Păreri The Expendables

Eroi de sacrificiu

FreakDoll pe 10 Octombrie 2010 06:26
Cine ar fi sperat vreodata sa-i vada pe Stallone, Bruce si Arnold in aceeasi scena??
Per total filmul este bunicel.Replicile au fost amuzante,Stallone se mentine extraordinar de bine pentru varsta lui, distributia este mai mult decat incantatoare, cascadorii frumoase, batai, omoruri, na...ce-i trebuia unui film de actiune.Cireasa de pe tort a fost bataia dintre Couture si Austin.S-ar putea sa ma insel, dar cred ca Statham este cel mai bun actor al filmelor de acest gen in momentul de fata.
Mi-ar fi placut, totusi, sa-l vad mai mult in actiune pe Crews.
Nu am fost dezamagita de film fiindca nu m-am asteptat la o poveste care sa te dea pe spate.Pur si simplu, o actiune old school cu cei mai tari actori din domeniu.

bella_mj pe 10 Septembrie 2010 23:52
O distributie de exceptie si atat. Cat despre actorul meu preferat Jet Li este singurul care stie ce este de capul lui, ceilalti niste mosnegi care isi cauta stralucirea de mult apusa. Felicitari pentru Jet Li, un maiestru intr-adevar!Ptr ceilalti actori mai usor bosorogilor ca acus va spargeti!
miss_amelie pe 08 Septembrie 2010 01:18
doar pentru ca are o multime de actori extraordinari nu inseamna ca e un film de oscar, dar e ok, nu pierzi timpul daca te uiti la el.e adevarat ca Van Damme a refuzat sa joace pentru ca trebuia sa ia bataie de la Jet Li? :))
ionutt- pe 19 septembrie 2010 19:47
inventie a presei, el cica ar fi refuzat pentru ca acum se axeaza doar pe filme serioase, asta i s’a parut lipsit de substanta :)) , din ce’am citit si eu..
bornStubborn pe 22 octombrie 2010 20:53
:)), da, pai daca e sa ma gandesc mai bine, el insusi ca actor e lipsit de substanta. putea totusi sa fie si el un "expendable" ca doar nu se-apuca de drame psihologice.
victor_neo75 pe 27 August 2010 13:55
Pacat de distributie, se putea mult mai bine !!!
"The Expendables" regizat, co-scris si jucat de Sylvester (cu y, nu cu i cum scrie pe afisul filmului din ro) Stallone impreuna cu o pleiada de actori de actiune mai vechi si mai noi, este un tribut adus filmelor de actiune cu explozii si multe cascadorii din anii '80 si '90 ai secolului 20 !!!

Calitativ, insa, "The Expendables" nu a fost mai reusit decat "The A-Team" lansat la noi la sfarsitul lui iunie, dar mult sub "Rambo 4" (2008) regizat, co-scris si jucat din nou de Stallone! Barem "Rambo 4" mi s-a parut mai reusit decat oricare dintre primele 3 filme Rambo din anii '80 !!

"The Expendables" readuce pe multi dintre actorii de actiune la un loc intr-o misiune de salvare, dar ce pacat ca scenele de actiune sunt foarte intunecoase si montate exagerat de rapid ! Sfatul meu, vedeti sau revedeti "Rambo 4" (2008) cu Stallone !!!

juliankkk pe 29 august 2010 07:58
erau scenele prea intunecate pentru ca l ai vazut piratat...
victor_neo75 pe 29 august 2010 16:31
Si la cinema ma durea capul de la montajul taiat mai rau ca la un videoclip si era intunecos oricum ! Mai bine incerci sa vezi "Rambo 4" din 2008 (chit ca e un macel si acolo, dar macar a fost montajul mai coerent) !!
Fumed pe 28 Decembrie 2010 16:24
Un palpitant film clasic de actiune
E cel mai bun film clasic de actiune vazut de catre mine( dintre cele noi) in acest an-2010.
"Eu cred ca barbatii care se potrivesc cel mai bine cu femeile, sunt barbatii care pot trai si fara ele."

Baby_blues pe 10 Octombrie 2010 16:55
Unul din cele mai proaste filme vazute de mine in ultimul timp. In afara intamplarilor mai mult decat ireale si personajelor necredibile nu cred ca mai e ceva de spus.
geo199408 pe 02 Octombrie 2010 16:18
Este Fantastic!
In primul rand filmul este o CAPODOPERA a lui Sylvester Stallone!
Este cel mai bun film vazut de mine anul acesta !
Continutul acestui film are de toate :Actiune ,Drama , chiar si comedia ....la unele replici!
Este un film excelent unde joaca cam cei mai mari actori din ultima vreme!

SergioSanto pe 19 August 2010 16:52
Lipsuri...
Am simtit mereu ca lipseste ceva. Am gasit raspunsul: John Travolta si Nicholas Cage !
mariuszmeu pe 22 august 2010 00:51
si oarece schepsis ;))
mtraianc pe 27 septembrie 2010 23:55
mai lipsea cineva ,, stiti cine ??? IURIE DARIE
natty96 pe 25 August 2010 16:26
Cred ca pentru baeti ste o asteptare.....un film cu cei mai duri actori pare a fi interesant
adita.sarbu pe 25 August 2010 05:38
am constatat
am fost.. am vazut.. am constatat : bun.. desi povestea e atipica.. e bun, mai mult ca bun. ca efecte si sunet .. jos palaria.. tipic lui stalone sau a filmelor "explozive" in care joaca unde regasesti explozii uriase si suspans cu umor negru.. nu ma asteptam .. e un sentiment placut.. gg "mosilor"
arys15 pe 24 August 2010 09:50
B3ton
FIlmul merita vazut e beton....lam vazut aseara ....nota 10+ cel mai fain film cu ei ...pacat ca nu e si Steven Seagal pe-acolo si Vin Diesel ar fi fost un film....o grafica unpic cam nasoala da in rest e super filmul....Luatil ca merita..GJ Sylvester
Sergiu.Lobont pe 29 august 2010 18:17
"Cel mai fain film cu ei"... ai mai vazut un ilm in care sa apara tot aceeasi actori?!
florin36ani pe 22 August 2010 17:14
pacat
pacat de actorii care au jucat ! m-am saturat de filme cu tari fictive care sunt detinute de dictatori si unde se omoara oamen mai multi decat poti omora muste intr-o vara ! pacat inca o data de actorii care separat au facut filme bune !
cristane pe 11 August 2010 17:27
Cine a facut design-ul posterului romanesc merita concediat pe loc. Cum se poate sa gresesti chiar numele marii vedete? E "Sylvester Stallone", nu "Silvester", dobitocilor. Incredibil.
deeasunshine pe 09 August 2010 16:58
they seem so old
cred k nu doar par, but they really are old! in special Sylvester Stallone...
diaconescutv pe 13 August 2010 10:57
Arnold Schwarzenegger si Bruce Willis apar doar un minut in film
Amstel pe 09 August 2010 09:32
Abia aştept... e foaeva tare din trailer. Sunt pre mulţi actori cunoscuţi, tre să fie ceva de capulu lui.
1Simplu pe 07 August 2010 20:59
Jean-Claude Van Damme, lipseste !!!
nu credeam ca o sa-i vad pe rambo,terminatorul,the transporter,masca neagra ,Universal Soldier in acelasi film >D....legendele filmelor de actiune!
okabe pe 13 august 2010 22:44
Van Damme nu a vrut sa joace...ca si "marele" Seagal de altfel...
psihologu pe 24 august 2010 08:47
,, marele" Seagal trebuie sa invete sa joace mai intai si apoi sa astepte invitatii......
FlorynArmani pe 10 Iulie 2010 11:22
Cred ca filmul va fi super asta iti dai seama numai cand vezi numele actorilor ''numai 1si1''...
cavallioty pe 22 iulie 2010 14:11
numai 1 si 1 :)):)):)) ce-am mai ras
CatalinGeorge pe 21 Mai 2010 17:40
este foarte interesant filmul dupa cate am vazut din trailer,atatia actori buni cred ca pot creea un film care sa merite asteptat
Al3xX09 pe 10 Mai 2010 00:34
AL3xX010
Ehhh ..uite ca bugetul nu e atat de impresionant..doar(ma rog.."doar")..80.000.000 de dolari..eu ma asteptam la un buget mai ridicat..dupa ce am vazut si ultimul trailer..multe explozii..etc.actori unul si unul..dar..in fine.sa speram ca iese ceva frumos in categorie de film de actiune..si..avant atati actori pe care ii vezi doar in filme de actiune..nu are cum sa nu iasa ceva frumos.Il astept cu nerabdare!Mai ales ca regizor e chiar Sylvester Stallone...woow..abia astept si Rambo 5..din cate am inteles..scenariul e deja scris..daca nu ma insel..ultimul ..Rambo 4 a fost..dupa parerea mea..cel mai bun din serie..cu confilctele acelea din Burma..destul de violent..dar foarte bun.
Shaddox pe 13 august 2010 00:13
cavallioty, am impresia ca tu nu intelegi ce este acela un buget pentru film. In el este inclus scenariul, actorii, efectele, editarea, productia, etc. In fine, revenind la subiect, Stallone are un anumit grad de finete si lucreaza foarte mult manual. De asta si costul mai modest.
cavallioty pe 31 august 2010 00:52
vad ce vanzare are,da pe afara cred ca o sa faca si a 2 a parte la ce incasari a avut:)):)):)) mai ales la noi
abin pe 24 Aprilie 2010 00:36
Tot batranii...
Scoala veche a filmelor de actiune 85-95, combinata cu efectele cinematografice de ultima generatie....o sa fie interesant impactul pe care o sa il genereze acest film.
alphaville pe 14 august 2010 12:26
nu sunt chiar batrani.... adica fizic da. dar din punctul de vedere al amintirilor si filmelor pe care le lasa, ei-cei care au modelat atatea generatii din toata lumea-nu pot fi uitati sau imbatraniti (metaforic vorbind) :)
Mihai_Gino pe 18 Aprilie 2010 15:56
O sa fie un blockbuster in adevaratul sens al cuvantului datorita distributiei de exceptie.
Cu siguranta e un film de vazut la cinema.Sper sa nu fiu dezamagit.

nikkirasasi pe 22 Februarie 2010 18:35
woha i cant wait to see it ! O sa fie cel mai de succes film al anului cu siguranta! asa actori mai rar o sa gasim ...din pacate ! daca era si arnold si van damme cred ca iesea ceva de genul SUPREMATIA ROBOTILOR :))) ANYWAY one of the best for sure !
user-64df165ecd4ea pe 24 Septembrie 2023 10:32
O adunătură de actori într-un gunoi..............................
user-64f752ec933f3 pe 06 Septembrie 2023 11:53
O adunatura de actori cunoscuti intr-un film de cacat........................
user-64df3ea38c52a pe 21 August 2023 10:04
Credeau ca o sa fie avengers 2.0 sau ceva de genul dar n-au facut nimic altceva decat doar un esec. Nota 1/10 pacat de actori.
user-64e092c170afb pe 19 August 2023 14:36
Cu siguranta un film peentru decervelati.............
danut_iulian pe 25 Noiembrie 2017 01:11
Un film foarte bun cu actiune intensa si foarte buna.
Dragos.87 pe 28 Martie 2017 00:07
Sylvester Stallone este cel mai bun actor de actiune!Un film de actiune exploziva care te tine intr-o continua tensiune pe tot parcursul lui.Scenariul usor de inteles,efectele au fost exceptionale iar toti actorii au avut o prestatie excelenta.Stallone a reusit sa adune numai nume mari ceea ce este de mare lauda pentru ca este foarte greu sa faci asta,ca sa nu spun imposibil.Este un film de actiune cu tot ceea ce trebuie si tocmai de aceea il recomand cu mare insistenta!
andystarx pe 04 Februarie 2016 22:22
Pacat ca Stallone a adunat atatia actori buni in acest film,care a avut doar cateva glume bune,in rest slabut,mult sub asteptari ! Daca prima parte a fost asa ,ma intreb cum sunt urmatoarele ? O sa le urmaresc si pe acelea si o sa mi spun parerea!
AlexandruDragosStegaru pe 24 Ianuarie 2016 16:11
The Expendables
omucuvaloare pe 20 August 2014 20:00
Claudynho pe 31 Ianuarie 2014 14:25
Un film de actiune bun...Multi actori de renume...Actiune in majoritatea filmului...Recomad..
Sorin87 pe 04 Ianuarie 2014 16:23
multi actori de renume sunt in film dar si actiunea din film e pe masura actorilor, mi-a placut
sabinalin pe 28 Decembrie 2013 07:22
Stallone, Statham, Li, Lundgren, foarte putin, mult prea putin Willis si Schwarzenneger... Ce poate iesi din acest mix? Un film cu multa actiune, multe batai, din pacate prea putin umor. Inainte de o garda foarte grea am avut mare nevoie de un film care sa nu ma solicite nicicum, un film pe care nu l-am luat nici o clipa in serios, un film pe care l-a vizionat nostalgic in amintirea vremurilor copilariei cand eram innebunit sa prind pe caseta video un show marca Schwarzie, Sly sau JCVD...
Infinity pe 06 Octombrie 2013 21:57
The Expendables (2010)
Eroi de sacrificiu, actiune multa, sange si mai mult si ceva amuzament. E si destul de "hardcore". Mi-a placut sa-i vad pe cei mai de top actori ai genului action adunati laolalta pe marile ecrane. A fost distractiv si exploziv. Merita.
Andrei99Vlad pe 15 Mai 2013 21:14
Un film de actiune bun. Mi-a placut, multe explozii, lupte corp la corp. Stallone a reusit sa aduca multi actori de actiune. Dar nu mi-a placut un lucru. IM-18
Cred ca este N-15.

MikkaelWolfganger pe 03 Februarie 2013 21:47
Another guilty pleasure...
Are un scenariu cretin, dar cine e atent la scenariu cand vezi acolo un Stallone, un Li, un Statham...Sincer filmul asta abunda de testosteron, de scene de actiune realizate foarte bine, de bubuieli si impucaturi old-school.Mie mi-a placut...
Razvan600 pe 12 Noiembrie 2012 10:18
Un film tipic de actiune, nu s-a ridicat la asteptarile pe care le aveam chiar daca au jucat numai actori consacrati.
SANDA45 pe 14 Septembrie 2012 09:50
Un film excelent,cu o distributie grea, care asa cum spune si Stallone:"a fost o mica minune sa`i reuneasc",cu actorii de nota 10,filmul e un fenomen.
BestDreamer pe 07 Septembrie 2012 16:49
Mie nu mi-a placut chiar asa mult...sunt atatea staruri in acest film incat devine la un moment dat obositor, filmul are o gramada de clisee , povestea nu e stie cine ce...inpresioneaza prin cast.
Tyybi1 pe 05 Septembrie 2012 11:13
L-am vazut deja de 2x si l-as mai vedea inca o data. Nu a fost nici rau nici bun, a fost potrivit pentru mai toate varstele.
deadlord pe 25 August 2012 15:18
Un film de actiune cum nu am mai azut de mult. Superb.
piratcarabbean pe 13 August 2012 20:47
Un film extraordinar,de actiune cu cei mai tari actori din domeniu
AngelAdrian pe 19 Iulie 2012 17:38
ASTA NU ESTE FILM ???
Intr-adevar nu este FILM.ESTE DE FAPT O NUNTA CU ACTORI DE ACTIUNE (CA INVITATI). Sincer buna idee a fost asta sa-i aduni pe toti la un loc. Ca vorba aia ca si noi oamneii de rand la evenimente fericite si nefericite se mai strang atatia.ABIA ASTEPT SA VAD PARTEA 2-A.
ALA CRED CA O SA FIE - " BOTEZ"

mariri pe 03 Iulie 2012 16:59
Un film spectaculos, cu multi actorii celebri, care au facut istorie prin filmele in care au jucat. Scenele de lupta sunt impresionante.
krstplay pe 27 Iunie 2012 14:41
Jason Statham joaca excelent. e genial omu si filmul e bun
narcis-aci pe 19 Mai 2012 23:25
eroi ......ce mai .....!!!
...celor împătimăți de atâta acțiune ......chiar recomand ...! un film glorios ....cu actori de mare clasă ....!!
Utube pe 19 Aprilie 2012 21:03
Referitor la această peliculă, criticilor de film ar trebui să li se interzică să-şi scrie părerile pentru simplul motiv că nu le este adresat sub nici o formă. Acesta este un film de acţiune pură, acel film mult aşteptat de cei care au crescut cu filmele „Rambo” sau „Predator”, acei iubitori ai genului de film în care băieţii buni le trag o mamă de bătaie băieţilor răi de le zboară dinţii din gură, acel film care nu are nici plot, nici intrigă, nici poveşti siropoase de dragoste şi nici măcar o logică în desfăşurare, dar în schimb are tone de adrenalină servită cinefilului în forma cea mai brută sub formă de rafale de mitralieră, obuze explozibile, bătăi sângeroase unde moartea este atât de prezentă încât surclasează de departe, ca număr, toate liniile de dialog ale peliculei.

Distribuţia peliculei este de vis, adică… citeşte

Scorpya-Forever pe 17 Aprilie 2012 03:34
Mi-a luat ceva pana am vazut acest film, dar cu mana pe inima pot spune ca nu m-a dezamagit. Exceptand faptul ca Sylvester Stallone, este, a fost si va ramane actorul preferat...filmul are toate ingredientele pentru mine. Ma asteptam la ceva destul de slabut tinand cont ca sunt prea multe nume "mari" ; credeam ca am sa raman cu bucuria de a vedea o parte din actorii de actiune intr-un singur film, dar chiar m-am bucurat si de un film de nota 10+ si indiscutabil nu am sa ratez partea a2a.
Go 1 2 3 4 5