Păreri Mirrors

(2008)

Oglinzi malefice

Vasile Vasiloi pe 31 Octombrie 2008 02:57
Buna ! Am vizionat trailerul si pot spune ca are o divulgatie primordiala a unei decizii indulgente in ceea ce priveste stilistica creata metaforic de lantul actiunilor imperial construite si armonizate, in acest fel creandu-se o extorsiune a unui "burlan", ipochimenul miasmatic al filmului fiind influentat de turmentatiile exogenante al autorului incisiv ceea ce te face sa devii putin vexatoriu. In rest... vedeti si dumneavoastra ca este putin acru... de mere !!!
blood.lover pe 1 septembrie 2009 14:21
Aha.Acum poti traduce,te rog?:)
into_the_labyrinth pe 26 martie 2014 14:57
Scuză-mi indiscreţia, dar tu ce preferi, de fapt? Amanita Muscaria sau drogurile de sinteză? (Asta admiţând că virgina mută extraterestră ar fi avut o intuiţie transcendentală ludică a maniheismului, fireşte :D)
miss.otix pe 03 Octombrie 2009 23:46
pai mno .. ------> capodopera !
E filmul meu horror preferat asta ( deocamdata ) :x . Are actiune , suspans , faze horror [ ca altcumva nu le pot numi ] .. eventual scarboase ( dar pt mine nu ) . Exemplu : tipa blonda din cada:)) . Eu mancam cand am vazut faza aia .. si nu mi'a mai trebuit nimic cateva minute . Deci iata un pont : nu mancati nimic pe tot parcursul filmului ! pt precautie:) . Dar oricum , tot e mortal , efectele , scenariul , actorii , care joaca foarte bine .. Faza mea preferata e aia cand cade baietelul in podea .. ma rog, cum ziceam , efecte:-@:) . Dar e chiar interesanta ideea , ca si cum el s'ar afla intre 2 lumi . Bine , ca din cauza ratiunii zici ca e ilogic ce s'a intamplat cu el .. Adica acolo era apa si pe urma podeaua .. Cum a ajuns el direct sub apa , trimis parca intr'o alta dimensiune ?! Tocmai asta e ceea ce face filmul bun:) . Parerea mea: nu e deloc o pierdere de timp !! deloc =… citeşte
sweetdream pe 13 Iulie 2009 20:49
inspaimantator
am vazut filmu pe la ora 12 noaptea si dupa ce s'a terminat,cand ma pregateam sa ma culc nu mai puteam sa ma uit in oglinda,chiar daca stiam ca nu se intampla nimic,o saptamana am ramas traumatizata,cand ma spalam pe dinti nu puteam sa ma uit deloc in oglinda si stateam cu capu'n jos:)))deci e un horror prea mrf':X
nota 10 de la mn:>

sfeklasfekla pe 12 octombrie 2010 22:33
exact asa am patit si eu =))
theodor09 pe 22 Iunie 2010 23:33
O capodopera a oglinzilor...E terifiant! Stiati k scena de inceput cu politistu ala care i se despik gatu' e filmat in statia de metrou din piata Romana, Bucuresti... Pe unde trec eu zilic...........
Anka.. pe 20 Iunie 2009 11:23
un film bun
Mi-a placut..este un film care te pune in permanenta in tensiune si iti da acea senzatie de mister. Am fost cam nedumerita la sfarsitul filmului,parca mai lasa loc de o a doua parte... In rest f. ok filmul :)
Liviu1982 pe 12 iulie 2012 21:33
bravo anca ... ai de la mine 590 de euro!
Ligia pe 16 Aprilie 2009 14:12
Aoleooo am vazut filmul noaptea , si inainte sa ma culc imi era frica sa ma uit in oglida, e f infricosator , iar finalul este GENIAL, neasteptat , inteligent film!
estera-scm pe 6 iulie 2011 13:08
ai dreptate doar ca am adormit si am vizat jumatate de film si mam uitat in OGLINDA si fainalul e naspa pt ca el se duce in OGLINZI SPER CA Mirors 2 sa fie mai infricosator dar sormea a zis ca nu vrea sa vada flimu' deci cred ca o sal vad singura!
robbiex2 pe 08 Mai 2010 13:19
Cateva secvenete sunt filmate in Bucuresti :) Filmul este bun, mi-a placut! unele faze chiar te sperie.recomand !!
octavinspector pe 21 Martie 2009 20:06
un film horror foarte bun e acela care nu e asemanator deloc cu altele si cu idei pe care inca nu le-ai mai intalnit !!!
Denisadeni pe 20 Octombrie 2010 12:05
Denisa Jurj
ador filmele horror !!!
filmu asta e de nota 10 merita vazut dk esti pasionat de "horror" :D
vizionare plakutaaaa >:)

Bloo pe 08 Septembrie 2009 20:05
Un remake (nu in intregime) foarte bun dupa filmul korean Into the Mirror. De obicei nu se prea fac remake-uri bune dupa filme horror asiatice dar asta are un 10 de la mine, si just for the record, eu nu prea acord 10 asa de usor filmelor in general so enough said. >:)
isa pe 09 Iunie 2009 12:15
mie mi-a placut. merita vazut daca esti pasionat al genului horror si nu numai.
Nikolle007 pe 07 Ianuarie 2012 19:17
horror, tpotul plecand de la obiceiul ca mortii nu trebuie sa treaca prin fata oglinzilor, sau vor fi prinsi in acestea. Interesant ,de groaza si te tine in suspans ;)
eduu pe 11 Iulie 2010 22:02
Frumos filmul pentru un film horror .
Si acu sa ma laud si eu cu am: unchiul meu a participat la amenajarea decorului acestui film !

KarGo pe 15 Septembrie 2012 23:50
Un film horror ce mi-a oferit mai mult suspans decat ma asteptam. Nu am ramas marcat ca altii de el, nu am probleme cu oglinzile :) dar a fost destul de palpitant si cu o poveste interesanta, chiar daca nu e originala. Unul dintre cele mai bune filme de groaza din 2008, nu stiu daca cel mai bun ca nu le-am vazut pe toate. Chiar daca multi nu sunt de acord ma asteptam la mai mult de la Kiefer Sutherland , nu prea a fost locul lui in filmul asta. Il recomand cu incredere
LexiCsn pe 10 Ianuarie 2012 18:43
Mie mi s-a parut un film foartee bun :x un horror american .. dupa ce am vazut filmul acesta mi-a fost cam frica sa ma uit in oglinzi.. are faze horror cu adevarat , actiun si suspans :x e printre filmele mele preferate .. si efectele sunt superbee :x scenariul si actorii care chiar joaca binee :x acest film chiar merita vazut
Swallow pe 26 Decembrie 2011 17:04
Siii .. asta e un horror adevarat cu o poveste uimitoare .. abea astept sa vad ce se petrece in 2 :)
puffulette pe 17 Martie 2013 16:42
Cand am vazut filmul asta la lansare ma speriasem teribil dar acum ca l-am revazut nu a fost cine stie ce, 2-3 faze mai gore si mai dragute, desi povestea mi-a placut mult, e interesanta ;)
tonymaestrul pe 22 Noiembrie 2011 17:11
Un horror care chiar e horror. Merita vazut daca iubesti genul horror. Eu am fost foarte incantat de el mai ales ca finalul a fost unul senzational.
MNarcis pe 05 Noiembrie 2011 21:34
Foarte frumos filmul, la cateva faze chiar a scos sufletul din mine, plin de suspans si un final pe masura, obligatoriu de vazut!
Cipryone pe 03 Iulie 2011 16:43
Cipryone
Ben, un poliţist obligat să demisioneze după ce şi-a ucis partenerul într-un accident, este angajat paznic de noapte într-un imens magazin ars de un incendiu. Primul lucru pe care-l observă Ben în magazin sunt oglinzile strălucitoare, impecabil de curate. Brusc, în ele se reflectă imagini înfiorătoare, iar demonii dinăuntru încep să atace
alex_il_fenomeno pe 16 Ianuarie 2011 11:38
9/10
un horror extrem de palpitant , care se bucura si de o prestatie excelenta din partea lui Kiefer Sutherland ! are o atmosfeta foarte tensionata , mai tot timpul actiunea filmului fiind invaluita in mister !
jackdanniel pe 16 Ianuarie 2011 05:52
merita vazut
poate unul dintre cele mai bune filme horror din 2008........iar kiefer sutherland a jukat magistral...il rekomand cu mare placere!!!!!!!
Jordan9 pe 13 Ianuarie 2011 19:43
actiunea este chiar bunacladirea aceea ofera mult mister bun filmul
SoKaT pe 31 Decembrie 2010 00:46
Mi-a placut filmul , are de toate ; suspans , chit ca nu sunt un fan al genului horror ! Asa ca ii dau nota 9 ...
rexyutzu pe 02 Octombrie 2010 14:54
filmul ii super tare....din partea mea merita nota 10......
margott pe 06 August 2010 13:03
Bunicel filmul. Ca horror cam slabut (parerea mea), dar are niste efecte speciale reusite. Finalul l-au cam lasat in coada de peste. Sper ca nu va mai exista continuare, asa cum e moda la horror-uri.
into_the_labyrinth pe 22 Mai 2010 22:30
Pentru genul sau, filmul poate fi chiar de referinta - cu o idee originala, o tensiune ce devine insuportabila pe alocuri si o cladire bantuita ce aminteste de Rose Red, fiind insa chiar mai infricosatoare... 10 out of 10 pentru muzica filmului si pt. finalul STRALUCITOR (ma temeam de un happy-end :D). Surprinzator, inteligent, bine facut. Am vz ca si Romania a avut o contributie la realizarea filmului - intrasem si eu intr-o lume paralela? :))))))))))))
Al3xX09 pe 07 Mai 2010 02:54
AL3xX010
Un film cu o idee,din punctul meu de vedere,foarte bine gandita si destul de originala.Distributia nu e cine stie ce dar este destul de buna incat sa te introduca in atomosfera filmului.Nota 10
Makaveli13 pe 25 Aprilie 2010 22:10
spookyyyyyyyyyyyy
super tare acest film!
un horror care m-a bagat in sperieti rau de tot

chrissT pe 20 Martie 2010 17:45
super film : )
un film foarte bun, mi'a plakut mult, si l`am urmarit cu placere : )
insa, nu prea am inteles ce vroia sa semnifice finalul, kand a iesit ben din mayflower, scrisul se vedea invers asemanator celui dintr`o oglinda...

zoomlor pe 24 Februarie 2010 15:53
un film mai horror ca acesta nu exista !
iti este frica a doua zi sa te mai uiti in oglinda .
merita vazut !

manu212 pe 04 Februarie 2010 21:42
bunicel
Un horror foarte bun, un mister bun, o drama bunicica, un film mediocru. Kiefer Sutherland face un rol bun.
baby_alexutza pe 02 Februarie 2010 19:59
Wowww habar nu aveam k a fost filmat in Romania...este un film bun...sta cu mandrie in topul personal al filmelor horror ...
Costy_Craiova_fan pe 04 Ianuarie 2010 11:29
pot sa zic ca nu ma asteptam sa fie asa de bun,o idee f buna si cu un final extraordinar.
jhon91 pe 28 Decembrie 2009 20:47
reusit
este un film reusit nu ma asteptam.foarte interesant film si foarte bun este unul din putine filme horror noi si bune
Mbi pe 29 August 2009 19:57
Haha...am fost la cityplex cu niste colegi..asa ca sa chiulim si noi de la ore.Si am ales un film la nimereala...eu zic ca am avut norocul sa il vad,mi-a placut la nebunie.Insa am avut si pareri gen 'data viitoare mergem la un desen animat':)).
yo_lory pe 19 Iunie 2009 22:30
Nu am vazut prea multe filme horror in toata viatza dar acesta m`a speriat de moarte. Filmul mi s`a parut reusit si nu pot sa spun ca m`a speriat atat de tare filmul in sine, ci ideea cu oglinzile ca nu mai reuseam sa ma uit in oglinda. Clar am ramas traumatizata. Nu ma mai uit :)))
dany pe 23 Noiembrie 2008 18:59
super film................un adevarat horrrrrrrrrrrrror
cristinutz pe 06 Octombrie 2008 08:15
super tare filmul;)vizionare plakuta:)
cezarica98 pe 01 Octombrie 2008 09:30
Filmul mi-a placut! un film reusit,m-am speriat putin la el, o idee interesanta cum ca oglinzile prind viata, ce ma facut sa ma uit cu teama in oglinda dupa vizionare. Kiefer Sutherland, joaca impecabil, i s-a potrivit rolul ca o manusa.Bun film, merita sa-l vizionati!
marcu alexandru ionut pe 22 Septembrie 2008 02:06
cel mai bun horror 2009...parerea unui profesionist...imediat apare saw.
nikkolle pe 29 Decembrie 2011 22:27
Foatre TAREEE
Foarte infricosator intregul film ! Sa vedem si partea a doua :D!
titihenry pe 26 Mai 2010 23:29
ma asteptam sa fie doar un alt film horror de duzina si plin de clisee...dar m-a surprins placut. nu am mai vazut de ceva timp un horror-thriller bun
VIP pe 23 Noiembrie 2009 23:23
ff bine votat aceast film...sunt de parere cu voi! excelent ...dupa film, imi era frica sa ma mai duc sa ma uit in oglinda :)) 10 din partea mea :D!
primola94 pe 22 Noiembrie 2009 16:52
filmul mi se pare superb,iar finalul este,dupa parerea mea,genial.
juliankkk pe 05 Octombrie 2009 21:55
go kiefer
nu sunt adept al filmelor horror,m am uitat pentru actorul principal(sunt fan 24),dar filmul este de referinta,foarte bun!
Clarita pe 11 Iunie 2009 12:16
destul de spooky :))) mai ales daca ai persoane prin jur ca mine, care sa ma sperie de fiecare data cand urmeaza o faza mai boo ;))
Gospin pe 03 Iunie 2009 20:58
Un film care in prima jumatate' de ora ma facut curios, dupa care s'a stins incet cu incet, ajungand la termenul "plictisitor" , finalul lasa loc de o a 2`a parte !
sfeklasfekla pe 12 octombrie 2010 22:35
pai chiar a aparut a doua parte :)
andreimstanescu pe 23 Aprilie 2009 18:16
e ok filmul.mi-a placut.....si finalul intr-adevar neasteptat
georgianaaa pe 27 aprilie 2009 16:03
un film extraordinar! intr-adevar merita vazut! nota 10! astept cu nerabdare the mirrors 2! finalul...ce sa zic..neasteptat...dar in acelasi timp...cam aiurea...nu as fi vrut ca cel care a gasit-o pe ESSEKER sa sfarseasca asa....sincer...ar fi fost mai ok sa nu lase loc de continuare, si sa se duca langa familia lui :)
rokz pe 21 Aprilie 2009 19:59
mie mi sa parut un film frumos iar finalul este prea neajteptat....dak o sa mai fie si 2 am sa ma uit sigurrrrr :x