Păreri Înainte de tăcere

(1978)

Înainte de tăcere

Vegetarian pe 24 Ianuarie 2014 04:50
Remarcabile replicile citate aproximativ = Cine are bani nu este batjocorit . si ... Vrei si tu femeie sa donezi bani pt armata de independenta ? = Da
-.Dar de ai nostri cine ne scapa ?
- Cu ei ne descurcam noi cand nu om mai putea .

Apoi `` Va veni o vreme cand nu vom mai putea rabda , Atunci nimeni ni o sa ne mai opreasca . `` .

In rest este greu de ascultat filmul care mai ales in prima parte alterneaza secventele in care personajele soptesc si vorbesc repede , si apoi tzipa , urla , sau vorbesc incet pe fundalul zgomotului infernal de la o petrecere campeneasca , de la niste copii cate tipa lovind un caine , etc etc ...

Acest film a fost difuzat online la Tvr International in 27 iul 2014 , e 24 Ianuarie 2014 . Putine filme sunt difuzate pe net , si reluate gratis de catre televiziuni ..
Nu putea fi adaugat in liste cu filme in aug 2014

Edddd pe 11 septembrie 2022 18:24
Da, este tipic pt toate filmele românești, sunet prost , să-i pună pe actori să-și ”mitralieze” replicile, să urle aiurea , etc...
Iulidesprefilme pe 12 Septembrie 2012 20:18
E greu de ecranizat o nuvelă psihologică de Caragiale, dar Visarion e un regizor redutabil.
user-5adf61879fe98 pe 03 Iulie 2022 14:07
Pentru fragmentul din film în care un cîine este bătut cu o cruzime atît de explicită merită chinuit "omul" care a avut ideea cu pricina.
cosmin742000 pe 19 Noiembrie 2016 06:59
O ecranizare romaneasca foarte buna dupa Ion Luca Caragiale