Păreri Paranormal Activity

(2007)

Activitate paranormală

safsax pe 17 Ianuarie 2010 14:36
RETETA
se aduna 3 prieteni buni , se prepara 2 cuie 0.5 cu 0.5, televizorul la maxim, MAXIM AM SPUS! Se stinge lumina si se inchid usile..rezultatul este fenomenal!
codrinpantea pe 17 Ianuarie 2010 17:18
pt restu care nu au vazut filmu
mi se pare cea mai mare prostie de film, ador filmele de gen , insa acesta sincer nu a fost absolut nik care sa te sperie..plus ca se zike ca nu ii regizat , insa finalu se vede clar ca ii un trucaj la fel faza cu trasu de picioare la care sincer am ras bine:)))..NU IL RECOMAND:d
rolle pe 17 Ianuarie 2010 17:56
horror ?? cred ca glumiti mai horror este emisiunea de vineri seara de la ora 10 pe discovery
NimeniAltu2k9 pe 17 Ianuarie 2010 21:17
Sunt un fan al genului dar acest film nu ma impresionat,Idee buna,cateva momente tensionate dar cam atat.
dorianjazz pe 18 Ianuarie 2010 21:40
mama sper sa va rupeti gatu-n scara de idioti ,nu ma refer la voi dragi cinemagisti, ci la aia care au mers la acest film ca sa-l faca circ.... M-AM CHINUIT sa vad filmul, am avut dureri de cap greata si ameteli pentru ca unul dasta mai inteligent dintre ei cred ca cel mai inteligent tot tipa-n spatele meu ``Babuin nu place film,babuin de ce venit la film nu stie`` al dracu de frustrat avea si o voce suava ca sarpele ragusit, deci toata sala nu numai el...am vrut sa-i raportez da n-am reusit sa gasesc pe cineva sa-i rezolve in plus era o sala intreaga ce putea sa le fac, ziceti si voi e normal?..........in final am vazut filmul cu chiu cu vai ,mi s-a parut unul dintre cele mai bune horroruri de pana acum....m-am speriat chiar si asa cu ``companie``
bluejeans pe 18 Ianuarie 2010 22:17
Cel mai plictisitor film vazut vreodata; pt cine a mai vazut filme de groaza la asta sa nu va duceti ca veti adormi in scaun.
andreipga85 pe 20 Ianuarie 2010 15:48
oameni si catari
gyxu78 , dupa intrebarile pe care le-ai pus, imi permit cu draga inima sa te cataloghez drept un mare mare idiot si incult pe deasupra! daca tu atat timp cat te-ai uitat la film si nu esti instare sa-ti raspunzi singur la intrebarile postate mai sus atunci inseamna ca nu ai dreptul sa te mai uiti niciodata nici macar la desene animate, pentru ca ai fi in stare sa intrebi de ce il alearga Tom pe Jerry!
filmul asta l-am vazut singur pe la 12 noaptea, si intr-adevar m-a dat putin peste cap si mi-a luat un timp pana am adormit! am mai avut un asa semntiment cand am vazut The Ring insa nu la fel de intens ca acum! filmul e pt oamenii care stiu sa aprecieze si care pot gusta finetea din scenariu si regie! intr-adevar daca preferi sa te uiti la rai da buni, bahmu si otv este inevitabil sa nu postezi comentarii precum personajul mai sus mentionat!
vizionare placuta tururor si o… citeşte

kamy-san pe 20 Ianuarie 2010 16:18
bun
Sunt mare fan a filmelor Horror si pot sa zic c acest film ma speriat ingrozirtor si ma fectat psihic am vazut filme cu sangee cu masacre cu monstrii varcolaci vampiri etc dar nu mi-au speriat pt ca nu cred in asa cev in fantome cred probil daia ma si afectat .
SI cand ma gandesc ca acest film e regizat cu bani putini si a avut asa mari incasari e de necrezut !! Mie una mi-a placut mult

gdf83ro pe 20 Ianuarie 2010 20:52
....
Pt fata de mai sus, daca teai uitat la ora 13 noaptea cred si eu ca teai speriat
Praetorian pe 20 Ianuarie 2010 21:19
Bun dar putin dezamagitor
Inainte sa vad filmul eram putin sceptic in privinta lui , nu ma asteptam la nimic interesant . La inceputul filmului parea ca am dreptate : ne era prezentata viata a doi adolescenti care traiesc singuri intr-o casa mare , cu piscina , detin o masina frumoasa decapotabila (in alte cuvinte traiesc Visul American) insa pe parcursul filmui mi-am schimbat parerea . Desi este filmat live cu o camera de mana si nu promite nimic la prima vedere , aveti rabdare . Ne sunt prezentate inregistrarile cu anumite nopti in care demonul care o bantiue pe Katie isi face simtita prezenta de fiecare data din ce in ce mai intens . Eram foarte impresionat de felul in care decurge actiunea si chiar eram gata sa-i dau nota 9 insa cand am vazut finalul am ramas complet dezamagit . Desi pe parcursul fimului s-a spus ca acel demon o urmareste doar pe Katie la final se subintelege ca a pus stapanire pe corpul ei… citeşte
bibandoc pe 21 Ianuarie 2010 15:51
NU
Am vazut filmul jumatate de ora apoi m-am plictisit. Nu mi se pare deloc horror, nici nu m-a impresionat. Parerea mea! :)
deisee pe 22 Ianuarie 2010 04:20
pt cei care au ras la filmul asta :lasati-o balta:-j hai sa fim seriosi:)) poate ca pt cei care-s intoxicati cu fiilme horror este de ras dar nici chiar in halul asta;) daca la asta razi la o comedie ce mai faci?;) daca nu mai stiti sa savurati un gen de film faceti-va pe-al vostru ca sigur e horror=))
AeroX pe 23 Ianuarie 2010 01:04
This ain't no movie
Asemenea cazuri "stranii" vezi la tv pe canale gen Discovery channel ,Reality tv si pe unde mai apar.....poate mai putin ultimele 2-3 faze de la sfarsit....cred....sau poate sunt si alea:) reconstituite....

Paranormal Activity e mai degraba un filmulet:D nu un film. Dar de vazut la "13 noaptea" singur acasa, pe intuneric merge acolo:P...dar poti frumos sa-l eviti si sa n-auzi de el...n-ai nimic de pierdut(frica ce s-ar putea instala) daca nu-l vezi. Foarte supraapreciat

addyaxk pe 24 Ianuarie 2010 16:10
de kkt
cea mai mare porcarie de film pe care am vazut o vreodata, cea mai mare tzeapa pe care am luat o mergand la cinema
syler_hero pe 24 Ianuarie 2010 19:28
e mai tare lake mungo , parerea mea , cat despre film foarte ok ...
Mia_Jolie pe 26 Ianuarie 2010 00:27
nu mi s-a parut nimic scarry, si eu nu ma uit la filme de groaza :)) n-a aparut nimeni, nu s-a intamplat nimic.
cinephile pe 27 ianuarie 2010 09:52
Nu stii sa apreciezi ceea ce este cu adevarat bun !
freiheit pe 27 Ianuarie 2010 19:09
Este un film minunat:X nu am reusit sa ma uit cu becul stins numai pana la minutul 30 la minutul 40 deja o sunasem pe mama sa vad la cat ajunge acasa:-s ... este super Ok filmul ... Este chiar real... indiferent de ce spune lumea... Daca filmul nu era adevarat arata si faza in care ea este prinsa si fuge pe scari in jos iar iubitul ei fuge dupa ea sa o salveze si nu se mai filmeaza acolo ... daca era un film de rahat atunci il arata pe el mort ... si totul dar nu ... Este superb Filmul si merita vazut ...
fzcsm pe 28 Ianuarie 2010 16:02
Un film foarte bun,incredibil avand in vedere ca este totul real.Unele faze mi-au oprit respiratia,iar sfarsitul este absulut creepy.Recomand filmul tuturor!Nota 10 !
vlad4s pe 29 Ianuarie 2010 09:11
Paranormal problem!
Paranormal activity este un film care in unele momente te poate speria rau de tot si te tine in suspans de zici ca iti bubuie inima!Si totul parca ar fi real! (asta a fost partea buna)
Acum partea rea!Un buget mult prea mic,deci nu am avut asteptari nici mici din partea efectelor speciale.Actorii joaca putin cam prost.Foarte plictisitor film in unele parti si final a fost cool.
Daca aveti chef de suspans adevarat vi - l recomand,dar daca asteptati un hack & slash veti fi dezamagiti rau!

baby_alexutza pe 30 Ianuarie 2010 00:06
Da...:))
Deci...pt genul din care face parte, filmul este bun...este altceva decat toate filmele horror care tot apar...Bineinteles k acum gusturile nu se discuta, DAR te rog nu compara nimic cu Drag me to hell ( este sub orice critica...iar aici, nuh, gusturile chiar se discuta :))) ) Dupa parerea mea filmul este bun...Merita vazut...chiar il recomand cu "R" mare :D
donpablo pe 02 Februarie 2010 10:47
Film bun
Tinand cont de faptul ca sa investit enorm de putin (o camera de filmat, o casa, patru actori si niste efecte deloc scumpeI si impactul care l-a avut, eu zic ca a fost foarte reusit.
P.S. : Uitati-va la trailer-ul de pe youtube si veti vedea ce influenta a avut in cinematografele din SUA.

knoxuletz pe 04 Februarie 2010 00:00
Inca nu am vazut filmul, dar totusi am un dubiu, ce legatura au filmele recomandate in finele paginii cu acest film ?! din cate am citit comentariile voastre acesta e un film de groaza ... si imi recomanda Groundhog Day
Speed
Jurassic Park
The Terminator
Predator
Jaws

LOL !!! ma uit la film in seara asta , revin maine cu o parere :)

belutzaa pe 05 Februarie 2010 19:11
so cool!
e unul dintre cele mai bune filme, chiar daca nu e SUPER HORROR este foarte bun, e foarte interesant, merita vazut! e tare raaaaauuu..
mai ales finalul care e foarte neasteptat si infricosator..:)

veronica210 pe 11 Februarie 2010 01:44
Micahhhh!!!
Deci,in primul rand eu nu cred in fantome,demoni etc etc..dar am zis sa ma uit la film pentru ca eram tare curioasa avnd in vedere ca e asa de popular..M-am uitat noaptea dupa ora 00..si eram singura....vreau sa spun ca tot timpul dupa ce mai trecea o noapte (in film ma refer) ..ma gandeam..ce pnm mai dorm in camera aia ??? dar cum spunea si tipa in film..ca era urmarita de o prezenta nevazuta ..indiferent de locatie ..in fine... pe mine ma tinea in suspans cand ea se trezea si il privea cum doarme..:)) sau cand se aprindea lumina jos..apoi se stingea..si stiai in sinea ta ca acum urca..:))) la final era de stiut ca se intampla ceva mai "scary"..tot timpul ma asteptam sa faca ceva.. asa ca nu m-a speriat deloc ultima scena..pot spune ca mereu cand ma uitam la usa lor..si doar se auzeau pasi..imi batea inima mai tare:))..oricum..pt putinele chestii care au avut un efect asupra mea eu… citeşte
alin_06 pe 11 Februarie 2010 21:12
Filmul are un buget de 11,000 de dolari si este filmat in numai 7 zile.Dar noaptea. pentru ca dupa ce vezi filmu ... te culci..si se aud sunete xD .... si te cam sperii.
bebelaur pe 13 Februarie 2010 21:08
capodopera
din doua motive acest film a fost super bun..unu la mana este facut cu un buget mic si profit maxim..si doi la mana iti da impresia ca te aflii si tu acolo...foarte bun
quazzika pe 19 Februarie 2010 02:33
o porcarie
m-am uitat si eu la acest minunat horror,tot la 2 noaptea,cu luminile stinse si cu sistemul dat la maxim,cea mai mare porcarie de film la care m-am putut uita.nu m-am speriat deloc,chiar am ras la unele faze,iar sfarsitul filmului are doua variante.o prostie.
barbie.doll pe 20 Februarie 2010 13:26
foarte plictisitor filmul....nu va sfatuiesc sa il vedeti:P
summer.soundtrack pe 21 Februarie 2010 09:12
Ma rog fratilor.
Acum fiecare spune daca i-a placut sau nu.
SI eu zic ca e bun.
Cu toate ca nu l-am vaztu.
Dar merita incercat.

MissWindUpBird pe 06 Martie 2010 00:14
e supraestimat.
si filmele turcesti sunt mai bune :))

@Kyara : daaa!! si eu la fel am ras la partea aia in hohote! sau cand ieseau pe hol in intuneric si tipau :))

baietzelu pe 26 Martie 2010 11:14
M-am uitat singur la acest film :-s a fost super naspa senzatie si ti se para ca ai pe cineva in spate cand te uiti la film :-s

Un film foarte bun dupa parerea mea

Octaz pe 28 Martie 2010 20:23
wow ! Nu prea mi'a parut horror desi m'am speriat la cateva faze . Dar dupa ce am vazut filmul ma cam sperie orice . Sper sa adorm diseara :))
chuckyfan pe 29 Martie 2010 19:27
Prost realizat
daca si la acest film va-ti speriat ma intreb ce o sa faceti cand va uitati la scooby doo:))

Hai sa moritu............in primul rand resident evil mi se apre o porcarie:)..............al-II-lea rand imi plac filmele cu zombie iar filmele cu posedari, fantome sunt preferatele mele, dar asta chiar nu mi-a placut si nu trebuia sa fi spus asta la comentariu(ma refer la mine), voua va placut mie nu, asta e:)

Mr.In2ition pe 14 octombrie 2010 23:23
Auzi ma gigi duru stai ma tu si sperie-te la filme cu zombi sau la rezident evil si lasa oamenii cu un intelect mai mare putin sa vada niste horroruri adevarate.
BleWoMovie pe 8 septembrie 2013 20:21
draga mr.in2 si nu mai stiu cum dar mai taci naibi din gura cu capodopera ta ca la filmu' asta nu iti trebuie intelect mare tampu' lu' peste! asta e mai mult drama nu horror...dhoamne ce copil....uitete la Happy tree friends si dupa sa te sinucizi pentru ca o sa iti dai seama ca te sperii la desene animate dar nu la filmu' asta!
Ms_Florin pe 30 Martie 2010 23:35
ma sperie de fiecare data cand ma uit la el...e fenomenal filmu!!!
Andreeaea pe 05 Aprilie 2010 13:07
just don't
deci....aiurea filmul. Chiar nu l-as recomanda nimanui!
razi3l pe 10 Aprilie 2010 20:46
Pentru un film horror low buget este.......genial.Este un film care si-a atins scopul unui film de groaza, cel putin pe mine m-a facut sa twitch.
IuliaNO2 pe 10 Aprilie 2010 22:52
Interesanta idee dar se putea face mult mai mult,mai multa activitate paranormala,uneori e monoton si te face sa-ti pierzi rabdarea.Merita vazut totusi!
NaTyLuTz pe 14 Aprilie 2010 19:04
In timpul filmului asteptam sa vina noaptea sa vad ce se pai intampla .... M-a cam plictisit dar cand sa terminat filmul nu cum auzeam un zgomot ma speriam :)) foarte tare 10
Makaveli13 pe 15 Aprilie 2010 01:35
bun
desi prima data am vazut varianta soft a filmului in care cate scene sunt taiate pot sa spun ca m-a facut sa nu ma misc din pat pe parcursul filmului!
e un horror reusit

DragosAndrei pe 17 Aprilie 2010 01:28
am vazut filmul in cinema si cred ca pt un film cu un asa buged e chiar foarte reusit, desi nu ar trebui sa va uitati singuri la el:)
chrissT pe 18 Aprilie 2010 15:00
o porcarie de film , nu-mi dau seama cum unii chiar au fost speriati de mizeria asta... poate k n-au vazut niciodata un horror adevarat ...

tot filmul este un home made , un tip care filmeaza tot timpul cu o camera video obisnuita ...

Coroner pe 19 Aprilie 2010 00:24
nu e rau...
Tinand cont de bugetul alocat (undeva la 10.000 $ parca) e un film foarte bun.Au reusit sa aduca si mult realism...chiar ma distreaza cand vad pe siteurile de torenti la comentarii ca multa lume credea ca s-a intamplat cu adevarat...
iulian2033 pe 20 Aprilie 2010 13:45
rahat
film de rahat, pana si Fenomene Stranii de pe Discovery Channel este mai horror. Putin imi pasa mie ca se inchide usa singura. Mai bine nu.... M-am uitat la 3 noaptea şi nu mi-a placut. Mai bine mă uitam la altul.. Deci, film de RAHAT. Doar momente bune, in rest, este o PIERDERE DE TIMP.
silv_xd_tweety pe 21 Aprilie 2010 22:16
Te face sa te gandesti daca chiar se poate intampla asa ceva ..
rokz pe 02 Mai 2010 18:53
Wow..acest film este foarte wow...e foarte interesant numai ca nu te sperii deloc..
deci e wow pt ca e horror cica :)

puffulette pe 28 decembrie 2011 19:57
:))) buna asta
fan_rbd pe 24 Mai 2010 21:39
Asa buget..asa film! :D gg
Cum ziceam ...totul se petrece intr-o casa..nimic interesant.
De remarcat incasarile produse unei asemenea realizari video..un film de nota O.
Nici acel putin nivel de suspans nu exista...pshilologic din parti..

sarge pe 02 Iunie 2010 14:55
INFRICOSATOR!!! Daca esti pasionat de filme de groaza trebuie neaparat vazut.
victor_stefan37 pe 28 Iunie 2010 17:13
Cam naspa....doar sfarsitu cand vine aia si isi arata dintii la camera e :D
wanted95 pe 30 Iunie 2010 23:11
Mi s-a parut foarte asemanator cu A Haunting de pe Discovery Channel doar ca dureaza ceva mai mult, dar a fost destul de bun. Daca te plictisesti merita sal vezi. ;)
DiViNeX2 pe 01 Iulie 2010 01:34
slab ..
horror .. ? . 2 faze la final .. in rest ? .. ma asteptam la cv mai inspaimantator .. .
Go 1 2 3 4 5

Film - Paranormal Activity