Păreri X2

(2003)

X-Men 2

2014 pe 09 Mai 2003 15:13
X-MEN e genul de film care nu poate fi privit dintr-un singur punct de vedere. Ca "film si punct", nu e genul care sa te dea pe spate, care sa te impresioneze, care sa se vrea vazut de mai multe ori si in nici un caz nu e genul care sa spuna mare lucru cand faci the aftermath (da, exista acea idee a tolerantei, a drepturilor pe care le are orice om, care se regaseste pe tot parcursul filmului, dar nimic altceva). Dpdv al unui film care a fost facut dupa niste benizi desenate + desene animate, este intr-adevar destul de bun. E bine ca personajele, actiunea si toate cele sunt trecute intr-adevar in registru cotidian, normal, lucru mai bine realizat decat in primul film. Nu sunt fana a genului dar, facand o comparatie cat se poate de sincera, cred ca merita laudat pentru faptul ca este mai bun decat altele of its kind, cu distributie si regizori net superiori si lansate cu infinit mai mare… citeşte
Wiz@rd pe 08 Mai 2003 21:42
Filmu' e mai bun dar ii lipseste ceva. Sa fim realisti !!! Adica genul "DAREDEVIL" sau "MINORITY REPORT" sau chiar "Harry Potter" sunt filme care vor fi vizualizate in continuare ! Stiti de ce ? Pt efectele extraordinare! X-men 2 a fost interesant dar ii lipseste ceva, poate elementul surpriza sau actiunea sau poate ca ..... cine stie . Povestea este totusi prea cunoscuta asa ca suspansul dispare. Cat despre efecte speciale pot spune ca se vor imbunatati cu timpul!
Filmul are o durata cam lunga pt. o poveste atat de scurta! Nu se intampla nimic deosebit!
Si ce e cu finalul ? Gene .... care e faza ... eroii nu maor ! NU? :> A fost o chestie naspa! Si inca o chestie ! NU mi-a placut la cinema pt ca nu numai ca au taiat din film dar (ca si la DAREDEVIL) filmul a fost intrerupt cam 10 min pe degeaba! :< ORICUM CELOR CARE LE PLACE X-MEN VA DAU UN SFAT : UITATI-VA LA… citeşte

Shocate pe 08 Mai 2003 13:28
X-Men este cel mai tare film pe care l-am vazut. Imbinarile de efecte speciale il fac cel mai tare film al momentului. Am auzit ca apare si X-Men 3 asa ca vreau sa-mi trimiteti pe adresa mea: spider_man1923@yahoo.com, detalii despre film.
Marius pe 04 Mai 2003 23:04
X2 e cu siguranta mai spectaculos de cat primul film, iar noile personaje aduc si un grad mai ridicat de complexitate in desfasurarea actiunii. Inceputul filmului e, dupa parerea mea, foarte bun, reusind sa introduca spectatorul intr-o stare de asteptare ce va dura pana la sfarstit, evenimentele precipitandu-se din cand in cand intr-un mod ce justifica intorsaturile de situatii. Scenariul mi se pare bunicel, dar, in general, sfarsitul este previzibil. In opinia mea, scenele de actiune care aduc un nou grad de spectaculozitate (fara a le egala pe cele din Matrix) fac in mare parte farmecul acestui film.
E un film bun, nu foarte complex, ce poate fi usor urmarit, dar pe care nu m-as duce sa il vad a doua oara.

spiri_bau pe 01 Mai 2003 20:28
O sa fie interesant parerea mea
Dynamix pe 22 Aprilie 2003 23:29
Primul film mi s-a parut dragut si nimic mai mult. Putine transpuneri pe pelicula ale benzilor desenate au fost intr-adevar reusite si X-Men nu a fost unul din acele rarisime cazuri. Insa nici un esec total nu l-as numi. A fost putin peste un SF de actiune si cam atat.
Tocmai pentru ca primul film nu a fost cine stie ce sunt de parere ca sequel-ul va fi mai bun. Cred ca in mai multe privinte va depasi prima parte(efecte, scenariu, etc.) si va avea un mare succes la public. Sunt sigur ca nu voi fi "dezamagit"!

emanuel pe 09 Noiembrie 2002 00:00
Plin de actiune si efecte speciale, acest nou X-Men reuseste sa fie cu mult superior primului film. Noi personaje si multa actiune. Multe necunoscute din primul film isi vor gasi raspunsul in aceasta continuare. Mi-a placut foarte mult, si cred ca va avea succesul scontat. Fani, pregatiti-va... au mai ramas cateva zile pana la premiera mondiala!

Incepe numaratoarea inversa acum pentru X3!!! Can't hardly wait!!!!!!!

cris oscar pe 09 Noiembrie 2002 00:00
Mda...eu sper sa fie senzatie fimul.. Dar va asigur eu ca o sa ne dezamageasca profund.. Eu sunt un fan total.. Tin mine ca trezeam la 8 dimineta ca sa vad desenele pe Italia1..:)....
Kingpin pe 09 Noiembrie 2002 00:00
Eu sunt un infocat fan al desenelor animate si iubesc foarte mult toate desenele a celor de la "marvel".
Cred ca "x-men2"va fi revelatia momentului.Primul a fost super dar acum ca apar in scena si NIGHTCRAWLER&GAMBIT
va fi si mai super.

SILAGHI IONUTZ pe 09 Noiembrie 2002 00:00
MIE PRIMA PARTE MI-A PLACUT MULT SHI CRED CA SHI PARTEA 2 A O SA FIE MISTO
marian100 pe 07 Iulie 2013 16:12
hello
Alo
Nisa pentru a vedea profilul dvs. și am interesant să știi mai multe, e-mail meu este (maboumarian80@yahoo.com)
Dumnezeu să vă binecuvânteze
mulțumiri
MARIAN
....................................................................................................................................

hello
Nice to view your profile and am interesting to know you more,my email is(maboumarian80@yahoo.com)
may god bless you
Thanks
MARIAN

clau_ditza091 pe 19 Decembrie 2010 00:57
Nu la fel de reusit ca primul din seria X-Men, dar merge.
Rogue pe 24 Martie 2005 14:40
mie imi place foarte mult filmele cat si desenele cu x-men .sunt cea mai mare fana a acestui film si nu il mai criticati atat.Cui nu-i place sa nu se uite!!!!!!!!!:)
Dragu Badin Mihai pe 28 Ianuarie 2003 00:00
Primul X-men a fost un film senzational. Insa dupa cum stim, la toate filmele, urmatoarele serii au fost mai proaste decat prima parte. Eu sper din tot sufletul sa ma insel. de aceea am votat cu punctajul maxim la acest film.
cosmin742000 pe 11 Martie 2017 09:20
Printre cele mai proaste si inutile filme facute vreodata........
Anutza9818 pe 19 Martie 2012 10:53
film
Bunicel filmul.....actiune......tensiune................si povestea frumoasa
NeaMatache pe 04 Ianuarie 2012 18:18
Un film care te incanta, actiune, efecte speciale, mai mult ca primul ! Genial !
alex_il_fenomeno pe 19 Iunie 2011 12:21
este un film la fel de bun ca si primul , plin de actiune de calitate , de efecte speciale incredibile si de tensiunea specifica unui astfel de film ! toti actorii sunt fabulosi , jucand incredibil , iar povestea este extraordinara ! un film ce nu trebuie ratat !
Luci'S pe 17 Martie 2004 17:00
Faza cu Gene au bagat-o sa placa (impresioneze?) si acelora ca nu stiu desenele. Da-i pacat ma, zau... Pe cine se mai cearta acum cei doi petitori ai ei in X3? Pun pariu ca Wolverine se da la Storm. Oricum, sper la o poveste mai complexa in urmatorul, ca X2 nu m-a dat pe spate la capitolu asta
VIBERS pe 19 aprilie 2014 01:18
Pai vroiai sa vezi o telenovela sau x-men?
Go 1 2