un scenariu frumos si interesant iar actorii chiar m-au impresionat prin prestatia lor excelenta.Imi place ca sunt si momente vesele dar si momente triste ceea ce te face sa treci prin toate starile.Il recomand tuturor in special celor care nu mai cred in iubire!
PS:De obicei cand un film este o adaptare a unei carti,e bine mai intai sa citesti cartea si pe urma sa vezi filmul....este un sentiment extraordinar!

maryuselu pe 05 Ianuarie 2016 23:54
.....
a fost frumos da nu m-a impresionat...in general e bun filmul
Grigorealexandru pe 26 Noiembrie 2015 08:11
Bune
Un film foarte bun. Ne arata care sunt cu adevarat problemele vietii.
mrsprd pe 09 Septembrie 2015 16:00
De vazut !
Un film bun, poate din filme mai putem invata cate ceva, de ex sa avem mai multa grija de noi si cei din jur ..
emy_sinaia pe 27 Aprilie 2015 00:13
Trist.
Trecand peste comentariile rautacioase si tendentioase in gasirea unor faze nepotrivite, este drama unor familii care chiar se poate intampla aievea pentru ca ce ar putea fi mai trist decat sa-ti stii copilul pe moarte si sa nu ai cum sa-l ajuti...
cosmin742000 pe 13 Septembrie 2015 09:46
Un film cum nu ma asteptam (mai bine zis nu ii mai credeam capabili )sa mai scoata americanii in ziua de azi , a filmelor"marvel" a prostiilor cu super-eroi , si a actiunilor fara sens.Un scenariu mai ales genial.Am plans mult vazand acest film
Gelus pe 09 Aprilie 2015 21:44
"There is no shortage of fault to be found amid our stars"
And... "It is the nature of stars to cross!“ But... "They don’t kill you unless you light them. And I’ve never lit one. It’s a metaphor, see: You put the killing thing right between your teeth, but you don’t give it the power to do its killing.”
So... “You have a choice in this world, I believe, about how to tell sad stories, and we made the funny choice.” "Okay?"

Postmodern pe 25 Septembrie 2014 02:58
The Fault In Our Stars - Hoti de zambete | Postmodern
[...] cu tine chiar și în momentele amuzante ale filmului, deși, contrar așteptărilor, The Fault In Our Stars nu se scufundă în tragedie. Nu sunt de acord cu cei care văd filmul ca pe o mașină de [...] citeşte
XShadowX pe 23 Ianuarie 2015 11:41
CAPODOPERA CINEMATOGRAFICA
CEL MAI BUN FILM DE DRAGOSTE dupa anul 2000 , este de departe o poveste emotionanta , trista , neasteptata si imbucuratoare intre doi adolescenti si problemele lor ! INSA si aici subliniez trebuie citita cartea dupa care a fost facut acest film pentru ca ea face jumate din film daca nu in totalitate!!!