Păreri Friday the 13th

Vineri 13

Busuroi pe 07 Ianuarie 2011 12:59
L-am vazut, nu m-a speriat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
crinsti pe 13 Decembrie 2010 01:55
ipocriti
ce va place bai nene sa va dati importanti,
nici un film nu e prea bun pentru voi, sunteti al dreacu de pretentiosi...

CosminHorrorMaster pe 07 Octombrie 2010 21:09
50%
Hmm... ce pot sa zic? Filmul a fost cam ca toate din prezent. Remake-ul unui film de groaza ce nu tine de idea originala. Friday the 13th (1980) avea in vedere razbunarea unei mame pshihopatice pe niste tinerii din tabara Cristal Lake. Dar acesta nu a avut nici o legatura in comun. Daca ar fi vrut sa faca un remake direct cu Jason, ca acesta, ar fi trebuit sa ii puna sacul de cartofi din partea a doua, dar nu. Nu pot sa zic ca a avut numai parti rele, unele scene au fost grozave, la fel cu noile idei introduse (ex: vaza cu clopoteii). In final: bunicel.
marc_mihai pe 17 Septembrie 2010 08:51
Un horror bun
Nu sunt un adept al genului dar sincer mi-a placut filmul.Nu pot sa ii acord nici 10 stele pentru ca astea sunt rezervate pentru alte filme gen "Drag me to hell".Ce m-a impresionat insa a fost finalul.Iti da senzatia ca te astepti la o continuare...Oare exista si o continuare?
mjBIANCA pe 06 Septembrie 2010 16:19
mi-a placut finalul
mi-a placut cat de cat actiunea(chiar dak ideea este foarte intalnite in filme de genul), actoul ff bun si nust probabil eram intr-o dispozitie buna pt k chiar mi-a placut cu toate k acum unele scene mi se par km trase de par
Kable pe 14 August 2010 15:49
Un inceput mai nou al seriei "Vineri 13" cu nemuritorul Jason , ceea ce ineamna ca foata trilogie nu s-a terminat , iar acum este un nou inceput, Jason (interpretat de Derek Mears , probabil cel mai potrivit actor pentru un astfel de film) supravietuind la fel ca si in foata trilogie.
theodor09 pe 15 Iunie 2010 11:52
Inceputul seamana mai mult cu un porno, iar apoi sunt martirizati si traumatizati cu toti si se termina un c***t! Noroc k la cinema dau sonoru' tare si tipetele actorilor si oamenilor din sala m-au facut sa stau treaz ... Imi pare rau k am dat bani pe bilet!
keisha_sn2 pe 01 Iunie 2010 23:07
Singura faza care mi-a placut a fost finalul:DChiar nu ma asteptam la o schimbare de situatie
paul2000 pe 28 Decembrie 2009 23:24
nu foarte grozav...mai slab ca originalul...este pus accentul mai mult pe sange decat pe poveste...se putea mult mai bine!
shadowofnight pe 24 Iunie 2009 18:21
zicea cineva mai jos "un horror adevarat" .liar. cu un search pe google kre k pot gasi comedii mai "horror" decat asta.....
nu prea merita vazut.....

gossip_girl pe 22 Iunie 2009 19:56
FRIDAY THE 13th e bunicel.Insa ii lipseste un ingredient foarte important:originalitatea.
Ma rog, este un remake ,stim asta,dar pare a fi mai degrama o copie a THE TEXAS CHAINSAW MASSACRE.SI e mai degrama porno,decat horror:))

alecsa8 pe 12 Iunie 2009 22:50
nu se mai termina "horrorurile" astea care nu sperie pe nimeni?
jojo55_G pe 1 iulie 2009 13:38
esti o fraiera deca nu tia placut
valigeo96 pe 1 august 2009 12:15
..............BAAAIII JOJO96 BLA BLA BLA, ESTI VAI DE CAPUL TAU!
Alisa.B pe 13 Mai 2009 12:54
Mie nu mi-a placut. Scenele au fost slabe si actorii nu au fost deloc credibili. Fie tipau ca istericii, fie se comportau absolut stupid in anumite situatii ( tipic filmelor horror). Iar Jason multitask a fost enervant, pe el nu-l raneau cutitul, sabia, nimic. El era invincibil si putea trage cu arcul, arunca si cu toporul de la o distanta apreciabila si tot reusea sa raneasca victima. Yeah right!
Iar finalul depaseste cu mult stupiditatea impusa de filmele horror de categoria B! Regret ca l-am vazut!

Galeata pe 18 iunie 2009 12:32
...Jason era mort ..:| cum vrei sa-l raneasca cutitul? :|
pamela85 pe 06 Aprilie 2009 14:02
Exact cum m-am asteptat. E specific jason . Nu e chiar asa scary dar pentru fanii Jason e un film ok. Cand am vazut trailerul am crezut ca o sa fie mai infricosator.
markthepoint pe 06 Aprilie 2009 13:55
criza de scenaristi la hollywood
Cred ca e criza mare de scenaristi la hollywood, de tot invie personaje si fac remake-uri la filme vechi etc etc. Sunt un iubitor al genului dar cred ca nu trebuie sa reinvii legendele din cinematografia horror. "Clasicul" trebuie sa ramana unde este.
Sid pe 18 Aprilie 2008 13:01
oare al catelea horror cu vineri 13??
monicutzza pe 18 Ianuarie 2012 23:08
eu am vazut filmu asta de multe ori si mi se pare un film destul de bun nu intleg de ce are o nota asa mica.
il recoamnd :X:X:X:X:X

xerses pe 03 Iulie 2011 19:28
Un horror facut "ca la carte".Mi-a placut teribil.
Iamsaved pe 03 Ianuarie 2011 21:07
Un film foarte,foarte prost,nu m-am speriat deloc,finalul a fost cea mai buna parte din film,din 2 motive:1.pentru ca acela a fost singurul lucru neasteptat care s-a intamplat si 2.pentru ca s-a terminat o data plictiseala si scuza asta pentru un film.
alex_il_fenomeno pe 01 Iulie 2010 20:48
super tare
filmul merita vazut! te ingrozeste destul de mult! merita 10+!
ooo333 pe 24 Decembrie 2009 16:54
Friday
Nu a fost ceva nou adica un grup de tineri merg intr-o padure cu on criminal obsedat care ii omoara pe toti pe rand , dar a fost un film bun un silmplu film de groaza ! Deci film bun dar nimic nou dar finalul a fost ciudat ila na murit dupa ce a bagat sabia in el si la facut bucatele !
chrissT pe 08 Septembrie 2009 19:42
speram sa fie mai interesant si mai horror.. dar n`a fost asa :(
interzis sub 18 ani?? poate din cauza pornografiei din el , ptr k horror mie nu mi s`a parut...

Kiku.Lala pe 01 Septembrie 2009 06:12
Super tare filmul, mie mi-a placut mult. Merita vazut.
Dimitriyus pe 05 Iulie 2009 02:06
Praf - pierdere de timp. Nimic oroginal, nimic sa inspire teama - niste crime aiurea si un killer omniprezent cu masca gen hannibal.
toka pe 11 Mai 2008 13:24
asta e un remake ce-o sa apara in 2009. e produs de michael bay- transfomers, amityville, pearl hearbor, texas chainsaw massacre , daca e produs De el sigur o sa-mi placa. apropo tot in 2009 , bay face si remake-ul la nightmare on elm street.
jony_10 pe 08 Octombrie 2011 17:32
multi critici..
Preea multi critici de film pe aici,filmul asta chiar e de vazut mie mi-a placut mult ,va recomand wrong turn mai ales prima parte
alexsovaiala pe 15 Iunie 2011 16:54
Filmul este cretin cu un decor slab.Nu este IM-18 ci N- 15 deoarece eu am intrat la el si aveam 10. Actorul Jared Padalecki este singurul care salveaza filmul
M-Joy pe 7 septembrie 2011 03:48
Nu ai niciun viitor! Filmu' te depaseste! >:)
cooper pe 07 August 2009 10:43
nik de comentat... excelent...merita vazut fara nici o indoiala
Voorhees pe 07 Februarie 2009 15:45
este al 12-lea Friday the 13th daca le calculam si filmele Jason X si Freddy vs Jason,cred ca va fi o capodopera,va fi si Jared Padalecki,Sam din seria Supernatural,am auzit ca in Freddy vs Jason 2 poate va aparea si un tip Ash din seria Dead Evil,daca ar reusi Ash sa-i bata pe amandoi...dar Jason si-a pus pata pe Freddy si invers decand Kruger l-a fraierit pe Jason.wooww,produs de Crystal Lake Enternaiment,eu cred ca astia nu se vor opri niciodata pana cand cineva va inventa povestea perfecta in care cineva il distruge definitiv pe Jason.parerea mea este ca daca ii atase-zi o bomba atomica il poti distruge cu adevarat pe Jason.
dragtud1 pe 14 Iunie 2009 16:15
Problema la filmele din categoria horor esste ca tot timpul cei care raman sunt tot timpul doi un baiat si o fata. Acest film este cel mai prost din cate am vazut pana acum si nu cred ca exista cineva atat de rezistent ca individul din film , cu sabia aia omori si un elefant.
Go 1 2 3