Păreri Paranormal Activity

(2007)

Activitate paranormală

IuliaNO2 pe 10 Aprilie 2010 22:52
Interesanta idee dar se putea face mult mai mult,mai multa activitate paranormala,uneori e monoton si te face sa-ti pierzi rabdarea.Merita vazut totusi!
knoxuletz pe 04 Februarie 2010 00:00
Inca nu am vazut filmul, dar totusi am un dubiu, ce legatura au filmele recomandate in finele paginii cu acest film ?! din cate am citit comentariile voastre acesta e un film de groaza ... si imi recomanda Groundhog Day
Speed
Jurassic Park
The Terminator
Predator
Jaws

LOL !!! ma uit la film in seara asta , revin maine cu o parere :)

donpablo pe 02 Februarie 2010 10:47
Film bun
Tinand cont de faptul ca sa investit enorm de putin (o camera de filmat, o casa, patru actori si niste efecte deloc scumpeI si impactul care l-a avut, eu zic ca a fost foarte reusit.
P.S. : Uitati-va la trailer-ul de pe youtube si veti vedea ce influenta a avut in cinematografele din SUA.

vlad4s pe 29 Ianuarie 2010 09:11
Paranormal problem!
Paranormal activity este un film care in unele momente te poate speria rau de tot si te tine in suspans de zici ca iti bubuie inima!Si totul parca ar fi real! (asta a fost partea buna)
Acum partea rea!Un buget mult prea mic,deci nu am avut asteptari nici mici din partea efectelor speciale.Actorii joaca putin cam prost.Foarte plictisitor film in unele parti si final a fost cool.
Daca aveti chef de suspans adevarat vi - l recomand,dar daca asteptati un hack & slash veti fi dezamagiti rau!

syler_hero pe 24 Ianuarie 2010 19:28
e mai tare lake mungo , parerea mea , cat despre film foarte ok ...
kamy-san pe 20 Ianuarie 2010 16:18
bun
Sunt mare fan a filmelor Horror si pot sa zic c acest film ma speriat ingrozirtor si ma fectat psihic am vazut filme cu sangee cu masacre cu monstrii varcolaci vampiri etc dar nu mi-au speriat pt ca nu cred in asa cev in fantome cred probil daia ma si afectat .
SI cand ma gandesc ca acest film e regizat cu bani putini si a avut asa mari incasari e de necrezut !! Mie una mi-a placut mult

andreipga85 pe 20 Ianuarie 2010 15:48
oameni si catari
gyxu78 , dupa intrebarile pe care le-ai pus, imi permit cu draga inima sa te cataloghez drept un mare mare idiot si incult pe deasupra! daca tu atat timp cat te-ai uitat la film si nu esti instare sa-ti raspunzi singur la intrebarile postate mai sus atunci inseamna ca nu ai dreptul sa te mai uiti niciodata nici macar la desene animate, pentru ca ai fi in stare sa intrebi de ce il alearga Tom pe Jerry!
filmul asta l-am vazut singur pe la 12 noaptea, si intr-adevar m-a dat putin peste cap si mi-a luat un timp pana am adormit! am mai avut un asa semntiment cand am vazut The Ring insa nu la fel de intens ca acum! filmul e pt oamenii care stiu sa aprecieze si care pot gusta finetea din scenariu si regie! intr-adevar daca preferi sa te uiti la rai da buni, bahmu si otv este inevitabil sa nu postezi comentarii precum personajul mai sus mentionat!
vizionare placuta tururor si o… citeşte

dorianjazz pe 18 Ianuarie 2010 21:40
mama sper sa va rupeti gatu-n scara de idioti ,nu ma refer la voi dragi cinemagisti, ci la aia care au mers la acest film ca sa-l faca circ.... M-AM CHINUIT sa vad filmul, am avut dureri de cap greata si ameteli pentru ca unul dasta mai inteligent dintre ei cred ca cel mai inteligent tot tipa-n spatele meu ``Babuin nu place film,babuin de ce venit la film nu stie`` al dracu de frustrat avea si o voce suava ca sarpele ragusit, deci toata sala nu numai el...am vrut sa-i raportez da n-am reusit sa gasesc pe cineva sa-i rezolve in plus era o sala intreaga ce putea sa le fac, ziceti si voi e normal?..........in final am vazut filmul cu chiu cu vai ,mi s-a parut unul dintre cele mai bune horroruri de pana acum....m-am speriat chiar si asa cu ``companie``
NimeniAltu2k9 pe 17 Ianuarie 2010 21:17
Sunt un fan al genului dar acest film nu ma impresionat,Idee buna,cateva momente tensionate dar cam atat.
claudio pe 16 Ianuarie 2010 20:14
mhhh
este horror,dar nu mia plakut k cam au exagerat,mergea k lanterna noaptea prin casa ziceau k nau curent,de nu in toate camerele aprindeam lumina....
Nick_18 pe 14 Ianuarie 2010 23:36
Prea belea
Te tine in suspans.Cam putine filme de genu asta...................................................................................................................................................................
distroe pe 14 Ianuarie 2010 11:49
copie Blair Witch
Filmul a fost captivant, din pacate pe aceeasi reteta cu Blair Witch Project. Stilul cu siguranta handheld, discutiile banale de la inceput. Incepe cu imaginea unei relatii obisnuite ( credeam ca o sa ma plictisesc tot filmul cu usi trantite si podele care scartaie) , lasa loc tensiunii sa se acumuleze treptat. Iar camera nu filmeaza "monstrul", ci doar protagonistii. Frica lor sperie, nu coltii "demonului". I-as fi dat un 10 daca nu era cam copiat. Bine ca nu s-a prezentat ca fapt real...
Thalulla pe 13 Ianuarie 2010 17:59
>:)
Azi am vazut filmul la cinema...:)) e super tare....te face sa simti fiori pe spate :))
Alinaaa. pe 12 Ianuarie 2010 18:52
Filmul este f. bun, daca nu esti obsedat de sange, creieri p'afara, etc...:) Iar daca esti, imi pare rau. ;)
deea1988 pe 12 Ianuarie 2010 09:54
speranta:))
sa speram ca macar acest film va capta atentia pt ca mi se pare ca subiectele in multe filme horror au inceput sa se repeta...asa ca macar efectele sa faca diferenta...
andreea13 pe 09 Ianuarie 2010 23:00
Reusit filmul:)...de la inceput pana la sfarsitul filmului chiar am crezut ca a fost real tot ce am vazut si celor carora nu le-a placut filmul nu le inteleg nemultumirile, suntem diferiti si avem gusturi diferite, suntem unici si ne putem exprima liber!
weaksis pe 08 Ianuarie 2010 21:54
Este doar un film care te tine in alertam..cu un "bau" pe ici si colo...este placut de vazut...nu va luati dupa restu nihilistilor carora le vorbeste gura pe langa. SAVURATI-L
AnaBlondie09 pe 07 Ianuarie 2010 18:36
Obligatoriu de vazut!;)
filmul e suuuper scarry.Dar inca nu stiu ce sa zic...adica daca e pe bune filmu sau nu.In rest..trebuie sa il vedeti:D
horrorfreak pe 06 Ianuarie 2010 23:35
......
o sa ma uit la el sa vad kt mas putea speria nu vad dc nu teai putea singur doar d knd ma stiu nam vazut un film horror l kre sa ma sperii
pustiul92 pe 02 Ianuarie 2010 01:48
...
pana la urma nu e real :) nu va dati si voi seama k dak era real nu mai avea 2 finaluri? sau sunteti prea prosti sa va dati seama? :| mda... nota 6 de la mn k are mom. de groaza... cateva... :| si cu 15000$ ce credeti k a folosit? camera aia de filmat , un ventilator etc. etc. etc...
Clarita pe 01 Ianuarie 2010 14:39
din punctul de vedere al unui film horror nu este cine stie ce, dar privit ca o posibila realitate (ceea ce nu este appo de ce cred unii) te sperie ca ar putea sa fie cineva bantuit si apoi posedat :D oricum eu l'am privit noaptea si nu m'a speriat filmul cat m'a speriat prietenul ca sa aiba efect filmul :)) dar e mai bun decat porcaria aia de Blair Witch Project de care s'a zis ca nush ce mare succes a fost :| timp pierdut cu BWP cel mai prost film vazut
KITANA pe 01 Ianuarie 2010 14:37
Exceptional filmul, trebuie vazut neaparat, unul dintre cele mai horror filme facute pana acum
adylyk pe 30 Decembrie 2009 19:34
Astept sa apara si in Brasov filmu.....de data asta imi fac rezervare....
bella888888888888 pe 24 Decembrie 2009 12:19
Superb...
Un film bun prin simplu fapt ca te sperie fara a ti se face si greata in acele momente. Majoritatea filmelor horror asociaza frica cu dezgustul... Cam uzata ideea dar in asamblu filmul e bun
blind_667 pe 22 Decembrie 2009 11:20
e facut gen cloverfield si quarantine cu o singura camera de filmat.cand te uiti la film parca ai fi in locul personajelor e genial! merita vazut
lolosu pe 21 Decembrie 2009 15:51
fantastic!
cei care sunt amatori ai genului "Friday 13" sa nu-si mai dea cu parerea despre acest film pt ca duceti lumea in eroare.Am citit si eu multe comentarii pe aici inainte de a ma uita la film si sincer eram pe ganduri in a-l trage pe dvd.Multi din cei care isi dau cu parerea n-au nici cea mai vaga idee despre ascest film si sunt total in necunostinta de cauza!Va spun sincer la cei care sunt in dubii in a vedea filmul ca acesta este cu adevarat bun si te tine in priza tot timpul,asa ca nu ezitati in a va uita la el si o sa vedeti ca am avut dreptate in ce am insiruit mai sus!Vizionare Placuta!
oNLix pe 20 Decembrie 2009 20:57
sa fim seriosi...este un film calumea. nu ca alte filme carora li se zic "horror" si de fapt e un jaf. mi`a placut filmul deoarece pare fff real... no comment.
iPaul pe 15 Decembrie 2009 23:30
sincer nu mi s-a parut prea infricosator:) insa la unele faze a inceput inima sa imi bata mai tare.Senzatia asta ar trebui sa tio provoace filmele horror nu greata si dezgust cum e mai nou, de aceea nu sunt un amator al genului. Finalul insa nu mi-a prea placut, chiar Katie ( spiritul din ea ) ajunge sa-l omoare p Micah , ce sad :( . Per total a fost un film bun
ILoveFruits pe 15 Decembrie 2009 20:50
super tare filmul....dar...bine zis Raluca...nu ar fi bn sa va uitati singuri al el..sau in orice caz daca va uitati singuri sa nu va uitati noaptea
OanaAndreeea pe 06 Noiembrie 2009 17:47
Nice
Eu l-am vazut singura( ziua:)) ).Mi-a placut f mult,desi am crezut ca va fi mult mai scary.
Alin333 pe 10 Ianuarie 2016 01:10
Este grav daca se dau note de 1 la acest film...
Un film extrem de infricosator, cu un buget foarte mic dar cu succes financiar urias. Este mai mult decat un film (cu niste oameni bantuiti). Este... o experienta Horror adevarata. Finalul original este cel mai bun :)
valigeo96 pe 18 Decembrie 2009 12:56
Wow
Un film foarte bun,m-a impresionat,poate ca iti incheata sira spinarii si simti ca tremuri tot in timpul filmului dar,ESTE EXTRAORDINAR ceva...nou nu monotoanele filme de groaza din ultimul timp acesta chiar este realizat super si CUM SPUNEAM E CEVA NOU!
ionut77 pe 03 Iunie 2011 16:06
reaper
Este un film foarte buna care aduce ceva ingenios in materie de filmat (asta dupa blair witch project), care are momente de suspans dar si horror mai pe final.
X-FLow pe 31 Octombrie 2010 12:50
supra
sunt 99 de minute de groaza infernala
dak esti slab de inima nu te uita

mrk88 pe 29 mai 2011 09:26
sunt 99 de minute de plictiseala totala
Octaz pe 28 Martie 2010 20:23
wow ! Nu prea mi'a parut horror desi m'am speriat la cateva faze . Dar dupa ce am vazut filmul ma cam sperie orice . Sper sa adorm diseara :))
summer.soundtrack pe 21 Februarie 2010 09:12
Ma rog fratilor.
Acum fiecare spune daca i-a placut sau nu.
SI eu zic ca e bun.
Cu toate ca nu l-am vaztu.
Dar merita incercat.

alin_06 pe 11 Februarie 2010 21:12
Filmul are un buget de 11,000 de dolari si este filmat in numai 7 zile.Dar noaptea. pentru ca dupa ce vezi filmu ... te culci..si se aud sunete xD .... si te cam sperii.
belutzaa pe 05 Februarie 2010 19:11
so cool!
e unul dintre cele mai bune filme, chiar daca nu e SUPER HORROR este foarte bun, e foarte interesant, merita vazut! e tare raaaaauuu..
mai ales finalul care e foarte neasteptat si infricosator..:)

flori26 pe 10 Ianuarie 2010 01:43
jos de tot la recomandari:

Recomandări
Dacă ţi-a plăcut Paranormal Activity, s-ar putea să-ţi placă şi titlurile de mai jos
Terminator Predator

ce treaba are asta cu filmele lui Schwarzi si celelalte prezentate acolo?!!! daca tot faceti reclama faceti cu capul nu cu alte parti ale corpului. Cat despre film...astept sa raman singur sa il vad si eu la 13 noaptea :)

erzsebetcsoka pe 08 Ianuarie 2010 11:16
prea tare
Uitati-va ziua!-si daca se poate nu singuri.Merita vaut,e un film bunicel.
stef_mail pe 07 Ianuarie 2010 23:09
Cei care spuneti ca e super tare filmul cred ca va uitati numai la comedii si la desene animate.. M-am uitat noaptea la el, singur acasa si cu sistemul dat la volum mare.. La cat de laudat e filmul asta, ma asteptam la mai mult de la el.. Nu pot sa zic ca e unul din cele mai proaste filme, dar dupa ce te uiti la el, te poti plimba linistit prin casa, in intuneric..
cuckoo'nest pe 03 Ianuarie 2010 00:34
nu se poate spune ce i cel mai bun horror dar nici cel mai prost,pentru un filme cu buget mic ce sa te astepti
doulfe pe 02 Ianuarie 2010 22:00
daca inainte va era frica sa dormiti singuri, de acum va fi la fel de nasol, chiar daca mai dormiti cu cineva :))
music.is.my.life pe 23 Decembrie 2009 13:59
in primul rand nu as putea spune ca este horror ci mai mult un fel de documentar..........apoi inceputul este plictisitor..[chiar am derulat putin din el:)))):))))]dar cu toate astea are si momentele lui cheie...Adica sfarsitul a fost chiar bun si recunosc ,ca m-am speriat n-am ce zice a fost un film destul de reusit......si nimi pare rau dar nu se poate compara cu alt film....sorry dar e ceva nou....
Daya_liebe_musik pe 17 Decembrie 2009 18:35
sincer ma asteptam la ceva care sa-mi faca paruu maciuka`;))):d
no fost kiar aja`...o fost de groaza...dar nu ' the scariest of all time' cum spuneau unii:|

silv_xd_tweety pe 21 Aprilie 2010 22:16
Te face sa te gandesti daca chiar se poate intampla asa ceva ..
qwerty_user pe 30 Noiembrie 2009 15:59
celor impatimiti de acest gen le sugerez serialul discovery "hunting" ,unde puteti vizualiza episoade mult mai interesante si mai "infricosatoare" decat acest film.
celor care au depasit varsta de 10 ani le sugerez sa nu isi piarda timp din viata cu acest format video plictisitor.. cu exceptia cazului "influentarii" de catre tot felul de agenti narcotici,alcoolici etc ,cand din film ar rezulta o comedie bunicica..

Daya_liebe_musik pe 24 decembrie 2009 14:19
de acord:)
AdyMylagro pe 16 Noiembrie 2009 20:55
am auzi ca e bun
dar vreau sa il descarc si nu vad nicaeri de unde se poate imi spune cineva va rog?
freiheit pe 27 ianuarie 2010 19:12
il poti descarca de pe Dc++
Go 1 2 3 4 5

Film - Paranormal Activity