Păreri Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

(2005)

Războiul stelelor - Episodul III: Răzbunarea Lorzilor Sith

suchi pe 23 Mai 2005 22:34
bestial filmul!dar se putea cred,si mai bine,mai ales in partea finala!in sfarsit...e misto!
Crisan Andreea pe 23 Mai 2005 19:53
Tocmai am vazut filmul! Nu vroiam sa il vad dar imaginea lui Hayden nu mi-a dat pace! As putea spune ca el m-a chemat sa il vad in film! Si bine am facut ca am mers! Pt ca e un film cum rar am vazut! Mi-au dat lacrimile la sfarsit! Nota 11 cu steluta! Si asta e prea putin spus! Dar n-am cuvintele necesare!
Galeteanu Corina Alexandr pe 23 Mai 2005 11:48
Am vazut ieri filmul si este intradevar cea mai buna parte din cele scoase de pana acum.Era de asteptat avand in vedere ca este ultima parte.Merita vazut!!!!Nu degeba le-a intrecut la incasari inca din prima zi pe Spiderman 2 si Shrek 2.
Boitor Catalin pe 23 Mai 2005 09:15
Cu toate ca nu am primit invitatia castigata la Cinemagia pentru data de 20.05 din motive neelucidate, am urmarit filmul cu interes. Intr-adevar, este apogeul seriei Star Wars. Dar are si ceva lipsuri. Momentul convertirii lui Anakin catre partea intunecata impreuna cu prestatia mediocra a lordului Sith sunt cateva din aceste momente slabe - ex. dialoguri.
Faptul ca mai mult de 80% din film e creat din trucaje computerizate compenseaza aceste lipsuri si face din acest film o epopee fantastica. Merita vazut ... nu lasati pe altzii sa va povestesaca despre " ala negru care respira greu " , mergetzi si vedetzi voi cum sta treaba

JEDI Romania pe 23 Mai 2005 01:53
Rezultatele BOX OFFICE SW EPISODUL III - record mondial !!!

maria pe 22 Mai 2005 17:37
e super misto filmu. am vazut premiera si e bestial!!!!!!!!!
bill_the_butcher pe 22 Mai 2005 16:42
as fi vrut sa-i dau 5 stele daca nu erau samuel l jackson si hayden christensen.
primul, a trecut de la 'this party's over' si sangele rece cand i-a taiat capul vanatorului de recompense in aotc la tzipete de muiere in lupta cu sidious, si n-are fatza de star wars. de fapt, el e... coach carter.

dar problema e cu tarfa asta homicidala de hayden christensen, baiatul are mecla de dur('i'm gonna be darth vader and fuck everyting to the bone' are fizic, ii sta bine cu mana de fier anexata, la frezas se mai putea lucra(putea invata ceva de la beckham), are miscari, dar n-are acel CEVA- nu stie sa zbiere, si parca se rusina de fiecare data in ultimul dialog cu obi-wan. ce dracu se intorcea cu spatele?(scena a fost filmata f. bine). iar vader cu 'noooooooooo' a fost chiar penal. noroc cu rasuflarea decisiva din final, a dus lucrurile la normal.

lupta finala… citeşte

bill_the_butcher pe 4 octombrie 2003 22:38
cum dracu' sa nu se lege?
Shaggy pe 22 Mai 2005 00:26
Filmul asta nu poate fi comparat cu nici un alt film din istoria cinematografiei.Cel mai beton. Sa vedem daca apare si un episod 7. May the Force be with you.
luca del brasi pe 21 Mai 2005 18:16
cea mai proasta trilogi,cel mai prost film...ingrozitor
TAMARAINSA pe 21 Mai 2005 17:16
Sunt profa de cartier si de engleza..asa ca merg la film cu elevii si ...facem o discutie...Combinam cu REVISTA EMPIRE.
TAMARAINSA pe 4 octombrie 2003 22:38
Am varsat o lacrima pentru MARLON BRANDO care era in acel personaj DEMONIZAT. Ewan McGregor este patruns de PREZENTUL INCERT al planetei noastre. Cred ca se poate alatura maestrului de la ACTORS STUDIO.
Dan Lucaciu pe 20 Mai 2005 19:39
Toate cele 5 episoade deja aparute sunt extraordinare, dar totusi acesta cred ca este cel mai fain, pt ca tehnologia de filmare este cea mai noua. May the force be with you !
cocieru ionut pe 20 Mai 2005 19:37
ba fratilor star wars e cel mai tare.io am vazut trailerul oficial shi e bestial ,abia astept sa merg la cinema sa-l vad.despre celelalte ce pot sa va spun ca sunt shi alea bestiale?ok sunt bestiale star wars rulzz
dady pe 20 Mai 2005 14:32
Da...un film deosebit!Abia astept as-l vad!
slabu sabin pe 20 Mai 2005 11:32
star wars episodul 3 e cel mai tare din secventile vazute dar nu stiu can apare in iasi?imi puteti spune vo rog cred ca sunt cel mai mare fan star wars din romania
Lord Arkanum pe 20 Mai 2005 10:23
Calificativ maxim, foarte misto filmul, ca toata seria de altfel...
Cat despre "numai iubirea", nu ma intereseaza cat se munceste acolo, aia sunt platiti sa ne ofere noua entertainment nu sa ne faca sa simtim mila pentru ei...
May the force be with you all

Bad_Mad pe 19 Mai 2005 20:20
This is za best movie ever! :) cine nu se duce sa-l vada de cel putin 3x ori e fraier, ori n-are gusturi bune!Parerea mea? e ca o sa sparga tiparele la incasari..o sa ia si premiul oscar al anului!May the force be with you!
Eugen Nazare pe 19 Mai 2005 19:54
Simply the BEST.
Kain pe 19 Mai 2005 08:02
o sa fie super beton..chiar cel mai beton..Anakin`s my favorit...am vazut vreo 3 trailere` :)..cik apare Darth Sidious cu lightsaber! you don`t see that every day!
Lucky Strike pe 19 Mai 2005 07:26
Ashteptarea nu a fost in zadar. Este, intr-adevar, cel mai bun! Dupa parerea mea, primele doua episoade nu au fost proaste, ci pur shi simplu nu am fost acomodatzi cu noul stil. In ep 3, totul se leaga asha cum ne-a promis George Lucas. Genial Film! Abia ashtept sa il vad in cinema!

Offtopic: cat despre numai iubirea... Daca ai shtii cat se munceshte acolo, ai gandi pozitiv despre el (despre serial...)

Daniel pe 18 Mai 2005 12:54
Cinematograful din Tgv. este in renovare din toamna trecuta si probabil asa va ramane pana toamna aceasta (sper). Oricum, ajunsese sa afiseze ca "Filmul nu va rula cu mai putin de 5 spectatori!". Pacat...
iacob claudiu pe 18 Mai 2005 04:21
Poate fi greu de crezut, dar pentru mine filmul "Rzbiul Stelelor" a însemnat o cotitur în viaca mea. Nu este vorba despre exagerare, pentru c aveam doar 11 ani (în 1982) când am luat contact cu primul film "Rzboiul Stelelor" (cel aprut în SUA în 1977 cu titlul O Nou Speranc). Mai întâi m-a frapat _i atras, în acela_i timp, afi_ul filmului, care-l avea în prim plan pe Darth Vader într-o ipostaz rzboinic. Nici nu mai _tiu dac acel afi_ mai exist în prezentarea actual a acelui episod din film, dat fiind faptul c de-a lungul anilor au aprut mai multe variante de afi_e promocionale ale filmului. Chiar _i coperta DVD-ului de la episodul IV-O Nou Speranc (care trebuie, logic, s fie _i afi_ul de prezentare al… citeşte
Shaggy pe 17 Mai 2005 18:27
sunt unii care cred ca episoadele 1 si 2 sunt varza.ei bine , nu cred asa. abia astept sa vad ROTS
si ma bucur ca mai sunt fani inraiti in Romania.Apropo, pentru cei carora nu le-a placut nici episodul 1 nici episodul 2 uitati-va la Numai iubirea ca sigur o sa va placa.

Domino pe 17 Mai 2005 14:30
STW RULEZZZZ!!!!To the assholes who criticide it:Fu... U!VADER U ROCK!
nedelcu eliza pe 17 Mai 2005 08:07
S.F. = REALITATE. Acest episod III este, de fapt, finalul real si ideal intr-o lume reala si pe care noi o vrem ideala. Eliza
Bindiu Ciprian pe 16 Mai 2005 04:49
George Lucas a vrut sa faca o Saga de 9 episoade, dar anul trecut sau acum doi ani a anuntat pe www.starwars.com ca nu va mai continua acest proiect.

Sper ca de cand nu am mai citit eu stirile de pe site-ul mai sus amintit, si-a mai schimbat opinia. SPEEERRR!!!

Astept cu nerabdare sa vad cum Anakin Skywalker a devenit Darth Vader.

Sper sa vad cat de repede Episodul III din aceasta legenda vie a cinematografiei.

Desi lansarea in Romania va avea loc pe 20 Mai, in Baia Mare, cred ca va avea loc secolul viitor, caci asa e la noi, totul se misca cu viteza melcului. Pacat!!!

Anubis pe 15 Mai 2005 13:51
Eu o sa ma duc sa-mi dau foc in fata cinematografului Victoria din Iasi(poate chiar mai acusi)poate o sa-i conving....:)
dady pe 15 Mai 2005 13:41
in Iasi premiera nu e tot pe 19?
Damienov pe 14 Mai 2005 22:33
Care e ala care a scos iasul de pe lista cinematografelor???Bai nene astia s-au tacanit???Adik eu si alti disperati de Star Wars ce-o sa facem???Sa mai asteptam???O sa asteptam ce-o sa facem dar crek o sa-i manance mecla pe asti la cate injuraturi o sa-si ia...ciao oameni buni si ,,May the force be with you!"
enyse pe 13 Mai 2005 16:41
sunt DEZAMAGIT de faptul ca IASI-ul a fost lasat pe dinafara in legatura cu premiera la STAR WARS 3...oricum....mi-am adus banda desenata si soundtrack-ul de pe net...asa ca stiu ce se intampla in film....practic, pot spune ca l-am vazut deja....dar ma nemultumeste celor care au scos IASI-ul de pe lista oraselor unde poate avea loc o premiera mondiala. Sper sa dispara firma asta de incompetenti si sa apara una serioasa care sa nu mai faca discriminari
Daniel Vlasceanu pe 13 Mai 2005 15:43
Previzibil, imprevizibil, Revenge of the Sith oricum ma va incanta. Nu stiu daca Lucas se gandea, in '77, ca va mai crea inca 2 episoade (din vechea trilogie). Spun asta pentru ca diferenta de conflicte (chiar si cele interioare) dintre Episodul IV - O Noua Speranta si urmatoarele doua este exagerat de mare. Povestea a devenit dintr-o data mai "reala" si mult mai fascinanta. O Noua Speranta este, de fapt, singurul episod care m-a cam dezamagit, pt ca in prima jumatate nu mi-a spus nimic, practic nu prea imi dadea motive sa-l urmaresc pana la final. Dar daca n-o faceam, poate nu mai veneam in Bucuresti pe 20 mai, sa vad Ep. III in premiera la Patria. :-) C U there!
Forta sa fie cu voi!

Galeteanu Corina Alexand pe 12 Mai 2005 17:18
A doua parte,Razboiul clonelor, mi-a placut foarte mult!Astept cu nerabdare si parte asta ,sa vad daca este mai buna decat cea anterioara.
DarthVader pe 11 Mai 2005 08:50
Acesta va fi cel mai frumos realizat film dintre toate cele 6 parti.Nu va avea impact ca Return of the Jedi care incheie aceste serii dar cu siguranta va incheia cu succes partile 1 si 2.Cuprinde cel putin 5 dueluri jedi de anvergura, transformarea lui Palpatine in Sidious si a lui Anakin in DarthVader.este o tragedie si in acelasi timp o noua speranta pentru galaxie prin nasterea copiilor lui Anakin si Padme.Prezenta lui Grevious (conducatorul armatei de droizi care foloseste 4 sabii de lumina simultan in dueluri) deasemenea va captiva atentia.
Eu va doresc vizionare placuta :o)

secret pe 30 Aprilie 2005 15:59
Abia astept sa-l vad!(eu si mai mult de jumatate din populatia planetei).Cred ca va fi cel mai bun dintre cele 3 episoade noi.Va rog daca ati putea sa-mi spuneti la ce cinematograf va avea loc premiera in Constanta pls,ca inainte toate erau la Republica,insa cum acum nu mai e... Si as mai avea o obiectie:in sinopsisul de la ep.4 A new hope,de pe acest site,Luke este prezentat ca traind intr-o ferma din America,insa aceasta informatie este ERONATA!!!Deja in Romania exista o confuzie(am observat si la alte siteuri aceeasi greseala).Luke locuieste intr-o ferma de pe TATOOINE,si nu in AMERICA!!!!!,asa cum este prezentat aici!!Verificati siteurile oficiale!Star Wars nu are nici o legatura cu planeta PAMINT,aceasta nici macar nu este mentionata!!
Gil pe 28 Aprilie 2005 09:02
Muuuuuult prea previzibil si nici pe departe interzis sub 13 ani. (targetul e 5-6 ani chiar dupa vorbele lui Lucas)
A.T. Tezeu pe 17 Aprilie 2005 20:30
Eu vreau sa vad cum il omoara Anakin pe Windu k antipatic mai e ala de il joaca si vreau sa vad coregrafia la bataia dintre Obi Wan si Greavus k cel putin in Clone Wars Greavus e BESTIAL... desi Duku cik il face in sange :))
Iordache Cristian pe 15 Aprilie 2005 21:45
Acest film este cel mai bun din seria "Razboiul stelelor".De-abia astept sa-l vad.
PA,PA!!!

GhitzaCartitza pe 15 Aprilie 2005 21:05
Sunt un mare fan al seriei Star Wars. Imi pare rau ca se termina, dar "orice inceput are si un sfarsit" (Matrix). Astept 19 mai cu sufletul la gura. Oricum nu o sa fiu dezamagit. Sunt sigur!!
Nu-mi ramane decat sa fac rezervari la bilete ca sa apuc sa-l vad in ziua de lansare. Ceea ce va urez si voua(tuturor fanilor). Partea interesanta este ca stim ca o sa se termine "nasol". Adica cu trecerea lui Anakin to the dark side. Dar cu totii asteptam sa-l vedem pe Darth Vader!!

Alex pe 15 Aprilie 2005 14:05
urat poster....sa speram ca filmu e mai misto decat posteru...defapt se stie ca e
Eugen Nazare pe 10 Aprilie 2005 14:30
scriptul final al ROTS este disponibil pe www.supershadow.com
szalkay zoltan pe 03 Aprilie 2005 17:10
Ce sa se poata intimpla decit din dragostea reginei Amidala cu Anakin Skywalker se vor naste cei doi copii luke si leia,pe care ii va ascunde obi wan kenobi de imparatul raului palpatin,la o lupta cu obi wan,anakin cade in lava de unde imparatul il salveaza si il transforma in darth vader.Iar curajosii jedi vor fi imprastiati in toata galaxia.Forta fie cu voi!
Lord Dave pe 30 Martie 2005 03:27
Filmul este cel mai captivant in opinia mea pentru ca aici in sfirsit facem cunostinta cu nenea Lord Vader.Nu e asa ca acum 15-18 ani va creea emotii acest personaj?
Totusi niciodata nu am sa inteleg de ce George Lucas a ales sa inceapa Star Wars cu episodul 4.Poate ca a vrut sa intre direct in actiune?

Inchipuiti-va ca am fi vazut partea asta in 1984.Cam cum ar fi fost?

NEW !!! Cine doreste sa vada 55 MB cu imagini din Revenge of the Sith sa-mi dea un mesaj si va voi da adresa de unde puteti downloada.Adresa de email o verific zilnic si de asemeni linkul FUNCTIONEAZA! Multumiri colegilor nostri de la west ;)

MiB pe 27 Martie 2005 11:01
Nu stiu voi dar eu am crescut cu star wars, personal mi-au placut toate filmele din serie, e adevarat unele mai mult decit celelalte. Tot ce imi doresc e doar sa se termine aici si sa nu incerce sa mai scoata o partea a VII-a deoarece ar strica ideea seriei care e geniala dupa parerea mea. Ne vedem la premiera !!!
jango fett pe 19 Martie 2005 11:28
apropo de ep 7,8 si 9 ! am inregistrat un documentar pe caseta video cu george lucas in care spune ca pina in 2005 vor fi gata filmarile cu actori la ep 7 8 9 !
jango fett pe 19 Martie 2005 11:24
calificativ maxim ca si la celelalte episoade ! am vazut traillerul si sunt multumit ca o sa-l vad pe sidious luptind cu sabia ! sper ca nu-l va omori el pe windu si-l va lasa lui boba fett care sper sa-l omoare din tot sufletul !in rest nu m-a dezamagit nici un episod din cele 5 . toate sunt bine facute si ce-mi place la ele este faptul ca nu seamana intre ele . fiecare episod vine cu ceva nou ! sincer sa fiu nu am idee care sunt mai reusite : alea vechi s-au alea noi ?
JEDI ROMANIA pe 16 Martie 2005 01:15
NOUL TRAILER SI ULTIMUL ESTE ONLINE, EXCLUSIV IN ROMANIA IL PUTETU GASI AICI:

Rezolutie Media (CABLU, ADSL) http://www.jedi.ro/martie2_2005.htm

Rezolutie Mica (Dial-Up)

FORTA FIE CU VOI!

Ralu pe 14 Martie 2005 12:54
Fãrã îndoialã acesta o sã fie cel mai fain episod din serie ºi mã bucur cã mai sunt ºi alþi " obsedaþi" care aºteaptã cu sufletul la gurã premiera.
Nazare Eugen pe 13 Martie 2005 12:13
noul trailer (si ultimul, de altfel) de la ROTS este momentan destinat exclusiv membrilor HyperSpace. Ati putut viziona doar cateva secvente la stirile ProTv... hm... dar puteti sa faceti download de la urmatoarea adresa:
http://www.movie-list.net/exclusive/star-wars-ep3-trailer-hd-640.mov. ps: va trebuie QuickTime Pro. May the Force be with you!

JEDI ROMANIA pe 11 Martie 2005 16:33
Informatii de ultima ora numai pe http://www.jedi.ro
Detalii despre premiera mondiala si despre organizarea premiere romanesti.

FORTA FIE CU VOI!

Go 1 2 3 4