Păreri How to Train Your Dragon 2

Abia astept :)
kryser pe 6 decembrie 2010 16:35
abya astept:X:X:X
ploesteanu_ionel_florian pe 27 iunie 2014 12:49
Dar cand o sa apara si pe net?
valeria-si-mai-cum pe 20 Aprilie 2011 20:23
Ce asteptari sa avem?
Sa nu duca poveste la extrem, ca in mai-toate-filmele-animate-de-duzina ci sa prezinte frumos, treptat si in nici un caz exagerat o aventura draguta.
Ma rog, sa fie cel putin la fel de tare ca primul :)

Marmotan pe 21 iulie 2014 18:04
total de acord. pacat ca nu sunt multi care sa fie deranjati de asta.
cosmy2014 pe 6 ianuarie 2015 16:41
in primul rand filmul e inspirat dupa carte deci nu stiu ce alt scenariu ati fi vrut :)) , si in al doilea rand acest film e o capodopera !
neotrin pe 19 Iulie 2011 20:00
:):):):):
SUPER TARE ! ATAT am avut de spus.
Sunt curios cat de tare va fi !

legolas05 pe 15 August 2011 21:55
super,abia astept sa il vad,primul mi-a placut foarte mult
andreea7214 pe 01 Ianuarie 2012 18:46
Ce mult mai e pana la premiera ...abia astept sa-l vad oricum :D
dyenootza17 pe 29 Ianuarie 2012 00:08
Abia astept sa-l vad...sper sa fie la fel de bun ca primul,care mi-a placut foarte mult:)
Apache95 pe 20 Martie 2012 20:16
Primul a fost superb...cea mai buna animatie pe care am vazut-o dupa wall-e
Chiar ma bucur ca se face o continuare ,merita din plin

andyLOL pe 03 August 2012 17:44
prima parte din 2010 a fost f. buna si cred ca asta va fi la fel
madalin_popa pe 23 iunie 2014 08:07
Dabia astept sa vad filmu cred ca va fi mai bun de cat cel din 2014 sper sal puna cat mai repede ca nu mai pot de fericire :)
Ciure-DARIUS pe 24 Iunie 2013 15:28
Primul film ma impresionat foarte mult.Mi-a placut deoarece cei de la dreamwork au realizat o animatie reusita si coloana sonora foarte buna.Astept acest film si sunt curios cu ce poveste vor veni.
claudiu-daniel-lugoj pe 10 ianuarie 2016 18:07
e aiurea partea a doua.
demi4you pe 27 Octombrie 2013 00:51
Abia astept sa apara. Mi-a placut foarte mult primul si sunt convinsa ca si acesta va fi la fel de bun :)
MrsUnderhill pe 04 Noiembrie 2013 20:12
Primul film a reusit sa se faca iubit atat de catre spectatorii maturi cat si de copii. Este unul dinstre cele mai bune filme de animatii din ultimii 10 ani printre Wall E, Toy Story 3, Up ect. Eu am crescut cu "Regele leu" si "Cartea junglei" si ma intreb daca seria "How To Train Your Dragon" va fi la fel de iubita de catre copii. Astept cu nerabdare cel de-al doilea film inca din 2010 si ma intreb ce se va schimba acum ca protagonistul nu mai e un copil ci un adult.
OSebastian pe 19 Decembrie 2013 18:27
Un film care pare, cel putin din trailer, o continuare bine realizata, cu o doza puternica de umor, sentiment si aventura combinate armonios. Sa speram ca va resusii sa se ridice la nivelul primului film ( daca nu chiar sa fie mai bun).
Animatia si toata munca depusa in creearea acestui film este si ea de apreciat. Pentru cei ce iubesc lucrurile astea , filmul nu dezamageste.
Abia astept acest film!

MNarcis pe 21 Decembrie 2013 11:05
Ma rog cerului sa nu fie dublata!
Se va bate cu Rio 2 pt animatia anului, prima parte a fost absolut geniala, fantastica, ne a introdus intr o lume fermecatoare a dragonilor si oamenilor deopotriva, am vazut si revazut prima parte si nu pot gasi un singur defect, este un taram impresionant, fantastic, magic, cel mai bn as descrie prima parte ca odata ce ai apasat play pur si simplu ''uiti de tine'' (cel putin pe mn m-a atras, captivat si m-am pierdut total in povestea filmului pur si simplu nu mai vroiam sa se termine si aveam 21 sau 22 de ani in momentul vizionari animatiei, va dati seama ce impact emotional placut poate avea asupra unui copil)...........pe scurt abia astept animatia INSA de aproape 2 ani incoace toate animatiile din orasul meu sunt dublate ceea ce pt mn este oribil (dublarea in limba romana nu inseamna pt mn decat distrugerea artei, a peliculei respective, nu este absolut nimic original sau inovator… citeşte
alexutzu_tuluca pe 16 iunie 2014 15:11
Ai dreptate deoarece am vazut si eu filmul dar in engleza si la cinema il da in romana . Te incurci rau si nu mai stii numele personajelor.
movie_fan77 pe 23 iunie 2014 17:06
sa ma kak pe ei de okelari 3D, mai bagati si versiunea 2D, ca mi-s incomozi okelarii aia
schutz_dan pe 28 Februarie 2014 19:49
cum sa iti dresezi dragonul 2
o sa fie superb si prima parte o fost foarte captivant sper ca si a doua sa fie mai super
mihai_vali_craciun pe 27 Mai 2014 22:19
calaretii dragonilor
de abya astept sal vad pe stirb contra celorlalti
dumitruf600 pe 10 Iunie 2014 23:20
doamne iubesc filmul asta mai ales prima parte mia venit sa plang
sper ca a doua parte va fi super abia astept

bolfos pe 14 Iunie 2014 12:20
Merita vazut
Putem spune ca este o comedie si apoi ca este un film animat... Asa cum spune si "MrsUnderhill" protagonistul este mai degraba un adolescent, decat un adult, care incearca sa-si gaseasca locul si rostul sau in viata, iar toate acestea le va gasi spre final cand ajunge conducatorul insulei in locul tatalui sau, care a fost ucis..............
CollectorSouls pe 21 Iunie 2014 16:29
Super !!
Super mega film,o poveste buna,si mai bun decat prima parte !! Mai bun decat porcaria aia de film Edge of Tomorrow,isi merita toti banii How to Train Your Dragon 2 !!
unleashed_barbarians pe 23 Iunie 2014 23:09
Un film excelent, diferit ca senzatii fata de primul, dar o realizare superioara. Un review la How to Train Your Dragon 2 puteti vedea pe site-ul youtube, pe canalul Unleashed Barbarians.
robert_kolaic pe 24 Iunie 2014 14:18
Este un super film cu un pic de suspans. As recomanda tuturor acest film.
sasuke529 pe 14 Iulie 2014 09:05
Dragonii
Azi ma duc sa il vad la cinema sper sa fie tare :)
radeugen21 pe 14 Iulie 2014 17:40
foarte frumos filmul bravo celor care l-au creeat mi-a placut foarte mult
johnybz pe 16 Iulie 2014 19:34
In sfarsti!! Dupa 4 ani vine si izbavirea. A doua parte a mult asteptatului How to train your dragon. Vazut in cinema, poate ar fi meritat sa ajunga si in IMAX. La fel ca si primul, este o animatie foarte reusita, care transmite in doze bine stabilite umor, tristete, emotie, melancolie, combinate intr-un asa fel incat sa te faca sa exclami un sincer "waw" la urma. Reuseste chiar sa smulga o lacrima la un moment dat. Imaginile sunt de luat in seama, avem efecte, avem cam tot ce vrem sa vedem la un film. Minusuri destul de putine. Mie unul mi-a displacut oarecum faptul ca, fiind o animatie, a fost nevoie sa moara oameni sau dragoni. Trecand peste asta, pot spune ca este la fel de bun ca primul, merita vazut, recomand.
Marmotan pe 21 Iulie 2014 18:02
Fantastic de dezamagitor
Ca realizare grafica e minunat filmul si tind sa cred ca lumea asta a notat, altfel nu imi explic ratingul urias pe care il are aici si pe imdb.
Scenariul este insa de nota 2. Aproape complet lipsit de umor si cu deosebit gust pentru episoade fortate, ridicole, traumatice sau patetice, [spoiler alert]: vezi regasirea din senin cu mama lui disparuta de 20 de ani, in aceeasi zi tatal lui e ucis, dar e ok, se trece repede peste momente, Sughit nu este extrem de coplesit de niciunul din evenimente.
Este complet gratuit si lipsit de valoare.
Imi este neclar cu ii este adresat: copiilor? E ok sa vada parinti ucisi cu atata usurinta? Adultilor? Mori de plictiseala... Adolescentilor rebeli si pusi pe aventura? Poate... Pe ei nu ii afecteaza asa rau scenele ridicole sau dramatice, nici nu sunt foarte demanding cu tipul de umor pe care il cere de obicei o mega-productie… citeşte

pascariu_catalin pe 22 Iulie 2014 16:43
L-am vazut si nu pot sa spun decat ca il recomand tuturor fie pitici fie parinti ii dau nr maxim de stele
istudor_manuel pe 30 Iulie 2014 16:34
prima parte a fost buna, sper ca asta sa fie mai reusita :D
gabristriker pe 06 August 2014 14:00
AJUTOR
imi poate spune cineva un site de pe care pot descarca sau de pe care ma pot uita la versiunea hd a filmului asta?
titusm pe 21 August 2014 11:05
naspa
Se pare ca la noi in tara nu se mai gusta animatiile in limba lor de origini.
Preferam prostiile astea de titrari in romana.

Lasati filmele subtitrate ...asa mai invata si copiii nostrii inculti niste cuvinte in engleza.
Astept pana apare online calitate ok si in engleza...
Prima parte a fost reusita - a 2 a de obicei nu e asa reusita de obicei din simplu fapt ca oamenii au prins ideea si nu mai e ceva nou.

xerses pe 22 August 2014 12:58
Inca o animatie bine facuta, cu un scenariu destul de consistent si plin de mesaje.
gossipgirl17 pe 01 Septembrie 2014 15:06
Vreau si eu un Toothless.
Super film,mi-a placut mult de tot!!Totusi prima parte a fost mai buna.

Dar_kvampire pe 04 Septembrie 2014 22:12
Superb
A fost uimitor spectaculos as putea spune ca a fost peste primu dar mie personal mia placut amandoua la fel de mult asa ca ii dau 10
CathMuffin pe 11 Septembrie 2014 20:47
Desi ma temeam ca partea a doua nu ar mai fi avut ceva interesant de prezentat, m-am bucurat enorm ca a fost exact invers!
tudiqu pe 13 Septembrie 2014 16:55
E fainut si animat la fel de frumos, dar nu la fel de bun ca primul
The_Black_Cat pe 14 Septembrie 2014 02:04
Genial
Unul din cele mai bune filme pe care le-am vazut anul asta . :)
Tyybi1 pe 16 Septembrie 2014 22:24
Un film exceptional. Cred ca printre cele mai bune filme de animatie din ultimii ani, impresionand prin eroismul si emotia personajelor. Mie mi s-a parut putin mai buna decat partea I.
GALD pe 17 Septembrie 2014 21:48
Bucuria revederii
Este un animat ce m-a fermecat de la inceput si abia am asteptat sa-l vad.
Nota nu este neaparat pentru calitati cat pentru bucuria revederii.
Subiectul are sare si piper dar n-a mai avut suspansul si incertitudinea calcarii pe un taram nestiut.
Nu trebuie ratat.

Postmodern pe 25 Septembrie 2014 03:03
How to Train Your Dragon 2 sau Ce faci cand dragonul e dresat? | Postmodern
[...] How to Train Your Dragon 2 merită văzut. Simplu. Nu fiindcă ar fi cel mai bun film, ci fiindcă este un film destul de bun care în ciuda faptului că reprezintă o afacere de milioane nu se dă în lături de la a aborda teme serioase - pe cât de serioase pot fi temele unui film pentru copii. Nu-i puțin lucru dacă te gândești la alte francize animate care au pierdut avânt începând cu al doilea film. [...] citeşte
Gabbella pe 25 Septembrie 2014 12:33
Filmul in sine este foarte bine realizat..dar..nu mi s-a parut la fel de bun ca si primul...peisajele mi-au adus aminte de filmul Avatar si Lord of the Rings...iar povestea in sine mi s-a parut extrem de trista...
kakapiciu pe 08 Octombrie 2014 18:34
Nu la fel de bun ca si primul dar nu imi pare deloc rau ca l-am vazut.
marian_007bond pe 18 Octombrie 2014 10:19
Genial
Imi plac mai toate filmele cu dragoni iar acest How to train your dragon 2 nu face exceptie
Sorin87 pe 27 Octombrie 2014 19:26
MI-a placut mult animatia, pot sa spun ca a fost mai multa actiune decat in prima parte.merita
tony_mondyalu pe 01 Noiembrie 2014 15:48
frumoasa aceasta animatie, cu un subiect putin(sau chiar mai mult) diferit fata de prima parte, aceasta a-2a parte ne ofera mai multa actiune, umor, si putin dramatism, chiar merita vazut
andyy pe 09 Noiembrie 2014 23:24
O animatie foarte reusita din toate punctele de vedere, pe masura asteptarilor, dupa reusita primei parti.
Infinity pe 30 Noiembrie 2014 13:32
How to Train Your Dragon 2 (2014)
O continuare reusita, dramatica si plina de culoare. Povestea a fost buna, grafica exceptionala, dar a cam lipsit umorul. 8.
radu_dragomirescu pe 13 Decembrie 2014 16:56
Mirific
Este un film fenomenal,captivat dar si tot odata emotionant cu un final neasteptat...
Alexys01 pe 22 Decembrie 2014 14:28
Mi-a placut mult. Un film de animatie reusit, culori vii si personaje amuzante.
narcis_mihai_moisa pe 28 Decembrie 2014 15:11
Foarte bun :D
Dar as vrea sa se faca si „How to Train Your Dragon 3” in care sa revina Tatal lui Sughit .... Sa fie o scena in care il arata deodata cum sa trezit , a sarit in apa si a scapat din flacari ...etc . si cand sa se intoarca pe insula , la prins niste inamici ... iar dupa cand a scapat , si trebuie sa vina pe insula Tontului , sa apara direct la nunta lui Sughit si Astrid .. ar fi mai fain si ar fi un final mai fericit pentru toti :D
XShadowX pe 25 Ianuarie 2015 12:31
Super animatie
Este o animatie reusita , de fapt o continuare reusita ! Recomand tuturor copiilor si parintilor deopotriva
omucuvaloare pe 29 Martie 2015 20:37
asmodeus_10 pe 03 Iunie 2015 01:48
How to Train Your Dragon 2
e frumos e un gen de ,,altfel'' de frozen deoarece apar dragonii care sufla gheata iar vikingii sunt stramosii norvegienilor-personajele din frozen