Păreri Lost

(2004)

LOST: Naufragiații

abigael pe 15 Februarie 2006 14:54
Acest serial pot sa spun ca pune in evidenta talentul si frumusetea romanilor.Ma refer la MONICA,care este o actrita foarte talentata.Este o insula in care te poti astepta la orice.Dar asa imi place:palpitant.De abia astept sa vad cum se termina.PA
Jolly pe 05 Februarie 2006 18:43
chiar super tare , genial serialul... m'a impresionat ink de la primul episod:) il recomand la toata lumea:)
Pisicutza pe 04 Februarie 2006 09:09
As vrea sa stiu si eu cand e reluare.L-am pierdut sambata seara si am cauta peste tot dar nu am dat de reluare!Nu incepe vineri seara la 22 si cv?
Apropo,e cel mai tare serial de pana acum!A intrecut toate telenovelele,k "Numai iubire" "Lacrmi d iubire" sau alea spaniole!;)

Diana pe 02 Februarie 2006 19:29
Serialul este cel mai fain de pana acum.Actorii sunt super faini si joaca foarte bine.Abia astept sa vad seria a doua toata.pana acum am vazut numai 12 sper sa le gasesc si pe celelalte.E un serial de cinci stele:)Ma bucur ca sunt unii care stiu sa realizeze ceva bun.:)
prepelita irina pe 02 Februarie 2006 16:49
cel mai bun si interesant serial din lume.m-a cucerit din prima.actorii joaca foarte bine iar povestea te tine in suspans.genial!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
OPREA ABIGAEL pe 27 Ianuarie 2006 10:09
Acest serial este nemaipomenit.Este cel mai frumos de acest gen pe care l-am vazut la TVR1 pana acum.Imi plac si actorii,este super.
mu_zz_i pe 26 Ianuarie 2006 23:19
Interesant, inteligent, suspans , supravietuire = LOST
mu_zz_i pe 24 ianuarie 2005 22:32
Pentru mine este cel mai bun serial TV vazut.Desi nu am terminat de vazut nici macar sezonul 1 (sunt pe la 23)este cel mai bun pentru ca are un ingredient simplu: te tine in suspans mereu. nu se termina o secventa ca incepe suspansul la alta. Abia astept sa-l termin pe tot de vazutpt ca merita desi nu sunt adeptul serialelor.
mu_zz_i pe 24 ianuarie 2005 22:32
cred ca te revolti pt ca este un chin sa astepti pana la premiera celui de al treilea sezon.
sweety_myra pe 26 Ianuarie 2006 00:20
Serialul e bestial!!! super tare! de fiecare data il urmaresc cu sufletul la gura pt ca niciodata nu stiu ce se poate intampla...
aaa..vreti sa stiti ce se va intampla in episodul "The hunting party"(cel in care va aparea Monica Barladeanu..pardon, Monica Dean)? eee fratilor, aflati ca din cauza ei, Jack va divorta de sotia lui. Dar stati linistiti, nu e ceea ce credeti! asteptati episodul, ce va aparea pe undeva prin aprilie la axn si pe la sfarsitul anului la tvr..

Naufragiat pe 23 Ianuarie 2006 21:30
Este cel mai reusit serial pe care l-am privit.
Pe scurt-e SUPER!!! N-as dori sa se sfirseasca...
(Unele momente ne invata despre viata, altele ne arata viata).

George pe 23 Ianuarie 2006 21:30
Este cel mai reusit serial pe care l-am vazut vreodata.Le-am spus si prietenilor despre el si atunci au inceput si ei sa-l priveasca.
KingSteven pe 22 Ianuarie 2006 20:04
Intradevar Lost e cel mai tare serial de pe planeta . Felicitari pentru Premiile Emmy si pentru Golden Globe . Eu sunt dependent de acest serial ...pur si simplu orce fac numa' la Lost ma gandesc . Am vazut primu sezon pe dvd player ... dvd original ..SUPER ..si toate ep din seria 2 . Eu nu ma uit pe AXN .. iau episodul in ziua in care apare pe ABC pe de torrent . Ce pot sa mai spun espisodul are in medie la americani 21 mil de telespectatori .. cel mai mult a avut primul episod din seria 2 ..23 mil de telespectatori .. un site super tare pentru cei dependenti de Lost ... www.lost-tv.com . OK ...aa inca ceva ..producatorii au linistit fanii ..spunand ca au material pentru 12 sezoane ..adica pentru 12 ani . ok .papa.. si sa va uitati la Lost . PREA TARE !!
raluca pe 13 Ianuarie 2006 10:27
serialul este f interesant, numai ca as vrea sa aiba un sfarsit sa vad si eu cum se termina ca tot aud ca mai apar episoade adica din seria 2 ep 10 va aparea pe 11 ian 2006. Chiar ma intriga dar sunt f "suparata" ca a murit boone :), ce pacat.
lagadin pe 09 Ianuarie 2006 11:23
a aparut cea de a doua serie din lost? pe AXN se termina cand sunt pe mare si copilul este rapit. am pierdut ceva din serial?
dydy13 pe 07 Ianuarie 2006 17:30
E super filmul!prima oara cand l-am vazut ...de abia ashteptam sa vina shi urmatorul episod!pe tvr1 e la al 13 lea episod dar pe axn s-a terminat prima serie ,iar a doua incepe pe 22 ianurie!de abia ashtept,numai la asta ma gandesc shi sunt curioasa ce o sa se mai intample dar sunt sigura ca o sa fie la fel de frumos,captivant shi misterios!vi-l recomand!
Roxana Voicu pe 05 Ianuarie 2006 11:34
Hello! Eu sunt un mare fan LOST ...intr-adevar dependenta :) eu l-am vazut pe DVD ..la calculator ..si Season 1 si Season 2 ..acum mor de ciuda ca nu mai am ce vedea..problema este ca mai am mult de asteptat ca sa pot vedea mai multe episoade deodata pentru ca nu a aparut nici in America ..of..si ce bine era cand vedeam 3 episoade pe seara si vreo 5 in weekend..
Nu mai am rabdare sa vad continuarea

ILIE MIHAELA pe 04 Ianuarie 2006 21:21
IN LOST BOONE NU CRED CA SE M-AI INTOARCE CACI MOARE SI SHANNON. DESI IMI PARE F. RAU IMI PLACEA F. MULT PERSONAJUL, II RIDICA LA FILEU LUI JOHN LOCKE.SI DIALOGUL DINTRE BOON SI SHANNON ERA F. MISTO, PACAT.
NU-MI PLACE DELOC ANA-LUCIA ,IN SEZONUL 2 VA FI PERSONAJ PRINCIPAL SI NU VREAU.
ORICUM SE PARE CA AMERICANII PREFERA ALTCEVA...

semida_semida pe 29 decembrie 2014 11:11
Lost - un serial extrem de complex, cred ca a vrut sa se sublinieze ca destinul oamenilor este scris sa se intample intr-un anumit fel indiferent de optiunile pe care le alegem. Filmul este facut din doua perspecive: una in cazul in care s-a prabusit avionul iar cealalta in cazul in care acesta nu se prabusea. Legaturile dintre persoane raman aceleasi indiferent de alegerea facuta. In realiatea vietii in care nu s-a prabusit avionul, intalnim senzatiile de deja-vu , ca si cum personajele ar fi trecut si prin cealalta realitate in care s-a prabusit avionul. Pe masura ce personajele isi incheie viata, acestea isi creaza o a treia lume (scena bisericii) in care se reunesc cu totii , o lume in care sunt eliberati de necazuri - scena raiului. Pana la urma scopul lor final a fost acela de a se iubi unii pe altii si de trai intr-o comuniune Concluzia este ca nu putem face nimic unii fara altii, iar adevarata fericire este iubirea dintre oameni si ajutorul reciproc. Mesajul filmului este pentru aceia care nu inteleg care este scopul vietii si care se simt confuzi in aceasta viata.
vlad pe 02 Ianuarie 2006 18:21
cel mai fain serial. nam pierdut nici un episod .
GooseTea pe 02 Ianuarie 2006 13:21
A, pe naiba este un film care te trezeste la realitate!
De departe e cel mai tare serial ever, dar ii gasesc si un minus: ar putea ca producatorii sa scurme in mizeria umana care iese la iveala in situatii de criza (vezi Bounty, dar si exemplele contemporane: intreruperile de curent din marile orase sau Katrina). In situatii de criza oamenii devin animale si cred ca se putea broda pe tema asta; ori in Lost se pare ca avem de-a face numai cu niste mari caractere chiar daca fiecare are ceva pe constiinta.
Doua mentiuni pentru AXN: multumesc ca mi-ati salvat Revelionul si MULTUMESC pentru ca nu aveti reclame! Ca daca il dadea protv-ul cred ca se tripla durata unui episod din cauza publicitatii.

andrew mara pe 02 Ianuarie 2006 05:50
este un film adevarat, este un film kre te trezeste la realitate..iti deschide ochii! nu numai k te invata cum sa traiesti ji cum sa te descurci in situatii de criza , dar te face sa crezi k totu se rezolva doar prin imaginatie ji speranta ..cu toate k nu sunt singurele! abia astept sa vad season 2
Helen d'Earth pe 29 Decembrie 2005 17:10
UF! Toata lumea stia de acest serial numai eu, nu!Normal, eu ma trezesc mereu la final...adica la finalul primului sezon... :-(
Mi-e foarte necaz ca nu am urmarit LOST de la inceput!!!...grrr... Acum trebuie sa stau sa vad maratonul pe AXN pe 31 dec 2005 si 1 ian 2006. Nu cred ca o sa reusesc, dar o sa fac tot posibilul.

LOST este unul din putinele filme (seriale sau nu)care nu numai ca e bine realizat, dar "te face dependent" instantaneu. E spooky si provocator!

florin baronu pe 28 Decembrie 2005 04:01
in primu rand vreau safelicit programu AXN pt ca a difuzat acest serial minunat si captivant si am invatat multe lucruri .dak am saajung pe o insula pustie am sa stiu ce s afac:)) misto tare serialu bv axn.cica prin ianuarie 2006 incepe sezonu 2 abia astept.bye
rufus pe 20 Decembrie 2005 14:27
Imi poate spune oare cineva cum pot sa imi procur episoadele din "second season"? Pe site-ul lor se afla in vanzare numai prima serie, evident, pentru ca nu au finalizat-o inca pe a doua.
Rosu Tudor pe 20 Decembrie 2005 13:13
Exceptional, intr-adevar. Imi spune cineva cum imi pot procura episoadele din "second season"?
simona pe 20 Decembrie 2005 00:08
e super filmul, a ajuns la episodul 9 din seria 2. astept cu nerabdare ep 10. mi-a placut foarte mult si am decis sa-l iau si sa ma uit la tot... dar din pacate am ajuns in pas cu ABC-ul... am impresia ca si ei il difuzeaza tot o data pe saptamana.. ep10 este pe 11 ian 2006...
Seba pe 06 Noiembrie 2005 09:22
Super serialul dar sa nu treaca de trei hai patru sezoane ca trecem pe "Dallas" sau mai rau pe "Tanar si nelinistit" si ar fi pacat.
Pier pe 29 Iulie 2005 22:46
Cel mai genial serial din lume. Efecte putine,dar super+ niste actori foarte buni. Are tot ce vrei:actiune, aventura, thriller si putina drama,comedie si horror.

R:pt Bogdan din Bucuresti este sambata la 21 si 20min, insa s- terminat primul sezon.(din pacate) si al doilea apare anu viitor.

yURy pe 17 Iunie 2005 20:34
Super serialu !!! nota 10.l-am urmarit ink d la inceput si n-am pierdut nici un episod.recomand tuturor iubitorilor de aventura ;)
bogdan sturzoiu pe 17 Iunie 2005 14:56
Imi poate spune si mie cineva cand se difuzeaza acest serial?
Aseara, joi, 16 iunie am dat peste el din greseala si mi s-a parut interesant.
Parca era episodul 20 sau 21.
dar tot continutul lui a fost ca o recapitulare.
asa e tot serialul pana acum? cu actiuni si din prezent si din trecut?

mie totusi mi-a prins bine aceasta recapitulare si am zis ca merita sa mai vad inca un episod ....sa vad despre ce e vorba.
Dar nu stiu cand se difuzeaza.
Ma poate ajuta cineva?

Multam fain

ZaYo pe 13 Iunie 2005 17:50
Totul este perfect cu acest extraserial, dar cei care se ocupa cu distributia lui la AXN Romania nu merita sa lucreze aici. Surpriza?
Au reusit superperformanta sa difuzeze acelasi episod in doua saptamani consecutiv. Rusinica! mare dezamagire.

emanuel pe 31 Mai 2005 14:41
Pe Insula asta e posibil orice, asa ca s-ar putea sa-l vedem pe Boone inviind intr-un episod viitor, sau in sezonul urmator.
Discutii despre Lost sunt si pe forum: http://www.cinemagia.ro/forum/viewtopic.php?p=103170&hist=1&wnd=_default#103170

West pe 30 Mai 2005 14:42
In afara s-a terminat de difuzat prima serie. Pana la toamna pauza :).
Diaconescu Sorin pe 12 Mai 2005 16:47
Nu e ste adevarat ca in Anglia sunt cu episoadele la nr 25 in timp ce la noi sunt abia la 13.In acest moment in America(ABC este in America nu in Anglia) sunt la episodul 23 iar la noi sunt la episodul 17.Deci diferenta de 6 episoade.
maxy77 pe 29 Aprilie 2005 11:53
e absolut superb.Am inceput sa-l urmaresc inca de la inceput, pt ca i-am vazut reclama si l-am observat pe Dominic Monaghan. Asa ca m-am gandit sa-l urmaresc Si nu-mi pare rau deloc. De fiecare data cand se termina un episod raman cu "ochii bleojditi" si imi pare rau ca nu le pot da pe toate odata, sau macar 2-3 episoade. Apropo, voi ce credeti ca se petrece pe insula, ce e cu toate misterele astea?
maxy77 pe 24 ianuarie 2005 22:32
Draga Felix, cred ca a murit bietul Boone pt ca scenaristii au tinut cont de o regula de aur pt. succesul unei povestiri bune... adica au avut curajul sa faca un sacrificiu important, omorand un personaj principal...iar el a fost cel sacrificat...asta este...fir-ar sa fie!
maxy77 pe 24 ianuarie 2005 22:32
pentru Bogdan: serialul se difuzeaza sambata seara de la 21:20 si joi de la 21: 20 in reluare. Cred ca o sa se termine sezonul curand, dar sper ca or sa-l reia. Merita sa-l vezi de la cap la coada!!
laur pe 11 Aprilie 2005 12:00
e tare de tot asi vrea sa stiu cite episoade are? e plin de tensiune si suspans
Gil pe 09 Aprilie 2005 20:36
Este foarte captivant (si in acelasi timp stresant pentru ca vreau mai mult de fiecare data :D )

Sa nu mai vorbim de faptul ca in sfarsit primim si noi un serial atunci cand e facut nu la N ani in urma vestului.

Felix pe 27 Martie 2005 23:25
Cred ca e primul film care creaza dependenta ... la propriu ... :)... si e bine
Felix pe 24 ianuarie 2005 22:32
Nu cred ca e cineva care stie cate episoade are ... petru ca surpiza pentru un film strain ... inca se filmeaza la el . Partea si mai super e ca pe abc ... postul pe care se difuzeaza in Anglia filmul e la episodul 25-26 , iar la noi e la episodul 13 ... nu-i asa ca-i super ?
Felix pe 24 ianuarie 2005 22:32
a murit Boone :(( de ce ? :((
ROXX pe 23 Martie 2005 15:00
Nu am mai vazut de foarte mult timp un film-serial atat de interesant,plin de mister si adrenalina....cred ca de la Twin peaks incoace.Imi pare rau de fiecare data cand se termina un episod.... mi-a creat dependenta inca de la prima doza .ESTE SUPER......
Parerea mea pe 19 Martie 2005 22:12
Interesant, e suspens, dar bagati mai multe seriale pe saptamana.
Felix pe 12 Martie 2005 16:23
Eu nu numai ca nu sunt genul de persoana care sa se uite la seriale , dar nici macar la televivor , il tin de decor sa nu spuna prietenii ca nu il am . Un prieten care il vede in strainatate pe abc mi l-a recomandat .
Nu astept nimic mai mult decat ziua de sambata sa vad Lost , mi-am innebunit prietenii... Filmul asta e genial ... superb

Adrian pe 13 Februarie 2005 14:11
Mi se pare cel mai bun serial de pana acum! Sper sa fie in continuare tot asa de interesant!

Nu sunt genul caruia ii plac serialele, dar LOST mi s-a parut cu totul deosebit!!

Gurzu Ciprian pe 24 Ianuarie 2005 22:32
e ok si interesant
cosmin_kedii pe 23 Februarie 2013 08:42
spectacol mare, mare poveste bine puse împreună, complot foarte interesant, actor foarte convingători
MaxxSparrow pe 12 Iulie 2011 15:55
Cel mai bun serial pe care l-am vazut. Desi, dupa ce a murit Charlie (Dominic Monaghan) in sezonul 3, serialul parca nu prea a mai avut farmec.
zOoTeam pe 30 Aprilie 2011 02:35
Lost este un serial cu o poveste uimitoare dar nu este un film bun cum se pentrce actiunea este jalnic. Doar cei care stiu ce este un film bun isi va da seama despre ce vorbesc.
teacherbonjasky pe 03 Ianuarie 2011 20:20
Seria V este ........
Trebuia sa scriu undeva , sa-mi spun parerea . Primele 4 serii au fost exceptionale. O.K. Dar.....a venit seria a V a. Sub orice critica. Nu intelegi nimica , nu exista nici o cronologie a evenimentelor, oamenii mor si invie ca in basmele cu Fat Frumos si cu Apa Vie. Calatorii in timp , evenimente fara nici o logica . Pacat de primele 4 serii. Imi inchipui ca seria a VI a e...................
allecs1112 pe 07 Iulie 2010 16:21
Primul serial pe care l-am urmarit cu plăcere, doar că îmi pare rău că s-au oprit la al 6-lea sezon. Cred că s-au speriat când au văzut că pe la sfârşitul sezonului 5 numărul de telespectatori a început sa scadă până sub 10 mil pe episod...De fapt aşa e şi normal, se inchide "şandramaua" când nu mai e rentabilă.
cora_zon pe 23 Iunie 2010 21:36
frumos show, pacat ca s-a terminat o sa-mi fie dor de el :(
bobocul86 pe 06 Octombrie 2009 21:06
am vazut toate episoadele pana acum; ma uit din 2006 la el si astept cu nerabdare seria a 6a; un serial extraordinar; la un moment dat la seria a 3a am crezut ca va deveni totul plictisitor dar apoi mi-a starnit acelasi interes; il recomand
Iuli88 pe 28 decembrie 2009 20:18
AUA ! terifiant.
bogdan0125 pe 10 Iulie 2010 00:19
O insula plina de mistere, dar din pacate (doar) sase sezoane nu sunt suficiente pentru a le rezolva pe toate
***Atentie, contine Spoilere!***
A inceput atat de bine a inceput: serialul te cuprinde, te tine in suspans si la sfarsitul fiecarui episod (sau sezon) mereu iti pui intrebarea: "Oare ce se va intampla in continuare?" Toate cele mai bune si frumoase pana la un moment dat, in care totul se intrasforma brusc (prea brusc) intr-o poveste SF . Finalul a fost oarecum neasteptat, dar era si normal sa nu te astepti la nimic la sfarsitul a sase sezoana pline de lucruri neprevazute.
Parerea mea este ca regizorul s-a complicat foarte mult cu lucruri nesemnificative care se intampla pe insula, dar de care nu a fost timp sa fie explicat, precum: ce cautau pe insula ursi polari, cai si vaci, cum au ajuns ei pe insula si cum au supravietuit acolo, de ce nu pot mamele sa nasca pe insula, de ce l-a omorat Ben pe Locke si multe altele (lista poate continua). Pe de alta parte, scenaristii s-au… citeşte

eduu pe 18 iulie 2010 21:21
Sincer nu cred ca as putea sa ma uit la un serial de mai multe ori ... nu vad sensul !
liviu pe 27 Mai 2007 15:46
e un serial bun dar k orice film trebuie sa dea si cu bata in balta, faza din ultimul episod al seriei 3, in kre charlie moare inecat e d o tampenie absoluta, el avand tot timpul sa se salveze....sunt mai multe faze aiurea dar per total e un serial bunicel
Go 1 2 3 4 5 6