Păreri Paranormal Activity

(2007)

Activitate paranormală

Kalrak pe 19 Octombrie 2009 18:17
Kalrak
Deci asta chiar se merita vazut, plus ca mi-a placut ff mult The Blair Witch Project, PA fiind realizat in acelas spirit .
CinemaBoy pe 20 Octombrie 2009 19:32
Super asta chiar trebuie vazut la cinema cu niste prieteni ;)
KicxDays pe 11 ianuarie 2010 19:55
da bah chiar trebuie
blackmore pe 10 mai 2020 01:55
de ce sa iti chinui prietenii ?, mai bine il vezi cu niste dusmani
SinEdd pe 21 Octombrie 2009 17:04
Let's see the movie
Neaseara ma uit si eu la el,l-am pus in colectia mea de cele mai bune filme de groaza,sigur e ceva scary,oricum tot The Exorcist ramane 1st place:)
Vi-l recomand,chit ca nu l-am vazut dar ma uit neaseara.

denis24 pe 21 Octombrie 2009 23:14
Sper sa apara si in Romania...ar avea succes...mai ales ca la americani a fost cerut de spectatori ;)
giani41 pe 21 noiembrie 2009 11:22
din cate vad eu nu o sa apara la noi pe ecrane. poate confirma cineva ?
shadowofnight pe 8 decembrie 2009 21:20
DAA!!!:D 6 sau 8 Ianuarie 2010, daca tin bine minte.
alias_jolie pe 23 Octombrie 2009 13:58
E interesant filmul. Aseara l-am vazut..si m-a prins bine...nu pot sa spun ca am adormit usor.
cezarikdaniel pe 23 Octombrie 2009 18:00
Capodopera a genului
Intradevar un film care iti face inima sa stea pe loc, si iti provoaca fiori pe sira spinarii... genial realizat avand in vedere ca e facut dupa un caz real, si mai ales ca are un buget de 11.000 de $... ceea ce e intr-adevar impresionant...Recomand cu toata caldura iubitorilor de gen, insa NU recomand vizionarea acestuia noaptea sau in momentele in care sunteti singuri in camera sau acasa...Nota 10 cu felicitari...
eretyk pe 26 noiembrie 2009 19:08
I-ti recomand "Aniela" si "Inima de tigan"!!!
BleWoMovie pe 8 septembrie 2013 20:11
cica sa nu il vedeti singur sau pe la 12 noaptea :))) eu l-as vedea in mijlocul strazii la 3 dimineata ca tot nu ma sperii...... oamenii care se sperie la filmul asta sunt cei care se uita la desene animate normale dar daca va uitati la happy tree friends ce mai ziceti? ca alea sunt desene de infinit horror , nu o sa zic mai horror decat asta pentru ca acest film nu este horror, acest film este prostesc.
knox69 pe 26 Octombrie 2009 00:36
Din pacate este un fapt real ceea ce ma retine sa spun ca mi`a placut.....si datorita unra ca si Micah care nu cred in existentza entitatilor paranormale se ajunge unde s`a ajuns
Wonka pe 6 noiembrie 2009 19:28
ce ma ? fapt real ?:)) , documenteaza' te un pic inainte sa scrii prostii
Medicate pe 9 decembrie 2009 17:53
shhhhhhhhh :)) nu-i spulbera visele !
princeofpersia79 pe 26 Octombrie 2009 22:46
unde gasesc subtitrarea la acest film? poate ma ajuta cineva1 multumesc
SacalU pe 20 noiembrie 2009 10:27
il iei dupa subtritrari da sa fie subtritrare imagine
Nutty pe 29 Octombrie 2009 16:31
L-am vazut ... e ok da nu e asa scary
Orikm merita vazut !

cinephile pe 20 decembrie 2009 18:03
E mai mult decat ok !!! Gandeste-te ca personaje ar putea fi reale !
alexa2994 pe 8 aprilie 2012 12:07
Sunt și alte filme inspirate din realitate, care au fost mult mai bune și care cu adevărat merită văzute.
shadowofnight pe 31 Octombrie 2009 00:59
foarte foarte foarte foarte TAARE!!!
grr, singurul regret e ca nu am gasit niciunde ending-ul original, care l-au aratat in cinema-uri...dar in rest bestial:D
mi-e cam frica de ce o sa se intample cand o sa ma pun in pat ....:D

R.a.l.u.c.a pe 01 Noiembrie 2009 15:39
Nu va uitati singuri la el :) este prea tare. Repet: NU va uitati singuri la el!!! :)
Kyara pe 26 decembrie 2009 19:17
Deci.Io Mam uitat Singurra La 13:00 Noaptea La acest superb si minunat film Si surpriza!!!Nu mam speriat deloc.Chiar am ras cu pofta la faza in care e trasa aia de picioare din pat=))In afara de final Restu e o mare prostie.Filmu` asta e orice numai Horror nu:))
blackmore pe 29 ianuarie 2020 01:29
Sfatul e bun sa nu te uiti singur la el ,de ce sa fii singurul care sa suporte o astfel de mizerie.Uita-te cu dusmanii.!
Adellina pe 01 Noiembrie 2009 16:04
L-am vazut... intradevar, e horror/scarry rau...
merita vazut.

SergiKa pe 4 ianuarie 2010 17:41
Azinoapte l`am vazut pe la ora 2.....nu ii chiar scarry dar is 2 faze in care am aprins becu :)) glm :P
tibzone pe 11 ianuarie 2010 16:57
prea cool finalu'
georgemaracine pe 02 Noiembrie 2009 11:27
Bestial
Merita de-a drepul vazut. L-am urmarit aseara si pot sa spun ca este extrem de reusit. Vi-l recomand sa-l urmariti seara tarziu... :). Eu unul am adormit foarte greu... sincer. La unele scene simti cum ti se ridica parul in cap. Eu l-as numi un film mai mult decat horror, pentru ca te marcheaza profund... iti da senzatia ca ce se intampla acolo ti se poate intampla si tie oricand. E un film cu un buget infim, dar un film reusit, pe care o sa-l adaug in lista preferintelor.
eretyk pe 03 Noiembrie 2009 21:30
Desi e facut dupa reteta The Blair Witch Project, mie mi se pare mai bun decat acesta.Faptul ca e filmat cu o camera de mana intr-un mediu restrans si mai ales ca secventele de maxima tensiune sunt obtinute in cadre statice, denota un grad mare de rafinament din partea regizorului.Este un horror psihologic, gen care,observ,e mai greu de digerat in ziua de azi.Se pare ca preferintele generale merg pe formula abundentei de sange,mate imprastiate,creieri risipiti pe pereti si alte idiotenii de genul acesta pe care orice cretin autointitulat "regizor" le poate realiza.Pentru cei ce prefera un horror de atmosfera eu zic ca acesta e un film ce nu trebuie ratat!
dutzu_andrei pe 20 august 2010 00:18
Daca vreti sa vedeti live ceva de genul filmului puteti sa mergeti la manastirea Sihastria din jud Neamt. Cand se face slujba Sf Maslu, garantat vedeti ativitate paranormala dar din pacate, nu regizata ci cu totul adevarata. Multe faze din film sunt preluate din cazuri reale. E tare filmul dar e teribil sa stai langa un om care il are pe "HIM" in el, numai sunetele pe care le scoate si privirea cu care te fixeaza te ingheata complet
dya_giulia89 pe 04 Noiembrie 2009 23:01
foarte tare!!
mie personal mi`a placut enorm!.....mai ales cu volumul dat la 80 % ( destul de tare) si auzeam toate miscarile :D prima data lam vazut cu fratele meu care are 15 ani si la un moment dat o inceput sa planga si se ruga de mine sa-l opresc :D inainte sa se termine :)) e super tare....akum m-as pune in pat...dar mi-e cam frica .... :D
il recomand,insa NU VA UITATI SINGURI,MAI ALES NOAPTEA DUPA 12 :D

kalime pe 05 Noiembrie 2009 01:26
Pare totul real... mai rar asa filme, sa ai impresia ca vezi o inregistrare personala!
StillHere pe 15 ianuarie 2010 22:26
atunci cauta pe youtube si n-o sa mai zici ca e rar asa ceva.....sunt multi care posteaza filmulete de genul asta....
OanaAndreeea pe 06 Noiembrie 2009 17:47
Nice
Eu l-am vazut singura( ziua:)) ).Mi-a placut f mult,desi am crezut ca va fi mult mai scary.
blairwitch pe 07 Noiembrie 2009 19:16
pt amatorii genului...
Hai sa zicem ca e un film destul de bunicel, doar daca poti digera genul Blair Witch Project, altfel, nu-l recomand. Pt cei ce prefera filme gen Wrong turn, e ddestul de plictisitor, iti trebuie nervi pt asa ceva
raizenpk pe 22 decembrie 2009 06:35
De acord.
SacalU pe 11 Noiembrie 2009 22:56
Real ? sau Nu e Real?
Filmu lam vazut si eu acuma si am ramas foarte socat cand lam vazut nustiu ce sa zic sa fie real sau nu daca e real.............. e incredibil acest film daca nu e...... e ceva ce e facut sa para a fi real si de a duce lumea in eroare. In resta asa filmu e foarte interesant si documentativ tuturor persoanelor. Si daca ar fi real cu acele persoane Katie si Micah Dumnezeu sa le odihneasca in pace. Aceste cuvinte leam spus dupa ce am vazut filmu la 10 minute. mam si documentat de pe net cu acele persoane si par a fi reale.
Wonka pe 19 noiembrie 2009 16:55
te'ai documentat citind sinopsisul ? :))) unbelievable
cremaxx pe 17 ianuarie 2010 18:00
asta le intrece pe toate
izzu pe 13 Noiembrie 2009 16:53
cred ca e un fapt real
tocmai am vazut filmul, si dupa cum se termina nu cred ca e facut dupa un fapt real, ci mai degraba e un fapt real. micha si katie apar in poza de sfarsit si spune ca filmul e dedicat lor.doar nu poti face o reconstituire atunci cand personajele principale nu mai sunt in viata. uitati-va la el. Pacat ca s-a intamplat asa cu ei...
Wonka pe 19 noiembrie 2009 16:49
=)))
cremaxx pe 17 ianuarie 2010 17:59
lol
daddyxtc pe 15 Noiembrie 2009 21:21
f slab
Nu pot sa-mi dau seama cum a reusit sa impesioneze pe cineva acest asazis horror. Un film extrem de plictisitor si chiar lipsit de originalitate(s-au mai facut 'n ' filme pe acest subiect, adica filmare chipurile live cu propria camera. Poate altele sa fie motivele (promovare, naivitate, subiectivism, primul film horror vazut, s.a.) pt care acest movie are o critica buna din partea celor care scriu aici. Jalnic !
irogozan pe 18 noiembrie 2009 11:17
uita-te inca o data, singur in casa, noaptea...daca nici atunci nu ti se face pielea gaina...inscrie-te in legiunea straina;)
alin1234 pe 25 octombrie 2011 18:34
si eu critic intens filmu asta..mai prost ca el am vauzt unul in care erau vampiri pe o naveta spatiala si intra una cu un acvariu in cap...ala monument de prostieee...asta este doar ..nu merita...daca avea vreun haz filmu asta era daca avea pe langa preludiu si o penetrare:))...adica sa traduc: puteau sa dea un BAU!!!..sa apara o fata cand rotea camera..sa apara un ceva machiat..
TheGreatOne pe 15 Noiembrie 2009 22:27
despre extra-filmul asta
Pentru cei celor care Transformers le-a zguduit lumea un anunt special : " nu o sa va placa filmul asta fiindca mintile voastre nu rezoneaza cu astfel de finetzuri" e ok! nu e vina voastra. Daca esti un super smecher da cartier nu o sa-ti placa... daca iti place sa vezi capete cum sunt zburate in aer si bubuituri a la michael bay ( referinta la transformers ,shmekere) nu o sa-ti placa "penalitatea asta" (cum zicea cineva)
Vezi tu shmechere... filmul asta e pt aia care stiu ca suspansul impinge mintea ,de fapt, sa faca toata treaba ;)

AdyMylagro pe 16 Noiembrie 2009 20:55
am auzi ca e bun
dar vreau sa il descarc si nu vad nicaeri de unde se poate imi spune cineva va rog?
freiheit pe 27 ianuarie 2010 19:12
il poti descarca de pe Dc++
ionutzoo7 pe 16 Noiembrie 2009 23:48
slabut
Dupa ce am citit toate parerile de pe site ma asteptam la ceva interesant insa filmul m-a dezamagit.Era sa adorm in 2 randuri,iar dupa o ora de vizionat n-am mai rezistat si l-am oprit.Ideea este interesanta insa filmul e plictisitor!!!!!!!!!
qwerty_user pe 30 Noiembrie 2009 15:59
celor impatimiti de acest gen le sugerez serialul discovery "hunting" ,unde puteti vizualiza episoade mult mai interesante si mai "infricosatoare" decat acest film.
celor care au depasit varsta de 10 ani le sugerez sa nu isi piarda timp din viata cu acest format video plictisitor.. cu exceptia cazului "influentarii" de catre tot felul de agenti narcotici,alcoolici etc ,cand din film ar rezulta o comedie bunicica..

Daya_liebe_musik pe 24 decembrie 2009 14:19
de acord:)
1raul1 pe 30 Noiembrie 2009 16:30
real
Super filmul si foarte infricosetor merita vazut.....
SilentStalker pe 14 Decembrie 2009 22:15
filmul e scarry
Pentru cei care cred ca filmul nu e scarry, le-as sugera sa ne dea si noua niste exemple de filme horror bune dupa parerea lor.
ahnaid pe 15 Decembrie 2009 11:42
oauu!!!
nu am putut sa ma uit nici macar la tot trailerul singura!este infricosator dar se inspira din acele documentare de pe discovery "fenomene paranormale"care povestesc cam acelasi lucru:te muti intr-o casa si descoperi ca aceea este bantuita de fantome si apelezi la diverse modalitati pentru a scapa de ele!scarry...
ILoveFruits pe 15 Decembrie 2009 20:50
super tare filmul....dar...bine zis Raluca...nu ar fi bn sa va uitati singuri al el..sau in orice caz daca va uitati singuri sa nu va uitati noaptea
iPaul pe 15 Decembrie 2009 23:30
sincer nu mi s-a parut prea infricosator:) insa la unele faze a inceput inima sa imi bata mai tare.Senzatia asta ar trebui sa tio provoace filmele horror nu greata si dezgust cum e mai nou, de aceea nu sunt un amator al genului. Finalul insa nu mi-a prea placut, chiar Katie ( spiritul din ea ) ajunge sa-l omoare p Micah , ce sad :( . Per total a fost un film bun
Daya_liebe_musik pe 17 Decembrie 2009 18:35
sincer ma asteptam la ceva care sa-mi faca paruu maciuka`;))):d
no fost kiar aja`...o fost de groaza...dar nu ' the scariest of all time' cum spuneau unii:|

Radu47hitman pe 17 Decembrie 2009 22:15
Bugetul filmului = $15 000
E de mirare faptul ca bugetul filmului e asa de mic, n-as fi crezut niciodata...
De ce asa multa atentie acestui film? si de ce peste tot e scris ''Nu-l privi singur'' ?
Dupa ce privisem trailerul mi-am dat seama ca-i un film naspa, dar l-am gasit pe net, l-am descarcat si special am asteptat ca sa-l privesc noapte si ''Singurel''
Pe parcursul intregului film imi miscam pozitia ca sa nu adorm si de fiecare data cand ei dormeau si camera inregistra totul ce se petrecea in acel timp, eu asteptam ceva groaznic, care sa-ma trezeasca din hibernare, dar doar spre sfarsite au fost cateva momente mai bune, in rest filmul e plictisitor si lipsit total de Horror.
Inc-o data m-am convins ca majoritatea trailerilor, sunt mai bune decat filmul!

cinephile pe 21 decembrie 2009 09:43
E clar ca nu-ti plac filmele horror !
Mr.Halloween pe 1 septembrie 2015 17:37
@Radu47hitman, stii ce inseamna un film Horror?
BPR pe 18 Decembrie 2009 10:40
Randament maxim!
Avand in vedere investitia "infima", aceasta productie si-a dovedit calitatea prin aprecieri pozitive venite din toate partile.
valigeo96 pe 18 Decembrie 2009 12:56
Wow
Un film foarte bun,m-a impresionat,poate ca iti incheata sira spinarii si simti ca tremuri tot in timpul filmului dar,ESTE EXTRAORDINAR ceva...nou nu monotoanele filme de groaza din ultimul timp acesta chiar este realizat super si CUM SPUNEAM E CEVA NOU!
donpedro pe 18 Decembrie 2009 18:33
DonPedro
Bai filmul nu este cine stie ce capodopera da cu 11 mi da euro a iesit ceva destul de bun , ideea este cat de cat originala adica eu unu nu am mai vazut vreun film care sa semene cu asta in schimb am vazut filme cu buget ridicat cu scenarii foarte proaste la care nu poti sa te uiti 30 de minute ca te plictisesti si care au parte de foarte multa reclama!
raizenpk pe 22 decembrie 2009 06:30
Sunt foarte de acord cu tine !
veronica210 pe 11 februarie 2010 01:46
daaaaa bne ziciiiii ! BRAVO.
Dunnamite pe 19 Decembrie 2009 23:37
sunetul face lumea sa tremure
...filmele horror fara sunet! tot "fasul" e in sunet! daca nu e una care sa tipe sau un sunet p fond care sa creasca in intensitate imaginile nu-s d loc infricosatoare... cum este doamna din film, care cica ea doarme bustean si cum aude usa ca scartie un pic gata sare ca si fripta tipanda si facand ca toate alea inducand senzatia de spaima si alte kestii cum ca e cineva in camera... mie unu mi-a placut asta http://izismile.com/2009/11/19/pranormal_activity_deleted_scenes_6_0_mb.html
chibitz pe 21 decembrie 2009 16:39
super tare....haha
oNLix pe 20 Decembrie 2009 20:57
sa fim seriosi...este un film calumea. nu ca alte filme carora li se zic "horror" si de fapt e un jaf. mi`a placut filmul deoarece pare fff real... no comment.
lolosu pe 21 Decembrie 2009 15:51
fantastic!
cei care sunt amatori ai genului "Friday 13" sa nu-si mai dea cu parerea despre acest film pt ca duceti lumea in eroare.Am citit si eu multe comentarii pe aici inainte de a ma uita la film si sincer eram pe ganduri in a-l trage pe dvd.Multi din cei care isi dau cu parerea n-au nici cea mai vaga idee despre ascest film si sunt total in necunostinta de cauza!Va spun sincer la cei care sunt in dubii in a vedea filmul ca acesta este cu adevarat bun si te tine in priza tot timpul,asa ca nu ezitati in a va uita la el si o sa vedeti ca am avut dreptate in ce am insiruit mai sus!Vizionare Placuta!
chibitz pe 21 Decembrie 2009 16:34
film bun
un film bun merita vazut.....ce tari sunteti cinemagia.ro la filmul asta imi recomandati jurassic park si terminator hahahahaha
veronica210 pe 11 februarie 2010 01:54
:)))))))))))))))))))))
blind_667 pe 22 Decembrie 2009 11:20
e facut gen cloverfield si quarantine cu o singura camera de filmat.cand te uiti la film parca ai fi in locul personajelor e genial! merita vazut
music.is.my.life pe 23 Decembrie 2009 13:59
in primul rand nu as putea spune ca este horror ci mai mult un fel de documentar..........apoi inceputul este plictisitor..[chiar am derulat putin din el:)))):))))]dar cu toate astea are si momentele lui cheie...Adica sfarsitul a fost chiar bun si recunosc ,ca m-am speriat n-am ce zice a fost un film destul de reusit......si nimi pare rau dar nu se poate compara cu alt film....sorry dar e ceva nou....
bella888888888888 pe 24 Decembrie 2009 12:19
Superb...
Un film bun prin simplu fapt ca te sperie fara a ti se face si greata in acele momente. Majoritatea filmelor horror asociaza frica cu dezgustul... Cam uzata ideea dar in asamblu filmul e bun
deutssza pe 24 Decembrie 2009 13:29
deutssa
ce? din 2007 ?

noi abia intram in 2010... mai devreme nu l-am putut vedea?
... ce tara primitiva (Rom.)
ii de rasul lumii!

Filmul ii bun,pacat ca nu ni lo dat mai devreme. de ex in 2007 !

lulutz pe 25 decembrie 2009 01:44
filmul a fost produs de fapt in 2006 regizat de un PRODUCATOR DE JOCURI VIDEO creeat ca un experiment de fapt sau mai de graba o ambitie personala pentru un public restrans, intre timp cumparat de mogulul Spielberg si uitat pe rafturile Dreamworks ( in caz ca era in pana de idei de box-office) ca apoi sa ajunga in sfarsit pe mainile baietilor cu marketing-ul in vene Paramount dandu-le prin cap sa il puna si pe marele ecran...aleluia si multumim regizorilor postproducatori de jocuri ca ne mai scot din cotidian si studiourilor cu curajul necesaj de a ne arata si altceva noua micilor devoratori cinefili ....deci nu Romania este de vina
bodhi pe 26 Decembrie 2009 19:28
cateva faze interesante .. dar doar atat , nu e foarte scary ,
alecssu pe 27 Decembrie 2009 04:27
pacat
ma asteptam la mult mai mult... multi prieteni l-au laudat ca face si drege... si am tot asteptat sa ma sperii incat am uitat sa o fac... putin m-am zgribulit la o faza... in rest tot asteptam sa se intample ceva... interesanta ideea, copiata dupa project b, dar abordata putin diferit.
in concl, daca nu aveti ce face si va speriati repejor puteti sa-l vizionati ca pe un film de groaza, pt impatimitii genului sunt sigur ca a fost o dezamagire.
am avut parte de filme mult mai scarrrrrryyy

etec2103 pe 29 Decembrie 2009 11:58
filmul e de nota 10, l-am vazut noaptea si n-am mai dormit aceea noapte
BleWoMovie pe 8 septembrie 2013 20:22
uitete la un episod din Happy tree friends si dupa primul minut faci infarct daca te-ai speriat la cucu asta!:))
andrei1993 pe 29 Decembrie 2009 23:05
Prostie
Acest film este cea mai mare prostie de film,daca te sperii la acest film esti chiar tampit scz expresia m-am uitat prima data singur si apoi cu prietenii si nu ne-am speriat deloc.
ini.mini.maini.mo pe 14 ianuarie 2010 11:43
daca ti se pare asa mare prostie de ce te'ai uitat de 2 ori la el?
andrei1993 pe 10 mai 2010 14:45
Pai ei nu m-au crezut,cand am spus ca nu m-am speriat deloc.
Villy100 pe 30 Decembrie 2009 11:14
Paranormal Activity este un film cu un buget foarte redus: 15000 de dolari.Filmul a fost facut in 2007 si a fost considerat un esec, fapt care i-a determinat pe producatori sa nu lanseze filmul.
Oricum, o campanie de promovare(daca ii putem spune asa) a continuat, producatorii impartind DVD-uri cu filmul oricui era dispus sa il promoveze.Intr-o frumoasa zi cu soare, DVD-ul a ajuns la DreamWorks, iar Steven Spielberg l-a luat acasa pentru vizionare.A doua zi, cand a ajuns la studiouri, a declarat ca a trait una dintre cele mai groaznice nopti din viata lui, filmul marcand-ul cu adevarat.DreamWorks a cumparat drepturile asupra filmului in urmatoarele zile.
In scurt timp, Paranormal Activity a devenit cel mai profitabil film al tuturor timpurilor; intrece de departe Titanicul , cu o rata a profitabilitatii de aproximativ 700%(si asta numai in State).Inca nu s-a… citeşte

voldenuit pe 30 Decembrie 2009 19:22
E râsu' plânsu' filmul ăsta :)) Foarte tare faza când o trage pe aia de un crac şi începe să ţipe :))))))))
Eu l-aş băga şi la comedie :))))))))

adylyk pe 30 Decembrie 2009 19:34
Astept sa apara si in Brasov filmu.....de data asta imi fac rezervare....
Go1 2 3 4 5

Film - Paranormal Activity