Păreri Paranormal Activity

(2007)

Activitate paranormală

tonymaestrul pe 22 Noiembrie 2011 17:08
foarte interesant filmul si tulburator in acelasi timp. Merita vazut
Da-Luck pe 19 Octombrie 2011 18:32
ntradevar un film care iti face inima sa stea pe loc, si iti provoaca fiori pe sira spinarii... genial realizat avand in vedere ca e facut dupa un caz real, si mai ales ca are un buget de 11.000 de $... ceea ce e intr-adevar impresionant...Recomand cu toata caldura iubitorilor de gen, insa NU recomand vizionarea acestuia noaptea sau in momentele in care sunteti singuri in camera sau acasa...Nota 10 cu felicitari...
unicul7 pe 12 Octombrie 2011 12:35
desi este controversat de multi, mie mi s-a parut foarte misto filmul. depinde si de locul, timpul si cu cine vezi filmul. Eu l-am vazut noaptea, cu prieteana si cu sistemul home cinema la volum mai mare. Daca sunt mai multe persoane in incapere mai incep discutiile, glumele si mai pierzi din actiune. ca sa intelegi un film trebuie sa fii concentrat si sa nu-ti distraga nimeni atentia. e diferenta intre a vedea un film la cinema si a vedea un film acasa, ziua pe laptop.
Vorador pe 10 Octombrie 2011 23:21
Filmul este foarte bine facut la bugetul pe care l-a avut.Cel mai captivant este atunci cand intra in actiune camera de peste noapte,ziua numai este asa captivanta.
Laura00 pe 27 Aprilie 2011 11:00
Nu mi se pare cine stie ce film horror,dar are momentele lui mai infricosatoare.Puteti sa va uitati si singuri la el ca nu sunt mari sanse sa va speriati.
PaulaNicoleta pe 16 Aprilie 2011 23:39
E bunicel filmul :)!
Uni se sperie de ce scrie la inceputul filmului :)) " Realitate" :-j :))!
Fiti seriosi ;))!
Din punct de vedere Horror e bun :)
Mai ales pentru cei care cred ca e adevarat :))
Are si momente in care te plictisesti de moarte :))
Dar oricum e un film de nota 8 :)!

Radu1711 pe 26 Ianuarie 2011 09:50
radu1711
un horror de calitate pot sa zic, foarte simplu realizat si cu un buget redus dar foarte infricosator, merita sa te uiti la el cu lumina aprinsa daca esti singur si cu lumina stinsa daca esti cu cineva
trups pe 16 Ianuarie 2011 18:58
la filme horror eu rad, sunt niste porcarii, asta ma tinut curios pana la final... bv super
Mr.Halloween pe 12 Mai 2015 11:49
Un film super. Daca il vezi noaptea, singur(a), cu lumina stinsa si boxele aproape la maxim e imposibil sa nu tresari.
alex43497 pe 10 Aprilie 2015 15:50
daca asta e film atunci s-a dus rau de tot cinematografia.
tatucu_alin pe 16 Decembrie 2014 21:52
Cu un buget minuscul,acest film reuseste sa te surprinda nu numai prin prestatia impresionanta a actorilor dar si prin faptul a regizorul a avut imaginatie si a reusit sa ne sperie,nu pe toti,se pare...
omucuvaloare pe 14 Noiembrie 2014 16:07
Vegetarian pe 05 Aprilie 2014 00:36
Acest film a fost difuzat online la Kanal D in 5 aprilie 2014 . Putine filme sunt difuzate gratuit pe net de catre televiziuni si reluate dupa mai multe luni sau ani ..
Rippa pe 01 Aprilie 2014 09:43
un film foarte bun.,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
utzzy21 pe 28 Martie 2014 00:12
Paranormal Activity
ca sa intelegeti un film de genul asta, trebuie sa-l vizionati noaptea, cu volumul la maxim, cu luminile inchise in camera, si cu cativa prieteni pe langa voi...caci...suspansul e mai mare cand o sa tipati in cor. :)))
Sorin87 pe 27 Noiembrie 2013 09:39
Paranormal Activity este un film care dupa ce il vizionezi nu mai iesi din camera mai ales daca esti singur acasa.super bun horror-ul
Infinity pe 28 Septembrie 2013 15:06
Paranormal Activity (2007)
A avut lucrurile necesare pentru a fi un film horror: mister, ceva sperieturi, spirite, suspans... Totusi, nu este chiar atat de bun pe cat zic unii.
BleWoMovie pe 08 Septembrie 2013 20:08
horror?
Ar fi trebuit sa se inventeze un nou gen de film : "plictisitor" , "fara sens" , "de cacao" , "filmul pe care nu trebuie sa il vezi" sau "mai bine te joci cu usa de la frigider"
Nu inteleg oamenii care apreciaza filmul asta ....??? nu este horror deloc ...dar este comedie cand , cade aia din pat :)))) nu are poveste , este complet aiurea , si cine naiba' mai sta in casa aia bantuita cand este o fantoma care poate sa te violeze...??

vladimir84 pe 01 Septembrie 2013 22:32
Desi mi-a placut foarte mult, nu l-am trecut ca favorit si nu i-am dat nota 9 pentru ca nu vreau sa oblig pe nimeni sa-l vada, daca intelegeti ce vreau sa zic(nu recomand cardiacilor). am adormit foarte greu in prima saptamana dupa ce l-am vazut si nu m-am mai uitat la continuari.
cosmin_kedii pe 03 August 2013 11:56
Acest film poate fi criticat pentru lipsa de substanță sau formatarea foarte rafinata, dar Paranormal Activity, dacă te uiți în condițiile potrivite, produce ceea ce se așteaptă de la un film de groază: frica
marr-inaa pe 13 Ianuarie 2013 00:50
merita vazut, macar din plictiseala/curiozitate daca nu din nevoia de a vedea un film care sa va inspaimante putin. oricum, filmul reuseste sa te puna putin pe ganduri.
AndreBlack pe 01 Ianuarie 2013 22:43
A fost bunicel filmul nu m-am speriat asa rau la el dar mi-a placut .
sannyuu pe 02 Octombrie 2012 06:50
interesant
dar la sfarsit m-am speriat ca dracu, cred că e vorba de o fantoma care e gelos/ă pe micah :)) uffff, merg să dorm
happysunnyday pe 16 Septembrie 2012 14:39
filmul incepe dragut. usa incepe sa se miste, iar acest fapt, pe care ei nu il iau in serios, ar trebui sa-l considere un avertisment. cel mai tare a fost finalul. foarte infricosator. in rest, fiecare inceput de noapte te facea sa te gandesti numai la ce orori urmeaza.
clautzz pe 16 Septembrie 2012 00:48
io am vazut filmul pe o plasma de 152 cm,si am conectat sistemul logitech z906 de la pc la plasma...mai ales la finalul filmului m-am speriat ....cand barbatul a fost aruncat inspre camera ....atunci m-am speriat cel mai rau am crezut ca iese din tv :) ,gata partea a 2-a o vad cu lumina aprinsa...rad io ce rad dar m-am speriat ,sper ca partea a 3-a sa fie full hd
dark56 pe 04 Iunie 2012 20:13
nu inteleg de ce este asa de apreciat filmul acesta , pe mine nu m-a speriat deloc ba chiar m-a facut sa adorm , este doar o inregistrare cu cateva tipete !!
victorinox pe 29 Mai 2012 01:51
:))))
pacaici de film ce naspa.................................................
maria-manuela pe 28 Aprilie 2012 20:26
Slabuta actiunea, pana in ultimele 15 minute e destul de plictisitor.
Moan pe 29 Aprilie 2011 18:37
doamne cat de frica mi-a fost la unele faze:-ss si l-am vzt ziua:))
fLorYcell pe 9 octombrie 2011 01:16
Tu vorbesti serios? :|
robywolf19 pe 14 Martie 2011 00:55
Un film extraordinar care te tine in suspans pe tot parcursul lui! Chiar am tremurat la unele faze!!!
martyn pe 12 Decembrie 2010 20:55
Exceptional
Un film de mare exceptie, te tine in suspans pana la ultima secunda
RoxyD pe 11 Decembrie 2010 09:18
Interesant filmul... .
andu7zu pe 21 Noiembrie 2010 19:28
prea tare filmul oricum e miso si ca e low bugget .....dar ultima parte e cea mai tare din tot filmul .....si mai e si aia cand o trage de picior......
Casy20 pe 21 Noiembrie 2010 09:35
Este cel mai te speriat film din cate am fazut eu si spun ca am vazut foarte multe dar la paranormal activity era sa mor:)))......este un film foarte realist....il recomand la toti sa va uitati la acest film daca nu ma vreti sa dormiti noapte:))
ana09 pe 10 Noiembrie 2010 16:21
film
eu cred k este un film reusit avand in vedere ca actorii nu sunt persoane destul de cunoscute...au jucat destul de bine
luciivan pe 27 Septembrie 2010 22:10
un film bun facut cu bani putini (aprox. 10.000 de dolari, cel putin asa au afirmat unele review-uri). este chiar in genul documentarelor de vineri seara, de pe discovery. deci filmul e mortal..mai ales ultima parte.. ..destul de infricosotor..seara e mai misto sa te uiti.
ovi_23 pe 23 Septembrie 2010 15:18
Eu am vazut filmul la cinematograf si pot sa zic ca este dragut, dar intr-adevar nu este de vazut noaptea, singur acasa si pe la ora 3. :)
rodriguez pe 06 Septembrie 2010 14:02
si cand te gandesti ca acest film a fost filmat cu o camera de amatori in doar 7 zile...poti spune ca este cu adevarat impresionant ceea ce s-a obtinut!
bubumiksiscumpik pe 05 Septembrie 2010 02:41
Nu a fost cine stie ce, oricum merita vazut doar noaptea ca sa te sperii.. altfel...
edy21 pe 01 Septembrie 2010 23:15
Un final straniu
Interesant film si destul de horror desi trebuie sa recunosc ca a avut un final straniu pe care eu nu l-am mai inteles ce s-a intamplat cine a omorat pe cine am vazut-o pe fata aia cu cutitul in mana si se tot lovea cu spatele de pat si auzeam in film tipete si..... o fii fost posedata si ea i-a omorat sau ce s-a intamplat eu nu am mai inteles.......
alerio10dp pe 15 August 2010 18:43
Superb
No comment trebuie sa vezi filmu.. ce-l mai bine..
Paranormal Activity – o alta versiune a realitatii
CoolRank: 7/10
- atmosfera & entertainment: 7/10
- regie: 7/10
- actori: 6/10
- scenariu: 7/10
- montaj: 7/10
Nota IMDb: 6.7/10
Paranormal Activity este un film cu totul si cu totul special. De ce spun asta? Pentru ca te va marca profund. Vei tresari la cea mai usoara adiere de vant si paranoia te va inconjura. Dupa ce vei viziona filmul, vei tremura ore bune fara o explicatie rezonabila. Paranormal Activity se recomanda celor care stau bine cu inima. Si pentru ca v-am avertizat in legatura cu ce urmeaza, sa purcedem. Filmul a atras atentia, in ... citeşte

lumaxya pe 16 Iulie 2010 16:54
Scaaaary!
Intr-adevar. Nu va uitati singur la el, mai ales daca e si intr-o noapte furtunoasa..intunecata..Brrrrr. Nici nu mai stii ce sa crezi uneori. Oare chiar exista spirite? Exista o a doua viata? Vorba aceea.." Vom traii si vom vedea." :P
Mentionez ca 3 zile la rand am fost bantuita de filmul acesta, neputand sa dorm:)).

andreimourinho pe 05 Iulie 2010 22:46
producatorii au declarat ca acest film, nu e un film defapt... e povestea a 2 timeri care s-au mutat intr-o casa din san diego... dupa cateva zile katie featherston incepe sa fie bantuita si se decide alaturi de prietenul ei micah sloat sa se filmeze tot timpul pentru a intelege mai bine ce se petrece in noua lor casa... inregistrarile au fost gasite de niste politisti care au verificat casa... acestea au fost cumparate mai apoi de niste producatori de la hollywood care au decis sa editeze video-urile de asa maniera sa iasa un film... povestea e de-a dreptul ridicola, e cat se poate de evident ca sunt actori... prestatia lor e ingrozitoare, netransmitand in nici un moment senzatia de teama... cat de fraier sa fi sa crezi aceasta poveste
pe 27 iulie 2010 14:49
kenya pe 05 Iulie 2010 17:52
Nu se compara cu "Blair Witch Project"ca si impact asupra privitorului,poate ideea sa fie pe aproape.De asemenea starea de tensiune este anemica si sporadica,cu toate acestea,noaptea te cam trezesti din somn si te pomenesti ascultand prin casa si belind ochii in intuneric,spunandu-ti-si daca.......Evident,daca esti o persoana dotata cu imaginatie si destul de odihnita.Altfel,nu rupe gura targului,cu toate incasarile din America-poate daca le raportezi la costurile filmului.
Dar este de apreciat ca se incadreaza foarte bine in categoria "horror" fara a aduce pe ecran sange,gheare,colti,viscere si alte efecte de-astea deja penibile,este speculata teama omului de necunoscut,de noapte,de pierderea controlului.

paul2000 pe 02 Iulie 2010 20:15
Activitate Paranormala
Un film horror cu adevarat bun, facut cu un buget mic si cu o idee geniala! La finalul filmului am crezut ca povestea este pe bune, ca este reala si am ramas putin socat. Cadrele, efectele si modul neprofesionist de filmare sunt foarte realiste! Este comparat pe buna dreptate cu Blair With Project si tot pe buna dreptate numit unul dintre cele mai bune filme ale genului...nu este cel mai bun, insa cu siguranta nu cel mai rau! Aparitiile stranii si teama protagonistilor din film au aratat teroarea unei asemenea intamplari foarte bine! Un film care va ramane infricosator multa vreme! Un Must Seen! Recomand!
Al3xX09 pe 01 Iulie 2010 04:09
Al3xX2010
Singurele secvente relativ interesante sunt filmarile facute noaptea, restul devine doar plictisitor din dorinta de veridicitate. Camera nu isi justifica prezenta intotdeauna, iar reactiile personajelor sunt uneori lipsite de logica. Daca vine Bau-Bau si va trage nevasta din pat si o taraste pe hol, dupa ce va luptati din rasputeri sa o recuperati, a doua zi ce faceti? Nu o legati de dvs., de pat, nu va baricadati in biserica, la vrajitoare, la vraci s.a.m.d, ci....dormiti linstit. Asa ca, cu tot respectul pentru cei ce considera filmul asta cel mai bun horror, eu una nu ma sperii la un film in care personajele nu fac ceea ce tine de reflexul de supravietuire, elementar si logic. Ideea filmului a avut potential, dar a decedat undeva pe parcurs. Nu il banuiti pe politistul de la sfarsit! Vinovat este scenaristul.
wanted95 pe 30 Iunie 2010 23:11
Mi s-a parut foarte asemanator cu A Haunting de pe Discovery Channel doar ca dureaza ceva mai mult, dar a fost destul de bun. Daca te plictisesti merita sal vezi. ;)
Coroner pe 19 Aprilie 2010 00:24
nu e rau...
Tinand cont de bugetul alocat (undeva la 10.000 $ parca) e un film foarte bun.Au reusit sa aduca si mult realism...chiar ma distreaza cand vad pe siteurile de torenti la comentarii ca multa lume credea ca s-a intamplat cu adevarat...
NaTyLuTz pe 14 Aprilie 2010 19:04
In timpul filmului asteptam sa vina noaptea sa vad ce se pai intampla .... M-a cam plictisit dar cand sa terminat filmul nu cum auzeam un zgomot ma speriam :)) foarte tare 10
Go 1 2 3 4 5

Film - Paranormal Activity