Păreri Rambo: Last Blood

(2019)

Rambo: Ultima luptă

dark_asterix pe 29 Ianuarie 2010 23:39
..hmm dak nu se retrage stalone in curand rambo o sa omoare ceva extraterestri:)
marian cristi pe 12 martie 2010 18:54
Asa e ai dreptate!!!
Sylvester77 pe 18 octombrie 2018 22:54
LAST BLOOD in curand !
qawHaq pe 16 Ianuarie 2015 19:26
ar fi de ras daca n-ar fi o tragedie reala
vazut= 60 useri
favorit= 23 useri
am deja= 13 useri
................................
IMDB: "status movie: pre-prod"

Ma intreb cati si-ar fi dat votul daca nu ar fi sub anonimat? Sub anonimat, omul isi arata reala inteligenta, pentru ca nu-l poate lua nimeni in ras daca-si urla astfel prostia. Este valabil pe toate forumurile. Net-ul geme de idioti...

adelutza_p pe 13 Martie 2010 16:50
mie imi place foarte mult stalonne, e clar ca gusturile nu se discuta, dar nu cred ca cineva ii poate nega talentul sau ceea ce a rezlizat de-a lungul anilor...tocmai, mi se pare de apreciat ca un om de 63 de ani mai poate sa faca filme de actiune, mai poate fi implicat in atatea proiecte. mi-a placut rambo IV, modul cum a expus probleme din acea parte de lume, si cum traiesc unii oameni in zilele noastre...ne necrezut! in ceea ce priveste rambo V, cred ca ne putem da cu parerea abia dupa ce il vedem.
EternalWinter pe 14 Octombrie 2009 21:47
Nice
whoo,rambo 5 cred o sa fie marfa le-am vazut pe toate,si toate mi-au placut :D
existentus pe 26 septembrie 2014 16:37
Nici nu au inceput filmarile si deja aproape 40 de comentarii. Rambo chiar place ! :)
zgubea_cristian pe 15 noiembrie 2017 18:54
hahaha . nici nu exista rambo 5 . mam uitat pe IMDB la filmele lui si nu a facut acest film si nici nul va face in urmatorii 2 ani
R_Afc pe 26 Septembrie 2019 21:07
Cel mai bun film de acțiune al anului
Mi-a plăcut că nu l-au transformat pe Rambo într-un personaj unidimensional. Pe langă scenele de acțiune tipice, acest film prezintă și naivitatea tinerilor în raport cu lumea reală. Foarte amuzant mi se pare cum unii îl sfătuiesc pe Stallone să se retragă pentru că are 73 de ani.

Nu mă miră faptul că majoritatea cronicilor din SUA sunt negative. Dacă John Rambo era gay, vegetarian, ateu și mergea cu trotineta, probabil primea o nominalizare la Oscar.

Un film făcut pentru cei care încă mai scriu scrisori, care apreciază caligrafia clasică și liniile strîmbe și furioase ale tuturor renegaților singuratici ai vechiului Hollywood. Sylvester Stallone, alături de Clint Eastwood, cineastul clasic suprem.

Sylvester77 pe 27 septembrie 2019 11:04
Foarte bine punctat.
Tyybi1 pe 11 Ianuarie 2014 19:52
Cu cat trece timpul mai mult cu atat Sylvester Stallone e mai indragit de fani. Este un film bun !
estyef pe 02 Ianuarie 2011 18:13
rambo V sunt sigur ca va fi un film super tare.la cum arata celalelte parti R. 1,2,3,4 sunt sigur ca V-ul va si extraordinar :X
rarescezar pe 4 februarie 2012 15:58
Asa e ! Toata seria rambo e mijto !!!
zgubea_cristian pe 15 noiembrie 2017 18:55
Alex_Paun_Valentin pe 19 Februarie 2015 19:00
Tare!
Pana acum mi-au placut toate filmele Rambo.De-abia astept sa apara!
b3lla pe 02 Aprilie 2010 10:06
nu imi vine sa cred/!oare cat o sa mai joace..f bun actor. am vazut toate seriile abia ast partea a 5 a
zgubea_cristian pe 15 noiembrie 2017 18:55
mariuscatalincatalinianus pe 04 Octombrie 2011 14:22
Sigur acest film va fi unul grandios deoarece e ultimul din seria RAMBO iar Sylvester Stallone este dupa parerea multora si a mea unul din grei filmului.
user-5d83cbe691c71 pe 19 Septembrie 2019 21:43
Este un film dezamăgitor , care nu face cinste seriei Rambo .
Sylvester77 pe 28 ianuarie 2022 19:55
esti pește ?
Anduril pe 05 Februarie 2011 14:37
astept
astept filmul cu nerabdare. toate filmele rambo mi`au placut
Han_Solo pe 8 februarie 2011 11:02
S-a renuntat la acest proiect, nu va mai aparea nici un Rambo.
Diana40 pe 22 septembrie 2019 15:57
Han_Solo nu s-a renuntat nu stiu de unde ai auzit asa ceva.Eu tocmai am vazut filmul si este chiar foarte bun
Sniper22 pe 28 Martie 2011 19:24
Pt. bloodthirst,daca vei cauta in DEX vei vedea ca definitia cuvantului ,,patetic,, nu e cea pe care ai vrut s-o exprimi in comentariul tau! Patetic inseamna jalnic doar in engleza , ai vaz prea multe filme americane ;))!
goradimitrie pe 30 Iunie 2011 11:51
o sa fie bun filmul...........................................................................................
shooter pe 13 Martie 2010 20:24
sunt convins ca nu o sa dezamageasca,in rolurile principale sunt 2 titani........o sa vedem
andystarx pe 16 Februarie 2020 01:53
Un film foarte dur, si uite asa s a mai terminat o franciza, unul din filmele copilariei mele, acțiune și razbunare pe măsură, Stallone o sa rămână un gigant al filmelor de acțiune adevărată!
PS:ce bine ne ar prinde un rambo și pentru ai noștri parlamentari!!

Sorin87 pe 19 Ianuarie 2020 18:07
Rambo: Last Blood este ultimul film din seria Rambo si s-a incheiat asa cum trebuie.merita vazut
damy19 pe 27 Decembrie 2019 21:16
Ce feeling iti poate crea acest film, o adevarata capodopera, la fel ca restul filmelor. Seria Rambo, genul de filme la care niciodata n-ai sa te plictisesti. M-as uita la nesfarsit. Vizionati cu incredere de sute/mii de ori !
Octaz pe 24 Septembrie 2019 23:50
Nefiind familiarizat cu Rambo si in general cu filmele cu Stallone, am fost atras de ideea unui film "Rambo"realizat in 2019 si m-am dus la cinema! Nu stiu de ce dar asteptarile mele in a vedea un erou care nimiceste de unul singur o armata de oameni s-au adeverit. Totusi Rambo se pare ca ramane autentic si modalitatea prin care face ceea ce face este unica. In mare, mi-a placut.
user-5a74a48447703 pe 22 Septembrie 2019 15:23
Un film neașteptat de bun ! Multă acțiune, iar actorul a jucat excepțional. Nu pot să înțeleg comentariile răutăcioase pe care le fac alții la acest film. Am ieșit de la acest film cu o impresie foarte bună.
user-5bc25545a494c pe 21 Septembrie 2019 00:07
Un film de acțiune old school, foarte bun. Cei cărora nu le-a plăcut le recomand iumor sau alte mizerii de emisiuni.
Sylvester77 pe 25 septembrie 2019 10:44
Corect. Subscriu.
bloodthirst pe 22 Ianuarie 2011 20:16
Nu are nici un motiv sa se opreasca atata timp cat este rentabil si atat cat carjele pot fi mascate in timpul filmarilor,deci,o sa ajungem undeva pe la un Rambo XX,cred.Am impresia ca Stallone il ia exemplu pe Sergiu Nicolaescu.
Unii actori sunt PATETICI !!!

latearazvan pe 22 martie 2011 01:26
Te inseli .nu are 90 de ani ca sergiu nicolaescu. are un fizic care poate fi dublat cu usurinta .fara sa ti dai seama Rambo4 e unul din cele mai bune filme de actiune din ultimi ani "superb" din cate am citit despre Rambo 5 cred ca o sa fie o explozie de efecte speciale .cu siguranta o sa depaseasca r4 la incasari si popularitate .
bloodthirst pe 17 octombrie 2019 19:44
Fac ceva pe fizicul lui.
Dragos.87 pe 22 Aprilie 2020 18:46
Desi nu ma asteptam la mare lucru,am ramas placut impresionat.Filmul are un scenariu bine pus in practica si cu un Stallone care arata ca nu se da in laturi de la nimic...Merita!
kasmyn pe 29 Februarie 2020 21:58
UN FILM BUN
INEGAGALABILUL SILVESTERN STALLONE SI NEMURITORUL PERSONAJ RAMBO, UN FILM BUN INSPIRAT DE FAPTELE REALE DE TRAFIC CA SE PETREC LA GRANITILE MEXICULUI CU STATELE UNITE1!
catalin2010cata pe 07 Decembrie 2019 12:44
Film bunicel...nu o sa iti para rau ca il vizionezi...este ok
Luk__ pe 28 Noiembrie 2019 21:51
Mai bun decat ma asteptam !
In trailer este prezentat in mare parte doar finalul filmului. Eu cand am vazut traileru am spus ''stai sa vezi omor tata'' cand defapt filmul are o poveste care mie personal mi-a placut, desi nu ma declar un fan rambo. E un film de actiune ok, pe care poti sa il vezi cu prieteni intr-un weekend.
dragos__81 pe 24 Noiembrie 2019 20:09
Filmul este prea scurt,actiunea se desfasoara repede parca regizorul a vrut sa scape rapid cu filmul
Sylvester77 pe 28 Septembrie 2019 05:01
Într'o lume fără eroi, un Rambo ar trebui să existe în fiecare țară
Chiar dacă unii vor face caz de unele scene violente motivate la modul cel mai just și incomparabile cu cele din multitudinea de producții horror ce apar fără noimă sau sens pozitiv în lumea noastră, acest film ar putea fi o adevărată "educație sexuală" pentru tinerele fete prea răsfățate și euforice de astăzi care nu prea mai ascultă de părinți, se iau la pertu cu cei mai în vârstă și trăiesc cu impresia că toată lumea este a lor.
Aici avem o fată cât de cât respectuoasă, crescută și învățată bine, care deși pervertită de nebunia colegială la un moment dat acționează de capul ei, totuși nu va fi convinsă să fie educată a fi curvă (prostSituată) de mentalități proxenete în ciuda "tratamentelor" lor, moartea fiind mai curată decât o viață împăcată cu absoluta destrăbălare.
Subiectul este înrădăcinat deja în… citeşte

user-5a77655308795 pe 20 Septembrie 2019 16:13
Cazul Caracal cu rapiri, violuri, ucideri, arderi la butoi si , mai ales mafia si traficul de organe umane...si macelariri de fete nevinovate...Lipseste Rambo din Romania!
Fryn pe 19 Septembrie 2019 09:54
Merita vazut
L-am vazut aseara. Subiectul e rupt parca din realitatea romaneasca, cazul Caracal. Numai ca spre deosebire de noi, astia il au pe Rambo care rupe tot. Recunosc ca nu am avut asteptari prea mari, dar filmul e chiar bunicel.
Sylvester77 pe 25 septembrie 2019 10:47
Da. Ce bine ar fi sa existe astfel de eroi si in realitate !
spawnst pe 15 Septembrie 2019 10:37
Un fel de Singur acasă, varianta hard core cu un Rambo pe steroizi, ce întinde capcane unor imbecili cu arme
canecorso75 pe 03 Ianuarie 2013 18:01
de unde le scoateti fratilor pe-astea cu rambo 5 si mai scrieti si sinopsis...ca sa nu mai vb de aia de dau note....te doare capu...si printre altele,al dea scris ca rambo se intoarce din vietnam sa omoare soldati clonati,cred ca sa uitat prea mult la van damme si la al lui soldat universal...:D
radu3455 pe 28 Ianuarie 2012 11:32
filmul asta nici nu exista si unii l-au si vazut:))
rarescezar pe 4 februarie 2012 16:03
da asa e , nu il gasesc nicaieri
Tyson_Kyd pe 8 august 2012 00:28
Pentru ca nu a apraut, nici nu cred ca sa facut iar alti deja dau note .
carmen_angelus_romila pe 06 Octombrie 2018 20:16
Un al cincilea film din exceptionala seria "Rambo", mai putin vizionat si apreciat, cu un Sylvester Stallone la varsta a treia, dar, dupa parerea mea, aproape la fel de bun cacelelalte anterioare.
Tsunamy pe 08 Decembrie 2012 15:46
Se pare ca acest film nu va apare ! Cred ca ar trebui scos din filmele de pe cinemagia.
misterx2002 pe 6 iulie 2016 16:44
nu poti sa stii niciodata....se pare ca Stallone a refacut scenariul
ChilyWilly pe 21 Septembrie 2019 13:20
slab ...plictisitor
Avem um bătrănel, retras la o ferma unde are grija de o bătrânică și neapoata ei parasită de tata. Avem o combinatie între un psihopat Michael Myers care sapa tuneluri , nu stim pt ce, si violentul Jason Statham, tuneluri in care doarme - genul presimt ca va incepe razboiul si sa fiu pregatit. Fetița pleacă în cautarea tatălui, singura și nu inteleg cum o poate lasa de capul ei. Este răpită și trimisă la produs. Psihopatul pe antipsihotice pleacă dupa ea dar o aduce moarta. In ultimele 15 minute vedem rolul tunelurilor si soarta traficanților: creier si sânge imprastiate peste tot. Un film trist, un rambo batran si psihotic, recomand sa mergeti la ultimele 15 minute pt ca restul e ...nimic despre nimic
redred2 pe 20 Septembrie 2019 16:51
slab film
am ras la unele faze, e slabutz filmul...desene animate :)
TheFabel pe 27 Mai 2011 19:32
rambo5
90?? sunteti idioti.. e chiar asa greu sa dai pe google Sylvester Stallone si la Wikipedia.. sa vezi varsta , sa nu scrii o prostie.. anyway astept sa apara:X
radu_anghel pe 01 Septembrie 2019 17:45
penibil
De la ce capodopera de film a plecat aceasta serie si la ce penibilitati a ajuns.
Daca la varsta lui se lupta cu o armata si, probabil, iese invingator, ma gandesc ca la 100 de ani, cu 10-20 de bombardieri tot o da parte-n parte.
Nu o sa merg la acest film. E penibil...

andu7zu pe 06 Iunie 2011 20:05
Nu pot sa cred mai bine s-ar lua de mana cu regizori de la serialele SAW ,American Pay si Terminator.......ooops pardon vroiam sa zic regizori de filme.......si in final le v-a iesi Ultra productia Placintelul american rambo dezleaga misterul terminatorului puzzel...:)
dany6960 pe 19 Septembrie 2019 12:49
NOTA ZERO BARAT
"Acelasi" Stallone cu gura lui stramba (la fel ca a lui Trump) care mai bine calarea un magar ca Sancho Panza si care timp de o ora jumate ne plictiseste cu vorbe aiurea si actiune ioc. Nu recomand filmele americane din ultima perioada, sunt extrem de slabe. Mai bine v-ati uita la bulgari, sau la Dancila. Deci in concluzie aveti un gen de "asa nu se poate face un film" . NOTA ZERO BARAT
Sylvester77 pe 25 septembrie 2019 10:47
Tu esti olandezul pedofil care ai convins media ca te-ai sinucis?
Aditus pe 14 Noiembrie 2010 21:39
sper ca Rambo 6 sa-l faca in afganistan, luptand cu cei care ia salvat de rusii sau mai sti el o invinge si armata americana
dark56 pe 02 Ianuarie 2010 18:07
sa speram ca o sa fie bun , vad ca o sal transforme in film sf
user-6352a3057c990 pe 10 Ianuarie 2024 22:21
Nimic nou , film in ton cu seriile anterioare, scene de o violență maxima, tone de vopsea roșie împrăștiate peste tot ,sute de morți,tortura, etc etc ..
Și dacă tot avem un război în GAZA care se duce în tuneluri ,iată ca filmul ne oferă posibilitatea de a vedea capcanele căre,i așteaptă pe soldații israelieni în luptele cu teroristii palastenieni ,în catacombe . Fie și numai ptr atat filmul merita văzut!

GeorgiaNNN pe 10 Ianuarie 2024 22:17
Merita un sfârșit epic seria RAMBO, sincer mai bine nu făcea partea asta, dezastru complet !
user-659ef41261791 pe 10 Ianuarie 2024 21:48
Nu îmi place filmul deloc! Actorul joacă bine, dar genul acesta de film este cutremurător în sensul negativ, te scârbește și te face să schimbi programul ca să nu l mai vezi
OliviaDina pe 06 Ianuarie 2023 02:50
Pt un ultim film Rambo,probabil,cred că puteau să încerce să-l facă mai bun. Majoritatea scenelor parcă nu au conținut,parcă sânt goale,actori care par că fac figurație, multe exagerări, un Stallone care pare că joacă mai mult din obligație. Bine că măcar nu se smulge nicio inimă la propriu, cum zicea cineva. Și părerea criticului îmi pare prea bună pt filmul ăsta. Nu sânt fan Rambo, îmi place Stallone în alte filme dar,am vrut sa vad ultima lupta a lui Rambo...
Macit pe 03 Ianuarie 2023 22:02
Cu totii am fost fanii lui Stalone la un momemt dat.Aici in filmul asta nu e vorba de el ci de un scenariu penibil.Pina la jumatatea filmului am crezut ca mai pot fi reparate ideile copilaresti ale scenaristilor.Dar din pacate mi s-au spulberat sperantele cind am vazut ca penibilul a crescut exponential.A inceput sa pregateasca capcane la el acasa fix ca si copilul Kevin din filmul "Singur acasa"..La momentul ala nu am mai putut tine in mine răsul..Ridicol e putin spus.Nici un cartel din Mexic nu si-ar fi parasit afacerea ca sa vina cu totii cu sefi cu tot la el acasa.Eu as intitula filmul "Singur Acasa 4 -Razbunarea"..:-)
user-63b488deac7aa pe 03 Ianuarie 2023 22:01
Din păcate e cel mai mizerabil film din seria Rambo!
Mai bine nu-l mai făcea !

user-63b02ad8a0ee8 pe 03 Ianuarie 2023 21:06
Pensionerul Stallone face dreptate in Mexic ! ........Așteptam cu nerăbdare următorul film din seria Rambo, când veteranul răzbelului din Vietnam va face ceva bun pentru ucrainiei in războiul din Ucraina...☝️