Păreri Ambulance

(2022)

Ambulanța: Salvare contracronometru

alexandru_fejer pe 30 Aprilie 2022 02:19
Mda, eu nu am rezistat până la sfârșit. La început a fost interesant apoi cade încet spre un absurd imens cu scene cam aiurea. M-a luat si cu greață la scena cu operația a polițistului din salvare. Știu că nu este nimic real, dar eu sunt mai sensibil la din astea. In realitate dacă aș vedea, cred că aș leșina direct.
In schimb, cum mai spunea cineva, ascultat in căști sunetul este bun. Am și căști pe măsură ( Sony on ear cu extra bass). In rest este un mare pârț de film si multe scene prea exagerate. Măcar l-am văzut online.

ishmael pe 28 Aprilie 2022 13:49
dincolo
de fazele trase de par pe care nu le discut, care e faza cu camera aia miscata pana la senzatia de greata? chiar si la un dialog banal, se misca de zici ca avea adhd
Sheev12 pe 28 Aprilie 2022 00:50
Un film foarte slab, după cum lesne vedem, cu multă grija pentru spectacol, pentru explozii de efect și cascadorii, iar Michael Bay a patentat acest aspect, uitând că arta filmului nu urmareste un principiu simplu al fachirismului și al extravaganței de efecte care strict nu pot face un film pe cont propriu, neglijand celelalte elemente de baza al unui film sub pretextul, pe care multi il acceptă, al unei suficiente ce sta in spatele efectelor si le da o minimă justificare. Pe scurt, filmul este un caz obișnuit al unei proaste ierarhii in facerea filmului.
Alexxeu pe 22 Martie 2022 19:52
Văzut azi la Cinema... Bun filmul merita văzut....
zgrv pe 02 Mai 2022 02:07
Văzut singur in sala de cinema in seara asta, proiecția de la ora 21:40. Pe bune, eram singur in sala de cinema! M-am gândit la un moment dat ca ar fi trebuit sa plătesc bani grei sa rezerv o sala de cinema doar ptr mine! La începutul protecției a venit Piccolo ăla de la intrare sa se uite cine e in sala de a pornit filmul…?! Cred ca s-a mirat când a văzut un singur tip in sala de cinema la un film așa de “exploziv”, marca Michael Bay!

Acum părerea mea despre film: Rambo, cu Van Damme, cu Arnold Schwarzenegger și cu Chuck Norris s-au întâlnit in filmul asta, coordonați toți de mărețul regizor Michael Bay! (ironie) (Seria de filme “The Expendables” mi s-a părut mai realista decât filmul asta, măcar acolo știam la ce sa ma astept!)

Toată Politia și mafioții ii urmăresc pe ăștia din “ambulanța vieții” și trag in ei, dar… citeşte

hitman78 pe 24 Aprilie 2022 14:03
Un film cu multe exagerări marca Michael Bay.Desi are multe scene dramatice si tensionate regia si camera work-ul acestui regizor duce realismul sub nivelul marii.Dar macar te distrează si nu e plictisitor.
Manusa pe 24 Aprilie 2022 02:05
Un film pe masura regizorului Bay. Actiri buni, actiune si poveste la fel de buna. Merita vazut !
xerses pe 24 Aprilie 2022 16:51
Mi-a placut mult dinamismul scenelor. Jocul actorilor este foarte bun.
stricted pe 23 Aprilie 2022 17:19
Ambulance este un film de actiune spectaculos de la inceput pana la sfarsit care mi-a placut foarte mult si care merita vazut cu seriozitate, merita foarte mult, unul dintre cele mai bune filme pe care le-a facut Michael Bay
teddy27 pe 08 Mai 2022 23:14
Misto
E un film de relaxare, nu se vrea nimic real, m-ati zapacit cu realismul.

E super dinamic, misto facut, sunet... wow, merita.

Iulica.M pe 27 Aprilie 2022 10:48
Excelent film
Film foarte bun, plin de emotie, Ascultat in casti sunetul e wow.. filmari din drona foarte bune.. actiune si suspans cat cuprinde.
dany6960 pe 19 Martie 2022 17:00
Daca vreti sa vedeti cum e sa ai politia, SIS-ul, FBI-ul inclusiv elicopterele pe urmele tale prin LA e musai sa urmariti Ambulanta, noul film marca Michael Bay. Desi stilul de filmare nu va fi pe placul multora nici nu avea cum altfel sa filmeze. Mi-a placut ca desi alert pe toata durata lui, regizorul ne-a facut un cadou la final si ne-a prezentat scene filmate cu incetinitorul. Ca fapt divers cred ca tocmai datorita acestui mod de filmare un cuplu tanar a parasit sala de cinema pe la jumatatea filmului. Se si rade la film, amintesc doar 2 momente haioase:

- Las-o la 30km/h.
- Ce esti nebun, vrei sa fie cea mai lenta urmarire cu politia pe urme din istorie?

- Te-am lasat 5 minute in spatele ambulantei cu politistu' si tu incepi sa-l iei la pumni?

Actiune de la un cap la altul, tensiune maxima, nici nu stii cand trece timpul si nu ai cand sa… citeşte

Domolul pe 20 martie 2022 23:34
La așa glume, nu fiindcă ar fi slabe, ci clișeice și snoabe, m-ai convins să nu-l văd
diablo85 pe 27 martie 2022 13:15
Eu zic ca cea mai tare a fost, citez din memorie, : Un monstru de 2 tone si Lewis Hamilton e la volan :)
Dragos.87 pe 26 Martie 2023 23:26
Mi-a plăcut, este un film plin de adrenalină și suspans mediu care te ține conectat pe toată durata sa însă nimic mai mult si nici ceva special..Montajele cât și cadrele de filmare în marea majoritate, au fost absolut spectaculoase și foarte frumos construite iar la capitolul acting Jake Gyllenhaal nu mi s-a părut chiar extraordinar dar destul de acceptabil..Un film bunicel care merită o vizionare.
Lfc4ever pe 06 Ianuarie 2023 23:02
7/10, e un film bun pentru weekend, nu poți să zici că e o capodopera, un film de neuitat, dar are acțiune, intriga suficientă, niste părți în care te plictisești puțin dar merita vizionat daca cauți asta in recenzii
Costirik pe 27 Aprilie 2022 17:39
Michael Bay e cel mai sincer regizor de la Hollywood. Filmele lui au multa actiune, explozii, prostie, haos, nebunie si am zis explozii??? Omul asta nu vrea un Oscar sau o intrare la Cannes. El promite doar spectacol total si asta ofera. Creierul tau nu are timp sa proceseze toata actiunea supra exagerata sau dialogul de doi lei, pentru ca ochii si urechile tale preiau controlul si totul e doar boom, poc,boom,poc :)))).
Insa, asta ca un spoiler, am avut timp sa observ cum unul impuscat in abdomen supravietuieste dupa doua ore de film, chiar daca doi insi se jucasera cu organele lui, iar un tip masiv impuscat in umar aproape imediat mai ca da ortu' popii. Ca sa nu mai vorbesc de al treilea impuscat in spate moare la cateva secunde langa intrarea unui spital.

YulianHD pe 04 Iunie 2022 14:35
Cred ca am nevoie de o ambulanta dupa filmu asta.
Dezamagitor, o poveste mai slaba si fara de emotie nu am vazut de mult timp, parerea mea Michael Bay ca si regizor trebuie evitat cu orice pret. Ultimele scene filmate sunt catastrofale cu un soundtrack de final care-ti perforeaza urechile, pacat de cast. 0 background pentru personajele principale, doar ca au fost bff cand erau pustani si au trait in umbra parintilor, wow, fac pariu ca toti pustanii de 15 ani cu daddy issues s-au atasat imediat de main characters.
Inca o data sunt dezamagit de un film in care alege sa joace Jake Gyllenhaal, un actor cu un potential imens, fortat din nou sa joace rolul de "good guy gone bad", si chiar daca omul isi face treaba, are pe langa o poveste slaba si un regizor de probabil doar copiii de 15 ani si fanii transformers ii apreciaza filmele.