Păreri American Pie 2

(2001)

Plăcintă americană 2

ALEX pe 24 Iunie 2003 15:28
Acest film este facut pentru ca oamenii sa rida si oamenilor care considera ca acest film este prost le recomand pur si simplu sa nu-l priveasca.
Unicka pe 15 Iunie 2008 19:40
eu cred ca este ce'a mai buna comedie,as vrea sa mai apara cateva parti,nu merita sa se opreasca aici......
HappyKid pe 11 aprilie 2010 14:04
pai sunt 7 in total!:))
GeorgianX2 pe 1 septembrie 2014 11:56
8 iar daca luam in considerare "hole in one" atunci sunt 9 :)))
Emperor pe 17 Aprilie 2012 22:18
Cel mai bun film din toate timpurile. O lecţie de viaţă!
O comedie care desi nu rivalizeaza cu prima parte, scenele de comedie cu lesbience sarutanduse fac filmul un must see! Totusi nu pot sa imi maschez dezgustul fata de scenele homosexuale intre masculi.
liviutzu4all pe 1 iulie 2012 21:37
da cum nu iti place scenele cu somosexuali? nu esti unul dintre ei? daca nu atunci, de ce te-ai mai uitat la film
cezarika21 pe 01 Iunie 2012 16:17
Încercări patetice ale unor adolescenţi de a face sex
Acest film este o comedie cu succes mare la obsedaţii sexuali pe fondul dezinteresului sistemului faţă de educaţia sexuală a tinerilor. Şi aşa apar mame la 12 ani, care sunt nevoite să facă avort, şi tot felul de perverşi de te miri de pe unde au mai apărut. În lipsă de o ocupaţie care să le canalizeze energia tinerească spre ceva util, tinerii devin obsedaţi de sex. Iar acest gen de filme li se adresează, piaţa de desfacere având un potenţial mare.

Trecând peste vulgaritatea inerentă (se poate film despre sex fără să fie vulgar?), nu pot să nu remarc faptul că Stifler e penal, fiind sarea şi piperul filmului. Scenele în care apare el sunt de un comic nebun. În plus, să nu fim pudibonzi: cu toţii am avut uneori şi momente penibile când am făcut cu iepuroiul sau cu veveriţa.

bogdan2510 pe 14 August 2010 20:36
Cum este posibil sa nu`ti placa acest film ?! Primele 3 filme din seria American Pie sunt cele mai tari filme cu adolescenti ! Tocmai din acest motiv multi alti regizori au copiat aceasta idee : adolescenti care fac traznai si vor sa`si piarda virginitatea . Recomand acest film si va promit ca o sa va placa , cat despre cei care au o parere proasta despre film luati`va de urechi si sariti pe geam ! GENIAL !
chrissT pe 30 August 2009 19:34
aceasta parte este mult mai buna k prima , care si ea a fost super tare : )
de data aceasta cei 5 prieteni se intorc acasa dupa primul an de facultate , si decid sa inchirieze o casa pe plaja , pentru a da startul unei veri de neuitat ...

cat timp am vizionat filmul asta , nu m-am plictisit nici macar un minut : )

ella2000 pe 31 Ianuarie 2010 12:32
E una dintre cele mai proaste comedii daca s-ar putea numi asa.Singurele glume stranse de gat sunt unele perverse dintre care 80% au efect de boratura.Dca vrei un film de calitate ocoleste-l;)
Tyson_Kyd pe 28 martie 2012 17:29
"e una dintre cele mai proaste comedii daca s-ar putea numi asa singurele glume" esti un fraier tot filmul e o gluma :)) daca o singura data il vezi nu il mai uiti pana in mormant
Gavriil pe 17 Iulie 2003 17:28
Sunt de acord cu ce a spus Matrix. Este unul dintre cele mai tampite filme facute vreodata.
Tyson_Kyd pe 28 martie 2012 17:27
ba vere daca nu lai vazut nu comenta
bogdi_07_yo pe 25 Decembrie 2010 14:46
Foarte frumos ... Ce mi-ar fi placut sa fiu si eu la liceu prin 2000 ... ca poate erau mai putini cocalari
mu_zz_i pe 04 Aprilie 2006 14:14
Nu stiu de ce li s-a parut altora acest film slab. Poate pt ca si contine conotatii sexuale insa daca ne uitam bine toate genuriile contin conotatii sexuale. E mai mult decat un film de duzina. Mie personal mi-a placut blondul, Stifler. Uitativa la el pt ca va amuzati.
Matrix pe 24 Iunie 2003 15:28
Daca American Pie a fost un film prost, aflati ca American Pie 2 este si mai prost.
Se pregateste American Pie 3. Oare de ce ne chinuie atata ?

mongolarix pe 11 Martie 2011 13:34
american pie
film blamat de multi, filmul asta relativ este foarte foarte bun, te face sa razi pe bune ..e si nostalgic parca iti aminteste de prieteniile din liceu ,gasca cu care erai si faceai prosti ,oricum a fostr va fi si va ramane o comedie de nota 10 !
Radu1711 pe 15 Septembrie 2009 02:20
Radu1711
filmul mi-a placut mai mult ca primul, ii comic si bine realizat.merita vazut
lollitha pe 14 Iunie 2009 17:49
mi se pare ca este unul dintre cele mai bune comedi si este extraordinar :D
LucaBlueBoys pe 18 August 2015 23:00
:) Bun
Placinta Americana 2” este continuarea comediei de mare succes din vara lui 1999- ,,Placinta Americana”- comedie care a castigat imediat inimile publicului care s-a indragostit de grupul de prieteni trasniti, in cautare de dragoste, sex si aventura.
Deci, echipa de productie s-a reunit pentru realizarea acestui film in care se va face urmatorul pas spre maturizarea personajelor.
Dupa primul an, in care au fost despartiti la colegiu, baietii -Kevin, Jim, Oz, Finch si Stifler - au inchiriat o casa pe plaja, vrand sa faca in aceasta vara cea mai nebuneasca vacanta. Dar ca de obicei indeplinirea visului lor depinde de fete - Vicky, Michelle, Nadia, Heather si Jessica.

alex43497 pe 10 Aprilie 2015 15:58
asta nu e film de comedie,e exact un monument de prostie.
Octaz pe 20 August 2010 18:42
Ultima scena a filmului e absolut DEMENTIALA ! A mai aparut si in primul film:)) a trebuit sa incep cu asta.Daca la primul film nu prea am avut ce comenta , o voi face la acesta.Super cunoscuta serie de filme "American Pie" a facut inconjurul lumii ca fiind una sau poate cea mai buna serie de comedie cu adolescenti,colegii,prietenii vorbesc in permanenta despre nazbatiile care se intampla in aceste filme,absolut fenomenale cu atat mai mult cu cat sunt si pe deliciul lor (in special baietilor). Poate pentru ca mai vazusem o data prima parte inainte , partea a 2a mi'a placut mai mult , au mai adaugat cateva scene "romantice" dar fazele de ras raman absolut de neegalat !
Narcis pe 22 Martie 2004 08:35
Parerea mea este ca este un film bun la care poti rade. Cat despre Matrix si parerile lui cred ca este adeptul unui singur gen de film care nu poate fi descris in cuvinte. Un sfat: "Incearca sa intelegi filmele nu doar sa te uiti la poze." Cine vrea sa rada frumos poate sa il vizioneze in liniste fara sa asculte la parerile altora si sa isi faca singuri o impresie.
kanibalo pe 10 Iunie 2010 18:20
Bun filmul,caruia nu-i place sa nu se mai uite si sa mai lase gura,ca nu avem nevoie de parerile lor,filmul e comedie nu trebuie sa gandesti profund sa vezi asta,la ce va asteptati sa fie ceva de gandire,poate un pic din dosarele x sa va concentrati creierele aburite
zeno.marin pe 22 iulie 2012 13:38
Kanibalo, tocmai asta e ideea, sa comentam si sa discutam, dar nu brutal si lipsit de respect fata de useri si parerile lor. Despre filme, da putem sa le spurcam cum vrem sau sa le inaltam in slavi, dar fraze gen "creiere aburite" - am sa te rog sa nu mai folosesti. Pana la urma cine stie, POATE NU AVEM NEVOIE NOI de parerea ta....
-Wizz- pe 25 Aprilie 2010 13:40
partea cu lipitul a fost bestiala:))=)) si cea de la sfarsit :)) bvbvbbv
LUCPO pe 14 Iunie 2009 20:00
da nus e paote sa l si downloadez de aici?:D da nus e paote sa l si downloadez de aici?:D da nus e paote sa l si downloadez de aici?:D da nus e paote sa l si downloadez de aici?:D da nus e paote sa l si downloadez de aici?:D da nus e paote sa l si downloadez de aici?:D da nus e paote sa l si downloadez de aici?:D
Dragos.87 pe 11 Aprilie 2017 22:23
American Pie a revolutionat comediile despre adolescenti aparand pe banda rulanta dupa prima varianta.Primul lucru cand spui comedie cu adolescenti instantaneu te gandesti la American Pie!O comedie frumoasa cu multe faze la care razi in hohote chiar daca scenariul a fost modest.Nu pot decat sa il recomand cu mare placere!
Xander11 pe 06 Decembrie 2016 17:32
am ras...doar la inceput si apoi mai sunt cateva faze amuzante in film...toata seria "American Pie" contine scene pentru 15+ (sex)
AlexandruDragosStegaru pe 26 Ianuarie 2016 19:48
Bogdan.Alexandru pe 18 Iulie 2015 17:03
Cine are puterea sa inteleaga filmul dincolo de scenele sexuale, va spune cu siguranta ca este un film bun.
tatucu_alin pe 08 Aprilie 2015 14:51
O continuare cam la nivelul primului film,bunicica.Ma asteptam sa fie mai amuzante filmele astea American Pie...Dupa parerea mea cel mai amuzant element din filmul asta a fost Stifler:))).
XShadowX pe 13 Februarie 2015 17:32
super continuare a primei parti ;)
Si acest film este la fel ca primul : o comedie americana cu si despre sex ;)
omucuvaloare pe 20 August 2014 19:13
Rallu..Danielle pe 09 August 2014 16:28
GENIAL
A doua parte a minunatei serii "American Pie" este la fel de surprinzatoare ca prima. Ador povestea acestui film,este cu adevarat remarcabila. Am vazut acest film si pe celelalte din serie de multe ori si pot spune ca nu m-am plictisit niciodata uitandu-ma la ele. O adevarata comedie!! Nota 10!!!!
MikkaelWolfganger pe 22 Februarie 2013 04:39
I am Mr. Finch!
Sunt atasat emotional de serie.Colegii de liceu imi ziceau Finch:)).Filmul este extrem de amuzant,romantic,porcos, cretin,..exact cum este perioada asta ce cuprinde liceul si facultatea.
rmunteanu677 pe 10 Februarie 2013 00:59
rmunteanu
partea doua e mai amuzanta..mai ales in partea cu lipiciul:))
cosmin_kedii pe 16 Ianuarie 2013 10:45
Nu la fel de amuzant ca primul , dar a avut unele lucruri bune dar în mod constant amuzant și distractiv. Întotdeauna simpatic și niciodată crud
cezy98 pe 28 Decembrie 2012 12:31
Pentru mine American Pie 2 este cel mai comic din serie, Stifler face toata comedia un film reusit si comic cum putine sunt! Merita vazut!
cosmin742000 pe 30 Noiembrie 2012 11:59
Daca partea 1 a mai fost cum a fost , asta a fost mult mai slaba.
MikkaelWolfganger pe 22 februarie 2013 04:35
Hmm, tu, in maretia hipsterismului tau,de ce te-ai mai uitat?Nu aveai niste filme de prin cuaternar la care sa te uiti?Te-ai gasit tocmai la asta...Daca stii ca nu e de tine...de ce te mai uiti?
deadlord pe 09 Septembrie 2012 20:40
Un film la care am ras la fel de bine ca si la primul.
zeno.marin pe 22 Iulie 2012 13:30
Bye Bye Ms. American Pie...
Nu prea iubesc eu filmele sex-oriented cu adolescenti, pentru simplul motiv ca sunt idioate. Dar asta e parerea mea evident si nu a celor care au ras cu lacrimi la vreuna dintre bucatile de placinta, devenite "franciza" tocmai pe fondul succesului la acel public care rezoneaza cu umorul filmului.

Imi este si rusine ca am incercat vreodata sa ma destind privind asa ceva, mai alesd dupa prima experienta ratata. Cred ca am avut un moment de ratacire, pe fondul ramolismentului tip Alzheimer, in conditiile in care stiam cat te tampit a fost primul AP... O reteta de placinta scoasa dintr-o camara plina de molii si alte vietuitoare nedorite. Rezultatul? O placinta ranceda, intelectual toxica si numai buna de aruncat drept la gunoi.

MikkaelWolfganger pe 22 februarie 2013 04:37
Intelectual toxica...dar la ce te asteptai?La Stifler dand citate din Cioran?:))...C'mon...
liviutzu4all pe 01 Iulie 2012 21:35
nu se merita
cel care este gay poate sa se uite linistit la el, asta numiti voi comedie de vede un copil de 7-12 ani ca e de comedie si vede tot felul de ............
gabby18mg pe 12 Martie 2012 13:25

alex_il_fenomeno pe 03 Decembrie 2011 15:23
a fost un alt film reusit , ca si prima parte , reusind sa duca mai departe aventurile tinerilor dezlantuiti . desi ritmul nu a fost unul excelent , filmul a beneficiat de cateva faze antologice , in care nu te mai puteai opri din ras . ce sa mai spui cand un tanar de la etaj ii oferea "bere" ( am uitat sa specific : naturala) lui Stifler !? cred ca a fost un alt film din mediatizata seria care a tinut steagul sus , prin multe momente umoristice , dar si destule stanjenitoare . daca ti-a placut primul film , sigur nu merita sa il ratezi nici pe acesta , deoarece te va amuza copios .
Exotic pe 20 Noiembrie 2011 20:29
Mr Levenstein
Mr Levenstein este cel mai tare si cel mai funny:XX:X:X:X
sorinn95 pe 06 Septembrie 2011 01:39
o comedie specific americana , faze super amuzante
CosminHorrorMaster pe 16 Iulie 2011 12:08
La fel de buna ca prima parte. Stifler este un nesimtit, Flinch practica o arta a sexului foarte ciudata?? iar Jim, este Jim.
Sorin87 pe 17 Mai 2011 09:22
American Pie 2
Continuarea de la American Pie este la fel de comica si cu multe faze haioase, m-am uitat a doua ora la el si tot am ras bine, merita sa incerci daca vrei sa razi o portie
Andretty pe 17 Martie 2011 11:00
Stifler
cel mai bun film cu si despre adolescenti iar stifler este un erou
cipri_speed pe 25 Februarie 2011 16:16
Super misto filmul recomand ......... nu aveti ce pierde
Federer pe 06 Ianuarie 2011 03:48
Poate cel mai tare dintre toate.Merita vazut cu siguranta
ovi_23 pe 22 Septembrie 2010 16:19
Super filmul si de fapt super seria................................... :)
sorinaaa pe 12 Septembrie 2010 16:12
American pie!!!

Best movie eveeeeer!!!:D:D

cetateanu pe 29 August 2010 15:36
Comediile cu si despre adolescenti mi-au placut totdeauna poate si pentru faptul ca imi aduce aminte de ce mai frumoasa perioada din viata cind esti tanar si nu ai nici o grija.
Miiku pe 24 Februarie 2013 15:27
American Pie e un din seriile mele favorite. Toate filmele mi se par reusite. :)

Film - American Pie 2

(2001)