Păreri Paranormal Activity

(2007)

Activitate paranormală

bebelaur pe 13 Februarie 2010 21:08
capodopera
din doua motive acest film a fost super bun..unu la mana este facut cu un buget mic si profit maxim..si doi la mana iti da impresia ca te aflii si tu acolo...foarte bun
baby_alexutza pe 30 Ianuarie 2010 00:06
Da...:))
Deci...pt genul din care face parte, filmul este bun...este altceva decat toate filmele horror care tot apar...Bineinteles k acum gusturile nu se discuta, DAR te rog nu compara nimic cu Drag me to hell ( este sub orice critica...iar aici, nuh, gusturile chiar se discuta :))) ) Dupa parerea mea filmul este bun...Merita vazut...chiar il recomand cu "R" mare :D
fzcsm pe 28 Ianuarie 2010 16:02
Un film foarte bun,incredibil avand in vedere ca este totul real.Unele faze mi-au oprit respiratia,iar sfarsitul este absulut creepy.Recomand filmul tuturor!Nota 10 !
AeroX pe 23 Ianuarie 2010 01:04
This ain't no movie
Asemenea cazuri "stranii" vezi la tv pe canale gen Discovery channel ,Reality tv si pe unde mai apar.....poate mai putin ultimele 2-3 faze de la sfarsit....cred....sau poate sunt si alea:) reconstituite....

Paranormal Activity e mai degraba un filmulet:D nu un film. Dar de vazut la "13 noaptea" singur acasa, pe intuneric merge acolo:P...dar poti frumos sa-l eviti si sa n-auzi de el...n-ai nimic de pierdut(frica ce s-ar putea instala) daca nu-l vezi. Foarte supraapreciat

deisee pe 22 Ianuarie 2010 04:20
pt cei care au ras la filmul asta :lasati-o balta:-j hai sa fim seriosi:)) poate ca pt cei care-s intoxicati cu fiilme horror este de ras dar nici chiar in halul asta;) daca la asta razi la o comedie ce mai faci?;) daca nu mai stiti sa savurati un gen de film faceti-va pe-al vostru ca sigur e horror=))
bibandoc pe 21 Ianuarie 2010 15:51
NU
Am vazut filmul jumatate de ora apoi m-am plictisit. Nu mi se pare deloc horror, nici nu m-a impresionat. Parerea mea! :)
gdf83ro pe 20 Ianuarie 2010 20:52
....
Pt fata de mai sus, daca teai uitat la ora 13 noaptea cred si eu ca teai speriat
rrs85 pe 11 Ianuarie 2010 13:37
desi, pe-alocuri in prima parte a filmului, se zugraveste in culori destul de monotone, pline de plictiseala, ulterior filmul dezvaluie o teama relativ scanteitoare, pare-se ca esti cuprins, chiar si firav, de un fior rece pe sira spinarii.. raportat la bugetul care l-a avut, raportat la interpretarea actorilor, raportat la optica prezentata (aici cred ca are un mic minus, a adus oarecum cu emisiuni de genul "An Haunting" de pe Discovery) acest thriller cu iz de horror mi-a lasta o impresie foarte buna!
Dave10 pe 09 Ianuarie 2010 18:27
m`am uitat singur la el si nu am fost fffoarte speriat:))
marie_anne pe 07 Ianuarie 2010 18:45
It's Ok, but not that scary...
Azi l-am vazut si nu a fost atat de inspaimantator pe cat am citit pe net. Unele faze sunt de speriat dar cred ca trebuiau sa insiste mai mult pe spiritul ala plus ca finalul e slabut. Deci puteti sa va uitati si singuri ca nu e asa horror pe cat se vrea.
smokeyb9 pe 07 Ianuarie 2010 00:23
L`am vazut noaptea cu castile pe urechi si a fost groaaznic..de plictisitor..totala pierdere de timp.
dragne.alex pe 06 Ianuarie 2010 23:14
cred ca devanseaza cu mult the blair witch project :D
Omg.AleCs pe 06 Ianuarie 2010 07:26
Pierdere de timp
Un film slab datorita bugetului redus, de cei 15.000$ nu au resusit deloc sa ma impresioneze iar daca esti pasionat sau critic de film cu siguranta nu-l vei viziona pana la sfarsit pentru ca iti sunt deajuns primele 20 de minute pentru un diagnostic la astfel de "filme".
Marin10 pe 05 Ianuarie 2010 12:37
Foarte Bun, Dar Nu Excelent
Proiectul Blair Witch mi s-a parut mai bun, sa fi-ti singuri intr-o padure noaptea, este mult mai infricosator decat intr-o casa. Parerea mea.
KONIG pe 04 Ianuarie 2010 19:42
...
Filmul nu este extraordinar dar nici foarte prost.Oricum,nu poate fi nominalizat la niciun premiu dupa parerea mea.Am vazut niste comentarii mai sus in legatura cu intrebarea daca sunt actori sau e chiar inregistrarea adevarat,normal ca este film iar daca esti putin atent la sfarsit observi ca spune si numele actorilor din film.
mr.lexutzu pe 02 Ianuarie 2010 01:01
Este un film UIMITOR de ingrozitor, tinand cont ca pe Discovery Channel este o emisiune dedicata acest activitati paranormale !!
Eu n-am inteles cati au murit doi sau trei ...

phufu.ruoz pe 30 Decembrie 2009 22:03
nu pot sa cred ca mi am pierdut timpul cu un asa film. daca paranormal activity e horror inseamna ca the grudge e comedie .. hai sa fim seriosi .. in afara de final care si ala slab nu te sperie absolut nimic.
alecssu pe 27 Decembrie 2009 04:27
pacat
ma asteptam la mult mai mult... multi prieteni l-au laudat ca face si drege... si am tot asteptat sa ma sperii incat am uitat sa o fac... putin m-am zgribulit la o faza... in rest tot asteptam sa se intample ceva... interesanta ideea, copiata dupa project b, dar abordata putin diferit.
in concl, daca nu aveti ce face si va speriati repejor puteti sa-l vizionati ca pe un film de groaza, pt impatimitii genului sunt sigur ca a fost o dezamagire.
am avut parte de filme mult mai scarrrrrryyy

bodhi pe 26 Decembrie 2009 19:28
cateva faze interesante .. dar doar atat , nu e foarte scary ,
deutssza pe 24 Decembrie 2009 13:29
deutssa
ce? din 2007 ?

noi abia intram in 2010... mai devreme nu l-am putut vedea?
... ce tara primitiva (Rom.)
ii de rasul lumii!

Filmul ii bun,pacat ca nu ni lo dat mai devreme. de ex in 2007 !

lulutz pe 25 decembrie 2009 01:44
filmul a fost produs de fapt in 2006 regizat de un PRODUCATOR DE JOCURI VIDEO creeat ca un experiment de fapt sau mai de graba o ambitie personala pentru un public restrans, intre timp cumparat de mogulul Spielberg si uitat pe rafturile Dreamworks ( in caz ca era in pana de idei de box-office) ca apoi sa ajunga in sfarsit pe mainile baietilor cu marketing-ul in vene Paramount dandu-le prin cap sa il puna si pe marele ecran...aleluia si multumim regizorilor postproducatori de jocuri ca ne mai scot din cotidian si studiourilor cu curajul necesaj de a ne arata si altceva noua micilor devoratori cinefili ....deci nu Romania este de vina
chibitz pe 21 Decembrie 2009 16:34
film bun
un film bun merita vazut.....ce tari sunteti cinemagia.ro la filmul asta imi recomandati jurassic park si terminator hahahahaha
veronica210 pe 11 februarie 2010 01:54
:)))))))))))))))))))))
Dunnamite pe 19 Decembrie 2009 23:37
sunetul face lumea sa tremure
...filmele horror fara sunet! tot "fasul" e in sunet! daca nu e una care sa tipe sau un sunet p fond care sa creasca in intensitate imaginile nu-s d loc infricosatoare... cum este doamna din film, care cica ea doarme bustean si cum aude usa ca scartie un pic gata sare ca si fripta tipanda si facand ca toate alea inducand senzatia de spaima si alte kestii cum ca e cineva in camera... mie unu mi-a placut asta http://izismile.com/2009/11/19/pranormal_activity_deleted_scenes_6_0_mb.html
chibitz pe 21 decembrie 2009 16:39
super tare....haha
BPR pe 18 Decembrie 2009 10:40
Randament maxim!
Avand in vedere investitia "infima", aceasta productie si-a dovedit calitatea prin aprecieri pozitive venite din toate partile.
ahnaid pe 15 Decembrie 2009 11:42
oauu!!!
nu am putut sa ma uit nici macar la tot trailerul singura!este infricosator dar se inspira din acele documentare de pe discovery "fenomene paranormale"care povestesc cam acelasi lucru:te muti intr-o casa si descoperi ca aceea este bantuita de fantome si apelezi la diverse modalitati pentru a scapa de ele!scarry...
SilentStalker pe 14 Decembrie 2009 22:15
filmul e scarry
Pentru cei care cred ca filmul nu e scarry, le-as sugera sa ne dea si noua niste exemple de filme horror bune dupa parerea lor.
1raul1 pe 30 Noiembrie 2009 16:30
real
Super filmul si foarte infricosetor merita vazut.....
baietzelu pe 26 Martie 2010 11:14
M-am uitat singur la acest film :-s a fost super naspa senzatie si ti se para ca ai pe cineva in spate cand te uiti la film :-s

Un film foarte bun dupa parerea mea

veronica210 pe 11 Februarie 2010 01:44
Micahhhh!!!
Deci,in primul rand eu nu cred in fantome,demoni etc etc..dar am zis sa ma uit la film pentru ca eram tare curioasa avnd in vedere ca e asa de popular..M-am uitat noaptea dupa ora 00..si eram singura....vreau sa spun ca tot timpul dupa ce mai trecea o noapte (in film ma refer) ..ma gandeam..ce pnm mai dorm in camera aia ??? dar cum spunea si tipa in film..ca era urmarita de o prezenta nevazuta ..indiferent de locatie ..in fine... pe mine ma tinea in suspans cand ea se trezea si il privea cum doarme..:)) sau cand se aprindea lumina jos..apoi se stingea..si stiai in sinea ta ca acum urca..:))) la final era de stiut ca se intampla ceva mai "scary"..tot timpul ma asteptam sa faca ceva.. asa ca nu m-a speriat deloc ultima scena..pot spune ca mereu cand ma uitam la usa lor..si doar se auzeau pasi..imi batea inima mai tare:))..oricum..pt putinele chestii care au avut un efect asupra mea eu… citeşte
ini.mini.maini.mo pe 10 Ianuarie 2010 12:45
:>
genial filmul. ideea mai mult decat originala cu tipul ala care filmeaza. asa in mare seamana cu episoadele alea de pe discovery-fenomene stranii-dar mult mai bun. multi spun ca n'a fost scary pentru ca nu apare nimic concret...respectiv demonul ala:-@. daca aparea ala detaliat, pe urma ziceati ca exagereaza, ca nuu nuuu nu se poate, asa ceva nu exista. deci filmul e foarte bun facut. nu mi s'a parut plictisitor la inceput..desi nu se intampla prea multe, afli informatii despre ei si ce se intampla in casa. eu am tipat la el--->e foarte bun:)). daca eu nu tip la un film, inseamna ca nu e scary:)). deci da, nu'i capodopera, dar trebuie vazut frate:>. eu l'am vazut la cinema, ceea ce include sunete amplificate. hai ceaules cinemaniacilor>:D
voldenuit pe 30 Decembrie 2009 19:22
E râsu' plânsu' filmul ăsta :)) Foarte tare faza când o trage pe aia de un crac şi începe să ţipe :))))))))
Eu l-aş băga şi la comedie :))))))))

andrei1993 pe 29 Decembrie 2009 23:05
Prostie
Acest film este cea mai mare prostie de film,daca te sperii la acest film esti chiar tampit scz expresia m-am uitat prima data singur si apoi cu prietenii si nu ne-am speriat deloc.
ini.mini.maini.mo pe 14 ianuarie 2010 11:43
daca ti se pare asa mare prostie de ce te'ai uitat de 2 ori la el?
andrei1993 pe 10 mai 2010 14:45
Pai ei nu m-au crezut,cand am spus ca nu m-am speriat deloc.
primola94 pe 11 Ianuarie 2010 21:27
punctul forte al filmului este ca pare desul de real si cazuri din astea exista in lume si au existat de-a lungul istoriei....oricum,super filmul ....sfarsitul e bestial!!!!
stef_mail pe 11 ianuarie 2010 22:47
Ba nu :P
user-65762dc5b7143 pe 10 Decembrie 2023 23:32
Ce e simplu e și bun. Motiv pentru care au avut și atâtea continuari
Dragos.87 pe 02 Noiembrie 2023 01:38
Clar nu e pentru oricine..Atât de înspăimântător și absolut real tot ce se întâmplă, filmul realizat din înregistrări, denotă că într-adevăr chiar există spirite printre noi..știu că pare deplasat ce spun dar este real..Evident că țăranilor de pe-aici, nu le poți explica aceste lucruri, neavând măcar 5 cărți citite la viața lor..Recomand doar celor deschiși mental!
neludiu pe 15 Ianuarie 2023 00:32
Film pentru grupa pregatitoare
Probabil era suspans in 2007, acum este o comedie ieftina. Cireasa de pe tort insa, la final spune ca Micah a murit in 2006 (atunci i-a fost gasit cadavrul), insa, surpriza, tot el a jucat si in 2010 :))))) A muri si a inviat. Parca nu era de-ajuns un Jesus, trebuia s-apara si fratele lui :)
blackmore pe 15 Iulie 2019 20:35
La cate mizerii produc americanii iti este foarte greu sa zici care e cel mai slab film din toate timpurile.Concurenta e prea mare
lavara_laiarna pe 11 Decembrie 2018 18:36
Destul de expresiv și evident. .că există.
sammy_samman pe 01 Aprilie 2017 19:00
Avand acest film pus deoparte impreuna cu cateva productii documentare, m-am hotarat sa il vad cu prioritate, pentru ca domeniul paranormalului este extrem de incitant pentru mine. Recunosc ca nu citisem si nu ma informasem deloc despre aceasta productie, asa ca cuvintele cu care debuteaza pelicula – “The producers would like to thank the families of Micah S. & Katie F. and the Rancho Penasquitos Police Department for providing this footage” – mi-au intarit convingerea ca voi urmari un documentar si m-au facut sa ma asez mai confortabil in fotoliu, asteptand cu nerabdare derularea filmului.

Si recunosc ca mi-a trebuit ceva vreme ca sa inteleg ca nu am de a face cu un film documentar – aceasta poate datorita interesului si aplecarii mele catre subiect, dar si datorita atat debutului actiunii, marcat a fi “San Diego California – 18 septembrie 2006”, cat si… citeşte

jojo55_G pe 22 Aprilie 2012 15:28
O da!!!!
Acest film este unul dintre filmele horror care m-au speriat cel mai tare .abea astept partea a 4-a .
alexa2994 pe 08 Aprilie 2012 12:06
Mie personal chiar nu mi-a plăcut fimul. Chiar nu m-am speriat, deloc. Pe tot parcursul filmului mă gândeam ”oare mai e mult până începe acțiunea adevărată?” apoi, când a început să fie ceva de capul lui, s-a terminat.
Ccucu pe 03 Aprilie 2012 10:56
Un alt fel de horror. Cu toate ca unii il asimileaza cu Blair Witch Project mie mi se par total diferite. A fost o placere sa il vad, pe sotie a tinut-o treaza jumatate de noapte. Merita sa-ti umpli timpul cu el daca esti fan
karyssa pe 02 Martie 2012 14:26
merita vazut.......te tine in suspans putin...............asa e ceva de el
Dana04 pe 15 Februarie 2012 12:11
Dupa ce am vazut trailer-ul mii s a parut o prostie dar nu e ii chiar super merita vazut
into_the_labyrinth pe 14 Ianuarie 2012 03:02
Imi pare rau, dar a fost absolut dezamagitor... Dialogurile sunt de o stupiditate crasa si de un artificial evident, nu exista niciun pic de suspans, desi s-a intentionat asta. Iti dai seama din primul pana in ultimul moment ca sunt doar 2 oameni in fata unei camere si ca nimic nu e atat de terifiant. Foarte slab. PS. Cat priveste etichetele de ”cel mai infricosator film al tuturor timpurilor”, stau si ma intreb cum ar putea fi impresionat cineva care a vz macar urmatoarele: Nightbreed, Silent Hill sau Exorcism of Emily Rose. Acelea chiar sunt filme horror...
Nerwen pe 08 Ianuarie 2012 16:20
Hmm... la inceput nu am vrut sa-l vad, mi se parea o porcarie. Dar, din cauza ca e filmat de ei , ii da un aer de credibilitate, ai impresia ca e adevarat si te captiveaza, te face sa te implici, iar daca esti mai slab de inger poti ramane cu "traume". =))
richardro pe 02 Ianuarie 2012 14:10
de la filmu asta o inceput toata povestea cu filmele horror gen documentar!
merita cu siguranta!

Assasiyn pe 29 Decembrie 2011 16:06
Parerea Mea
Eu unu m-am uitat la filmul respectiv la 12 noaptea cu gandul ca se intampla ceva infricosetor dar pe parcursul filmunlui am constatat ca "NU SE INTAMPLA NIMIC" doar ca se aud unele sunete "ciudate" si se misca unele obiecte singure, faza infricosetoare a fost ..................... ????!!!, N-A fost nici o faza infricosetoare !!! )): Asta nu e film de groaza e documentar. Mult mai inspaimantator e ce difuzeafa Discoveri vinerea de la ora 22:00
Am pierdut 100 minute din viata degeaba !!!

puffulette pe 28 Decembrie 2011 19:52
Din punctul meu de vedere, acest film este foarte prost, l-am vazut seara cred ca era 8 sau 9, si pot sa zic ca nu mi-a fost foarte frica... tot ce mi-a placut din filmul asta au fost acele sunete care se auzeau numai noaptea, la care geamurile de la usa se tremurau.... in rest, nici finalul nu a fost cine stie ce, am citit pe aici ca are un final super, ei bine mie mi s-a parut foarte plictisitor si lipsit de farmec...
MNarcis pe 23 Decembrie 2011 22:50
Un film bun, l-as cataloga drept thriller (pt ca totusi nu m-am speriat ca sa il numesc horror) insa m-a tinut in suspans si m-a captivat sa vad ce se intampla in film pana la sfarsit si are un final bun.......pentru mine a fost un film interesant si reusit!
karyyna pe 13 Decembrie 2011 15:19
bunicel:)
Mie una mi-a placut filmul, intr-adevar te tine curios pana la sfarsit ;)) si sa recunosc ca m-am cam speriat.
Go 1 2 3 4 5

Film - Paranormal Activity