Păreri Shock and Awe

(2017)

Șoc și groază

necula_daniel pe 04 Ianuarie 2019 02:36
Un curajos film American.....
Filmul asta ar trebui dat pe TVR 1, la o ora de maxima audienta ,....sa zicem 20,30.
Cred ca datorita "sensibilitatii " subiectului si HBO la difuzat la 1,30 noaptea.

user-5f8de2381ac85 pe 19 Octombrie 2020 22:05
S-a aflat oricum ca "unchiu' sam" recurge la inscenari teribile pentru a-si justifica pretextele. Acum e in scaun cu rotile Bush si spune tot adevarul pt ca a luat-o razna. Probabil il vor elimina pentru ca e o amenintare sau il vor declara nebun pentru a nu fi luat in seama. Se mai stie ca Bush a fost complice la moartea lui JFK. JFK era impotriva sclaviei poporului de culoare si nu a foat de acord cu f multe marsavii,asadar l-au asasinat serviciile secrete si au inventat un tap ispasitor pe nume Lee Oswald Harvey
georgel1976 pe 27 Octombrie 2018 17:04
un film foarte bun. merita vazut. din care putem invata cum se face jurnalism corect. un film care ne arata ca si "tara tuturor posibilitatilor" recurge la stiri false pentru a-si justifica actiunile. un film care ne invata sa intrebam: de ce? sau acesta este adevarul?
lavara_laiarna pe 13 Ianuarie 2019 18:56
Eșecul din Vietnam trebuia ”răzbunat” și creat undeva. . cumva.
bizonul pe 11 mai 2020 05:59
NU mi se pare normal sa te razbuni pe altii. De se comportau asa rusii, mama-mama , toata lumea ar fi sarit pe ei, asa totii tac malc, n-au fost nici arme secrete nici macar aviatie nu au avut, toata a stat la sol, a fost o interventie in forta fara motiv. SUA a dorit sa-si arate muschii , cu un stat care cat de cat tine zona in liniste. Dupa interventia lor a inceput dezmatul si pe totii din zona ia apucat democratia si tot intr-un razboi si o crima o tin.