Păreri Inception

Începutul

Al3xX09 pe 10 Mai 2010 22:17
AL3xX010
Nu arata deloc rau , extravagant la maxim ... Chiar vreau sa il vad sigur nu o sa dezamageasca ... Cel mai bun lucru este ca nu se cunoaste adevarata poveste , acel miez care sa iti spuna cam jumate din ceea ce va urma.
mr.lexutzu pe 18 Aprilie 2010 13:13
Reusit ? Putin spus. Filmul va fi superb. Pacat ... ca apare chiar asa tarziu ... mergea acuma primavara ...
crysty_doom pe 13 Aprilie 2010 13:44
Leonardo Dicaprio e un actor bun..daca joaca in acest film inseamna ca si filmul o sa fie bun sau cel putin sper sa fie
heathaddict79 pe 23 aprilie 2010 10:42
In general, un film de Nolan, din start e bun, indiferent de distributie. Actuala distributie insa il face sa fie cel mai asteptat film al lui Nolan si chiar al anului. Sunt de-acord cu tine in ceea ce-l priveste pe Dl. DiCaprio.
MrJuVe pe 21 Martie 2010 14:54
votati dupa ce il vedeti.. parerea mea.. poate sa fie f mediatizat si sa para bun iar dupa cel vedeti sa va schimbati parerea
marius_radu_nicula pe 19 Octombrie 2015 18:14
Cand l-am vazut pentru prima oara la cinema pur si simplu mi s-a parut extraordinar. L-am mai revazut de 2x si tot extraordinar mi se pare. Ar merita Leo un Oscar :)
SoniaMaier pe 13 August 2015 16:00
Foarte bun film.. complex.. poate multi nu l-ar intelege
chetta pe 21 Ianuarie 2015 12:18
...
Un film intéresant!!!!
Clar mérita vazut ...
Vi-l recomand..

DAMME pe 28 Octombrie 2013 23:45
ma intreb care sunt cei aproape 1800 de retarzi mintal care au votat cu 10 filmu' asta,
te mai intrebi de ce adevaratele filme nu mai sunt luate in calcul in ziua de azi, acum toti pârţarii care au internetu' si stau calare non stop sunt experti in filme, ce sa-i faci traim pe o planeta care s-a f/u/t/u/t de tot ca rasa !!!

sexygirl2 pe 16 August 2013 17:09
are o nota mare sa vedem cum va fi filmul...
nebunatica_id pe 16 Ianuarie 2013 14:50
din punctul meu de vedere a fost o mare pierdere de timp ... primele 40 de minute asteptam sa se intample ceva care sa-mi capteze atentia si iata ca sa intamplat, dar iar sa incurcat si intr-un final sa terminat, daca intelegeti ce vreau sa spun ... nota 6
VIBERS pe 23 ianuarie 2013 23:25
Nebunatico, nu am inteles nimic din ce ai vrut sa spui.In schimb am inteles ca probabil ai 14,15 ani si iti place altceva.Nu este genul tau de film.Mai asteapta 10 ani si poate ca o sa-l indargesti
SANDA45 pe 04 Noiembrie 2012 11:30
De obicei filmele SF le cataloghez ca fiind "monumente de prostie"dar acesta este cu siguranta o exceptie.Un film bun regizat de un monstru sacru si ca prostagonist un viitor maestru.
Malombra pe 02 Iulie 2012 20:25
un film nul la nivel spiritual, arătînd cît de expus e omul scamatoriilor tehnicienilor. deprimant şi naşpa.
giussy_1 pe 8 iulie 2012 14:01
care ar fii film bun dupa tine?
Assasiyn pe 31 Ianuarie 2012 19:20
Parerea mea
Este un film foarte reusit il recomand tuturor celor care le pace genul de film psihologic deoarece trebuie sa fii foarte atent la actiune si sa nu ratezi nici un detaliu pentru ca orice segventa ratata iti intrerupe idea filmului si nu se mai intelege nimic, este o capodopera atat pentru jocul actorilor cat si pentru efectele speciale si scenariul bine pus la punct in detaliu
kasmyn pe 31 Ianuarie 2012 11:35
un film excelent cu o mare tenta psihologica!!
UN FILM EXCELENT CU O MARE TENTA PSIHOLOGICA PRIVIND VISELE!!INCEPTIE CUVINTUL NU EXISTA IN LIMBA ROMANA!!Intelesul corect nu e acela de INCEPUT, ci de INITIERE a unei idei, mai ales cand e vorba de O INSERTIE.
CullenA pe 30 Ianuarie 2012 17:46
Excelent!
Un film cu o poveste originala, cu efecte speciale impresionante si cu actori super tari!
HarryCineastul5 pe 29 Ianuarie 2012 22:28
Un film foarte bun! Sincer nu ma asteptam sa fie asa bun si complex. Actorii au facut o treaba excelenta, iar cei care se remarca cel mai mult sunt Leonarod DiCaprio si Marion Cotillard.

Regie: 10 (pacat ca Nolan nu a fost nominalizat la Oscar in 2010)
Scenariu: 9
Actori: 10
Entertainment: 10

denisuk pe 28 Ianuarie 2012 22:59
un film superb,foarte bine gandit..nici nu am simtit cum au trecut aproape 3 ore,actorii isi fac treaba asa cum trebuie.felicitari :*
matew10 pe 26 Ianuarie 2012 13:50
Un film despre amintire, amagire, vis versus autocontrol si discernamant. Controlul unei minti poate deforma iremediabil sau creaza noi perspective ar fi ideea centrala a acestui science fiction creat de regizorului Nolan. Ce se intampla cand nu mai discerni intre amintiri, vise, idei fara o baza solida, un prezent, o lume reala si cand oferi si altora ideea unei lumi ireale. Receptorul poate admite aceasta teza sau o poate foarte usor ignora intelegand fantezismul initiatorului. Cei supusi controlului mental pe baza unor idei din afara pot ramane impasibili in general, sceptici acestui tratament sau de la caz la caz un slab de inger poate fi marcat fundamental de o anumita premisa gen actrita ce o interpreteaza pe Mal. In cazul ei personajul interpretat de Di Caprio are o partitura relativ riscanta ce penduleaza la un moment dat intre un personaj pozitiv si negativ. De remarcat… citeşte
DeanXS pe 22 Ianuarie 2012 21:44
Inception (2010)
Un film care a meritat premiile oferite, un film care îţi pune creieraşul să lucreze înţelegând fiecare detaliu şi cu un final la fel de controversat.

Sperăm că vom mai vedea astfel de filme şi în 2012, aici mă refer la Avatar şi Inception.

Raddu pe 20 Ianuarie 2012 22:32
Bun Bun Bun
E cel mai greu film pe care l-am vazut vreodata. De la mine primeste nota 10 pentru , idee , interpretare si poveste. Super bine jucat Leo DiCaprio , nu vad pe altcineva sa fi jucat rolul lui .
Andrei.Ciprian pe 20 Ianuarie 2012 11:42
Cel mai bun film al anuui 2010!
In opinia mea acesta a fost cel mai bun film al anului 2010.Si chiar m-a surprins cum de nu a luat Oscarul pentru cel mai bun film.Este un film care atrage,si are ceva nou,ceva diferit fata de celalalte filme.J.Gordon-Levitt face un rol foarte bun.m-a surprins faptul ca nu a fost nominalizat la Oscar,Di Caprio face un rol bun,iar finalu te pune pe ganduri.Nota 10
Nikolle007 pe 09 Ianuarie 2012 00:02
Sa se abtina de la citit cei care sunt contra 'Inception'',asa deci, Inception este un film interesant,original si neobisnuit , ceea ce ma atrage cel mai mult. Leonardo DiCaprio (actorul meu preferat) joaca impecabil, redand fiecare emotie , fiecare gand intocmai. Mie chiar nu mi s-a parut lung filmul, si nici greu de inteles. Greu de inteles ar fi ''Sucker Punch'', unde nu stii de cate ori a deviat de la realitate. Aici totul e pastrat intocmai, atsfel incat sa nu fie greu de inteles, aproape ca devine o capodopera, daca nu ,chiar este. ;)
Mi se pare excelent cu o idee nemaipomenita, sf-ul este introdus subtil prin actiune, ceea ce creste si mai mult valoarea acestui film.
Felicitari regizorului si lui Leonardo dicaprio, precum si celorlalti actori.

MihaiCicedea pe 08 Ianuarie 2012 14:42
Am vazut si Shutter Island si m-a impresionat, dar acest film nu mai are nevoie de nici un comentariu, o adevarata capodopera..
Miaunel18 pe 18 Decembrie 2011 17:05
Un film superb.......
Un film de exceptie.....o idee a filmului super de la matrix incoace nu am mai fost asa de derutat de inceputul unui film....iar despre Leonardo Di Caprio se vede ca stie sa isi aleaga bine filmele alaturi de Cristian Blade aleg filmele cu scenarii bune ....cat despre film incaodata feliciatri...O CAPODOPERA a genului.....iar pentru Nolan felciatari ptr. specatacolul cinematografic.
sarge pe 09 Decembrie 2011 23:16
Un film realizat impecabil, cu o mare atentie pentru detalii insa e un film ce trebuie urmarit cu toata atentie; 5 min lipsa din film sunt de ajuns sa pierzi firul
Deyutza33 pe 06 Decembrie 2011 22:05
Dear Leo...
You are very sweet baby Leo I mean you kiss your sweet mouth ... .. you're all too nice pusy movie I liked the madness in the middle ... I had emooti but I came ... bravo you note 10
NattyKiss4U pe 02 Decembrie 2011 22:09
in fine
HI!AM O INTREBARE: DECI CUM POT SA VAD UN FILM PE ACEST SITE AM DAT "VREAU SA VAD" SI AM ASTEPTAT CATEVA ZILE AKM CUM POT SA IL VAD CINE MA POATE AJUTA SA IMI TRIMITA UN MESAJ VA PWP :)
SkorpioNNNN pe 10 Noiembrie 2011 01:13
cel mai buuuuuuun film,foarte interesant si foarte tare. mi.a placut foarte mult :D bun de tot filmul
Nia21 pe 19 Septembrie 2011 14:00
O film extraordinar
Actori foarte buni, sa nu mai spun faptul ca Marion Cotillard este una din actritele mele favorite, un film care s-a cladit pe o poveste interesanta si totodata complicata. Mi-ar fi placut foarte mult sa il vad la cinema insa nu a fost posibil pentru mine. Un film care trebuie vazut si cu siguranta revazut !
mihaita34 pe 15 Septembrie 2011 17:09
cel mai interesant film pe care lam vaz pana acuma
mia intrecut toate asteptarile
ar fi superb daca sar mai continua

radu3455 pe 04 Septembrie 2011 23:51
capodopera
un film absolut genial cu actori fantastici iar finalul ma lasat fara cuvinte
Nikon.Angel pe 03 August 2011 12:34
:) Un film bun, merita 8 stelute din 10 :) ii este de ajuns 8 stelute din 10 :)
Crist11 pe 25 Iunie 2011 19:16
Huh, un film complex, nu pot spune decat ca, am ramas pur si simplu` uimit cand l-am vazut a 2-a oara, totul se lega, nu mai erau atatea semne de intrebare.
Un film foarte reusit.

93GabiBT pe 18 Iunie 2011 21:11
Un film foarte complex
Totusi , am o dilema...
La un moment dat titirezul s-a oprit (scena in care DiCaprio era in baie si isi dadea cu apa pe fata, dupa un vis cu sotia sa). Ce poate insemna asta? Ca totul era un vis deja, si la final de fapt este mort ? ! ? Si la final titirezul are tendinta sa se opreasca (apoi brusc se termina filmul). Totusi, un titirez nu se invarte la infinit :)).

jhonyalexaxy pe 1 iulie 2011 23:22
daca titirezul se opreste inseamna ca este in lumea reala...daca nu el inca viseaza....la sfarsitul filmului titirezul se opreste dupa parerea mea....de ce?...pt ca el vede fetele copiilor...ceea ce in vis nu se intampla....
ady95adryan pe 24 Aprilie 2011 23:08
???
dar de ce la noi filmu e tradus Inceputul??? trebuia sa intervina romanii sa cauzeze o gafa=))
Alexx pe 19 Aprilie 2011 22:57
bun pe post de somnifer
Din pacate se tot inmultesc cazurile in care un trailer se pare ca arata mai bine decat filmul in sine. Se pare ca e si cazul, din pacate, si pentru Inception un film care vroiam sa il vad de cand a aparut dar din diverse motive n-am reusit. Se pare ca din cauza de plictisitor de era, atat de plictisitor incat era sa ma trimita in lumea viselor.
giussy_1 pe 11 Aprilie 2011 19:28
vad ca toata lumea se leaga de titirezul de la final;
nu-sh ce film ati vazut voi dar in varianta pe ca re am vazut-o eu -la un amic-, si stiu ca am fost atent , filmul s-a terminat brusc cand titirezul a inceput sa se clatine, semn ca o sa cada.
am sau nu dreptate?
sau sunt mai multe variante de final?

danymury pe 04 Aprilie 2011 18:00
efecte de efecte...povestea iara captivanta...frumos film
catasmile17 pe 02 Aprilie 2011 23:00
filmul acesta a facut furori prin box office
un film care trebuie vazut !!!!!!!!!!

bornfree pe 02 Aprilie 2011 13:35
poate uneori sunt eu impotriva curentului dar filmul asta m-a enervat la culme, subiectul e un pic cam plictisitor si sigurul lucru care m-a facut sa il vad sunt cele cateva sclipiri in regie si jocul, in rest nada :)
paradox_utopic pe 31 Martie 2011 21:40
un film de vis !
o idee geniala transpusa pe ecrane,,o abordare originala al unui subiect mai mult decat interesant:visele ! Nolan cand vrea sa faca filme,le face !
nicu_chiracu pe 30 Martie 2011 13:30
un film bun
putin abracadabrant dar ramai conectat ..poate si din cauza actorului. Leonardo di Caprio nu se dezminte: are feeling pentru teme bune
darkangel_4U pe 30 Martie 2011 09:25
superrr....
o capodopera...no comment..............................................................
alex902003 pe 25 Martie 2011 13:03
Ar fi multe de spus, dar din pacate timpul nu-mi eprmite. Tin totusi sa spun ca il consider unul dintre cele mai bune filme SF ale anului, poate chiar mai mult decat atat.
FlorinMovieFreak pe 23 Martie 2011 22:40
Inception
L-am vazut in 2010 la cinema .. si nu mi s-a parut cine stie ce incalcit .. prinsesem ideea .. plotul .. abia dupa ce l-am revazut acasa pe HBO .. m-a facut sa-l revad (m-a mancat undeva) .. inca odata si inca odata .. si pe PC si uite asa l-am revazut de vreo 5 sau 6 ori (nu mai stiu poate visam .. ca-l vedeam si-n somn asa de mult m-a marcat) .. si tot n-am inteles daca totul era un vis sau la final Nolan si-a batut joc de noi :) sau inca isi bate :) oricum complexitatea si originalitatea acestui film face pipi pe multe .. Personajul Mal iti tranteste niste faze care par absolut coplesitoare si plauzibile .. chiar te pune pe gandit .. in fine .. merita revazut doar pentru ati face inca 1000 de scenarii despre cap/coada final etc :) de la mine a avut Nota 10 ca l-am inteles si ca nu l-am inteles si inca incerc sa-l inteleg :) cu siguranta o sa-l mai revad .. si nu neaparat ca nu-l… citeşte
georgel1976 pe 22 Martie 2011 23:36
bun
sal! un film bun, care te face pune sa gandesti si iti necesita atentia. imi place filmul pentru ca are o idee noua, cred, di caprio are un rol si o interpretare de zile mari. regia si scenariul sunt geniale. ce mai, merita vazut, nu am ce sa ii reprosez. bafta!
linde-mona pe 13 Martie 2011 01:26
Am auzit foarte multe despre film, de aceea m-am uitat. Si sincera sa fiu, chiar am ramas placut surprinsa. Este un film foarte bun, dar trebuie sa-l intelegi foarte bine.
Merita vazut

honeyv pe 11 Martie 2011 13:31
Sunt o persoana pretentioasa, dar pot spune despre Inception ca este un film genial. Imbina excelent mai multe genuri, ceea ce il face putin confuz, dar fara a deveni plictisitor. Intr-adevar necesita o atentie sporita pe parcursul vizionarii, insa merita! Cu un regizor fabulos ca Nolan, si "condimentat" cu actori demni de respect, sunt uimita ca nu a castigat mai multe Oscaruri. Iar faptul ca nici Leo DiCaprio nu a fost nominalizat dupa un asemenea rol, mi s-a parut cel putin dezamagitor.
Just.A.Smile pe 05 Martie 2011 16:28
dupa parerea mea de persoana fizica intrece orice asteptare as fi putut sta inca trei ora sa ma uit la el dupa parerea mea finalul nu e prea explicit as fi vrut sa vad ce sa intampla cu fiecare pesonaj in parte
iosif96 pe 02 Martie 2011 16:03
un film care obligatoriu de vazut de totiiiii........nota 9