Păreri Island of the Lost

(1967)

Insula dezmoșteniților

alex_il_fenomeno pe 29 Iulie 2012 09:51
un film de aventuri pentru toate gusturile , cu peisaje extraordinare si situatii din cele mai neasteptate , care te surprind si te fac sa urmaresti productia cu un interes si mai puternic . fiind o productie cu o atmosfera clasica , in multe momente aceasta iti ofera clipe de liniste , chiar si cand totul degenereaza . mi-a facut placere sa il urmaresc , astfel ca vreau sa il recomand tuturor celor care inca nu l-au vazut , intrucat pelicula chiar merita o vizionare .
Vegetarian pe 09 Decembrie 2012 16:04
Este un film potrivit si pt lista : Categoria 40 - 50 de ani = filme cu actori in rol principal intre 40 si 50 de ani = Antropologul Josh McRae ( Richard Greene la 49 de ani ) porneşte împreună cu copiii lui şi doi studenţi într-o expediţie pe ocean în Pacificul de Sud .

Regia John Florea . Producator John Florea . Pe o insula din Pacificul de sud langa Noa Zelanda .. Este un film de familie in care apar Josh MacRae , Lizzie MacRae , Sharon MacRae , Stu MacRae ,

La inceputu filmului scrie Produced by John Florea si Ricou Browining nu Ivan Tors cum scria aici azi . Am modificat la wiki dar deocamdata doar la regizor apare John Florea . Nu trag sperante sa devina vreodata Cinemagia un site serios si sa ia in seama modificarile facute de mine . In afara de cateva sinopsisuri unde erau scrise gresit numele personajelor , si numele continentelor unde se… citeşte

CANTALUP pe 13 decembrie 2012 01:33
. . . . Parerea mea este ca aceasta parere contine pareri personale , care pot avea sau nu legatura cu realitatea . Orice asemanare cu personaje reale este pur întâmplatoare . Persoanele fara simtul umorului sunt rugate sa nu mai comenteze aceasta parere .
cotzofica pe 05 Aprilie 2015 13:57
Slabă realizare, chiar şi pentru anii '60. Nu m-a impresionat cu nimic.
Nu recomand.