Păreri Lost

LOST: Naufragiații

Bogdan88 pe 23 Mai 2009 14:07
THE BEST!!!!!
NO COMMENT !!!!
Nr.1.....Everything happens for a reason!!!!

spanac2015 pe 2 noiembrie 2011 14:03
Nu te poti pune cu puterea insulei :)))
Deea1908 pe 12 ianuarie 2014 21:26
Dati va rog un vot serialului Lost pe pagina urmatoare(poll-ul este putin mai jos) https://www.facebook.com/events/429883007127538/?fref=ts
bogdijigau pe 21 Mai 2009 10:21
noi
dupa ce o sa va uitati la prison break nu o sa mai ziceti nimic
Medicate pe 21 decembrie 2009 15:20
bah mai taci dracu cu prison breaku tau , aici esti la rubrica serialului Lost , asa ca lasa un comment legat de acesta !
vladnfr pe 30 iunie 2013 12:46
bogdijigau mai bine te inghitea maica-ta decat sa te fecundeze
Cristi Weed pe 02 Iunie 2008 17:31
Cel mai bun serial ever :| !

Nu credeam ca poate exista un serial care sa ma atraga mai mult decat macgyver sau andromeda ... . Asta le intrece pe toate !!!

Nu inteleg de ce multa lume il compara cu prison break :| , nu sunt acelasi gen de serial ...! ( dak ar fi sa compar si eu as spune ca Lost este de n ori mai bun decat r*****l ala de prison break ) !

Blondie pe 13 iulie 2010 14:35
Perfect de acord cu tine. Cum sa compari cele doua seriale? Lost probail e cel mai bun Show de televiziune creat pana acuma pe cand Prizon Break e cam o mare prostie.
george_vrancea pe 10 decembrie 2015 03:00
sigur s-au uitat degeaba la el
elena lupescu pe 14 Aprilie 2008 16:25
nu am pierdut nici un episod pana acum un serial foarte bun care te tine cu sufletul la gura
yonut72 pe 23 Iunie 2010 21:18
LOST
LOST - Naufragiatii este un serial extraordinar. Un film care merita vazut si revazut
dali94 pe 8 februarie 2012 01:24
da...dupa prison break...care e in adevaratul sens al cuvantului....REUSIT
antonescu_p_e pe 11 august 2012 22:50
---"DA... dar dupa Prison Break"" nu a fost buna..... ci geniala replica asta...... :-))
Ynspy pe 05 Aprilie 2011 12:21
BEST
Un serial de o complexitate iesita din comun,un scenariu incredibil...totul lucrat intr-un mod inteligent ,captivant...cu siguranta mintile care au creat aceasta minunata poveste merita tot respectul si lauda pt. munca lor deosebita...pot spune ca pe parcursul acestui serial mereu m-am asteptat sa se intample ceva si mereu s-a intamplat altceva,mereu am fost surprins si mereu lucrurile luau intorsatura neasteptata...asta numesc eu suspans adevarat,adrenalina..asa se traieste un film adevarat...excelent pusa in evidenta evolutia caracterelor personajelor,in raport cu desfasurarea actiunii pe parcursul celor sase sezoane,actori talentati ,frumosi si care dupa mine au un cuvant greu de spus in aceasta lume minunata a filmului...un serial de exceptie,complex ,dinamic,pot spune ca incadreaza cam tot ceea ce privitorul isi doreste sa vada...il recomand tuturor cu mare drag,si cred de… citeşte
viktor27oct pe 14 August 2010 18:45
Lost
despre serial: "9: Obligatoriu de văzut"...Primele 3 sezoane sunt exceptionale, inceput cu al 4lea si al 5lea nota lui incepe sa scada ... in sezonul 6 sunt 2 episoade mai deosebite, iar finalul nu este cel la care ma asteptam :|, -> 9
anonymous.5f6b20f656655 pe 24 August 2010 17:20
desyree adry pe 19 Mai 2008 08:20
e super tare axn_ul.am urmarit o multime d seriale.MERYTA VAZUTE.
BleWoMovie pe 23 iulie 2013 12:56
Si mie imi place AXN-ul e postul meu preferat are cele mai bune seriale.
Ramo pe 26 August 2008 18:23
serialul este foarte bun si papitant...sper sa apara in curand sezonul 5
yoana pe 19 Octombrie 2007 11:15
Imi place foarte mult filmul LOST am vizionat toate serialele pana acum deabia astept sa scoata celalalte serii.Cel mai mult imi place de Swaier(cel mai cool).Imi inebunesc ptietenii cu LOST,dar urmare multi il urmaresc acum.
shadowofnight pe 24 August 2009 23:09
cel mai tare!
abia astept sezonu 6.!!!
ce pacat ca va fi ultimul...:(

lavy*loves*lost pe 05 Iunie 2008 12:37
de ce nu se mai difuzeaza serialul meu preferat din data de 1 iunie la axn?
tibyExit pe 25 Mai 2007 20:55
care stie cine era in cosciugu ala in ultimul episod din sezonul3??????
TCriss pe 18 iunie 2009 11:11
John LOKE este in cosciug,
desyree_adry pe 20 Mai 2008 09:21
majoritatea prietenilor mei urmaresc axn.si in special recomand Stargate.e super interesant.e cel mai cool serial dupa Lost.MERITA URMARIT AXN_ul.
andytimofte94 pe 02 Ianuarie 2011 20:48
va jur ca am plans la ultimul episod al serialului, si pot spune ca n-am plans niciodata la un film, insa ori is eu un tip prea sensibil ori acesta e cel mai frumos serial pe care l-am vazut vreodata, daca as putea m-as uita la el de zeci de ori, merita vazut, finalul nu are cum sa nu nu te atinga la suflet. Nu va mai fii serial ca LOST mult timp de acum inainte, indiferent ce alte seriale or aparea, indiferent cate premii ar lua, in ochii mei LOST e un serial extraordinar. respect pentru cei care au facut acest serial si pentru cei ce respecta acest serial.
dindiligan alexandra pe 12 Decembrie 2007 20:40
super cool!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pacat ca nu pot sa-l urmaresc dat tot este tare beton!
AbrahamLincoln pe 02 Februarie 2011 11:47
Doamne , unii sunteti idioti rau
Bai oamenilor , cum puteti spune ca Lost e mai bun ca Prison Break , sau invers , cand subiectul este total diferit ! Asta depinde de preferintele fiecarei persoane ! Incultura unora dintre voi n-are limete , suntei de o penibilitate nemaintalnita !
mariusT333 pe 14 Ianuarie 2011 01:05
O adevarata capodopera.Filmul are mai multe intelesuri, cred ca fiecare persoana a inteles filmul intr-un mod diferit.Nu cred ca o sa mai fie facut vreodata un asemenea film
marc andreea pe 28 Ianuarie 2005 14:11
Timpul nu imi permite, din pacate, sa urmaresc seriale TV. Dintr-o intamplare, intr-o noapte, am dat pe AXN. Tocmai incepea un film. Parea interesant. L-am urmarit cu sufletul la gura. La sfarsit am zis doar atat: "Wow! Cand e urmatorul episod?". Mi se pare unul dintre putinele seriale care te tine "conectat" in fata televizorului pe intreaga durata e filmului. E foarte interesant. Il recomand din toata inima.
Raku pe 29 Februarie 2012 12:29
LOST
Lost va ramane in inima mea ca cel mai bun serial ever ! L-am vazut de 2 ori cap coada si sper sa il uit curand sa ma mai uit inca odata la el !
scumpikka pe 23 Noiembrie 2010 21:10
Scumpikka
Cel mai tare serial pe care l-am vazut, nu am cuvinte! Am vazut toate sezoanele in 3 luni! Imi pare rau ca s-a terminat...nota 20!!!!!
broth3rrr pe 30 ianuarie 2011 23:31
haha...km mult ti-a luat...am vazut 6 sezoane in 3 sapt...si la munka ma gandeam cum sa treaca mai rpd timpu sa pot vedea ce se intampla. in serial.. :))) pot sa zic k kiar pt prima oara acest serial imi crease dependentza :))
broth3rrr pe 14 februarie 2011 22:59
hehe...dormeam iepureste :)))
Manchester pe 23 Noiembrie 2010 01:46
Excelent!!!
Cel mai bun si mai spectaculos serial tv pecare l am urmarit eu , de la sezonul 1 pana la 6 .. superb nu am cuv. toti actorii si au jucat perfect rolul .
clau_ditza091 pe 07 Noiembrie 2010 19:16
Primul sezon a fost fantastic, asteptam cu nerabdare sa se difuzeze un nou episod. De la inceputul sezonului 3 am renuntat sa ma mai uit, au incurcat prea mult lucrurile.
Madalina. pe 23 Iulie 2010 00:18
Superb!
Serialul a debutat cu rating-uri foarte bune inca din sezonul 1, intra-devar au scazut, dar ce conteaza?! Din primul pana in ultimul minut totul a fost o aventura, eterna lupta dinte bine si rau presarata cu multe momente comice, epice in adevaratul sens al cuvantul; totate personajele nu au fost doar niste papusi conflabile ci fiecare dintre ele au avut substanta, esenta, si au devenit pe parcusul timpului adevarate carctere.
Este de apreciat maiestria cu care au fost imbinate atatea genuri fara sa bata la ochi . Nu stiu daca o sa se mai realizeze un vreodata un serial asa de complet si complex, un serial atat de captivant prin naturaletea lui si, in acelasi timp prin mitologia si elementele filozofie de care a abuzat intr-un mod asa de armonios...Am dubii...
Dar poate nici nu vreau sa se intample lucrul acestea si, chiar daca s-ar intampla eu o sa raman vrajita… citeşte

catacris2003 pe 01 Iunie 2018 18:13
Producătorul a folosit acțiunea inițială ca sa o dezvolte, sa o întindă ca pe o bucata de cauciuc. Nu mi se pare chiar asa de grozav serialul,e bun dar nu chiar asa, nota mea 6.
stefudj pe 27 Iulie 2013 13:41
de cate ori am vazut acest serial? de doua ori in 2 ani !!
am incercat in acest timp si altele, insa n-au fost pe masura lui.
Mie cel putin mi se pare o capodopera.

KarGo pe 20 Mai 2012 16:30
a Fost un Serial Super bine Realizat Ce Sa Mai Spun Este Super...!
Maryanf25 pe 10 Mai 2012 00:42
In opinia mea, cel mai captivant serial din toate timpurile (per general). Dovada: nu am fost atat de dependent de oricare alt serial mai mult decat de Lost.(iarasi per general) De la poveste - care a fost punctul forte, de o complexitate nemaivazuta si care de face pur si simplu dependent - pana la sunet si actori, totul a fost perfect in el. Inca ii urmaresc pe producatori, poate poate vor mai face un serial la fel de bun, dar se pare ca inca nu. Presupun ca o capodopera de asta se numeste capodopera... fiindca e unica.
Alexandru93 pe 25 Aprilie 2012 12:27
Un serial imprevizibil care te tine cu sufletul la gura!!!
MissAnnie pe 23 Martie 2012 13:02
Cel mai bun serial ever! Pe blogul meu gasiti si un articol despre Josh Holloway, interpretul lui Sawyer http://samacitesti.blogspot.com/2012/03/cei-mai-atragatori-actori-din-seriale4.html
WikdMovies pe 16 August 2011 03:02
,,Everything happens for a reason!''
Cum spunea si John Locke, totul se intampla cu un motiv anume! Lost a primit un premiu si cinci nominalizari la Globul de Aur cu un motiv anume! Un serial popular probabil auzit sau vazut de majoritatea amatorilor de filme! Am vizionat Lost si pot spune ca este cel mai misterios serial pe care l-am vazut, daca pot spune asa...Un avion se prabuseste pe o insula misterioasa, aparent invizibila pe harta...sau nu? Urmariti serialul ca sa aflati! Ok! Show-ul, asa cum sugereaza si titlul, prezinta viata unor oameni simpli, care pur si simplu sunt pierduti pe o insula! Hei, ideea de inceput e interesanta nu? De aici ne sunt introduse personaje(simpatice, antipatice, bune, rele, misterioase, batrane sau tinere, oameni obisnuiti, care sunt fortati sa se adapteze mediului in care traiesc pentru a supravietui! Cam atat va pot spune fara sa stric ceva din poveste! Ei bine, in opinia mea, serialul a… citeşte
Otz3larul pe 09 Iulie 2011 14:17
Primele 2-3 sezoane au fost ok, apoi a început să mă enerveze. Dacă pierdeai un singur minut din acest serial nu mai înțelegeai nimic. Introducerea personajului Ben a stricat multe.
Personajul preferat : La început a fost John Locke, apoi Desmond.

Casy20 pe 16 Aprilie 2011 15:29
Lost este unul din cele mai tari seriale pe care leam vazut eu:D
Dar cele 7/8/9 sezoane sunt umpik cam epuizante:)...si plictisitoare:D
Dar o sa vedem si pe vitor:D
Este un serial bun sper sal vedeti si sa va placaD:

blackpussycat pe 18 Septembrie 2010 10:11
EXTREM!!!!
LOST- cel mai bun serial care s'a realizat vreodata!nu o sa se mai faca asa serial de asta sunt sigura;am urmarit fiecare episod,fiecare sezon..este extrem..ca un drog...deci cine nu l'a vazut inca mare mare pacat...capodopera fara discutii!!!!!!
alexandra2010 pe 01 Septembrie 2010 17:59
nu mai am ce spune.primele sezoaneau fost senzationale,iar sfarsitul unul la carea socat
Bug94 pe 01 Septembrie 2010 12:19
Cel mai bun serial din toate timpurile Suuuuuuuuuper
Myra_Bella pe 19 Iunie 2010 00:26
myra
super!!!mi-a placut foarte mult..e unul din cele cu number 1:X:X:X
SOLO pe 02 Aprilie 2007 20:11
Fratilor,e super tare. Intriga, mister, jocul actorilor e foarte bun. Daca va uitati la episoadele mai noi o sa vedeti si mai multa actiune de calitate. Nu inteleg de ce s-a luat pauza aceasta in transmisia de la AXN, pentru ca in USA s-a ajuns la ep. 14. Si nu inteleg de ce nu s-au transmis si episoadele LOST-Untold Story intercalate la inceputul sezonului 2.
horvath mariana pe 26 Februarie 2007 16:06
este cel mai bun serial ma anerviaza ca nu-l dau toata seara stau cu sufletul la gura si an legatura cu concursul stiu raspunsul de duminica dar nu stiu unde s-a intru esta super dati an fie care seara
MeDe pe 21 Februarie 2007 20:37
Eu am vazut si episodul 8. Azi se difuzeaza 9! Deocamdata, mi s-aparut singurul episod care se si...termina! Adica nu te lasa cu ochii-n ceata si poti dormi linistit ca in sfarsit ai aflat ceva. Si inca ceva, pana la episodul 8, nu am realizat ce m-a atras la Donnie Darko, la Deja Vu...Acum stiu: time travel! Am deja un final in minte, sa vad daca va fi asa! In rest...serialul este de urmarit, indiferent cate sezoane vor dori producatorii sa arunce pe piata. Un alt serial pe care as dori sa-l revad e Earth: The final conflict! Iar unul mai recent ce mi-a atras atentia este...Charlie Jade! Respect.
sweetintoxication pe 20 decembrie 2010 00:37
sigur nu a fost sfarsitul imaginat de tine, nu??
sanda nitescu pe 20 Februarie 2007 21:49
am 58 ani si din totdeauna am fost o impatimita a cartilor si filmelor sf.m-au dezamagit multe productii,prin violenta i teama provocata de aceasta."lost"m-a vrajit din primul minut:nu as pierde un episod pentru nimic in lume!regret doar ca operatorul de cablu din orasul meu nu are AXN inpachetul de baza si astfel sunt nevoita sa urmaresc serialul pe postul notional si e doar o data pe saptamana.am avut posibilitatea sa urmaresc maratonul "lost"pe axn si nu m-am plictisit nici o clipa!sunt curioasa sa vad sfarsitul dar...mi-ar parea rau sa se termine!
MArius pe 18 Februarie 2007 10:13
cine a vazut ultimul ep din seria trei adica ep 8?luatile fratilor de pe net toate episoadele ca asa am facut si eu ca nu am rabdare sa ma uit la tv. in 2 zile am vazut seria 2 si toate ep din seria 3(care au fost puse pe net)e cienva care a vazut ep 8? ca sa il comentam
anonimul pe 11 Februarie 2007 23:09
este super
VM pe 07 Februarie 2007 20:23
Duminica are premiera pe AXN!!! Primul episod este cel mai tare din seria a 3a. Sa nu il ratati! :)
maria _stoica pe 06 Februarie 2007 11:05
draga seba din tg.mures LOST nu are cum sa ajunga ca dallas sau tanar si nelinistit pt. ca pana la urma cred ca vor scapa de pe insula
Marius pe 29 Noiembrie 2006 21:25
Pot sa spun ca e singurul serial care ma tinut si inca mai mai itne cu sufletul la gura si ma face sa imi pun zeci de intrebari. Nu am mai fost prins asa de mult de un serial de pe vremea Misteriosului John Doe. Am vazut si sezonul trei adica cele 6 episoade ca pe tv nu mai aveam rabdare sa le astept. Si pana in feb e destul de mult de asteptat. Din cate stiu eu se filemaza si sezonul 4 dar se spune ca vor fi 5 episoade. Sper sa nu mia lungeasca suspansul.
MaxTolansky pe 30 Aprilie 2011 21:25
Foarte bun serialul. Pacat ca Charlie a murit in sezonul 3.
VIP pe 28 Noiembrie 2010 00:01
CAPODOPERA!! pur si simplu m`a lasat fara cuvinte :(( mai ales soundtrack`urile! o sa`l revad la nesfarsit!!! Un film care pur si simplu iti poate schimba viata, si din care inveti muuuulte!! Ce sa mai zic despre actori #-o awesome ! Felicitarile mele!!!! O sa`mi fie un dor imens de acest serial :(!
Gameandseth pe 23 Noiembrie 2010 21:53
mda
va prostiti unii pe altii dar nu va dati seama a sunteti CU TOTII prosti. nu compari lost cu prison break pt ca nu este posibil,amandoua vin cu ceva original,ceva nou si sunt total diferite.sunt altii si mai idioti care nu le-au vazut pe amandoua si totusi indraznesc sa fac post subiectiv.ca nah,asa e romanu'
pe 16 decembrie 2010 17:52
Gameandseth pe 20 decembrie 2010 18:52
aha,bn ca nu te simti ofensat
Go1 2 3 4 5 6