Păreri Ted

(2012)

DanielAnghel pe 25 Aprilie 2012 22:16
De ce da-ţi note de 10 când nu a-ţi văzut filmul, nu vă bazaţi doar pe trailer, filmul poate să dezamăgească, iar toate fazele impresionante să fie doar în trailer, nu vă mai lăsaţi păcăliţi.
Tyson_Kyd pe 6 iulie 2012 00:59
Na in general asa fac toti ;), dar lasai ca tot asa o sa faca mereu. Filmu chiar pare interesant, dar sau mai facut filme cu tema asta, chiar e un film gen dasta, dar e putin umblat pe la poveste, "Castorul" cu Mel Gibson e cam la fel daca lati vazut . ;))
chiba_florin pe 3 ianuarie 2019 03:08
N-aş putea să dau o notă unui film dacă nu-l vizionez. M-aş minţi !
euronike pe 20 Iulie 2012 21:16
Un monument de prostie
Am vazut filmul. Zmeura de aur scrie pe el. Cel mai slab film din ultimul timp. O tampenie. Pana si Borat a fost mai bun decat porcaria asta.
Mr.Halloween pe 29 decembrie 2015 12:00
Atat de de-acord cu ce-ai spus :)
aslak pe 24 noiembrie 2019 22:58
Uite ca n-a fost chiar zmeura de aur. Are 6.9 pe imdb, nu poti contrazice o natie de oameni, dar e parerea ta.
Anna23 pe 16 Iulie 2012 19:14
Tare filmul. Are niste faze foarte misto :))))))))
VIBERS pe 12 martie 2013 00:33
Poate fazele din film sunt comice.Da intr-un film trebuie sa existe si o idee.Tu daca ai vedea intr-un supermarket ca un ursulet de plus iti face semne obscene cum te-ai manifesta.Ai zice ca este ceva normal nu?Pai in fiecare zi numai ursuleti de plus vedem care se drogheaza si se imbata.Pai ori este film sf de comedie ori este comedie.
catalia93 pe 24 noiembrie 2013 16:27
DanyMarica pe 29 Iulie 2012 00:17
Foarte amuzant filmul! De mult timp nu am mai ras asa la o comedie. Nu veti regreta ca ati mers sa-l vedeti!
Totusi, Mila Kunis mi-a fost extraordinar de antipatica, cum isi baga ea nasul intr-o prietenie asa nonconformista, amuzanta.
De fapt, scuzati-mi gramul de misoginism, asa fac toate femeile: te pun sa renunti la tot (prieteni, familie, pasiuni) si sa te concentrezi doar aspupra ei, dupa care iti spune ca nu mai esti barbatul de care s-a indragostit.
Bun film!

GeorgEs23 pe 22 august 2012 15:30
Salut Dany ! Foarte mijto parerea ta, un comentariu bun despre film si la partea cu femeile cred ca ar trebui sa devina un citat asta !! tare !
Nuriko pe 30 august 2012 15:30
Dany, te-as ruga sa nu bagi toate femeile in aceeasi oala fiindca nu sunt toate la fel. Iar daca e s-o luam asa, si barbatii procedeaza la fel, cunosc astfel de specimene. In legatura cu filmul, n-o fi el chiar genial, dar mie una mi-a placut si am ras la el. Iar voi astia care spuneti ca filmul nu e bun, daca nu va place voua un film aia nu inseamna ca nu e bun filmul, ci ca nu e pe placul vostru. Si din moment ce sunt atatia care zic ca le-a placut filmul, nu are cum sa nu fie bun.
bobu4all pe 05 Aprilie 2012 23:03
Din trailer...pare bestial...un urs de plush....i meet a girl...awesome..
comythebest pe 02 Iulie 2012 21:59
Trebuie vazut.:)
Poate ca nu e o idee absolut originala...s-au mai vazut jucarii care pot vorbi, sau prind viata, dar un urs betiv, golanas, nu prea stiu astfel de filme, chiar trebuie sa-l vad :).
Iulian_Paul pe 25 Aprilie 2012 00:16
fuck you thunder! you can suck my dick =))) vocea lui peter din family guy face tot filmul
mihaelatb pe 22 Iulie 2012 02:50
Oare cum reuseau William Wyler (Roman Holiday , How to Steal a Million), Gene Saks (Cactus Flower, Barefoot in the Park ), ca sa nu mai il amintesc pe Billy Wilder (Ninotchka, Sabrina, Some Like It Hot, The Seven Year Itch , The Apartment si al originalului Ocean's Eleven) sa faca filme fara aluzii erotico-porcoase si cu toate astea sa aiba si haz si succes la public?
Seth MacFarlane a incercat sa faca un film cu actori, dar ..nu i-a prea iesit. Mai bine ramanea la Dexter's Laboratory, Cow and Chicken sau Johnny Bravo.
Filmul se vrea poate o satira la copii americani si eroii lor preferati, dar eu una nu am " gustat-o".
Ceea ce nu am inteles este :
1 Chiar asa de prost merg vanzarile muzicii lui Norah Jones?
2. Tom Skerritt chiar nu a mai avut nici un rol de l-a acceptat pe asta?
3. Ryan Reynolds ori mai avea de platit un rest de factura, ori era… citeşte

White1 pe 3 martie 2014 21:56
Ninotchka e al lui Lubitsch:P NU ca nu ar merita si el in lista aia :D
Makaveli13 pe 07 Aprilie 2012 19:50
supeeeer
Abia astept sa apara
La inceput mi s-a parut banal dar in mom in care apare ursuletul chiar schimba tot

otonis pe 13 Iulie 2012 02:12
M-am ferit de filmul asta c-am zis ca nu merita, ins'am fost surprins de cat m-a facut sa rad. E tare !
psihologu pe 23 Iulie 2012 20:47
Ted: el, ea si ursuletul cu gura spurcata
Ted debuteaza si se incheie cu vocea din off oferita de Patrick Stewart si cu senzatia caldut-simpatica pe care ti-o ofera filmele de Craciun. Magie, aer familist, mesaj de regasire si reintregire. Un copil singuratic (John) isi pune o dorinta: viseaza ca ursuletul lui sa poata spune mai mult decat inregistrarea prefabricata “I love you”. A doua zi dimineata, nicio surpriza, ursuletul vorbeste. Partea nostima e ca Ted se afla la aceeasi varsta cu John, iar aerul bleg infatil e cuceritor. Dar dureaza foarte putin.

La finalul opening credits-urilor si a melodiei siropoase Everybody needs a bestfriend am facut un salt in timp de vreo 30 de ani. Ted a trecut de cele 15 minute de faima la tv, iar John e un anonim cu un job mediocru la o companie de inchiriat masini. Cei doi isi petrec timpul pe canapea mancand cereale direct din cutie, fumand iarba si mascarind ce vad la… citeşte

AlexandraCj pe 25 Aprilie 2012 19:49
Sper sa nu dezamageasca! Am ras copios la trailer! :) :))
cosmina96t pe 18 Mai 2012 19:17
super
Pff deabia astept sa vad filmul:D pare super,oricum orice film cu Mark wahlberg e super
DrAw pe 26 Iunie 2012 18:42
Geniala ideea, sweet :P...asta da film de vazut cu prietenii
George130 pe 15 Aprilie 2012 11:43
Ted
Abia astept sa apara filmul cred ca va fi una dintre cele mai bune filme de comedie facute vreodata.
bubu75 pe 17 August 2012 00:49
nu il pot numi film...pur si simplu mi-a venit sa plang pentru timpul pierdut
mtraianc pe 9 noiembrie 2012 19:34
ai perfecta dreptate
Mr.Halloween pe 29 decembrie 2015 12:02
De-acord. Un film groaznic :)
azalea pe 08 August 2012 16:52
...
Mai mult de 4 nu pot sa-i dau, Ted este haios uneori, dar doar atat.
puffulette pe 1 ianuarie 2013 04:51
exact aceeasi parere am si eu
Cote2Dieu pe 18 Noiembrie 2012 08:36
Ted
Nu reusesc sa inteleg cum a putut Mark Wahlberg sa accepte rolul pentru filmul asta.
Total dezamagitor. Daca voi considerati ca acest film este o comedie inseamna ca toate idioteniile au ajuns sa ne amuze.

mitza81 pe 20 Iulie 2012 17:38
o porcarie
o porcarie si o prostie de film,mai bine nu,nu dati bani pe bilet
VulturAndrei pe 27 iulie 2012 21:40
se pare ca tu in afara de filme cu tigani jegosi si porno nu apreciezi nmk
Bmave pe 26 Iulie 2012 02:10
Imi pleace South Park si alte desene de genu asta dar filmul asta e o prostie
Octaz pe 28 Iulie 2012 17:53
Ferm convins ca nu voi avea sa vad cine stie ce in acest "Ted" , mi'am facut un compromis si am plecat spre cinema.. Dupa 15 minute imi venea sa plec din sala... Dar apoi a devenit incetisor mai interesant si poate doar acele cateva faze comice si expresii venite din gura lui Teddy m'au facut sa exclam " E genial ursul asta!" Dar nu cred ca se ridica mai sus de 6. Finalul destul de previzibil. P.S.: Mila este foarte "hot"!!!
GALD pe 10 Noiembrie 2012 09:24
Un film cu ursulet de plus nedestinat copiilor!
O porcarioara ce se bazeaza pe umorul oarecum penibil al americanilor de azi.
Happy-ending-ul la fel de penibil chiar nu te lasa sa crezi ca la maturizare pierzi legatura cu copilaria ... si de fapt cred ca asta era si esenta filmului. Nu o sa maturizam niciodata!

puffulette pe 1 ianuarie 2013 04:51
bravo, frumos spus ;D
CODRIN123 pe 25 Iunie 2012 21:34
Noncomformist si amuzant;mie imi pare o comedie bunicica,mai ales ca vocea ursului este a lui Seth MacFarlane cunoscut petnru rolul lui Peter din Family Guy
adancovici pe 30 Iulie 2012 12:59
film pentru retardati !!! daca tineti la timpul vostru (si la bani), va recomand sa vi-l petreceti altfel .
KarGo pe 28 Mai 2012 15:00
Fiind un fan Family Guy am avut asteptari destul de mari de la Seth MacFarlane. Serialul animat este plin de umor de calitate, indraznet si inteligent, si are niste personaje adorabile. Din pacate, nu a aplicat aceeasi reteta si aici. Umorul este la un nivel mediu, personajele sunt stereotipice si fara sclipire (exceptie Ted), iar scenariul este cat se poate de previzibil dupa primele 10 minute. Din punctul meu de vedere este o comedioara de nota 7 cu indulgenta, buna de vazut dupa o zi obositoare si fara pretentii prea mari.
Manusa pe 24 Iulie 2012 19:17
Un film minunat, distractiv si haios. Mi-a placut foarte mult acest film si dupa trailer ma asteptam sa fie bun. Un film reusit care merita vazut.
tony_mondyalu pe 13 Noiembrie 2012 18:57
o mare dezamagire, asteptam de mult timp sa vad acest film insa ma dezamagit total, ted un ursulet de plus care vorbeste vulgar se drogheaza si face sex....mi-as dori totusi sa stiu de ce este introdus acest film in categoria ''comedie'' , pacat totusi de Mila Kunis
AdriAdrianna98 pe 03 Martie 2014 16:19
Pierdere de timp
O "comedie' bazata numa pe pornografie, tipic american. Singuru lucru mai original e faptul ca aici perversul e un urs de plus. In rest, prostie. Nu recomand. Eu una in loc sa rad "imi dadeam palme" cat de prost si de mediocru poate sa fie. Acum, alegerea voastra.
puffulette pe 01 Ianuarie 2013 04:47
Un film fara prea multe pretentii, care cu greu smulgea un zambet de la mine... nu e un film de vazut singur ci doar cu prietenii pentru ca altfel s-ar putea sa te plictisesti
MARIVS_IMPERATOR pe 26 Iulie 2012 10:03
Un film usor, ok, de weekend
Daca nu ai ceva de facut seara, e ok sa mergi la acest film. Nu o sa regretati, dar nici vreo mare capodopera a genului nu o sa vedeti. Haios ici si colo, tampitel pe alocuri, nici pentru copii (sugereaza niste scene de cumshot sau ca este cool si fun sa consumi iarba + limbaj nu tocmai potrivit), dar prea "trecut" pentru adulti, ramane un film la care per ansamblu te simti bine si nu regreti banii platiti pe bilet. Actorii sunt decenti in interpretare, actiunea curge ok, nu exista timpi morti. Totusi, nu o sa va ramana prea mult in amintire. Este un film de consum.
andreea7214 pe 09 Aprilie 2012 12:11
Imi place ideea filmului , abia astept sa-l vad :)
xerses pe 20 Iulie 2012 21:46
Un film destul de nostim ca idee....Simpatic ursuletul.
Biancavalo pe 18 Iulie 2012 00:10
Ted
Super tare filmul! Nu credeam ca imi va placea dar chiar a meritat ;) am ras multtt la el :))))
cosmin742000 pe 09 Noiembrie 2012 09:36
Marturisesc ca in momentul cand am decis sa vizionez acest film decizia mi-a fost influentata de prezenta Milei Kunis in primul rand , nota mare de pe IMDb in al 2 lea rand si prezenta lui Mark walberg in al 3 lea rand (care de cand a incetat sa ne mai polueze fonic ca Marky Mark , s-a dovedit a fi un actor excenet)Povestea mi s-a parut stupida , dupa cum mi se pare si acum dupa vizionare , dar macar filmul este fanthasy ,(putine filme fanthasy fara poveste stupida am vazut) . Filmul a fost si foarte previzibil.si cu un hai sa ii zic umor ,desantat la care doar fraierii rad.
VIBERS pe 12 martie 2013 00:36
Cosmin, tre sa recunosc ca ai avut mare curaj sa te uiti la filmul asta.Te compatimesc in acelasi timp.Nici daca m-ar plati cineva nu as putea sa ma uit.Mai bine ma uit la emisiunea viata satului sau la emisunea aia lumina din lumina.
VIBERS pe 29 iunie 2014 23:28
De unde ai tras tu concluzia asta?
floryss pe 27 Iulie 2012 22:59
Am ras cu lacrimi!!
Dupa ce am stat la coada o ora in vitan sa luam bilete ....am tras cea mai mare portie de ras:)))) Toata lumea radea si aplauda ...mi-a creat o stare de bine acest film. De multa vreme n-am mai ras asa cu pofta la cinema. Nota 11 pt Ted. Ma mai duc odata sa il vad...mia placut la nebunie.:)))
RMadalin pe 15 Iulie 2012 22:03
filmul e nebun rau , l-am vazut aseara, merita!Ted e pericol.
cavallioty pe 02 Martie 2014 20:55
nu cred ca am zambit de 2 ori,regret ca l-am vazut
daca si viitorul A Millions Ways to Die in The West mai bine ma lipsesc

mosbgd pe 11 Ianuarie 2013 15:25
Dezamagit
toate momentele bune au fost puse in trailer in rest un film siropos si plictisitor , alte pareri ?
ami111 pe 08 Ianuarie 2013 11:54
cea mai proasta comedie vazuta vreodata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
cosmin_kedii pe 03 Decembrie 2012 18:26
Filmul a avut o linie de poveste bună, si o multime de comedie. Seth McFarlane este un geniu comic. Mark Whalberg și Mila Kunis au fost ponturi perfecte pentru personajele principale
LavyXX pe 02 Decembrie 2012 21:38
ted
Foarte tare filmul..am ras..am plans..intr-un cuvant merita vazut...povestea lui te impresioneaza..si chiar cred ca este un film pe care nu-l poti uita
DiCaprio21 pe 30 Noiembrie 2012 16:17
foarte frumos filmul , un film cu umor si putina drama pe final . eu zic ca merita vazut !
Andrei.Ciprian pe 23 Noiembrie 2012 22:18
Amicii Fulger!
Pentru mine Ted este o surpriza placuta si consider ca este una din cele m.ai bune comedii ale anului 2012.Are o gramada de momemte amuzante si replici foarte bune.Singurul minus pe care il are acest film este la scenariu care nu este unul stralucit..Mark Wahleberg mi-a placut foarte mult cum s-a descurcat.O comedie buna pe care o recomand!
Sorin87 pe 13 Noiembrie 2012 00:36
Ted
Geniala comedia cu ursuletul Ted, am ras de numa la unele faze precum cea din supermarket cand face formele obscene cu o angajata de la cealalta casa :-)))
danutzz92 pe 12 Noiembrie 2012 00:19
O comedie foarte reusita, am ras aproximativ pe toata durata filmului.
bekam pe 10 Noiembrie 2012 23:20
am ras de n-am mai putut mai ales cand sau batut ei doi. Merita vazut
DragonMaster pe 10 Noiembrie 2012 21:58
You got problems, don't you!
Este unul din cele mai bune filme de comedie din acest an chiar daca limbajul este mai vulgar.Cineva mi-a recomandat acest film si am fost curios sa il vad si sunt bucuros ca am reusit acest lucru.Notez acest film cu nota 8 si il recomand persoanelor care vor sa vada o comedie buna.
catasmile17 pe 19 Ianuarie 2013 22:53
Cred ca este printre singurele comedii care mi-au placut din 2012 :)
Ovidiu239 pe 12 Decembrie 2012 17:33
O comedie buna si haioasa
Ted este una din comediile anului 2012 dupa parerea mea... are cateva faze comice, poveste buna, si te tine in priza pe aproape toata durata vizionarii. Poate cel mai important lucru pe care il are acest film, este faptul ca personajul principal este o jucarie, si nu orice fel de jucarie, una vorbitoare.... filmul are si o distributie buna, si cand spun asta ma refer la acest cuplu: Mark Wahlberg si Mila Kunis, ce se remarca prin povestea de dragoste dintre ei, si pacostea care sta ca un ghimpe intre ei, Ted. Filmul e de urmarit zic eu, vizionare placuta!
adriana.cioceanu pe 09 Decembrie 2012 19:35
Barbatii ajung sa se maturizeze mai greu cand sunt cocolositi de parinti si daca vedeti filmul aveti sa intelegeti !
Go1 2 3 4