Păreri Aliens vs. Predator 2: Requiem

(2007)

Alien vs. Predator - Requiem

Lucian Grapini pe 14 Ianuarie 2008 17:08
Pentru un fan al acestor creaturi, AVP Requiem este un film foarte bun, ce merita 5 stele.
Ce m-a deranjat a fost faptul ca oamenii omorau cu mult prea mare usurinta Alienii obisnuiti ( drones pt cunoscatori ;) ). Acum stiu ca nu sunt invincibili, dar totusi, nu sunt niste caini vagabonzi...
Si inca un lucru pe care nu l-am inteles: cum poate un Predalien sa depuna oua ( daca va aduceti aminte faza cand depune oua in gura gravidei aceleia ) ? Predalienul ar trebui sa fie steril, la fel ca Drones. Am vazut pe net multi care sustineau k ar fi mai degraba o Predqueen. Nu imi vine sa cred pt ca o regina obisnuita este mult mai mare decat un Drone. Si atunci, daca ar fi Predqueen, ar fi trebuit sa fie mult mai mare.
Oricum, filmul este bun si merita vazut. Insa nu va asteptati la mult talent actoricesc. De fapt, cui ii trebuie asa ceva intr-un film in care oamenii is pur… citeşte

restricted_4u pe 14 Ianuarie 2008 07:36
super dragutz filmul.merita vazut.recomand cu incredere procinema,sunet de calitate,confort etc.
John pe 09 Decembrie 2007 00:51
de abia astept sa apara AVP 2 , si sper sa aiba succes , iar celor care nu le-a placut AVP 1 si cred ca nu o sa le placa nici AVP 2 - uitativa la western-uri fratilor ca nu va obliga nimeni sa va uitati la filme din-astea , poate visati urat noaptea...
alc pe 24 Noiembrie 2007 18:18
Filmul va avea premiera in SUA pe 25 decembrie. Nu a primit nici un vot pe imdb din motivul asta si acolo zice awaiting 5 votes(asteapta 5 voturi) pt a fi notat si nu ca ar avea 5 voturi. Faptul ca pe imdb nu s-a gasit nimeni sa voteze(sau poate nu se iau in consideratie pana nu are filmul premiera desi ma indoiesc) din milioanele de utilizatori care viziteaza site-ul si pe cinemagia filmul deja are 940 de voturi ma duce cu gandul la prostia romaneasca si la acei fanatici care niciodata nu gandesc inainte de a zice ceva. Daca ar fi sa facem o comparatie intre nota primei parti AvP de pe imdb si anume 5,4 si cele 4 stele de pe cinemagia adica nota 8-10 pt AvP 2, film care inca nu a avut premiera ma pune pe ganduri. Nu spun ca filmul nu va avea succes, desi ma indoiesc ca va avea, efectele vizuale, cele sonore si actiunea sunt singurele care pot salva acest film si nu ma pot astepta la altceva de la el.
Neuptolem pe 19 Noiembrie 2007 13:28
Ripley, te-as ruga sa te loghezi pe Forum CineMagia si sa continui ceea ce ai inceput la "Acum pe ecrane", deschizand un nou subiect pt AVP 2.
Vei fi surprinsa ca acolo exista si altii care au aceeasi parere ca si tine. Daca intampini dificultati ii poti scrie pe privat lui StefanDo.
Aprop', am vazut si eu trailerul, amuzant cum o iau cifrele alea in jos cu "populatia" de parca a luat-o razna cifrul de la lantul bicicletei.
Merita doua stelutze pt spectacol si atat.
Si mai amuzant este ca baietii care fac filmul asta nu prea au facut mai nimic pana acum; probabil au dat pulpe grase de elani si bivoli la nenea Jim Cameron, Ridley Scott sau Lance Heriksen sa-i bage si pe ei in bransa ca sa fie prezenti la petrecerile cu Paris Hilton& pitzipoancele ei.

Go 1 2 3