Păreri Ted

(2012)

bobu4all pe 05 Aprilie 2012 23:03
Din trailer...pare bestial...un urs de plush....i meet a girl...awesome..
Makaveli13 pe 07 Aprilie 2012 19:50
supeeeer
Abia astept sa apara
La inceput mi s-a parut banal dar in mom in care apare ursuletul chiar schimba tot

andreea7214 pe 09 Aprilie 2012 12:11
Imi place ideea filmului , abia astept sa-l vad :)
George130 pe 15 Aprilie 2012 11:43
Ted
Abia astept sa apara filmul cred ca va fi una dintre cele mai bune filme de comedie facute vreodata.
Iulian_Paul pe 25 Aprilie 2012 00:16
fuck you thunder! you can suck my dick =))) vocea lui peter din family guy face tot filmul
AlexandraCj pe 25 Aprilie 2012 19:49
Sper sa nu dezamageasca! Am ras copios la trailer! :) :))
DanielAnghel pe 25 Aprilie 2012 22:16
De ce da-ţi note de 10 când nu a-ţi văzut filmul, nu vă bazaţi doar pe trailer, filmul poate să dezamăgească, iar toate fazele impresionante să fie doar în trailer, nu vă mai lăsaţi păcăliţi.
Tyson_Kyd pe 6 iulie 2012 00:59
Na in general asa fac toti ;), dar lasai ca tot asa o sa faca mereu. Filmu chiar pare interesant, dar sau mai facut filme cu tema asta, chiar e un film gen dasta, dar e putin umblat pe la poveste, "Castorul" cu Mel Gibson e cam la fel daca lati vazut . ;))
chiba_florin pe 3 ianuarie 2019 03:08
N-aş putea să dau o notă unui film dacă nu-l vizionez. M-aş minţi !
cosmina96t pe 18 Mai 2012 19:17
super
Pff deabia astept sa vad filmul:D pare super,oricum orice film cu Mark wahlberg e super
KarGo pe 28 Mai 2012 15:00
Fiind un fan Family Guy am avut asteptari destul de mari de la Seth MacFarlane. Serialul animat este plin de umor de calitate, indraznet si inteligent, si are niste personaje adorabile. Din pacate, nu a aplicat aceeasi reteta si aici. Umorul este la un nivel mediu, personajele sunt stereotipice si fara sclipire (exceptie Ted), iar scenariul este cat se poate de previzibil dupa primele 10 minute. Din punctul meu de vedere este o comedioara de nota 7 cu indulgenta, buna de vazut dupa o zi obositoare si fara pretentii prea mari.
CODRIN123 pe 25 Iunie 2012 21:34
Noncomformist si amuzant;mie imi pare o comedie bunicica,mai ales ca vocea ursului este a lui Seth MacFarlane cunoscut petnru rolul lui Peter din Family Guy
DrAw pe 26 Iunie 2012 18:42
Geniala ideea, sweet :P...asta da film de vazut cu prietenii
her122122 pe 29 Iunie 2012 20:56
Asteptari mari.
Seth MacFarlane, mintea geniala din spatele super productiilor animate Family Guy si American Dad, este regizorul filmului Ted. Mai trebuie sa spun ca sunt extrem de incantat, iar asteptarile mele de la acest film sunt pe o treapta foarte inalta a unei scari gigantice :D.
comythebest pe 02 Iulie 2012 21:59
Trebuie vazut.:)
Poate ca nu e o idee absolut originala...s-au mai vazut jucarii care pot vorbi, sau prind viata, dar un urs betiv, golanas, nu prea stiu astfel de filme, chiar trebuie sa-l vad :).
.fleer pe 08 Iulie 2012 21:17
Deabi astept :))).............
m,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Pavel.F pe 11 Iulie 2012 17:11
Ovidiu239 pe 7 iulie 2013 19:42
Uite cine vorbeste... si tu de ce ai dat nota?
Pavel.F pe 19 octombrie 2013 20:58
ca am vrut eu!!!
otonis pe 13 Iulie 2012 02:12
M-am ferit de filmul asta c-am zis ca nu merita, ins'am fost surprins de cat m-a facut sa rad. E tare !
RMadalin pe 15 Iulie 2012 22:03
filmul e nebun rau , l-am vazut aseara, merita!Ted e pericol.
Anna23 pe 16 Iulie 2012 19:14
Tare filmul. Are niste faze foarte misto :))))))))
VIBERS pe 12 martie 2013 00:33
Poate fazele din film sunt comice.Da intr-un film trebuie sa existe si o idee.Tu daca ai vedea intr-un supermarket ca un ursulet de plus iti face semne obscene cum te-ai manifesta.Ai zice ca este ceva normal nu?Pai in fiecare zi numai ursuleti de plus vedem care se drogheaza si se imbata.Pai ori este film sf de comedie ori este comedie.
catalia93 pe 24 noiembrie 2013 16:27
wildinthecountry pe 16 Iulie 2012 23:32
x
O comedie tare.Total atipica...
Faze tari ,replici beton ,aparitii cameo surpinzatoare din partea unor Ryan Reynolds , Norah Jones...cool..
PS: Naratorul filmului nu este nimeni altul decat Patrick Stewart (Picard/Star Trek)..:)

Biancavalo pe 18 Iulie 2012 00:10
Ted
Super tare filmul! Nu credeam ca imi va placea dar chiar a meritat ;) am ras multtt la el :))))
Aeryn_Sun pe 19 Iulie 2012 17:42
Teddy....ce trist!
Aseara am fost la cinea sa-l vad, la molul de la vitan (18.07.2012, 21:40), si aproape sa nu mai gasim locuri libere, eu si fratele meu. Pe ecran spunea 0 locuri libere, si era o coada infernala, filmul incepand in 2 minute; ma hotarasem sa plec, ca oricum nu era nimic la care voiam sa ma uit. In fine, tipa de la bilete ne-a gasit 2 locuri chiar bune. Si am fugit la film sus in sala 7.
Incepea sa vorbeasca povestitorul, avea o voce ca a celuia din Pushing Daisies, si aruncand cateva glumite, la care toata lumea radea foarte mult. Ii priveam si parca toti aratau ca niste bufoni care mancau popcorn. Nu pot sa spun povestea ca poate vor si altii sa se uite la film. Dar cand s-a facut Teddy mare, s-a schimbat jocul si acum filmul devenea foarte comic, mai ales la interpretarea lui Teddy, si la expresiile sale geniale :))
Pe la jumatatea filmului sau chiar mai incolo un pic, se… citeşte

Ted – Oare ursuletii de plus imbatranesc si ei? | Raluk.ro - Filme, restaurante, cafenele, ceainarii, baruri din Bucuresti
[...] prima vedere, Ted este un film absolut inofensiv si dragut. Un baietel mic cu voce pitigaiata si un pic ciudatel din [...] citeşte
mitza81 pe 20 Iulie 2012 17:38
o porcarie
o porcarie si o prostie de film,mai bine nu,nu dati bani pe bilet
VulturAndrei pe 27 iulie 2012 21:40
se pare ca tu in afara de filme cu tigani jegosi si porno nu apreciezi nmk
Ellena_Gabriella pe 20 Iulie 2012 20:29
Interesanta ..as spune..ideea de expunere a povestii.. care nu este tocmai originala..!
euronike pe 20 Iulie 2012 21:16
Un monument de prostie
Am vazut filmul. Zmeura de aur scrie pe el. Cel mai slab film din ultimul timp. O tampenie. Pana si Borat a fost mai bun decat porcaria asta.
Mr.Halloween pe 29 decembrie 2015 12:00
Atat de de-acord cu ce-ai spus :)
aslak pe 24 noiembrie 2019 22:58
Uite ca n-a fost chiar zmeura de aur. Are 6.9 pe imdb, nu poti contrazice o natie de oameni, dar e parerea ta.
xerses pe 20 Iulie 2012 21:46
Un film destul de nostim ca idee....Simpatic ursuletul.
mihaelatb pe 22 Iulie 2012 02:50
Oare cum reuseau William Wyler (Roman Holiday , How to Steal a Million), Gene Saks (Cactus Flower, Barefoot in the Park ), ca sa nu mai il amintesc pe Billy Wilder (Ninotchka, Sabrina, Some Like It Hot, The Seven Year Itch , The Apartment si al originalului Ocean's Eleven) sa faca filme fara aluzii erotico-porcoase si cu toate astea sa aiba si haz si succes la public?
Seth MacFarlane a incercat sa faca un film cu actori, dar ..nu i-a prea iesit. Mai bine ramanea la Dexter's Laboratory, Cow and Chicken sau Johnny Bravo.
Filmul se vrea poate o satira la copii americani si eroii lor preferati, dar eu una nu am " gustat-o".
Ceea ce nu am inteles este :
1 Chiar asa de prost merg vanzarile muzicii lui Norah Jones?
2. Tom Skerritt chiar nu a mai avut nici un rol de l-a acceptat pe asta?
3. Ryan Reynolds ori mai avea de platit un rest de factura, ori era… citeşte

White1 pe 3 martie 2014 21:56
Ninotchka e al lui Lubitsch:P NU ca nu ar merita si el in lista aia :D
HoratiuS pe 22 Iulie 2012 10:05
++ O comedie foarte reusita. Asta datorita umorului stil american dad si Family guy. Toata sala radea, au fost momente cand lumea din sala aplauda.

Minusuri: totusi cam previzibil, respectiv happy end-ul .Cam stii ca in majoritatea filmelor americane apare o problema in cuplu,iar pe cand sa se rezolve normal, apare alta problema mai acuta care cere rezolvare, iar cei 2 fosti-actuali pornesc impreuna si rezolva situatia,apoi redevin un cuplu fericit. mda...altceva nou?

bonus fun fact : am prins cea mai mare coada de cand ma duc la cinema la cluj.parerea mea ca a meritat,mai ales ca a fost bargain : 5 ron

psihologu pe 23 Iulie 2012 20:47
Ted: el, ea si ursuletul cu gura spurcata
Ted debuteaza si se incheie cu vocea din off oferita de Patrick Stewart si cu senzatia caldut-simpatica pe care ti-o ofera filmele de Craciun. Magie, aer familist, mesaj de regasire si reintregire. Un copil singuratic (John) isi pune o dorinta: viseaza ca ursuletul lui sa poata spune mai mult decat inregistrarea prefabricata “I love you”. A doua zi dimineata, nicio surpriza, ursuletul vorbeste. Partea nostima e ca Ted se afla la aceeasi varsta cu John, iar aerul bleg infatil e cuceritor. Dar dureaza foarte putin.

La finalul opening credits-urilor si a melodiei siropoase Everybody needs a bestfriend am facut un salt in timp de vreo 30 de ani. Ted a trecut de cele 15 minute de faima la tv, iar John e un anonim cu un job mediocru la o companie de inchiriat masini. Cei doi isi petrec timpul pe canapea mancand cereale direct din cutie, fumand iarba si mascarind ce vad la… citeşte

CstBoy pe 23 Iulie 2012 22:09
FOARTE TARE!
Filmul a fost... Nu pot sa explic, a fost grozav!!
Thoughts about nothing… pe 24 Iulie 2012 00:26
Cum sa nu-l iubesti pe Ted?
Cum ar fi ca dorintele sa se implineasca? Cum ar fi ca cele mai nebunesti dorinte sa se implineasca? Ted, ursuletul simpatic, este o dorinta devenita realitate, este minunea lui John Bennett. Si-a dorit intr-o noapte ca Ted sa vorbeasca. Si minunea s-a produs asa, peste noapte. Planetele s-au aliniat, o stea a cazut si [...] citeşte
Manusa pe 24 Iulie 2012 19:17
Un film minunat, distractiv si haios. Mi-a placut foarte mult acest film si dupa trailer ma asteptam sa fie bun. Un film reusit care merita vazut.
GRaf pe 25 Iulie 2012 01:01
911? My teddy bear's been kidnapped!
Ii sta asa de bine Milei Kunis in rolul de iubita! :D Mdah.. un film dragut ,chiar bun, am ras putin dar ma asteptam la o comedie mai de calitate.Adica eu nu rad la parturi ( scz de expresie ).M-a bine dispus, merita vazut pentru ca ursu ' ala e pus pe glumee!
Jenny_pisica pe 25 Iulie 2012 10:46
Ursul ala e adorabil !!!
Ce film frumos cu un ursulet mic si perves. Ma intreb de unde le vin oamenilor asemene idei, mi se pare foarte amuzant Ted ursuletul de plush care F..e casa de marcat.
HoratiuS pe 26 iulie 2012 10:07
nu e foarte greu din moment ce in ultima vreme scenele de perversiune din filme is ceva obisnuit. mai ales in serialele de animatie americane.
VIBERS pe 12 martie 2013 00:42
Pana mea acum ce urmeaza?Ratuste din plastic care sunt lesbiene.
Bmave pe 26 Iulie 2012 02:10
Imi pleace South Park si alte desene de genu asta dar filmul asta e o prostie
MARIVS_IMPERATOR pe 26 Iulie 2012 10:03
Un film usor, ok, de weekend
Daca nu ai ceva de facut seara, e ok sa mergi la acest film. Nu o sa regretati, dar nici vreo mare capodopera a genului nu o sa vedeti. Haios ici si colo, tampitel pe alocuri, nici pentru copii (sugereaza niste scene de cumshot sau ca este cool si fun sa consumi iarba + limbaj nu tocmai potrivit), dar prea "trecut" pentru adulti, ramane un film la care per ansamblu te simti bine si nu regreti banii platiti pe bilet. Actorii sunt decenti in interpretare, actiunea curge ok, nu exista timpi morti. Totusi, nu o sa va ramana prea mult in amintire. Este un film de consum.
Chrisstyna pe 26 Iulie 2012 11:21
N-am mai ras asa de multa vreme
Initial, ideea cu ursul de plus pare stupida si de copii mici...Dar n-a fost chiar asa! Sunt poante haioase, evident, trase de par...dar au prins la public. Toata sala era pe jos de ras! Pot spune ca este singura comedie din ultimul an care m-a facut sa rad cu pofta si nu-mi regret banii pe care i-am dat pe biletele de cinema. Merita vazut!
dhany_81 pe 26 Iulie 2012 12:04
Bestial !!!
Am vazut filmul. Cea mai tare comedie din ultimii cinci ani....din punctul meu de vedere... FELICITARI :)
ionutt- pe 27 Iulie 2012 20:05
O comedie peste ce-au scos astia in ultimul timp, singura de anu asta de altfel care mi-a placut cat de cat. N-am inteles de ce a trebuit spre final s-o dea in tanar si nelinistit, in rest e bine. Se rade.
aimontella pe 27 Iulie 2012 22:23
Cat am ras:))))
Un film bun, o comedie pe cinste,nu am mai ras la un film asa de mult :)))) A meritat toata asteptarea la coada de bilete :)))
floryss pe 27 Iulie 2012 22:59
Am ras cu lacrimi!!
Dupa ce am stat la coada o ora in vitan sa luam bilete ....am tras cea mai mare portie de ras:)))) Toata lumea radea si aplauda ...mi-a creat o stare de bine acest film. De multa vreme n-am mai ras asa cu pofta la cinema. Nota 11 pt Ted. Ma mai duc odata sa il vad...mia placut la nebunie.:)))
yoyolina_bubulina pe 28 Iulie 2012 14:52
Nu ii inteleg pe astia care scriu ca a fost un film prost, demn de Zmeura de Aur. E un film la care razi mult, ideea e sa te duci la film si sa iesi multumit din sala, ori filmul asta e chiar unul care te binedispune. In fine, keep watchin' "Inima de tigan" daca Ted e sub nivelul vostru de "cultura"..
Alexitul pe 28 Iulie 2012 15:51
RECOMAND
Foarte bun filmul. Foarte multe faze bune ! Si un film reusit din punctul meu de vedere
Octaz pe 28 Iulie 2012 17:53
Ferm convins ca nu voi avea sa vad cine stie ce in acest "Ted" , mi'am facut un compromis si am plecat spre cinema.. Dupa 15 minute imi venea sa plec din sala... Dar apoi a devenit incetisor mai interesant si poate doar acele cateva faze comice si expresii venite din gura lui Teddy m'au facut sa exclam " E genial ursul asta!" Dar nu cred ca se ridica mai sus de 6. Finalul destul de previzibil. P.S.: Mila este foarte "hot"!!!
Adry95 pe 28 Iulie 2012 19:47
Cool
Merita vazut mai ales la cinema /cea mai tare faza a fost la inceput "look what jesus did" cat am putut sa rad acolo.
DanyMarica pe 29 Iulie 2012 00:17
Foarte amuzant filmul! De mult timp nu am mai ras asa la o comedie. Nu veti regreta ca ati mers sa-l vedeti!
Totusi, Mila Kunis mi-a fost extraordinar de antipatica, cum isi baga ea nasul intr-o prietenie asa nonconformista, amuzanta.
De fapt, scuzati-mi gramul de misoginism, asa fac toate femeile: te pun sa renunti la tot (prieteni, familie, pasiuni) si sa te concentrezi doar aspupra ei, dupa care iti spune ca nu mai esti barbatul de care s-a indragostit.
Bun film!

GeorgEs23 pe 22 august 2012 15:30
Salut Dany ! Foarte mijto parerea ta, un comentariu bun despre film si la partea cu femeile cred ca ar trebui sa devina un citat asta !! tare !
Nuriko pe 30 august 2012 15:30
Dany, te-as ruga sa nu bagi toate femeile in aceeasi oala fiindca nu sunt toate la fel. Iar daca e s-o luam asa, si barbatii procedeaza la fel, cunosc astfel de specimene. In legatura cu filmul, n-o fi el chiar genial, dar mie una mi-a placut si am ras la el. Iar voi astia care spuneti ca filmul nu e bun, daca nu va place voua un film aia nu inseamna ca nu e bun filmul, ci ca nu e pe placul vostru. Si din moment ce sunt atatia care zic ca le-a placut filmul, nu are cum sa nu fie bun.
adancovici pe 30 Iulie 2012 12:59
film pentru retardati !!! daca tineti la timpul vostru (si la bani), va recomand sa vi-l petreceti altfel .
Tyson_Kyd pe 30 Iulie 2012 13:05
A iesit bine filmul, am reusit sa il vad si chiar mia placut, povestea nu e foarte originala, dar au compesat actorii, care au jucat foarte bine, zic eu .
anyone pe 01 August 2012 22:54
Recomand!
Recomand cu caldura! Singurul defect al filmului e faptul ca uneori este prea previzibil, in rest un film foarte reusit!
Kappacelu` - The Blog » vince vaughn pe 02 August 2012 07:08
[Filme] Ted | Kappacelu` - The Blog
[...] s-a scumpit benzina si s-au inundat strazile.Mi-a placut? DaMerita vazut? DaLink IMDb / Cinemagia /  Wikipedia Tweet Tags: filme, Mark Wahlberg, mila kunis, TedLeave a Reply Click here to cancel [...] citeşte
Go1 2 3 4