Păreri See No Evil, Hear No Evil

(1989)

Unul nu aude, celălalt nu vede

KarGo pe 18 Septembrie 2012 01:22
Funny :)
O comedie simpatica care m-a amuzat foarte tare. Gene Wilder si Richard Pryor fac o pereche buna si fac din acest film unul tocmai bun pentru relaxare si buna dispozitie. Il recomand cu placere.
liviuneagu pe 05 Iunie 2013 02:00
Surdul şi orbul
O comedie de zile mari.
Actorii - excepționali.
Merita revăzut, aşa cum am făcut și eu...

Bayard pe 05 Iunie 2013 00:12
Foarte amuzant filmul asta :)). E foarte interesanta alaturarea orbului cu surdul
Tyybi1 pe 04 Iunie 2013 15:38
E genial filmul. L-am vazut de peste 5 ori si nu ma plictisesc de el. Are intatdeauna haz.
xerses pe 04 Martie 2012 23:40
Ce comedie traznita! Se poate face umor de calitate si fara sa apara suparare....
Manusa pe 24 Ianuarie 2012 17:42
O comedie foarte buna la care am ras pana nu am mai putut. Unul surd, altul orb dar fac o echipa excelenta, se completeaza unul pe celalalt. Mi-a placut bataia de la inceputul filmului cand Wally s-a luat de acel tip, si cu ajutorul lui Dave l-a batut :)
alex_il_fenomeno pe 16 Decembrie 2011 19:40
o comedie excelenta , care nu are cum sa nu te inveseleasca , indiferent cat de trist ai putea fi in momentul respectiv . filmul are cateva scene antologice , dar in general de la un capat la altul este plin de un umor extraordinar , animat puternic de catre actori geniali de comedie precum Richard Pryor sau Gene Wilder , aratand cat de bine se pot completa doua persoane cu defecte , unul care este orb , iar celalalt surd . si cand te mai afli si la locul nepotrivit in momentul nepotrivit , lucrurile nu pot merge deloc bine , asa cum este cazul si aici . merita vazut cel putin o data !
mihaelatb pe 11 Octombrie 2010 19:37
un cuplu de milioane! comedia e draguta si merita!
Dragos.87 pe 04 Martie 2017 11:56
O comedie tare spumoasa care te bine dispune oricand.Richard P. si Gene W. fac o pereche grozava care iti starnesc amuzamentul pana ce te doare abdomenul la cat razi.Il recomand tuturor!
deea9595 pe 10 August 2009 12:47
chiar mi-a placut filmul.............................
gaga pe 13 Iulie 2008 18:06
o comedie reusita
Raluca87 pe 25 Iunie 2022 19:03
L-am văzut de multe ori filmul. Unul nu vede celălalt nu aude, dar se completează unul pe celălalt și a ieșit un film bun. Vă recomand și Silver Streak.
Smrs pe 27 Mai 2020 13:43
În sfârșit o comedie la care am râs, nu în hohote, dar destul, după ce mă obișnuisem doar să zâmbesc la unele din ultima vreme.
DeadSea07 pe 06 Iulie 2013 21:16
Parerea Mea Despre Acest Film O Gasiti Pe Contul Meu (Vechi) KaRgo
lariss14 pe 11 Iunie 2010 16:07
foarte fain :D
foarte fain filmul :)) am ras cu lacrimi :))
iar faza cu :" so tell me there was a woman or not?"
"are you serious?"
"yes i am very serious."
"really?? Fuzzy Wuzzy is a woman???"
:))=)) super tare

Film - See No Evil, Hear No Evil