Păreri Faster

Faster: Iute ca glonțul

Blu3sky pe 30 Mai 2011 20:27
un action clasic foarte bun,
cu acelasi Dwayne Johnson :)

jony_10 pe 10 Mai 2011 00:03
Fratilor prea multi carcotasi pe aici,filmul asta e mai tare decat credeam are actiune de la inceput pana la sfarsit,finalul e genial FOARTE TARE FILMUL!!!
Casy20 pe 10 Aprilie 2011 11:08
Cel mai tare film 2010
TRbuie vazut este superb:X
Mai ales rolul principal este potrivit pt. Dwayne Johnson
Sper sa va uitati la el ...O sa ramaneti uimiti dupa cel vedeti;)

nicu_chiracu pe 30 Martie 2011 13:26
alt film
prost. de ce-or fi cheltuit bani pe kestii d-astea?
Kable pe 26 Martie 2011 20:19
Era de asteptat sa-i omoare pe toti cei implicati si sa supravietuiasca, am vuzt actiuni mai bune dar acesta avea si putin mister ceea ce la facut mai interesant, dar cred ca in locul lui Dwayne Statham era ceva mai potrivit, sau Vin Diesel
Faster – Exceptional
CoolRank: 6/10
- atmosfera & entertainment: 6/10
- regie: 5/10
- actori: 6/10
- scenariu: 5/10
- montaj: 6/10
Nota IMDb: 6.6/10
Am vazut numaidecat Faster. Sunt mare fan Billy Bob Thornton si The Rock si aveam de gand sa vad un film de actiune bine facut. De multa vreme nu am mai vazut unul care sa nu-mi dea voie sa zbor cu gandul in alte parti, ci sa ma tina pironit in scaun de la primul pana la ultimul minut. Asta ne promite Faster chiar din trailer. Si dupa circul total de la Oscaruri, imi trebuia ... citeşte

adO_07 pe 06 Martie 2011 18:14
Merita vazut !!
Am vazut acest film seara trecuta !
Sincer mi se pare ca este un film de nota 10 ...
Cine e interesat de filmele de actiune merita sa al vizioneze .
Actoru isi joaca rolul exceptional ,
Eu va sugerez sa al vizionati nu o sa fiti dezamagiti !!!

El_KaPpa pe 28 Februarie 2011 15:22
Un film de actiune ca oricare altul...
Tot un film specific Dwayne Johnson mi s-a parut. Aceleasi exagerari, pac pac si poc poc, o lectie de moralitate si iertare ce nu prea isi avea locul si o desfasurare simpla si la obiect, care nu necesita prea multa atentie. Mustangul si intorsatura de situatie de la final, mi s-au parut lucrurile cele mai interesante pe care le are filmul. Ceea ce merita cu adevarat laude este coloana sonora, neasteptat de buna, marca Clint Mansell. Nu prea il recomand daca nu esti fan "The Rock".
IntegerMD pe 28 Februarie 2011 11:54
=)
Destul de bunicel filmul , ia placut , ideaia originala , actorii pe masura . Actorul principal chiar foarte bine ales , film caractersitic lui Дуэйн Джонсон . Sloganul acestui film mia placut =) : «Правосудие не для всех» . Nu pre asunt obiectii , in citeva cuvinte nu pierzi timpul daca il privesti =).

[b]8/10[/b]

bobby90 pe 24 Februarie 2011 02:39
bobby90
pffffff.....ce sa zic a fost un film bunicel ma asteptam la mai bine dar asta e.....oricum eu zic ca merita vazut daca nu ai altceva mai bun de facut :)
bobby90 pe 24 februarie 2011 03:07
este un videoclip pe youtube aici http://www.youtube.com/watch?v=GZ8-XalNyQQ si a zis cineva ca este un film sau ca aces video este dintr-un film va rog frumos daca stiti cum se numeste filmul sa-mi ziceti si mie. Va multumesc
alex_il_fenomeno pe 19 Februarie 2011 09:47
un film de actiune excelent ! extrem de alert , plin de rasturnari de situatie care te fac sa nu mai stii nimic ! Dwayne joaca din nou excelent ! spre final , cand a fost impuscat in Biserica , eu credeam ca totul s-a terminat , dar se pare ca din nou a intervenit neprevazutul ! il recomand !
DemoN88 pe 19 Februarie 2011 02:44
bun filmu
un film frumos,cu actiune si bine jucat de Rock, sper sa scoata cat mai multe filme :)
viktor27oct pe 19 Februarie 2011 00:04
"Do you know what heII is?
It's not fire and deviIs...AII that stuff they taught you when you was IittIe.
We make our heaven and our heII whiIe we're aIive"
Pe parcursul filmului se construieste o actiune interesanta si complicata, cu scene de drama si morala, si care te-ar putea surprinde in unele momente, dar stai linistit esti intr-un film de actiune...
P.S.: Fiind film de actiune pregatiti-va sa digerati cu usurinta toate intamplarile care nu pot exista in realitate (iar daca ti se da si o explicatie logica pentru acestea nu pot decat sa fiu foarte multumit)

Costirik pe 18 Februarie 2011 02:52
DJ actor de nota 10 trebuie sa fi drogat cand zici asta..
cum reiese din nota filmul este bunicel..poate era mai bun cu un alt actor..sa fim seriosi omul provine din wrestling deci nu are nici o treaba cu actoria..in plus ucigasul acela nu inteleg ce cauta in film e mai mult de umplutura k nu are absolut nici o treaba si daca tot vroia respect ii remarc eu capacitatile sale deosebite:)))..aaa si la sfarsit daca nu v ati dat seama glontul daca prima data iesise prin obraz acum a iesit prin ureche=))) acum serios e doar un film de actiune daca doriti uitati va la el daca nu si mai bine nu pierdeti nimic;)
luci4n pe 16 Februarie 2011 17:57
Actorii au jucat binisor in limita unui scenariu simplist, si un Dwayne Johns care face competitie cu Bruce Willis pentru Cel mai greu de ucis actor intr`un film de duzina... Nu a fost cine stie ce ..
Vorador pe 12 Februarie 2011 17:46
Bunicel
Cand am vazut trailer-ul ma asteptam la un film cu mai multa actiune,dar nu prea a fost asa,filmul a fost destul de previzibil,insa ceva ce nu am inteles este ca daca sunteti atent la trailer sau la poze sunt anumite scene cu Maggie Grace care in film nu apar,ma refer atunci cand tine arma indreptata spre cineva,.Oricum merita vazut fata de alte filme din ultimi ani ale lui Dwayne Johnson''The Rock".Asteptam Fast Five.
zeki pe 07 Februarie 2011 22:32
foarte tare filmu , The Rock a jucat foarte bine in afara faptului ca el nu patea deloc nimica si asa s-ar apropia foarte mult in rolurile de filme de Steven Seagal ... chiar si impuscat in cap de 2 ori a scapat .... filmul este bun , merita vazut .....
fanty pe 05 Februarie 2011 23:17
Faster
Mi-e unu' mi-a placut, mai ales ca rolul principal a fost Dwayne Johnson (baiatul dur), dupa ce vezi trailerul iti cam dai seama ce se va intampla 45% in film .
sarge pe 04 Februarie 2011 22:37
Un film cu o actiune simpla, ce nu te surprinde deloc si in plus il vedem pe Dwayne Johnson foarte nervos pe tot parcursul filmului ( nu stiu daca adunate replicile lui dau 10 min) + avand 9 vieti ca pisica
Radu1711 pe 03 Februarie 2011 23:53
radu1711
Faster este un film de actiune foarte reusit mai ales ca il are in rol principal pe The Rock.nota 10 pt film
SAre pe 02 Februarie 2011 23:08
frumos film si armonios cu actori buni si priceputi
legolas05 pe 02 Februarie 2011 16:28
fain filmul....din trailer ma asteptam la mai mult...
CristiN pe 01 Februarie 2011 23:20
Filmul este unul de exceptie cel putin mie mi`a placut . Recomand
reflex pe 17 Ianuarie 2011 19:02
merita vazut......dupa filmul asta, eu zic ca the rock merita rolul lui terminator in cea de-a cincea parte care va aparea anul asta >>> cu siguranta
kikeress123 pe 30 Decembrie 2010 14:50
okee
k nu prea mam descurcat sal vad la inceput nda e okee
user-5ae0276cb48ac pe 23 Ianuarie 2023 00:01
Mi-a plăcut filmul ,a avut intriga ,suspans,acțiune și de toate După mine merita nota 7,5 .
monica.alexandra pe 22 August 2021 13:31
Actiune si adrenalina la maximum; de neratat; foarte bun
danut_iulian pe 05 Aprilie 2017 19:53
Un film foarte bun cu multa actiune niciodat nu ramai fara actiune si care te tine in suspans tot filmul.
AlexandruDragosStegaru pe 24 Ianuarie 2016 19:41
FernandoTorres pe 07 Februarie 2015 16:59
Frumos
Mi-a placut,Dwayne Johnson a jucat bine.8/10.5050505005050505050505
kakapiciu pe 10 Decembrie 2014 21:41
Dwayne Johnson face treaba buna in film insa se putea si mai bine din partea scenaristilor.
omucuvaloare pe 20 August 2014 20:04
nick-azh pe 23 Aprilie 2014 08:43
Iute ca glontul
Un film foarte bun. Cand vezi actorul nu prea ai asteptari de la film dar regia si scenariul fimului sunt la inaltime plus o coloana sonora interesanta si iese un film care nu trebuie ratat. The Rock este putin inexpresiv dar rolul sau este unul complex si reuseste sa te prinda. De cum incepe filmul nu ai nicio idee despre ce va fii insa pe mine m-a lasat cu gura cascata, si unele elemente si detalii fac filmul atat de placut. Finalul este interesant si imprevizibil. NOTA/910.
Infinity pe 06 Septembrie 2013 17:02
Faster (2010)
Un thriller decent, cu cateva surprize, simplist, cu un dur in rolu' principal si cu actiune atat cat trebuie. Un film vizionabil.
Kuhaylan pe 28 August 2013 14:56
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Sorin87 pe 16 Mai 2013 11:02
Faster
Foarte tare filmul si actorul principal face tot, mi-a placut actiunea din film si astept o continuare pentru ca merita
monu pe 04 Februarie 2013 22:44
Genul de razbunari inposibile,da astea imi plac filmul e foarte bun
Theodoric pe 16 Septembrie 2012 20:07
Are un final nerealizat,
pe la inceputul filmului mi-a impresionat de calitatea sa,iara pe parcurs Dwayne Johnson,joaca bine in film,fiind personajul principal.Tot aici are loc o calitate nemaipomenita al filmului,care ne dovedeste ce actiune a introdus George Tillman Jr.Acesta(actiunea) s-a dovedit cel mai fabulos lucru din film.Intrea-devar are momente speciale,care in nici un mod nu ar trebui ratate.Scenele sunt o creativitate a regizorul,si apreciezi asta.
Sa trecem la negativ:finalul-nu ma asteptam la atat de rau- restul filmului a fost ok-dar finalul este nerealizat,deoarece personajul principal este impuscat in cap,dar mai departe,isi face prezenta ca un erou-pe scurt,acest final a stricat totul,nota 6!!!!!!!

Cravan pe 27 August 2012 13:30
Un film foarte bun de actiune , cu o poveste interesanta.
MNarcis pe 06 Noiembrie 2011 22:39
Bun filmul, ma gandeam ca va fi mai slab dar a fost bun, m-a surprins pozitiv, actiune buna, are si ceva suspans, un film care merge vazut!
Melina17 pe 02 Aprilie 2011 10:05
;X
F......O......A.......R......T.....E.....................;X...........................F.......A.......I.......N
Cosmy93 pe 28 Februarie 2011 13:12
Un film foarte bun, in care Dwayne Johnson isi joaca foarte bine rolul de "baiat rau".
SoKaT pe 07 Februarie 2011 11:42
Prea tras de par filmul , pentru cati a omorat el , ar fii trebuit sa il urmareasca politia peste tot :)) , la spital intra la ala in sla de operatie si il omoara ! Distributia e foarte ok chiar . Nota 8 !
geo199408 pe 06 Februarie 2011 11:41
Un film bun!
Am vizionat filmul este foarte bun il recomand.
,,Gusturile nu se comenteaza"

gabi_hantig pe 05 Februarie 2011 23:32
Din punctul meu de vedere este un fil de exceptie.Protagonistul joaca perfect!!Merita vazut!
www.axyy-filme.com pe 09 Ianuarie 2011 13:01
bun filmul lui Dwayne Johnson i se potriveste de minune rolul acesta de baiat rau :P
superdepeche pe 14 Iunie 2011 15:59
monument de prostie
alt film care completeaza lista nesfarsita de filme proaste
VasyL pe 09 Februarie 2011 01:37
Un film aiurea !!
Un film aiurea, plictisitor, eu nu am inteles nimic din el, l-am vazut pe net si nici macar tot, unu care-i impusca pe toti ca sa-si razbune un amic, un film de duzina cu poc pac !
florin36ani pe 29 Decembrie 2010 20:06
slabut rau
parca e facut acum 20 ani, atunci se faceau filme de genul acesta in care o ruda a unui tip e omorata si el se razbuna pe ucigasi ! slabut rau !
jony_10 pe 10 mai 2011 00:11
SLABUT RAU? :)) daca filmul asta e slabut rau tu esti foarte SLAB
andu7zu pe 29 Decembrie 2010 15:03
Mi s-a parut foarte interesanta ideea fimlui si daca e dupa mine filmul e bun si nu lasa de dorit ,din orice punct de vedere....
Go 1 2 3