Păreri How to Train Your Dragon 2

(2014)

Cum să îți dresezi dragonul 2

MrsUnderhill pe 04 Noiembrie 2013 20:12
Primul film a reusit sa se faca iubit atat de catre spectatorii maturi cat si de copii. Este unul dinstre cele mai bune filme de animatii din ultimii 10 ani printre Wall E, Toy Story 3, Up ect. Eu am crescut cu "Regele leu" si "Cartea junglei" si ma intreb daca seria "How To Train Your Dragon" va fi la fel de iubita de catre copii. Astept cu nerabdare cel de-al doilea film inca din 2010 si ma intreb ce se va schimba acum ca protagonistul nu mai e un copil ci un adult.
demi4you pe 27 Octombrie 2013 00:51
Abia astept sa apara. Mi-a placut foarte mult primul si sunt convinsa ca si acesta va fi la fel de bun :)
omucuvaloare pe 29 Martie 2015 20:37
gossipgirl17 pe 01 Septembrie 2014 15:06
Vreau si eu un Toothless.
Super film,mi-a placut mult de tot!!Totusi prima parte a fost mai buna.

Marmotan pe 21 Iulie 2014 18:02
Fantastic de dezamagitor
Ca realizare grafica e minunat filmul si tind sa cred ca lumea asta a notat, altfel nu imi explic ratingul urias pe care il are aici si pe imdb.
Scenariul este insa de nota 2. Aproape complet lipsit de umor si cu deosebit gust pentru episoade fortate, ridicole, traumatice sau patetice, [spoiler alert]: vezi regasirea din senin cu mama lui disparuta de 20 de ani, in aceeasi zi tatal lui e ucis, dar e ok, se trece repede peste momente, Sughit nu este extrem de coplesit de niciunul din evenimente.
Este complet gratuit si lipsit de valoare.
Imi este neclar cu ii este adresat: copiilor? E ok sa vada parinti ucisi cu atata usurinta? Adultilor? Mori de plictiseala... Adolescentilor rebeli si pusi pe aventura? Poate... Pe ei nu ii afecteaza asa rau scenele ridicole sau dramatice, nici nu sunt foarte demanding cu tipul de umor pe care il cere de obicei o mega-productie… citeşte

Go 1 2