Păreri Astrid et Raphaëlle

(2019)

Astrid și Raphaëlle

silvia.n pe 17 Aprilie 2022 09:03
Urmariti serialele franceze, inclusiv pe tv5 Monde (multe sunt subtitrate in romana)!
Sarah Mortensen s-a nascut la Paris, in 10 dec.1979.Este actrita franco-norvegiana si vorbeste 3 limbi:franceza, norvegiana si engleza.Tatal sau e artist plastician iar mama sa,Elisabeth Mortensen, este profesoara de teatru,actrita si regizor.Are studii de istorie, cursul de teatru Florent.Dupa ce a jucat mult in piese de teatru,a alternat rolurile din televiziune cu cele din cinematografie.A jucat alaturi de actori consacrati (Jean Paul Belmondo, Chiara Mastroianni, Daniel Auteuil,etc).De curind a putut fi vazuta pe TV5 Monde in Plus belle la vie ( in care a jucat alaturi de mama sa),Il a deja tes yeux si Les Mysteres du bois galant.Pe Diva apare in serialul Astrid et Raphaelle, in rolul unei tinere femei autiste, documentarista, care ajuta politia in anchete.In acest rol am remarcat-o, este serialul pe care-l urmaresc cu mare interes.Inainte de a juca acest rol a cunoscut mame de copii… citeşte
george2017 pe 12 august 2022 19:55
si tiganii nostrii stiu doua: romana si rromani, nu? ei de ce sa nu fie evidentiati?
hacman_mihaela pe 03 Ianuarie 2022 22:58
un film care nu trebuie ratat
Foarte interesant acest film, intradevar Raphaelle isi face o echipa imbatabila cu cei doi cu probleme/nevoi speciale. A fost destul de emotionant pentru mine mai ales ca am apreciat si serialul Doctorul ce bun unde personajul principal suferea de autism. Dar parca Astrid , are mai multe caracteristici decat Shaun. Cred ca va fi un serial foarte interesant.Si a abordat mai multe teme toate interesante. Imi pare destul de emotionant cum incearca Raphaelle sa se autoeduce intelegand ce nu poate accepta Astrid. Astept cu nerabdare celelalte episoade.
hacman_mihaela pe 28 februarie 2022 22:11
Se pare ca se mai lucreaza la niste episoade cu Astrid si Rafaelle! Episodul 8 din sezonul 2 a fost finalizat pe 11.iunie 2021, iar Diva a anuntat dupa episodul difuzat in 28 februarie ca vor fi difuzate episoade noi... vizionare placuta !
ioanaa_ioana pe 20 Februarie 2023 20:57
Bunicel serialul.
Rolul autistei un pic cam exagerat .
Nota 7.

user-5e12450a2ac99 pe 02 Ianuarie 2023 21:42
Jigodiii.....rusine .incepeti iar multireluarile de craciun.Chiar nimeni nu observa in aproape o ora ca filmul nu este titrat in romana ?!?!
user-63b32b0501e8e pe 02 Ianuarie 2023 21:07
Bună seara, ce se întâmplă cu subtritarea la serial ? Nu inteleg nimic din ce scrie, ati renuntat la limba română ???
hacman_mihaela pe 2 ianuarie 2023 21:46
au difuzat filmul in Romania cu subtitrare ceha cred! Cinemagia n-are treaba cu subtitrarea filmelor trebuie sa le scrieti celor de la Diva le-am scris si pe facebook si pe mess.Scrieti-le celor de la Diva si dvs!