Păreri Priest

(2011)

Priest: Răzbunătorul

mrzeus pe 15 August 2011 18:42
vlad
imi place cum joaca Paul Bettany merge filmul....
Gaby_Gabycool2011 pe 19 decembrie 2011 08:50
adevarat frate
BRUMA pe 02 August 2011 22:44
bun filmul,oare va exista si o continuare?
..............

nicu.liviu pe 30 Iulie 2011 13:11
comercial dar bun pentru a te relaxa
Lethy pe 30 Iulie 2011 11:17
E un film mediocru insa nu foarte slab. Efectele speciale au fost ok insa scenariul cam slab. Oricum a fost mai bun decat Legion.
emy_sinaia pe 23 Iulie 2011 02:21
acest film e destinat celor carora le plac filmele de groaza cu vampiri, restul nu au nicio vina, in rest imaginile futuriste si costumele mi-au placut si atat...
JojoB pe 21 Iulie 2011 23:32
DUDEEE am inteles filmu ii cum ii....dar filmu din cate vad nu ia nimic din mahwa priest---si ii corean si nu japonez si nu exista desene :| ....am citit comicul priest special sa vad ca inseama filmu....si nu se compara nici pe departe, cartea grahica ii cu mULT mai buna! :D
Ancient pe 26 Iunie 2011 22:38
Am vazut poza,numele,m-am gandit ca o fi ceva interesant. Dar am facut o prostie - nu am citit reveiw -ul inainte sa ma uit la film.
AX3L_91 pe 13 Iunie 2011 20:13
Am fost si eu sa vad filmul asta la cinema patria la mine in craiova ca doar ce aparuse proiectia 3D in sfarsit si m-am dus mai mult pt efecte 3D ca nu mai vazusem pana acum un film 3D.In fine si acum regret ca m-am dus sa il vad pt ca nu erau chiar asa de grozave efectele.Un film tipic inspirat dupa resident evil si este total nereusit, nici nu se compara cu RE.Actori slabi,regie slaba si se incheie si brusc.Ma dusesem sa realizez pana la urma ca o sa fie si partea a doua care o sa apara si aia peste vreo 2 ani hai sa fim seriosi.Inainte sa inceapa filmul era un trailer de la Disney,de nu s-au simtit mai bine efectele la trailerul ala decat la film,pe cuvantul meu de onoare daca va spun
GeorgeFriends pe 13 Iunie 2011 15:34
NU
deci a fost si pe primul loc la incasari, avea nota 9 inainte de lansare si a lasat finalul posibil de o continuare...datorita acestor fapte il declar cel mai slab film, pana acum, al anului 2011
Midnite pe 11 Iunie 2011 15:15
Nu e o revelatie, insa nu e nici ceva care sa te indispuna daca il urmaresti. (Vorbesc din prisma unui fan al genului S.F.)

Filmul pare prea scurt, de parca ai vrea sa vezi mai mult decat atat. Oricum, premisa pare promitatoare si s-ar putea sa aiba (poate?) un sequel, care sper sa fie cu picioarele mai pe pamant in ceea ce priveste "loose ends"-urile care lipsesc din acest film.

rugby92 pe 09 Iunie 2011 15:13
:):)
super frumos......chiar merita sa`l vezi......................
agupe pe 07 Iunie 2011 22:23
bilet
cat mai biletu .. oameni buni?:D
ca la pirati acum 2 saptamani era 15 lei:D

DragonMaster pe 06 Iunie 2011 20:30
Cat de cat
Daca s-ar fi lucrat putin mai mult la distributie si la scenariu(la distributie ma refer daca l-ar fi schimbat pe Cam Gigandet cu un actor mai cu experienta)ar fi iesit ceva mai interesant.
cristian.mireea pe 06 Iunie 2011 12:02
Din pacate, slab
Combinatie proasta intre Blade, Descent si Resident Evil. Nu mai zic de replicile seci ale personajelor. Cu aceste filme slabe dar cu foarte multi bani bagati in ele, zic eu, se spala probabil niste bani. Avem scenaristul care e nepotul producatorului,avem regizorul care e insurat cu fata scenaristului s.a.m.d. Aceste filme sunt ca autostrazile din Romania, se baga foarte multi bani in ele si sunt de calitate foarte proasta si nu ma mira daca se practica aceasi politica si acolo.
claudiu25 pe 02 Iunie 2011 22:11
Legion nu mia placut sper ca filmu asta Priest sa nu dezamageasca ca ala acu ma pun sa ma uit la el si voi reveni cu com si nota :P
claudiu25 pe 2 iunie 2011 23:45
mai devreme lam vazut merita un 9 nu e film de 10 da pe langa Legion e smecher filmu
Tweeknax pe 01 Iunie 2011 12:49
Este primul film la care am dormit jumate din el in sala de cinema.Noroc cu ochelarii 3d ca nu eram observabil :))
ValentinX pe 2 iunie 2011 20:27
adevarat! nu regret ca nu m-am dus la cinema si l-am vizionat acasa din pat,m-am straduit sa nu adorm e somnifer curat filmul asta.
blackblood pe 26 Mai 2011 21:16
sincer, filmul merge pentru o iesire de seara cu prietenii, mai ales daca aveti ocazia sa il vedeti in 3D, ca altfel, s-ar putea sa va plictiseasca la un moment dat:)
mihamiha98 pe 24 Mai 2011 18:14
Interesant
Dupa trailer pare un film bunicel mai ales ca pun toate secventele cele mai importante din film ,deabia astept sa vad acest film
Priest – prea multe fumuri in cadelnita, dar nu chiar pacatos
[Titlu in limba romana: Razbunatorul]

Regie: Scott Charles Stewart
An: 2011

Actori: Paul Bettany, Cam Gigandet, Maggie Q
Genul: horror, actiune

Adaptat dupa o serie manga coreeana longeviva – manhwa pentru cunoscatori, benzi desenate asiatice pentru puristi – Priest nu pastreaza totusi destul din cele 16 volume ale comic-book-ului cat sa treaca drept ecranizare in ochii publicului dedicat trup si suflet povestii originale. Pe de alta parte, artistul romanului grafic, Hyung Min-woo, s-a declarat multumit de film, care l-a inspirat chiar sa-si continue povestea cu ... citeşte

xerses pe 15 Mai 2011 14:21
Mi-a placut.Sunt cateva scene memorabile si vor face deliciul fanilor.Avem de-a face cu o alta imagine a a vampirilor.Macar si pentru asta si merita vazut.
alexsovaiala pe 13 Mai 2011 21:30
mi se pare destul de bun filmul dar nu stiu unde sa il vad pentru ca la cinema este im-18, pe internet se vede naspa iar pe torrent nu gasesc
mtraianc pe 4 iunie 2011 19:44
nu te stradui pt, ca filmul este o timpenie :)
balobica pe 08 Mai 2011 12:12
Dupa descriere kred k va fi un film reusit.Orikum fata de alte filme horor va fi ok.
smqQpaulykuTz pe 01 Mai 2011 21:06
astea au dat note ca din trailer se vede ca e super fain...si idea e magnifica
p.s. in trailer mia placut cand zice preotu' ala mai mare: Incetati, Razboiul sa terminat!(sau cv de genu), si tipu cu crucea pe cap zice:Nu,e doar inceputul:X

vicu89 pe 16 Aprilie 2011 00:18
sa speram k va fi bun filmul nu ca cele anterioare de acest gen,pare ceva de calitate la prima vedere, nu stiu ce e cu notele astea daca nu la vazut nimeni
vicu89 pe 16 Aprilie 2011 00:18
iuli_blade09 pe 19 Martie 2011 23:40
nu l-am vazut asa ca nu dau nota
din trailere pare a fi un film destul de interesant dar oricum abia astept sa il vad
crissa007 pe 18 Martie 2011 12:44
Dragutz...Astept sa apara si Chain Letter ca sa fac o comparatie :)
superdepeche pe 20 Ianuarie 2011 23:44
EXCELENT TRAILER...DAR FILMUL,CUM VA FI?
ABIA ASTEPT SA-L VAD.DAR SE PARE CA UNII DEJA L-AU VAZUT IL AU SI CA FAVORIT.
HMMM..POATE CA AU NEAMURI IN AMERICA
ORICUM SPER SA FIWE UN FILM BUN ,MAI ALES CA TRAILER-UL E LA FEL CA LA MULTE FILME,PROMITATOR

ddirty_devil pe 18 Ianuarie 2011 14:33
mda....
Actorii sunt din filmul DOOM iar monstrii din jocul DOOM 3...despre film nu stiu ce sa zic avand in vedere ca sunt fan monstrii o sa ma uit de dragul lor, oricum sper sa fie nice filmul si nu votez nimic pana nu il vad..
darkxyde pe 20 Octombrie 2010 19:43
Chiar daca filmul apare anul viitor vad ca unii lau vazut ba chiar unii il si au.
Maximus09 pe 20 Septembrie 2010 12:42
Pare dragut
Din trailer pare un film solid cu efecte misto si actori destul de cunoscuti... dar parca mi se pare putin copiat dupa equilibrium... voi ce spuneti ?
moartea_pasiunii pe 19 Septembrie 2010 12:01
cum filmul inca nu a aparut,nu-mi pot da cu parerea.si eu sunt dezamagita de filmul Legion.am avut o senzatie de deja vu vazand filmul,mi s-a mai parut ca am mai vazut ceva asemanator mai demult,tot cu sfarsitul lumii,tot cu unii care aparau un copil intr-un colt uitat de lume.faza de la inceput cu batranica m-a amuzat teribil:))) iar in rest,sunt de acord cu CostinN.bine ca nu sunt singura care gandeste la fel:) eu una,sper ca filmul asta priest sa nu fie doar unul cu efecte speciale pe care lumea sa-l vada in 3d cum se intampla in ultima vreme...in rest,ce sa zic,vampirii aia arata scarry si cam scarbosi:)
randy_86 pe 18 Septembrie 2010 13:18
foarte tare
tare filmul.
abia astept sa-l vad anul viitor.
......................................................
......................................................
.....................................................

Sarzoc pe 19 August 2010 13:42
Priest vs Legion?
Hai sa vedem,de ce sa judecam un film dupa altul?Idealul este sa asteptam pana la lansarea lui Priest, sa-l vizionam,si sa facem diferenta.Sunt de acord ca filmul Legion a fost jalnic,si cam low-budget.Dar am vazut trailerul la Priest si ideea este buna!
danut_iulian pe 14 Aprilie 2018 01:17
Un film foarte bun cu o poveste interesanta despre vampiri care mia placut foarte mult.
vladimir84 pe 01 Septembrie 2013 22:13
L-am vazut la cinema in varianta 3D si pot sa spun ca mi-a placut foarte mult, efectele speciale sunt incredibile.
DeadSea07 pe 06 Iulie 2013 21:22
Parerea Mea Despre Acest Film O Gasiti Pe Contul Meu (Vechi) KaRgo
gabita1991 pe 26 Iunie 2013 22:57
Frumos
Frumos film. Bine facut. Sper ca poate se va face si o a doua parte. Ar fi urat sa il lase doar asa. Bun film. Recomand. Doar parerea mea.
adrian6661 pe 26 Aprilie 2012 21:36
Vezi Film Online Aici >>> www.filmude10.tk Filme Online Gratis Subtitrate Online
cheresbogdan pe 07 August 2011 23:10
super tare
sa se oftice muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiisssssssssstiiii care zic ca-i salb ca ia dezamagit
M-Joy pe 06 Iunie 2011 01:40
Mie chiar mi-a placut! Si efectele au fost bune! Dupa cum s-a terminat, sigur o sa fie o continuare! O asteptam! :D
mirko pe 05 Iunie 2011 17:41
Se putea si ami bine!
Nu era chiar ce ma asteptam dar pe alocuri mi-a placut! Nu a fost o dezamagire in totalitate, dar genul acetsa de filme are mereu si partea lui buna. Paul Bettany aminteste in anumite momente de Legion (in care a jucat acum cativa ani), si se pare ac ii cam plac rolurile de luptator al credintei in fata raului. In afara unor efecte destul de bine realizate, filmul nu promite mai nimic. E un action flick special pentru fanii genului.
Ciprian_P.N. pe 04 Iunie 2011 09:10
O temă la modă!
sau o alta poveste despre lupta dintre credinţa oamenilor şi sămânţa vampirilor sub eşafodajul unei regii bine conturate, a unui scenariu pe alocuri uşor credibil dar care este reparat cu usurinţă de realizarea impecabilă a unor trucaje şi efecte speciale spectaculos de reale. Am rămas impresionat de lupta preotesei cu ceilalţi vampiri de pe motocicletele viitorului în ultimele scene ale filmului. Bettany este eroul principal care reuşeşte să readucă cu uşurinţă acel aer de siguranţă al lui Snipes din ciclul Blades fiind ajutat şi de prestaţia de scurtă durată dar eficientă a liderului, în persoana actorului de clasă C. Plummer.
Ma intreb oare, ce vor unii de la un film cu un asemeanea gen, sa participe la Oscar sau G.G. sau sa fie o noua "epopee" de dragoste intre oameni si vampiri sau pe invers ??????????????????????????????????????????????????????????

tibzone pe 04 Iunie 2011 04:28
,...
s-a lasat cu o posibila continuare..
oricum mi`a placut .

badboycalin pe 03 Iunie 2011 19:05
SUPER!
Am vazut filmul si e super.Nu va luati dupa altii ca ei nu stiu altceva decat sa faca pe criticii.Va zic eu ca e obligatoriu de vazut de aia am acordat nota 9.Cred ca urmeaza si a doua parte dupa cum se termina filmul cum zice si rolul principal " e deabia inceputul".
ArjenRobben pe 03 Iunie 2011 01:06
Nu e cine stie ce de capul lui.Din trailer parea mai promitator.In plus e si foarte scurt,iar actiunea decurge prea repede.A fost mai reusit Legiunea.
Dacianus pe 19 Mai 2011 23:44
comparatie
E mai interesant decat Thor (ruleaza in acelasi timp, daca cititi mai tarziu si nu vedeti legatura logica). Iti pasa mai mult de soarta personajelor si e mai putin previzibil.
mariusr89 pe 19 Mai 2011 11:42
Dezamagitor filmul,chiar nu se merita sa iti pierzi timpul si banii ca sa il vezi;)
NmpN pe 05 Iulie 2011 16:09
Un film de la care asteptam mai mult. Iti prezinta povestea la inceput si apoi numai actiune. Nu imbina povestea cu actiunea si asta eu il consider un minus. Sigur va aparea si o continuare sa speram ca va fi mai reusita .
Delua pe 29 Iunie 2011 20:27
i-as da un 8, dar ii scad ceva pentru ca ma asteptam la ceva mai mult horror.
mi s-a parut ceva gen resident evil (primele filme)

Go 1 2 3 4

Film - Priest