Păreri Poveste de cartier

(2008)

Poveste de cartier

copaciu alexandru pe 25 Septembrie 2008 17:28
mia placut enorm filmul si as vrea si eu sa am propriul cd pentru al urmari mereu
Vlad Catalin pe 21 Septembrie 2008 23:38
Toti, absolut toti au fost super.La mai multe asa filme.Felicitari celor doi "actori", echipei Pro, si mult succes in continuare.
cristianbalcan pe 3 decembrie 2009 04:01
((((((va rog cititi comentariul((((((((( vai de tara in care traim:((((((((((((((( va rog cititi comentariul eu nu am vazut filmul pentru ca eu sunt nazist si nu imi pare rau dar nu prea rasist ...,nationalist dar acest film este o "capodopera" a prostiei imi pare nespus de rau pentru tara nuastra ar trebui sa sara la putere un nationalist adevarat sa puna capat prostiei si inapointei din romania ca eu mor cat de puternic as avea caracterul am plans cand am auzit de filmul acesta ...:((( stiam ca o sa se ajunga la asa ceva din caauza conducatorilor pe care ii avem dar stiu ca asa gandit ioti noi romannnnnnnni lllaaatini ne injosim in fata acestor perspane incapabile sa isi creeze o viata ... nu pot spune altceva ca nu imi este in fire
cristianbalcan pe 3 decembrie 2009 04:06
nu mai are rost sa vb cu niste inapoiati
Geutza pe 20 Septembrie 2008 05:32
M-AM SATURAT SA TOT AUD CA MANELELE SUNT O DOVADA DE INCULTURA, PROSTIE, PROST GUST...ETC...FRATE SUNT ATATIA OAMENI CULTI CE ASCULTA MANELE SI ATATIA INCULTI CE NU ASCULTA, NU POTI SA JUDECI UN OM DOAR DUPA GUSTURILE LUI MUZICALE IAR CEI CARE O FAC SUNT NISTE CRETINI, EGOISTI CARE AR TREBUI IZOLATI SAU SA ACEPTE CA IN JURUL LOR EXISTA SI ALTFEL DE GUSTURI DECAT CELE ALE LOR PT CA UN MANELIST ACCEPTA SI/SAU ASCULTA SI ALTFEL DE MUZICA ASA CUM EU SUNT MANELISTA INFOCATA DAR ASCULT SI RAMMSTEIN SI VAMA VECHE SI IRIS SI CIPRIAN PORUMBESCU SI PARAZITII SI PUSSYCAT DOLLS SI CHRISTINA AGUILLERA ETC ETC...IN FINE...PANA LA URMA FILMUL E DRAGUTZ SI POATE PUTIN NEPROFESIONIST...CAM ATAT DE LA BUCURESTI...TRAIASCA SI MANELELE!!!!
Andrey9211 pe 5 aprilie 2010 04:48
ati stricat tzara fu*uva-n gura de ciori ! Din cauza voastra suntem vazuti ca niste tigani toti romanii!
alex pe 27 August 2008 17:13
Mda! Ii dau o stea pentru regie..atat. Actorii sunt lesinati, scenariul slabut. Nu prea merita banii si nici macar efortul sa-l furi de pe net. Oricum acesta e o productie MediaPro adik MEDIOCRA. De ce n-or baga banii in adevaratii artisti care fug din tzara? In actorii care fac reclame pe bani? In regizori care iau premii internationale si in tzara sunt trecuti la categoria si altii??? Halal mentalitate..halal tzara...halal popor....
Alexandra pe 19 August 2008 16:41
este super misto filmul!imi place foarte mult de ramona si de copilu de sur
claudiu-daniel-lugoj pe 14 iulie 2009 18:35
si tu se pare ca esti o analfabeta ca si acel copil de care zici,uitate cum ai scris numele lui,poate ca e si sur.=)).
Andrey9211 pe 5 aprilie 2010 04:49
=))))))))0 bv daniele !
alina pe 13 August 2008 17:56
nu demult am vazut filmul si vreau sa spun ca mie una mi-a placut..nu st fana a manelelor dar unele chiar imi plac..el are o voce f buna ....st contra ideii ca daca iti plac si manelele esti incult...adevarul e ca unele lasa de dorit ..dar nu cred ca exista roman la care sa nu-i placa macar una..sau doar versuriile... ceva imposibil...poate cel care nu simte nimic...am avut colege care erau "contra" manelelor..iar in pc lor se gaseau f multe....ele nu recunosteau de rusine...ca altii le condamnau..eu nu vad nimic rau in asta ..toti st oameni pana la urma romani sau tzigani tot dumnezeu ne-a creat...impartim acelasi pamant..st egali in fata Lui Dumnezeu...asa ca nu mai judecati p nimeni..Dumnezeu judeca nu noi..
andreea-andreea pe 08 Iulie 2008 09:24
eu zic ca monica merisan a jucat cel mai bine fiind neam cu mine are un talent mai mare decat sorinel copilul de aur....monica e cea mai tare din film
alex pe 14 Iunie 2008 14:31
Filmul e foarte bun, reprezinta realitatea bucuresteana actuala. Pentru acei bucuresteni antimanelisti le recomand sa-si dea jos ochelarii de cal si sa vada ce se intampla in jurul lor. Filmul asta chiar expune realitatea din cartierele bucuestene: cu droguri, cu mafioti, cu oameni saraci si cu oameni care nu stiu ce sa faca cu banii. Treziti-va!!!!!!!!
alex pe 23 Mai 2008 21:37
fratilor de unde il dowladez si eu?:((
claudiu-daniel-lugoj pe 14 iulie 2009 18:39
nai de lucru?Mai bine dute in oras la un suc pe bune ca nai ce vedea.
gabi spania pe 23 Mai 2008 13:18
spunetimi cum sa al vad pe internet va pup
popescu sorin pe 21 Mai 2008 10:06
e cel mai tare film din lume
claudiu-daniel-lugoj pe 14 iulie 2009 18:42
da ar fi fost daca nu se facea.
adrana lavinia pe 18 Mai 2008 09:39
cand apare filmulpoveste de cartier sau a aparut deja?nu-l bagati si pe acasa tv?
e un film super tare dupa si merita sa fie vazut.

Pink pe 16 Mai 2008 23:49
bah va bateti capu aiurea pe bune ;)...nust dc mereu va legati de manele bine frate ascultam manele,nu suntem inculti sau alt gen de oameni.Si ce conteaza dak au facut un film? este un film de dragoste pana la urma povestea a 2 indragostiti ,ce e rau in asta ? :| bah si voi astia care comentati aiurea k joaca in film nume mari ale cinematografiei romanesti sa joace bai nene sa castige si ei un ban calumea ...in ce filme ati vrea sa joace ?in cele ale lui Mugiu care iau premii aiurea :|si sunt niste kkt-uri de filme :| si pana la toata urma TOATA ROMANIA asculta manele ;) mai bn ascult o manea calumea live de cat sa ascult cum canta banda ptr unii cantareti romani :) asa k nu va mai dati mari si tari ,duceti`va sa vedeti filmu si dupa vb
gigi pe 11 Mai 2008 13:33
am vazut si eu filmul ieri la cinema:D si e foarte tare!!!!
va recomand sa va duceti sa-l vedeti...merita!

RobertVilcu pe 10 Mai 2008 19:48
Am vazut azi filmul si pot spune ca este foarte OK. Daca individul din pagina 1 poate critica in 2006 un film care aoare in 2008, este clar ca nu o face din frustrare si plictiseala, in plus mesajul lui contine o multime de minciuni sau neadevaruri, controlabile de altfel.
Eu nu iubesc manelele, dar m-am dus sa vad filmul ca sa ma lamuresc despre ce este vorba, incitat fiind de discutiile contrare si pline de patos. Il consider un film bun, pentru ceea ce vrea sa exprime si in special pentru prestatia unor actori debutanti, dar si a celor consacrati, ca Strunila, Viziru in special si Andreea Doinea.
Bravo pentru producatori care s-au bagat intr-o directie pe care nu a mai abordat-o nimeni de frica sa nu fie criticat. Am vazut pe internet ca producatorul a realizat multe filme cu tematici si abordari diferite, ceea ce denota profesionalism si imaginatie.
E mult mai… citeşte

meme pe 10 Mai 2008 14:00
este un film misto rau!!!
razi de te spargi!

Popescu sorin pe 09 Mai 2008 11:04
este un film foarte frumos
Madalina Alexandra pe 09 Mai 2008 11:02
Buna!! Am si yo o intrebare..va rog mult sa-mi spunetzi si mie pe ce program tv va fi difuzat filmu
"Poveste de cartier" deabea ast sa-l vad..Is mare fana a Copilului de Aur..:D imi place cum canta..cum se imbraca..cum e..:D Si app..celor care ii critica..pe manelisti! Is chear ei inculti..ptr ca fara o manea..nu e petrecere..nu e distractie..;) asa ca sa mai taca drak din gura..si sa se abtina sa mai dea mesaje daca nu le plac manelele. Va rog mult
sa-mi rasp si mie la intrebare..sa-mi dati mai multe detalii despre film..is nerabdatoare sa-l vad..:D nu vreau sa pierd niciun episod..:D pls ignorati mesajul meu..:D adresa mea de yahoo..unde puteti sa-mi ziceti mai multe e brunetzika_hd@yahoo.com . Va rog mult sa-mi rasp..:D V-am pupat si mult succes in continuare :*:*:*

jieanu daniel pe 08 Mai 2008 11:47
cred ca va fii super tare filmu :X
yo pe 08 Mai 2008 10:08
Dupa "Baieti Buni",acesta este un alt film despre viata din strada si cred ca va avea un real succes.
Cristi pe 06 Mai 2008 01:45
Cat de multi romani prosti. Se uita scobindu`se in nas la SFuri si filme americane de 2 lei, si comenteaza aceasta "varianta romaneasca". Comenteaza maneaua, dar asculta rock nebun si pletosi uscati, bubuieli bolnave gen house si pe "baietii de cartier" care din 3 cuvinte 2 is obscene. Snobismul, rasismul si ipocrizia, au impanzit romania. Fiti ma destepti si mutati-va in Congo, si lasati-ne pe noi "incultii" sa ne simtim bine pe manele, ca e muzica noastra, a balcanilor. Va mutam pe toti in Congo si o numim "tzara crizatilor, snobilor, ipocritilor, rasistilor made in Romania".
Filmul va fi un real succes, dupa parerea mea. Abia astept sa-l vad. Cine stie la ce cinema e in Iasi?

arienette pe 2 august 2010 18:15
Maneaua e muzica balcanilor? Bai tu te auzi ce spui? :)) Ia deruleaza tu vreo 20 de ani inapoi si vezi.
pisi pe 02 Mai 2008 16:03
eu una nu va inteleg de ce il subestimati pe sorin.poate chiar a jucat bine si a facut un personaj bun.voi deja ati vz cumva filmu si stiti k e varza?....n-ar trebui sa judecati dupa aparente.eu una chiar astept sa vad filmu si nu cred k voi fi dezamagita.
ionita gabriel pe 12 Decembrie 2007 03:59
abia astept sa vad filmu,si astia care critica ei sunt doar invidiosi si ofticosi,orcum nu ma intereseaza parerea lor eu sunt roman si imi plac manelele dar cata lume dusmanoasa poate sa fie in tara asta si ura doar pt ca nu le plac un gen de muz nici mie nu imi place anumit gen da nu ascult si pct. poate sa imi zica cineva cand apare filmu chiar sunt nerabdator
gyury pe 31 Octombrie 2007 18:44
cand apare filmu ?? sau a aparut deja ??? ca eu nu il gasesc
Cristi:) pe 12 Iulie 2007 23:44
Ca sa nu vb in dezacorduri...qm fac de obicei....proiectul acesta e ceva asteptat de foarte foarte multa lume....toata lumea in afara de antimanelisti....care chiar nu pot sa imi dau seama ce au cu manelele....am observat ca toti au obiceiul sa ii faca pe manelisti inculti si alte chestii....de parca ei ar fi atotstiutori....mai lasati criticile deoparte....plszzzz:D
Alexandra Simion pe 30 Mai 2007 15:56
O sa fie un mare succes...mai ales daca joaca mari artisti precum romica tociu si cornel palade si alti artisti emeriti ai poporului roman manelar. Iei! bafta...nota zece...
manealistu pe 13 Martie 2007 15:15
si io ii dau 5 stele ! !! !
claudiu-daniel-lugoj pe 14 iulie 2009 18:44
dar ai dat doar 1 nu merita mai mult sincer.
mihalache dorin pe 12 Martie 2007 19:53
Din partea mea este cel mai tare film pentru ca acolo sunt Redactor sef
marinescu roxana pe 22 Februarie 2007 16:12
nu e de mirare pt ca copilul de aur e talentat dar si frumos si o sa aiba un suces de individiat si e bun filmul cand va aparea pe ecrana?
EU pe 18 Decembrie 2006 23:18
Lucian Ciobanu eu spun ca esti cel mai ciobandin toata ro, nu degeaba ai numele ala...Esti un lesinat si habr nu ai despre viata si postezi vrajeliile tale.GURA MICA ca esti varza, nu iti place nu mai comenta.V-am Pupat ,, Traiasca MANEAUA...
alex pe 03 Decembrie 2006 14:27
5 stele din start.Debia astept premiera filmului.
alex pe 03 Decembrie 2006 14:27
5 stele din start.Debia astept premiera filmului.
secret pe 05 Noiembrie 2006 18:37
e o idea superbuna pentru ca imi place foarte mult de sorin si daca am un film la care sa ma uit!!!! super misto pa
mitu pe 21 Octombrie 2006 23:34
Bineinteles ca este un film bun....si zic asta pentru ca am jucat si eu in acest fil si stiu cata muca sa depus pt finalizarea lui.
1Simplu pe 19 august 2010 20:03
Ai depus munca la scoala sa inveti cum se scire corect?
alexandra pe 19 Iunie 2006 15:12
buna baieti ce mai faceti sunt alexandra din spña si amscrisversuri siamidei pentru domnul dan bursuc sisorin copilul de aur dak vreti sa vb contactatima pe yahoo alisa_3b am auzit k atiscos siun film dabia astept sa il vad as vrea sa fim foartebuni prieteni in continuare darnu as vrea sa ma considerati o fana de avoastra pa vam pupatsimult succes
chiba_florin pe 06 Iunie 2012 15:35
sooper
un film cum rar mai vezi
insa m-a dezamagit finalul

picilipici pe 02 Noiembrie 2010 19:46
Copi tinuti in casa
Frate voi vreti numai filme indiene in care X si Y se da cap in cap pt o fata?cristicati filmul asta pt k nu aveti idee dak se intampla si in viata de zi cu zi ce e in film poate nu chiar asa dar poate mai rau.numai cristicati fratilor daca nu stiti ce scrieti.voi nu stiti sa faceti un film din poze si dak il bagati pe youtube si va critica cineva filmul faceti dero la gura k dc si nush ce dar pe altii stiti sa ii criticati.filmul e super frumos si dak credeti k zic asta doar pt k as avea 10 ani va anunt k va inselati iar am peste18.parerea mea lasati mai moale cu criticile
Awp3Lory pe 21 August 2010 23:02
un film bun........cu exceptia manelelor dar sincer m-am uitat din cauza lui tociu si palade..:)))....merita vazut!
alin magureanu pe 15 August 2008 22:10
Super tare filmul. O felicit pe monnica si ii multumesc, mia dat viata peste cap intru-n sens pozitiv.
Andrey9211 pe 5 aprilie 2010 04:50
Ti-a dat viata peste cap =)))))))))) Acuma esti mai sukara nu cand dai din buric !
Scythe pe 21 ianuarie 2021 13:06
cat de cretin sa fii sa spui asa ceva despre mizeria asta de film...
barb amalia pe 02 August 2008 11:29
sper sa mai faceti filme voi doi:**:*:*:*: e super tare poveste de cartier si sper sa fie si celelalte super va pop pe vio si pe ramona:*:*:*:
Andrey9211 pe 5 aprilie 2010 04:51
hai ma nu ne innebuni tu miss piranda 2008!
VIO pe 29 Iulie 2008 10:58
super tare ce sa mai ...
Marin elena-tatiana pe 26 Iulie 2008 21:10
imi place mult filmu e cel mai tare fil romanesc pe kre lam vazut pana akma
Andrey9211 pe 5 aprilie 2010 04:52
cu siguranta e cel ''mai tare'' =)))))) inseamna ca e singurul film pe care l-ai vazut vreodata daca ti se pare tare!
Georgiana pe 23 Iulie 2008 08:39
Mi-a placut.La unele scene chiar am plans,pe mine m-a cucerit.E un film frumos,si chiar adevarat fiindca sunt locuri in tara asta unde lucrurile acestea se intampla.E Romania,trebuie sa ne obisnuim ;).Hai ceao,mai vorbim ..peace baby :*
paulina luca pe 16 Iulie 2008 15:08
esti super te felicit sfarsitul nu a fost prea bun dar sa stii ca maia placut apropo mai aduti si tu aminte de unde ai plecat
ANUTZA pe 07 Iulie 2008 19:32
ma frate yo nu inteleg ce aveti cu filmu asta k e soooper smecher....si nu il mai subestimati pe sorin k e un baiat soooper klumea si de gask.faceti rost de hi5 lui si o sa vedeti cat e de gaska...pooop:*:*::*asa k pt cn nu a vazut filmu sa il vada de acum:*:*:*:*:
Andrey9211 pe 5 aprilie 2010 04:54
alta pitipoanca generatia hi5 ! jalnic!
anutza pe 07 Iulie 2008 19:28
fratilor asta e cel mai tare film....asa k nu mai comentati voi atata despre manele....k asat e cel mai sukar film.si sa styty k nu numai tiganii asc manele...eu sunt romanca si tot asc si mam uitat la filmu asta de 6 ori.pooop sorinele....faceti si voi rost ka me de hi5 lui si o sa vedeti k e sooper de gaska:*:*:*:*:
IOANA SI ROBERT pe 29 Iunie 2008 16:01
adriana , tu ai dreptate... daca nu-ti poti permite biletul il platim noi... dar e bine sa vezi... macar pentru cultura ta generala... un film... e bine sa critici... dar e bine sa apreciezi... sa stii ca biletul nu e foarte mult.... sau tu inca nu stii asta
nota 10 pentru film....
ASTEPTAM SERIALUL

Andrey9211 pe 5 aprilie 2010 04:41
Adriana un sfat de la mine ! mai bine nu te uita la filmul asta daca nu vrei sa ai cosmaruri cu gutza,sorinel & co.
1Simplu pe 19 august 2010 20:06
PT CULTURA TA GENERALA !!! INVATA SA SCRII !!!
urluiala tudorita pe 19 Iunie 2008 16:45
este cel mai tare film dar din cate vad unii au o parere foarte proasta despre manelisi deoarece nu ii suporta si nici muzica gen manele dar fiecare cu parerea lui eu sunt de acord cu ei pentru ca totusi incearca sa realizeze si sa devina ceva in viata dar unii nu gandesc si subt foarte egoisti ca ei nu poate face nimic dar asrai romanul nostru
georgiana pe 16 Iunie 2008 22:23
e suuper filmu..abia ast sa-l vad..si l-am vazut e suuper..insa ceea nu prea mi-a placut e ca ramona ii imita vocea laurei vass
free pe 15 Iunie 2008 17:27
bun film ...si messs pt ANTIMANELISTI....nu mai criticatzi filmu pt ca joaca copilu d aur si jan d la craiova...voi ce muzik ascultati...voi catzi neuroni aveti...d c nu faceti o verificare totala sa vedeti ca voi sunteti pana la urma inculti aici..? lasatio balta si aruncatziva d la etaj k numa d asta sunt in stare emokid.... dilm d nota 10 ...o sa avetzi succes garantat...mai faceti filme d genu si o sa avetio succes..poop
Go 1 2 3 4 5