Păreri Inglourious Basterds

Ticăloși fără glorie

Irina_fire pe 11 Mai 2010 16:55
Sunt un MARE fan al lui Tarantino iar acest film este o capodopera.
kanibalo pe 04 Aprilie 2010 10:51
no way.....
Deci nu inteleg cum de nu a castigat filmul asta oscarul pentru cel mai bun film macar,la porcariile pe care le-au premiat astea acolo;filmul asta e cel mai bun al anului dupa mine,cred ca astea au ceva cu Q.Tarantino de nu prea il premiaza la ce filme scoate,e in top 5 regizori de ani buni.
AX3L_91 pe 12 Martie 2010 18:09
ce nu mi-a placut e k vorbeau prea mult in Franceza si Germana nu intelegeam nimic foarte putin vb in engleza asa e bn regizat filmul recomand
myrcea17 pe 09 Martie 2010 15:16
abc
singurul film pe care l'am vazut de doua ori
prea tare

lunaticul pe 03 Martie 2010 18:05
Avand in vedere de catre cine este regizat si fara prea multe cuvinte Quentin Tarantino alaturi de actori exceptionali au reusit ,dupa parerea mea, inca o capodopera.
Exceptional si`l recomand.

Radu1805 pe 21 Noiembrie 2009 23:58
DDD
The film is audacious and hilarious. After a summer when nearly every film has disappointed me it came as a huge surprise that the real fun and entertaining, but also involving and impressive film should be this one, when i would never have believed it from script form. Welcome back QT. .

ps: nu-mi apartine mie dar spune exact cea ce simt...

omerio pe 18 Septembrie 2009 13:07
Ma duc si eu in seara asta sa-l vad. Am vazut trailerul dar nu poti trage concluziile de acolo. Am vazut si cateva secvente din film insa se vedea atat de prost incat am preferat sa-mi iau bilete si sa ma duc la film...

revin cu pareri :)

cavallioty pe 03 Septembrie 2009 11:15
ce inapoiati
filmul a aparut la festivalul de la cannes(asta prin mai) si poate unii l-am vazut asa ca nu mai ziceti ca de ce unii au bifat ca l-au vazut sau de ce are nota pe care o are
nu cred ca tarantino a vrut sa respecte istoria ci doar sa faca un film bun cu mult sange asa ca nu va mai dati mari pe aici ca stiti istorie

georgeta_l pe 3 septembrie 2009 13:42
cavallioty, poate mai pui mana pe gramatica si inveti sa scrii in romaneste. Pana atunci, ramai un agramat.
kenya pe 3 martie 2010 18:17
Mai,astia academicieni,ce cautati pe forumul asta?Daca aveti chef de corectat niscaiva lucrari de gramatica,mergeti scumpilor la scoli si faceti o munca patriotica.Si-a spus omu`o parere,ce-ati sarit asa pe el?
Mbi pe 30 August 2009 18:09
Trailerul mi-a lasat o impresie bunicica..........
rosub pe 4 octombrie 2009 12:05
Acum poti sa vezi acest film online titrat in limba romana la filmeonline.200gigs.com
Mbi pe 2 aprilie 2010 19:21
multumesc.
smokeyb9 pe 26 August 2011 11:46
mda..un gunoi de film!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
6rimReaper pe 03 Februarie 2010 13:37
O prostie facuta de americani, si i-am acordat 2 stelute doar pentru ca a mai avut si cateva parti amuzante. Auzi cica l-au asasinat ei pe Hitler... ma gandesc daca ar fi oameni care n-ar sti cum a murit Hitler si ar vedea filmul asta, chiar ar crede?
bovoro pe 7 februarie 2010 22:35
Mare bou esti!
octavinspector pe 5 aprilie 2013 03:30
Praf si pulbere !!
tethys pe 30 Noiembrie 2009 01:12
Scena cand Landa ii intreaba pe cei trei cum ii cheama si ii pune sa repete de 3 ori e mortala!! Si faza cu Bingo, la fel!!! De fapt, toate scenele si replicile din film sunt absolut geniale...la fel si regizorul si mare parte din actori! Pacat ca sunt putini care apreciaza astfel de filme originale....care ies din tiparele obisnuite de filme comerciale tipic americane. Nu zic ca Transformers si Twilight (ca se tot pomeneste de ele mai sus) nu ar fi bune....dar, din cand in cand, merge sa ne delectam cu un film ca Inglorious Basterds!
teo77 pe 26 Noiembrie 2009 19:38
foarte bun
foarte bun filmul.il recomand tuturor; are de toate ,inclusiv scene amuzante (cel putin scena cu italiana va ramane mult in amintirea mea). WATCH IT!
patrunjel pe 03 Septembrie 2009 13:02
super film
o sa fie un super film ..... nu am ce sa comentez la el ........ pacat ca nu il gasesc pe net
Wonka pe 4 septembrie 2009 17:00
il gasesti la cinema .
Sanchez pe 25 Iulie 2009 02:21
da ma
da ma cinefilior va datzi atat cu parerea dar un singur lucru nu stiti.filmul este un remake din anii 70,mai precis al filmului cu acelasi nume,sau cunoscut si sub numele de ''acel blestemat tren blindat''asa ca...cine stie..cumoaste:))
daddypants pe 26 iulie 2009 23:46
Titlul original al filmului din 1978 la care te referi este "Quel maledetto treno blindato" si "Inglorious Bastards" este titlul dat de americani; iar filmul din 2009 nu are absoult nicio legatura cu cel din 1978 din punct de vedere al continutului; dar ai dreptate, cine stie cunoaste, cinefilule.
constandache pe 19 septembrie 2009 11:09
asa si? stiam :))