Păreri Poveste de cartier

Poveste de cartier

par4zi7u pe 21 Iunie 2009 21:46
capodopera a prostiei ..doamne fereste !!! ce film nenorocit
rumatz pe 17 februarie 2010 08:41
da ce ai vrea ma u sa vezi ma frumoase sunt alea de indieni sau cu uma turma
WeR0Ck pe 1 septembrie 2010 14:59
bine spus "film cu indieni" :))
Klara pe 08 August 2009 16:34
dezgustator
nici n-am putut sa urmaresc filmul pentru ca eram scarbita de tot ceea ce am vazut atat cat am apucat sa vad.
Batjocura la adresa a tot ceea ce tine de arta cinematografica, "Poveste de cartier" ar trebui sa fie interzis alturi de pornografia infatila.

puffulette pe 2 ianuarie 2012 03:08
de acord cu tine, am ramas socata cand am vazut ca 26 useri au acest fiilm la favorite iar tu micsa, daca tot ai dat copy/paste la acelasi comentariu, puteai sa il scrii corect din punct de vedere gramatical,
cristina_felicia pe 11 iulie 2014 19:33
draga Klara ; iti place Urzeala Tronurilor (asta e bine e o capodopera serialul) dar nu te simti scarbita cand le vezi pe femeile alea dezbracate si barbatii aia care le-o trag? aia iti place nu ? Iti transmit din 2014 ca nu are sens comentariul tau .
vicent pe 24 Iunie 2009 01:03
da ma sa e tampenie originala cu tigani alte subiecte de filme nu avem decat cu analfabetii astia promovam plevele societatii astia ne-au facut de ras in europa
bgd39b pe 2 ianuarie 2010 15:58
cel mai slab film romanesc
legolas05 pe 13 noiembrie 2012 14:50
trebuia sa fie votat cel mai prost film al seclului
NightChild pe 23 Mai 2009 21:55
Negrilor!!! De v-ar impusca careva!!!! Am ajuns sa o vad si pe asta, un analfabet actor :)) =))
Lucard pe 29 mai 2009 14:32
Daca era analfabet nu stia sa cante.... Inainte sa vorbesti, gandeste ^^
kingdogg69 pe 23 iulie 2010 23:59
Scutiti-ma cu faza ca daca era analfabet nu putea sa cante! Din cate stiu eu Uzzy de la mafia e analfabet! Si canta. Manelistilor le fac altii versurile si nu e nevoie sa stie sa scrie. Te poti numii semianalfabet daca nu stii sa vorbesti limba romana corect.
Wonka pe 10 August 2009 21:54
Un film dezgustator , ce au ajuns sa faca si regizorii astia , doamne ...
iiii pe 22 august 2011 17:38
CORECT
LostinNeverland pe 14 Iunie 2009 13:28
sincer cinemagia ma dezamagiti...credeam k asta e un site de filme...nu de mizerii...ce cauta monumentul asta de prostie aici???...."Poveste de cartier" se vrea o variantă autohtonă a celebrului West Side Story"....WEST SIDE STORY?????...doamne saraca natalie wood cred ca se rasuceste in mormant...cum puteti compara "filmul" asta cu West Side Story???
NO COMMENT

Mist pe 17 iunie 2009 10:33
Ce pot sa spun...Nu stiu cine dracu a ales "actorii" astia; ei nu stiu sa adune 2+2 si joaca in filme.Ma rog nu stiu daca se poate numi film tampenia asta...Bataie de joc!
danyelaelena pe 6 noiembrie 2011 18:36
sincer cinemagia pur si simplu ne a duce la cunostinta ca exista anumite filme..noi votam..poti sa votezi absolut ce vrei tude la monument de prostie pana la capodopera, dar nu jigni situl! si sincer prefer sa ma uit la un astfel de film care nu este chiar un gunoi decat sa ma uit la un film horo cu copii mutilati si monstruozitati.
Johny Doe pe 29 Septembrie 2008 12:42
Oribil...
Groaznic...
Infiorator...
Abject prin excelenta...

Buna treaba baieti! Mai bine de atat nu putea nimeni sa prezinte nivelul manelelor si al manelistilor.

Propun Oscar pentru costumatie si decoruri :)

silv_xd_tweety pe 20 mai 2010 18:57
buna asta:)
lucyanna pe 19 Iulie 2009 22:54
se pare ca in ziua de azi oricine poate sa ajunga actor chiar daca nu are studii in domeniu...pai oameni buni, pana la urma cred ca si eu ma fac actrita:))
ddsCrevete pe 18 iunie 2018 10:59
Fa-te actrita porno , ti-ar sta bine cu murgu-n gura .
petru pe 22 Septembrie 2008 14:02
RUSINE, RUSINE, RUSINE!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nu se poate numi film, e o mare porcarie protevista!!!

bogdan_strunila pe 16 octombrie 2013 20:27
NU E VORBA DE TIGANI,DOAR CA FILMUL E DE KKT. INTOTDEAUNA REVAD CU PLACERE ''PISICA ALBA ,PISICA NEAGRA'' SAU'' VREMEA TIGANILOR'' ALE LUI EMIL KUSTURICA, FILME CU SI DESPRE TIGANI, DAR...ABSOLUT DELICIOASE...NICI NU SE COMPARA CU PORCARIA ASTA
claudiu-daniel-lugoj pe 23 Iunie 2009 16:40
claudiu-daniel lugoj
vedeti de ce nu ma mai uit eu la filmele rominesti de vrio 7-8 ani,nai ce vedea.Am inceput mai nou sa bagam cultura rroma in filme in televiziuni in showri si ne suparam cind alti ne fac tigani astia suntem din pacate atita timp cit promovam cultura rroma.De ce nu promovam cultura noastra a rominilor oare o mai avem sau am uitat din ce ne tragem,unde ne sunt valorile noastre autoctone,le-am uitat oare de ce facem asemenea filme de ce am inceput cintaretii romini sa cinte melodi tiganesti de ce dracului ne mai numim romani.Nu-mi place sa cred ca sunt rasist dar sunt nu pot sa vad cun ne pierdem identitatea nationala cum inprumutam cuvinte tiganesti in vocabularul nostru si sa stiti ca asta doare ,doare rau de tot,doare exact cum ti-ai pierde pe cineva drag.Cinematografiei romane le transmit sa nu mai faca filme ca sunt penibili si veac de vrio 7-8 ani de zile nu ma mai uit la filme… citeşte
had3s pe 10 Martie 2009 23:27
doar uitandu-ma cine ofera 5 stele acestui film ma apuca groaza.cu texte precum :"forta manele","forta salam","manelele IE viatza mea" etc ne putem da seama cati oameni "culti","moralisti" si "civilizati" s-au uitat la filmu` asta.doar zicandu-mi cineva ca asculta manele deja pot trage apa dupa el.pai asta-i muzica?!voi va comparati cu afro-americanii;pai spre deosebire de ciorile noastre aia mai merg pe la colegii,universitati de prestigiu,stiu muzica.Doamne ce-a devenit tara asta,cred ca se rascolesc eroii-n mormant vazand specimenele astea.
WTF? pe 31 Decembrie 2008 02:18
Nu merita nicio stea !Pur si simplu URASC MANELELE ! bleah
Razvan pe 02 Ianuarie 2009 14:58
Iti dai seama ce impresie isi fac cei de pe fotare cand vad un film ROMANESC? Asta nu e film.. e bataie de joc. Pe langa faptul ca se injura ca in gura de codru.. se mai injura in filme.. dar asta le intrece pe toate, scenariu 0, feeling 0,.. rusine MediaPro.
veverita09 pe 18 decembrie 2009 23:45
Ai mare dreptate.Recent am auzit de filmul asta asa ca am zis sa intru pe Cinemagia sa vad despre ce e vorba. Cand am vazut trailer-ul am ramas socata. Mai bine nu s-ar mai face filme sau seriale/telenovele romanesti ca ne facem de ras.
ooo333 pe 7 noiembrie 2011 14:19
tu esti tigana ca ti-a placut filmul asta cu tigani , cocalari si manelisti .
Copilu pe 02 Februarie 2009 02:55
Varza si cu asta am spus tot .
puffulette pe 2 ianuarie 2012 03:02
reivan, nota 10 pentru comentariu
ooo333 pe 22 Iunie 2009 10:31
monument de raha..
cel mai de raha* film existent in lume nam mai vazut un film mai de raha* niciodata !!!!
Cinemagia ne dezamageste se aseamana cu West Side Story uite ce premii a castigat West-Side Story ; Cel mai bun film - Robert Wise Castigator
Cea mai buna coloana sonora (muzical) - Saul Chaplin, Johnny Green, Irwin Kostal, Sid Ramin Castigator
Cea mai buna actrita in rol secundar - Rita Moreno Castigator
Cel mai bun scenariu adaptat - Ernest Lehman Nominalizat
Cel mai bun actor in rol secundar - George Chakiris Castigator
cea… citeşte

mircea_pop pe 10 Mai 2010 21:36
Mai lipsea Gutza si primea Oscarul ...Rusine Calinescule pentru ca ai ajuns sa te prostituezi !
Ionut Grigoras pe 21 Septembrie 2008 23:04
As vrea sa ai vad fata lui Cristian Tudor Popescu privind filmul asta.:)).
ionutt- pe 20 Decembrie 2010 21:17
salam tza reggaeton tza
La vrajeala lu Sorinel si fieru se`ndoaie ! Abia acum am priceput eu dupa cine se lua Shahrukh Khan prin filmele indiene de le agata gagiu pe toate...dupa Sorinel ba taticule baaa , manca-i-as eu talentu’ lui de blond nereusit. E in plina ascensiune fraieru’ ,e pe val, de acum incolo sa’l vedeti voi pe Sorinel ce’si face el talentu’ lui prin filme.
Astia de la MediaPro dau tun dupa tun =)), se pare ca`s profesori in materie de promovat prostia si incultura , partea proasta e ca mai sunt si actori buni care accepta sa joace in astfel de cacaturi.. pacat , da ce nu face romanu’ cand are maţu gol si i se pune banu in fata .. o vinde si pe masa.

veronica210 pe 15 August 2009 15:49
Nici macar nu m-am uitat la asemenea rahat ! Cat de penal arata : Distributia: sorinel copilul de aur..=))))=)) parca e un BANC
puffulette pe 2 ianuarie 2012 15:54
:)))
sdfs pe 19 Octombrie 2008 22:45
ce e asta frate?
am inceput sa facem filme cu manele si manelisti... se dupa de rapa tara asta

cristianbalcan pe 03 Decembrie 2009 03:58
:((((((va rog cititi comentariul((((((((( vai de tara in care traim:(((((((((((((((
va rog cititi comentariul eu nu am vazut filmul pentru ca eu sunt nazist si nu imi pare rau dar nu prea rasist ...,nationalist dar acest film este o "capodopera" a prostiei imi pare nespus de rau pentru tara nuastra ar trebui sa sara la putere un nationalist adevarat sa puna capat prostiei si inapointei din romania ca eu mor cat de puternic as avea caracterul am plans cand am auzit de filmul acesta ...:((( stiam ca o sa se ajunga la asa ceva din caauza conducatorilor pe care ii avem dar stiu ca asa gandit ioti noi romannnnnnnni lllaaatini ne injosim in fata acestor perspane incapabile sa isi creeze o viata ... nu pot spune altceva ca nu imi este in fire
mongolarix pe 27 Martie 2009 17:01
de ce nu ne lasati in pace!
voi oamneni ai cinematografiei!! voi actori romani cum ati putut face asta !! rusine , rusine ,rusine ....cum a ajuns maiculita manelari astia sa joace in filme:(( in loc sa faca un film anti manele!! nu mai zic nimic mai bine tac k imi vine sa mor ,scoateti mai bine shit-u asta de pe cinemagia!! am pus acolo o stea k altfel nu puteam da commentul .Dar nu o merita!!!
rrs85 pe 23 Martie 2010 14:40
Filmul acesta (nu am gasit alt termen, dar indiferent daca ne place ori ba, tot film ramane) descrie cu o acuratete perfecta trendul pe care tara noastra incepe sa-l imbrace!!! Uitam de valorile morale, uita de etica, uitam ca mai presus de orice suntem sau eram purtatori de "coloana vertebrala", incet dar sigur ne metamorfozam intr-o specie cartilaginoasa, o specie ce va fi caracterizata de culori pestrite valsate in ritmuri de manele!

Vi se pare trist?! Nu, este dezolant... ;(

Adi b. pe 21 Septembrie 2008 05:16
Deci asta e film facut de foame! Ca e f prost ca act artist in sine n-ar fi asa de grav, cat e grav ca publicul acestui film nu va invata nimic pozitiv.Din contra! Va avea fani cam cati fani manele sunt . Deci multi. Practic filmul e o manea.
mrk pe 27 Mai 2008 16:53
este un film de un mare rahat,asa ceva nu se da . Incepe foarte prost si se termina si mai prost decat incepe,finalul venind pe neasteptate,brusc. Se discuta k sunt manelisti sau nu stiu ce. NU e vorba de cine joaca, putea sa joace orice ,tot era de rahat . Care nu l-ati vazut ar fi mai bine sa nu va pierdeti timpul cu el.
rox. pe 07 Octombrie 2009 15:42

yusaw pe 01 Mai 2010 19:08
bleaaaaaaaaaaaahhhhhh!
filme ca asta ne reprezinta tara.. asa am ajuns sa ne huiduiasca toti de peste hotare.... in cativa ani vom ajunge minoritari in propria noastra tara....

btw.cum dracu sa adaugi ma porcaria asta la favorite? au ajuns si manelarii sa`si faca cont pe cinemagia? =)))))

valerian paraschiv pe 07 Iunie 2008 15:47
Observ ca toate mesajele scrise de fanii acestui film sunt cuplit de greu de inteles.Lipsa de cunostinte gramaticale si mai ales lipsa de coerenta in exprimare creeaza impresia ca sunt trimise de niste bolnavi mintal!Care o fi explicatia?
asda pe 16 Noiembrie 2008 21:53
loredana - bucuresti lu cine nu ii place filmu ?
omg :)) si intrebati ce avem cu voi

dp_garlic pe 19 Iunie 2008 15:45
Asta era problema? Ramona ii imita vocea Laurei Vass? Voi nu va uitati la modul in care joaca "actorii"? La cum e regizat? La scenariu? La cinematografie si fotografie? Doamne, e execrabil filmul asta. Nu am rezistat decat 5 minute sa ma uit, dupa care l-am sters! Va rog eu fiti realisti! Daca neaparat vreti filme romanesti care prezinta realitatea uitati-va la Filantropica, sau orice altceva ce nu poarta amprenta lui Theodor Halacu Nicon. E cel mai tampit regizor care a existat vreodata! Ma intreb daca a facut macar UNATCul, ca eu dac-as fi fost decanul lui il picam la fiecare examen. Omul asta habar nu are sa regizeze iar Sorin Copilul de Aur habar nu are sa joace!!!!
Bella pe 28 Mai 2008 15:15
Nu vroiam nici eu sa fiu "bitch" si sa decataloghez filmul din prima ca deh, regizor de renume, actori mari. Asa ca m-am uitat... Si mae greseala am facut. Filmul e plin de greseli, lasand la o parte povestea total falsa pe care o are si modul de "actorie" al unora... In fine, se zice ca trebuie sa dai o sansa, dar filmul asta nu merita.
catarius pe 26 Mai 2008 23:46
nu exista cuvinte pentru a descrie cat de prost si de penibil poate fi acest film
Cristi Weed pe 22 Mai 2008 11:58
A ajuns sorinel copilul de aur sa joace in filme =))))))))) ! Vai de c**u nostru ! Poate va ajunge la Hollywood cine stie ! Si e foarte bun si soundtrackul : manele la maxim ! UN FILM DE NOTA !) +))))))
Cristi Weed pe 19 aprilie 2006 04:16
invata sa vorbesti si pe urma lasa commenturi :| !
Cristi Weed pe 19 aprilie 2006 04:16
Un film extraordinar , cu actiune din plin :)) ! Sorinel e un fel de rambo , iar gagica aia e beyonce ! Hai mai fratilor lasati-o naibii de treaba , uitati-va la looney tunes !
kingzoor pe 17 Iunie 2011 00:26
Asta nu e film
Mi se pare o prostie!
O blasfemie de video ce a luat numele de film.Sunt multe motive:
Ce mama masi cauta Florin Calinescu,un actor destul de renumit intr-un film de c@@t?
Acest film nu este un film.
Manelele nu au ce cauta in el,povestea este una prea clasica. Copilu de aur e incredibil de "naspa".
Singuru lucru bun la film este ca el moare la sfarsit.

ATENTIUNE!
ACEST FILM TE FACE SA DEVII RASIST!!!

Dragosus pe 14 Iunie 2011 17:31
am incercat sa vad si eu cum e filmul asta doar asa pentru a dovedii unui prieten ca nu sunt singurul ce am pararea asta,dar nici nu stiu cum am vazut asa ceva,inca o data,de cand sunt tziganii actori,bine poate sunt eu putin rasist dar cine se uita la asa ceva clar e prost si ma includ si pe mine in categoria asta ca am putut viziona asemenea minunatie.
DDD pe 21 Septembrie 2008 22:19
PORCARIE MAI MARE NICI K AM VAZUT....AIA SE INDRAGOSTESC LA UN COVRIG....DECI SE VAD..20 DE SECUNDE...DUPAIA SE OMOARA AIA INTRE EI...DE FILM..DE OAMENI CU BILA LA CAP...NUSH CUM SA ZIC ALTFEL...
nnn pe 13 Iunie 2008 14:35
ash injura dar nu e voie
claudiu-daniel-lugoj pe 14 iulie 2009 18:38
eu am facuto,dar la un asemenea film nici nai cum sa te abti.
AS-ANA pe 17 Iunie 2009 17:22
nu sunt nici anti nici pro manele
doar ca generatia de azi adora manelele si mai ales pe sorinel copilu de aur si laura vas astae.. eu dau 3 stele=mai bine nu; pt ca mai mult nu am dc.. . cand no sa mai aud manele la petreceri si in cartier atunci o sa ofer o stea..dar momentan astae "romania se duce de rapa" si nu numai eu consider asa...:( pacat..
pacat de generatiile ce vor urma...

puffulette pe 02 Ianuarie 2012 03:05
RAHAT DE CARTIER
O mare rusine a cinematografiei..... nu am rezistat nici macar 10 minute, deja cand incepe putache ala sa cane, fix la inceput am derulat apoi l-am inchis.. nota 1 este prea mult, dar mai putin nu pot da
DragonMaster pe 04 Iulie 2011 15:52
Cel mai prost film
Mai bine nu il vedeam pana la capat deoarece mi-am pierdut timpul degeaba
Screwler pe 07 Mai 2011 19:52
HaHaHaHaHaaa
HaHaHaHa.. asta va fi singuru film la care imi voi da cu parerea fara sa ma uit.
Nu cred ca-i nimic de el.. pana si Posteru ma amuza.. tiganii sunt facuti sa fure,insele,sa fure si in alte tari.. pot continua si ne fac Romanii adevarati de rusine. Acu vor sa apara in filme..

jude pe 06 Aprilie 2011 16:31
cum se poate asa ceva?oare de ce in tara in care traiesc eu?
ma intreb: cum este posibil ca ascest film, de fapt porcarie, sa aiba nota 6,2 pe cinemagia? la fel ca si filmul in care joaca Colin Farrell, Anthony Hopkin si Angelina Jolie - ALEXANDER(am dat un exemplu, ca sa se poata face o comparatie).....nu pot sa cred ca mai vad si 17 persoane care il au la favorite..ma inspaimanta pagina aceasta, de care am dat intaplator...sunt foarte dezamagita de generatia tanara...mi-e scarba de tot...

sargetius pe 18 Februarie 2011 22:42
Filmul este bun in sine, dar nu este recomandat speciei umane. Daca se adreseaza clasei primatelor, si eu sustin un astfel de proiect menit sa incurajeze evolutia darwinista. Se pare ca si printre noi mai sunt rataciti care nu stiu exact carei specii apartin, dovada fiind chiar acest "film".
LordZeus pe 24 Noiembrie 2010 14:11
ce cauta inmormantarea asta de cocalari manelisti infecti la categoria filme?
Ion-Chinezu pe 17 Octombrie 2010 13:54
Doamne fereste !
Nu pot sa cred totusi ce nota mare are filmul asta ... Filme mult mai bune au un calificativ mai mic ! CEL MAI PROST FILM PE CARE L-AM VAZUT IN VIATA MEA !!!
marshall14 pe 04 Septembrie 2010 13:24
Ce oameni fara minte!!!Cum dracu puteti sa dati nota 10 la asemenea film???Poate nota 10 din 100......vai de mama voastra de manelisti
lumaxya pe 07 August 2010 00:09
Ce sa mai spun. cam tot ce era de spus s-a spus mai sus. Traim in Romania, dar asta nu mai e demult o scuza:).
mjBIANCA pe 16 Iulie 2010 21:34
regret k nu puteam acorda mai putin
este singurul film la kre i-am dat o stea si sincer regret k nu puteam acorda mai putin absolut dezgustator - loll cn a avut ideea "geniala" de al face- asa e in romania nu santem in stare a scoatem un film klumea al nostru si mai mult i mai sivemeram pe tigani, muzik lor, ...si mai nou si stilul lor de viata.
EternalWinter pe 22 Iunie 2010 18:38
LoL
Ce Dumnezeu cauta blasfemia asta pe site =)))))) , asta e Romania :-j
Krakatau pe 21 Iunie 2010 02:34
Deci daca si Lugoj i-a dat nota 1 atunci...e wordless.
Go1 2 3 4 5