Păreri Battle: Los Angeles

(2011)

Invadarea lumii : Bătălia Los Angeles

ady8386 pe 27 Martie 2011 15:58
Pierdere de timp
un film de tot rahatu.....................................................
mtraianc pe 15 aprilie 2011 10:16
te sustin 100% ,, este o super prostie :)
happysunnyday pe 2 iulie 2012 00:25
nici nu ma obosesc sa scriu un comentariu intreg despre filmul asta. sunt doar de acord cu tine.
otonis pe 12 Noiembrie 2010 21:46
cred ca va fi de 9 stelute galbejite
Nici bine nu si-a revenit dupa "2012", "Knowing" si alte catastrofe care paradoxal, numai in America au loc, ca acum aceasta tara bagacioasa se confrunta cu alta amenintare devastatoare. De data asta se pare ca extraterestrii vin sa-si ia rudele din Zona 56, numai ca ataca statul gresit =))
Voi incepe de pe-acum sa strang banii de bilet si floricele, sa fiu sigur ca n-am sa pierd sansa de-a vedea cum americatii macelareasc cu vitejie inca o rasa nevinovata.
P.S. ptr donatii sa-mi pot permite un loc in sala ptr mine si tot neamul-neamului, neamului meu, va rog, nu ezitati sa ma contactati. Va multumesc anticipat ptr generozitate !! :))

Later edit on 14.03.2011
Un film cu mult prea multe scene melodramatice, marca Hollywood. Tocmai l-am vazut, si pt. un film in care subiectul este o invazie extraterestra, actorii au cam mult dialog si depanare de amintiri. M-a cam adormit :(

Kytta pe 17 noiembrie 2010 11:25
'si alte catastrofe care paradoxal, numai in America au loc". Ai pus punctul pe i... ai un 10+ de la mine, a inceput sa ma calce pe nervi faza asta ca toate se intampla numai in tara aia de corcituri. Da...plm, la hollywood se fac filmele. Speram la mai multe filme ca District 9, o ideie originala intr-o perioda plina de remak-uri si n-remak-uri.
thor_txx pe 2 aprilie 2011 17:29
baiete ai un mare complex de inferioritate, du-te si trateazate. Probabil insa ca esti lefter asa ca mi bine taci din gura ca in capul tau este gol mare.
cristi88 pe 16 Martie 2011 16:26
nu merita
l-am vazut ieri si pot spune ca este o prostie supraevaluata. Tot filmu se concentreaza pe acel regiment de soldati americani si te ameteste cu camera stanga dreapta numai pe soldati. Abia vezi alienii cateva minute. Are si o doza de eroisme lacrimogen si siropoase, de nici in Pearl Harbour sau independence day nu gasesti. E teribil de plictisitor si nu se deosebeste cu nimic de alte filme specifice. Bine ca nu am dat 30 de ron sa-l vad la cinema
psihologu pe 13 Martie 2011 19:55
Corcitura de Independence Day cu Black Hawk Down
Filozofia e simpla: tragi acum, intrebarile le punem dupa! Din punctul asta de vedere filmul functioneaza decent. Se executa foc continuu, ai parte de ceva tensiune – aici se simte experienta lui Liebesman cu genul horror (a regizat Darkness Falls, The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning si The Killing Room), lucrurile se agita prin ordine suierate printre dinti si o camera de filmat care se bataie mereu. Asa ca… daca iti suspenzi gandirea critica, poti sa digeri filmul. La o minima analiza insa, pelicula nu are nicio sansa sa reziste. Personajele sunt trasate grosier si stereotip, explicatiile venite pe calea televizorului starnesc mai degraba amuzamentul spectatorului, bugetul pentru extraterestrii pare sa fi fost taiat drastic, lipseste grandoarea de blockbuster, iar finalul e rasuflat rau de tot. Ajungi sa te intrebi cum naiba de extraterestrii astia n-au invatat nimic de la… citeşte
AleX_polo_7 pe 6 aprilie 2011 22:46
mie mia placut.......destul de interesant.
nkotor pe 29 Martie 2011 13:59
.....
bai fratilor voi astia care aveti o problema cu americanii mai bine duceti va la plimbare
cum ca numai la ei se petrece actiunea,ei es tot timpul invingatori si ale chestii din astea.
avand in vedere ca ei fac aceste filme cu banii lor mi se pare si normal ca la ei sa se petreaca actiunea. eu nu cred ca is asa de prosti sa faca filme cu bugete exorbitant de mari si actiunea sa se petreaca in republica moldova.
daca tot sunteti asa de porniti de ce nu faceti voi filme si sa aratati cat de mari si tari ar fi romanii intr o confruntare cu o civilizatie extraterestra.
deci numai respect americanilor pentru ca faceti asemenea filme si va laudati pe voi insiva.
tineti o tot asa.

cristi2345 pe 6 august 2011 17:26
tin sa ti dau dreptate nkotor....dar daca ar venii o rasa extraterestra care detin tehnologia de a traversa o distanta atat de mare..ce sanse de supravietuire am avea noi.. am fi eliminati in cateva zile nici rusii sau americanii sau chinezii si japonezii nu ar putea fata la asa ceva...
Stefanzy pe 26 august 2012 14:35
Intradevar la ce tehnologie e in America si ce e la noi..O.O nu am putea face fata unui assalt al extraterestrilor nici o luna.
etho pe 18 Martie 2011 01:30
worst movie ever!
Nu va recomand sa aruncati banii pe bilet,mai bine va duceti la Rango.
Inca un film despre cat de tari sunt americanii.Daca s-ar intampla asta in realitate nu stiu daca iese chiar asa :))).

poki pe 11 mai 2011 02:21
film mai prost ca asta nu am mai vazut de mult
etho pe 22 mai 2011 22:23
uita-te la el si taci ! Plus de asta poate eram in momentul ala cand rula filmul cumva prin alta tara?
legolas05 pe 12 Februarie 2011 18:30
cam slabut filmul...... merita sa te uiti la el o data si cam atat....nota 7
Slightly pe 19 octombrie 2014 13:54
Slab, nu slabut. Nota 5. Oricat m-am chiorat sa disting extraterestrii aia, nu am reusit.
ionut77 pe 25 Martie 2011 15:16
reaper
un film foarte plictisitor ............................
Cristina_ pe 17 Martie 2011 21:57
Cred ca americanii au ramas in lipsa de idei, ideea in sine este foarte uzata..6/10
tibzone pe 18 martie 2011 14:45
Du-te si da`le tu o idee blonda . :)
Stefanzy pe 26 august 2012 14:36
Zici ca nu mai au idei,da' tu ma rog frumos ai? 8-|
ballack03 pe 10 Decembrie 2010 06:25
poate va fi filmul anului 2011 da nu bag mana in foc da oricum probabil va fi ca si skyline in fine america,america si doar america numai aclo vin extraterestri...lasatii ma macar romania e pazita de basescu :));)
Iulian_Paul pe 15 Martie 2011 11:17
Este un film foarte prost. Efectele de la inceput imi aduc aminte de filme facute acum 20 de ani. Ideea este expirata, copiaza Independece Day.
valkyr92 pe 15 martie 2011 22:57
pai mai geniule dale u idei si nu mai critica filmul pana nu il vezi nu mai fi copil :|
Iulian_Paul pe 3 aprilie 2011 19:43
aby55 ai repetat de 3 ori varianta CAM... Se pare ca nu vei intelege nici daca o sa-ti zic de 300 de ori (cu doi de zero) ca nu l-am vazut in acest format.
TinRin pe 25 Martie 2011 13:35
O asa prostie mediatizata nu am mai vazut de mult
Am fost inspirat sa il vad inainte sa apara la cinema. Nu merita bani asemena prostie de film. Scenariul prost si previzibil 100%, coloana sonora slabuta, acting jalnic... parerea mea este ca cgi-ul a mai salvat putin din film, dar prea putin pentru o asemenea mediatizare cat a avut filmul. Din trailer parea interesant.... la fel ca si alt kix gen filmul ala , A dungeon siege tale cu Farmer de e mai tare ca Bruce Lee :))
mydbc pe 02 Aprilie 2011 02:36
De evitat
L-am vazut in seara asta la cinema si pe alocuri am adormit... acasa n-as fi reusit niciodata sa-l termin. Nu e un SF cu adevarat ci un film de razboi gen Black Hawk Down, dar mult mai slab. Firul epic e lent si plictisitor, concentrand-se mai mult pe latura umana a militarilor decat pe actiunea propriu-zisa. Finalul mai salveaza ceva din aceasta pseudo-megaproductie.
spartacus pe 8 aprilie 2011 15:58
Am vazut filmul aseara, dupa ce il asteptasem cu nerabdare su cu speranta.... Ei bine, ca si in cazul SKYLINE, am fost cam dezamagit. Macar in "Skyline" am putut vedea mai bine creaturile din spatiu, pe cind aici uite extraterestrul, nu-i extraterestrul. Secventele cu creaturile au fost prost filmate, prea rapid pentru a fi percepute de ochiul uman (he-he), dar mi-au placut in schimb secventele cu desfasurarile de forte aeriene (formatiunile de elicoptere, sa fiu precis). In rest, ce sa spun - dak nu era Aaron Ekhart, pe care il admir, nu cred ca vedeam filmul pina la final. (Astept insa cu ceva mai multa speranta SF-ul rusesc IRON SKY). Parerea mea.
Paraiah pe 11 aprilie 2011 12:40
lol ala cu Hitler pe luna?
ady0422 pe 27 Martie 2011 13:41
suntem in urma, ca de obicei
ne-au luat-o Moldovenii inainte... in Chisinau ruleaza deja de cateva saptamani.
cifff pe 6 aprilie 2011 00:22
La noi ar fi bine sa nu mai ruleze deloc.......sa nu mai platim pt o porcarie de film.
happysunnyday pe 2 iulie 2012 00:26
asa-i, asa-i!
crisM pe 12 Martie 2011 11:02
Poate nu va fi filmul anului, dar la sigur nu este un esec. E destul de interesant. Poate nu e de oscar dar e despre mult curaj. Macar aici exista o speranta de a invinge...
boogy_rdfg17 pe 24 Martie 2011 12:17
nu recomand
Inca un film despre "ce tari suntem noi americanii"...plin de clisee si foarte plictisitor.In afara de efecte speciale filmul nu are nimic care sa te atraga...Foarte prost film
cezarika21 pe 12 Iulie 2015 07:12
O kilăreală interminabilă
O invazie a extratereștrilor pe Pământ declanșează în mai multe zone geografice o serie de lupte pentru apărarea planetei de colonizatorii agresivi. Un grup de pușcași marini este trimis să evacueze niște civili dintr-o secție de poliție din Los Angeles înainte de a fi bombardată. Acțiunea continuă timp de aproape două ore într-o monotonie desăvârșită: se aud numai răgete ale soldaților și zgomote de mitralieră (pâr-pâr-pâr-pâr-pâr-pâr-pâr). Cam așa se desfășoară întreaga acțiune a filmului.

Având un scenariu complet lipsit de originalitate (un amestec între ”Independence Day”, ”War of the Worlds” și ”Black Hawk Down”) ce a preluat un număr mare de clișee din filmele de război, ”Battle: Los Angeles” este un film stupid, cu o acțiune haotică, zgomotoasă și violentă din care nu se înțelege mai nimic.… citeşte

TrazZ pe 25 Iunie 2011 22:40
Catastrofa
Ca mai toate filmele noi de actiune si SF si acesta este un esec.... Vechea poveste: Lumea este invadata de rau, iar singura ei speranta ramane o mana de soldati amercani (caci cum altcumva) care iau pericolul in piept, isi dovedesc superioritatea, inving raul si salveaza refugiatii. Nu-i de mirare ca aceasta porcarie (ca n-o pot numi altfel) a avut incasari doar in SUA. Nu recomand.
dan2011 pe 21 Martie 2011 12:13
ce terminat de film!.. ce suna era in Box Office? :))) cum se fac banii..
paradox_utopic pe 03 Aprilie 2011 23:58
Batalia pt Penibil
ce-mi plac mie filmele astea SF cand apar extraterestri care neaparat au ceva reptilian in ei,au tehnologie sa calatoreasca in spatiu ,super masinarii si roboti ucigasi si aici se impiedica de un pluton de ...de...ati ghicit: puscasi marini ! evident,extraterestri fara "centrul de comanda" sunt terminati...le dai o grenada in cort si gata,au fugit inapoi pe planeta lor ! dar cel mai penibil e motivul pt care au venit :aveau nevoie de apa...lichida...si doar pe pamant se gaseste..in stare lichida...
dido pe 7 aprilie 2011 17:17
Subscriu,penibil de te doare sufletul!
mtraianc pe 14 Aprilie 2011 20:39
SUPER PROSTIE
nu aruncati bani pe asa ceva , pacat de timpul pierdut , cu greu am rezistat sa vad pina la sfirsit
darkangel_4U pe 30 Martie 2011 09:14
hmmm slabut
filmul si distributia de nota 10...scenariu un rahat:(...numai lupta si lupta...nimic deosebit,nici macar la asazisi extraterestri
septick pe 3 aprilie 2011 11:08
Cum adica FILMUL (si distributia) de nota 10 si un scenariu de rahat? Un film cu scenariu de rahat nu poate fi de nota 10. ????
coxma2000 pe 26 Mai 2011 21:29
dezastru
prost film,foarte prost!nu pot sa-mi dau seama daca 2012 sau battle los angeles e mai prost
Chelbos pe 08 Septembrie 2011 12:29
nu inteleg de ce atatea pareri proaste despre film. eu l-am vazut si mi s-a parut foarte bun. are de toate: efecte speciale, actiune, impuscaturi, sf, faze lacrimogene dar si faze comice. desi l-am vazut la o ora tarzie, nu am intrerupt filmul sa ma culc cum fac de obicei la unele filme slabe sau plictisitoare. merita un 8 fara probleme.
Chelbos pe 8 septembrie 2011 12:44
am observat ca multa lume considera filmul "District 9" o capodopera iar acesta un monument de prostie. nu mai e nimic de spus. ori a innebunit lumea ori sunt eu nebun.
caluser pe 13 Aprilie 2011 15:06
Efecte speciale si......cam atat!Daca ai vazut trailerul ai vazut tot!
fijneman pe 10 Aprilie 2011 20:14
jalnic
e cel mai prost film vazut de mine ,mai mult nare rost sa comentez cred ca va dati si singuri seama
raduul pe 10 Aprilie 2011 16:00
l-am vazut si io in sfarsit, si am ajuns la o concluzie: daca lumea ar fi invadata de extraterestrii, 7 oameni(soldati) ar fi de ajuns sa salveze lumea de respectiva invazie. Asadar, God bless America:))
RizZziz pe 10 Aprilie 2011 14:18
mai bine lasa
Este unul din cele mai proaste filme pe care l-am vazut
mik_ta_monik pe 04 Aprilie 2011 10:30
Tras de par...robotei, actorasi de duzina...scenariu le fel...neahh
Gheo07 pe 02 Aprilie 2011 22:24
Foarte slab
Aveam mult mai multe asteptari de la acest film...
Nu e vorba de faptul ca americanii sunt mereu in centrul atentiei dar acest film este mult prea slab pentru anul 2011...

aabios pe 14 Aprilie 2011 19:53
CEL MAI SLAB ( PROST ) FILM CU EXTRATERESTRII VAZUT PANA ACUM, IMI ADUC AMINTE CE INCANTATA AM FOST CAND AM IESIT DE LA PREMIERA INDEPENDENCE DAY, CE VREMURI BUNE.
wiewx pe 09 Aprilie 2011 18:46
varza
Deplorabil atat ca idee cat si realizare. Parca a fost turnat special pentru retardati de catre retardati. O armata americana formata din vreo 6 soldati care mai de care mai natang si impiedicat... o "ninjalaie" ce taie cu sabia navele alienilor + eroul pilot cu accese de epilepsie in momentul decolarii...un soi nereusit de alien ce semana cu o pubela ...Cu putine retusuri ar fi iesit o parodie dupa ziua independentei. Astia n-au CNA p'acolo? ca nici Zmeura de Aur n-au sanse sa o prinda..:P
Rau pe 09 Aprilie 2011 15:58
Slabut
L-am asteptat f mult, dar am ramas dezamagit.
La sfarsit am inceput sa sar peste anumite scene, ma adormeau.
bft

dido pe 07 Aprilie 2011 17:15
Stupid!!!
Pe cat de mult l-am asteptat pe atat am fost dezamagita...scenariu idiot,fara baza reala,mult praf sa acopere lipsa de orizont si de idei si mai ales multe fraze sforaitoare care nu-si aveau locul in asa o situtie de fapt!Pacat!
Tweeknax pe 06 Aprilie 2011 23:44
Modul de filmare este obositor pentru ochi.Film slab si parca copiat din District 9.Nu recomand sa va aruncati banii sa-l vedeti la cinema.
cifff pe 05 Aprilie 2011 23:46
catastrofal
Cum putem vedea un asemenea film in 2011? Acest film nu are nimic frumos pe toata durata lui.....nu va irositi timpul cu un asemenea film.
PaCkArD pe 18 Martie 2011 20:22
PaCkArD
Am vazut trailerul cam acum 1 luna si abia asteptam sa apare...aseara l-am vazut si mi se pare ff slab... cel putin efectele speciale lasa mult de dorit...
Arryn pe 23 Martie 2011 21:44
E bestial filmul .... atat de multe efecte speciale....... pacat ca nu e si 3D
leo26 pe 4 aprilie 2011 14:45
Unde ai vazut tu film bestial? Sau ai 15 ani?
negura.petru pe 12 Noiembrie 2010 19:07
da
astept//astept//astept///astept//astept///astept///
cifff pe 6 aprilie 2011 00:12
Ai asteptat degeaba
cetateanu pe 04 Aprilie 2011 12:09
Recunosc ca SF.-urile nu sunt genul meu de filme dar asta este un film slabut dupa parerea mea , deoarece nu vine cu nimic original iar efectele speciale nu sunt asa de spectaculoase cum ma asteptam.Singurul lucru pe care il apreciez la acest film este ca actiunea se petrece la lumia zilei si nu noaptea si banuiesc ca a fost foarte greu pentru cei ce s-au incumetat.Daca filmul era facut intr-o tara comunista era cataolgat drept propaganda daca e facut in Americfa este patriotism.
tvalsan pe 03 Aprilie 2011 19:32
un mare esec.....am vazut tot filmul in 15 min.....o copie nereusite dupa Independence Day....
alinizmir pe 03 Aprilie 2011 16:42
o porcarie
am facut tot posibilul sa urmaresc filmul pana la final, dar nu am reusit. dupa prima ora deja ma lasasera nervii......si atunci sa vezi ca doar ce ai trecut de jumatataea filmului. un bullshit, dupa parerea mea
balika pe 03 Aprilie 2011 00:01
American Battle - We are za best in every war!
Destul de slab filmul, in ceea ce priveste povestea. Parca m-as fi uitat la o reclama militara (cat de tari suntem). Tema filmului cred ca a fost exploatata in Independence Day la maxim, nu cred ca era nevoie de inca un film, sa aflam ca militarii americani care bombardeaza africa si ucid oameni nevinovati ani la rand, sunt tari si de neopriti si vai de capul nostru... In fine, efectele speciale sunt destul de bune si realistice, dar asta NU e de ajuns ( cazul 2012 ) ca sa se nasca un film bun. 4/10
xxeci67xx pe 01 Aprilie 2011 22:22
Destul de slabut filmul,il asteptam dar m-a dezamajit.
La cei ce lea placut 2012 o sa le placa si filmul asta.

cosmin_kedii pe 08 Martie 2012 08:14
Daca ti-a placut, cum ar fi filmele, Greenzone, District 9 , Black Hawk Down poate Hurt Locker sau Ziua Independenţei, Battle La are toate acele filme în el
superdepeche pe 09 Mai 2011 19:49
pierdere de timp
eu unul nu inteleg de ce s-a facut acest film.de ce? cu ce scop?
este un fuilm inutil,fara noima fara inceput ,cuprins,un film in care unii se lupta cu ceva sau cu cineva,un film in care nu reusim sa vedem inamicul decat dupa vreo 40 de minute,nu intelegem de ce a venit pe pamant si ne ataca,decat dupa 1 ora ,un film in care inamicul asta nu suntem siguri ca este anihilat nici macar la sfarsit.
O PIERDERE TOTALA DE TIMP,BANI,NERVI.

florin3 pe 25 Aprilie 2011 13:43
pentru cei dezamagiti ca actiunea filmului se petrece tot in America ti-n sa le aduc aminte ca filmul asta (ca majoritatea ) sunt produse in America cu actori in marea majoritate americani. e ceva normal, cum si in filmele fraceze se intimpla acelasi lucru, in cele indiene la fel etc. etc.
Da-Luck pe 12 Aprilie 2011 15:32
razboi
Cei care au lucrat la acesata productie Battle - Los Angeles (2011) sau gandit sa faca acest film ca o continuare la The Hurt Locker (2008)film care a castigat 6 premi Oscar, fiindca mie asa mi se pare
mtraianc pe 14 aprilie 2011 20:47
ai dreptate , au copiat 80% din filmul H L dar diferenta este ca : HL a mai mers cumva dar acesta a iesit o timpenie fara margini
leo26 pe 04 Aprilie 2011 14:42
slab putin de zis
Am vazut filmul ieri 03.04.2011 , atacul fiind prezentat prin intermediu televizorului, o mare parte din film imi da impresia ca se lupta cu fantome, ici colo mai apare un extraterestru si ala fiind vazut prin lupa soldatilor sau prin geam, multa vorbarie si tot filmul este canalizat pe un pluton, cum au distrus orasul nu se stie, doar arata ca asta a fost distrus. Spre final isi mai scoate parleala cu cateva lupte bine realizate , dar cam atat nimic mai mult.Daca imi arata cineva filmul asta si Independece Day, eram tentat sa spun ca acesta din uram cu Will Smith este realizat in 2011.Regie 2 ,Scenariu 3.Concluzia film jalnic.
radufl pe 25 Martie 2011 20:31
Invadarea lumii?!?
Pare-se că cei care se ocupă de traducerea titlurilor filmelor în română sunt fie prost plătiţi - şi-şi bat joc de ele - fie sunt total idioţi. Cuvântul "invadarea" putea fi înlocuit cu "invazia", dar şi-aşa titlul e stupid. "Bătălie la Los Angeles" era o alegere mult mai potrivită. Mai bine îi angajaţi pe Veveriţa_bc, Patronu şi Felixuca de la www.titrari.ro, că sunt mult mai pricepuţi.