Păreri X2

(2003)

X-Men 2

Radu1711 pe 04 August 2009 09:48
Radu1711
mai frumos decat primul dar se poate si mai mult suspans.frumos film
oze_nel pe 04 Iunie 2003 16:06
Unul dintre personaje, Kurt Wagner, mutanatul negru ca smoala, face toti banii! Filmul e simpaticut, iata o continuare reusita. Io personal vi-l recomand!
pssst pe 30 Iulie 2003 15:51
daca pina si mediatorul nostru este (placut) impresionat, atunci nu imi ramine de facut decit sa-i dau *****.

ave, 2014! you have got a looot of potential. keep going!

fara a ma da pe spate, filmul merita din cel putin 3 puncte de vedere:

1. sfirsitul dramatic ii acentueaza TENTA de film serios, care isi depaseste conditia ingrata de film insiprat dupa benzi desenate - din acest punct de vedere e un succes - vezi noul spiderman, care este A LOT MORE pueril decit desenele animate

2. noile personaje, mult umanizate (bravo!) si mai ales anticipatele/deja facutele schimbari de tabere, care sporesc pitorescul si definesc mult mai bine din punct de vedere psihologic personajele

3. ca si in primul, Ian McKellen este un adversar pe masura lui Patrick Stewart, atit pe ecran, cit si in ceea ce priveste impresia asupra… citeşte

legolas05 pe 28 Martie 2011 20:43
este mai bun ca prima parte......mia placut mult.....merita vazut....nota 9
sarge pe 15 Septembrie 2010 16:04
Cele mai reusite adaptari dupa benzi desenate (toate 3)
Mihai2508 pe 10 Septembrie 2010 17:03
O continuare foarte buna, chiar mai buna decat prima parte, cu efecte speciale frumoase si o poveste buna.
BeNnY pe 17 Martie 2004 20:35
Mi-a placut destul de mult X2! Chiar a fost bine facut... sau cel putin asta din punctul meu de vedere!

Astept cu nerabdare X3

chiba_florin pe 17 Ianuarie 2011 16:40
WoW WoW WoW
nici aceasta parte nu se lasa mai prejos
un film SUUUUUUUUUUUPER

andytimofte94 pe 06 Septembrie 2010 09:50
parca mai reusit decat primul, dar oricum seria X-men este una dintre cele mai bune!
cosmin_kedii pe 07 Februarie 2013 12:57
"X2" este un film rar, care depășeșete pe primul "X Men", cu imagini uimitoare, secvențe violente, dar usor de urmarit și capacitatea sa de a adăuga personaje noi și de a dezvolta propriile lor povești.
GeorgeGeo2011 pe 28 Aprilie 2012 10:17
Mie mi s-a parut mult mai bun decat primul film deoarece are mai multa actiune
MNarcis pe 15 Ianuarie 2012 12:05
O continuare foarte buna (poate chiar peste prima parte) cert este ca acest film este plin de efecte speciale si actiune ,,la tot pasul''. Wolverine si Magneto sunt favoriti mei (all time), iar faza cu Hugh Jackman si cu pisica este de-a dreptul haioasa. O continuare buna care merita vazuta de fanii seriei!
kakapiciu pe 02 August 2011 17:34
Excelenta continuare a filmului X-Men. Actiunea este la fel de buna.
xerses pe 20 Iunie 2011 19:38
Mi-au placut personajele si continuarea povestii.Sunt fan.
margott pe 30 Aprilie 2011 00:34
Mult mai interesant decat primul X-Men. Are unele dintre cele mai bune efecte speciale pe care le-am vazut la un film.
forever_young_ pe 07 Decembrie 2020 17:38
FOARTE BUN !
vazut . revazut ...un film SF foarte bun pe gustul iubitorilor de gen :)))))
goldangel pe 08 August 2017 01:28
Unde pot vedea filmul?Mi se pare cam complicata pagina. :(
AlexandruDragosStegaru pe 24 Ianuarie 2016 15:53
X2
mihai_barbu pe 10 Noiembrie 2015 19:49
frumoasa si continuare. rolul lui wolverine se potriveste pe jackman
omucuvaloare pe 06 Mai 2015 00:10
XxRedBullxX pe 14 Septembrie 2014 03:51
X2 (2003)
Nici aceasta parte nu dezamăgește, chiar aduce cate ceva nou...merita văzut.
radu3455 pe 29 Iulie 2014 11:15
la fel de captivant ca si primul din serie,efectele speciale ca de obicei foarte bine realizate nota 9
Sorin87 pe 29 Mai 2014 20:04
efectele speciale foarte reusite si mai ales povestea care se leaga de prima parte
VIBERS pe 19 Aprilie 2014 01:17
Mai bun ca prima parte
Este unul din putinele filme care sunt mai bune ca prima parte.Sfarsitul dramatic il face mult mai bun.
AndreBlack pe 26 Decembrie 2013 00:21
Mai bun decat prima parte . Merita vazuta toata seria , este incredibila .
Infinity pe 16 Septembrie 2013 21:02
X2 (2003)
Nu toate sequel-urile sunt reusite, dar in cazul seriei X-Men, lucrurile stau cu totul altfel. O continuare foarte buna ce vine cu o poveste captivanta, interesanta, cu destule momente bune. Actiunea este mai intensa si mai prezenta fata de prima parte. Aflam si lucruri noi si in acelasi timp, ne sunt prezentate noi personaje. Efectele nu lipsesc nici ele. Foarte bine realizate. Cu siguranta merita vazut.
Serban-Andrei pe 31 Martie 2013 23:32
Filme ca X-men si X-men 2 rar se mai fac, in comparatie cu ultimul, desi vorbim de un deceniu distanta acesta il surclaseaza cu succes. Parca suntem prea satuli de cum trag refizorii de firul povestii in cazul unor francize precum X-men.
MikkaelWolfganger pe 09 Martie 2013 11:44
Am vrut sa dau 7 ,dar X2 este clar mult mai consistent, spectaculos si inteligent decat primul film caruia i-am dat 7.Filmul are foarte multa actiune, o poveste solida, un scenariu binisor scris(surprinzator pentru un film cu si despre super-eroi),acting foarte bun, niste personaje epice(inca odata remarc awesomeness-ul lui Cyclops, stilul scaunului si chelia lui Xavier ,precum si epicozitatea din replicile lui Magneto).Nota 8.Printre cele mai bune filme cu super-eroi pe care le-am vazut.
anonymous.6229028630c4f pe 25 Octombrie 2012 21:07
Tyybi1 pe 02 Septembrie 2012 16:27
Foarte interesante filmele din aceasta serie. Eu personal vi-l recomand.
deadlord pe 21 August 2012 20:36
Putin mai bun decat primul. Hugh Jackman este exceptional in rolul lui Wolverine.
matew10 pe 23 Mai 2011 14:36
Un SF de exceptie unde toti mutanti se aliaza pentru a lupta impotriva raului comun lacomia de putere si de control al oamenilor. De remarcat puterile noilor veniti ale lui Pyro si a ale unui "Sub-Zero" in devenire; de asemenea relatia telepatica dintre profesor si psihopatul din scaunul cu rotile. In rest avem matricea clasica a filmelor cu super-eroi cu un plus pentru rebelul Jackman si personalitatea complexa , sireata a lui Magnetto Jan Mckellen. Un film cu dedicatie iubitorilor de efecte speciale si sf. ce nu trebuie ratat.
yonutzTM pe 21 Aprilie 2011 16:12
Un film cu actiune si efecte speciale , exact pe gustul meu . Nota 9 .
catasmile17 pe 02 Aprilie 2011 23:42
eu zic ca primele 3 is cele mai bune !!!!!!! restul ..........
oricum acest film este foarte bun !!!!!!

Vorador pe 09 Februarie 2011 22:32
Mult suspans
Foarte putine filme au si continuari bune,acesta este chiar mai bun decat primul, urmat apoi de The Last Stand care este la fel de bun.Trilogia X-men este una dintre preferatele mele,pacat ca nu mi-a placut la fel de mult si Wolverine Origins.
georgel1976 pe 20 Decembrie 2010 09:28
Acest film confirma regula "ban la ban trage", astfel ca si primul film avem cascadorii din plin si efecte speciale spectaculoase.
deea9595 pe 16 Ianuarie 2010 15:53
mishto film cu multa actiune si actori excelenti (mai ales hugh:)
paul2000 pe 07 August 2009 21:16
frumos
Filmul este de exceptie, o continuare foarte buna. Efectele sunt fantastice, povestea la fel. Actori joaca minunat, ca in primul...Sfarsitul este dramatic, dar potrivit...UN FILM CARE NU TREBUIE RATAT!
lauraaa pe 11 Iulie 2009 22:45
mi`a placut cel mai mult partea asta din toate 3... cu toate ca mi se pare ca i se da prea mare importanta lui wolverine..nu neg ca este important dar in desene si cyclops era principal si in prim-plan
FlameOn pe 10 Iulie 2009 16:45
O foarte buna continuare.Am revazut-o azi.O mai vazusem mai demult dar uitasem unele scene.
Efecte speciale foarte bune,putine filme au continuari la fel de bune sau mai bune ca primul film.
Merita vazut.

Cristi Weed pe 23 Mai 2008 15:07
F buna aceasta continuare ! De mult nu s-a mai intamplat asa ceva ... Primul film al unei serii sa fie extraordinar pt ca apoi si continuarea sa ii calce pe urme :| !

Spre exemplu Matrix ... nici Reloaded si nici Revolutions nu s-au ridicat la nivelul primului film ! Blade - blade 2 a fost cam porcarie , pt ca apoi Blade Trinity sa ne lase o impresie buna !

Cea mai buna serie a fost fara indoiala Lord Of The Rings care s-a remarcat prin toate cele 3 parti !

Dragosh02 pe 25 iunie 2009 03:30
astea sunt singurele trilogi pe care le stii ? LOTR e la rang de arta,dupa parerea mea k si "Star Wars" sau "The Goodfather" (la asta deja ma intind eu pe alte plaiuri) ,dar nu are rost sa aduci in discutie astfel de filme intr-o comparatie cu X-man. Seria X-man a fost ok,mi-a placut ,dar atat...nu e ceva de top 10 best movie ever made.
Dan Gerose pe 27 Februarie 2004 19:35
Foarte bine facut ! Efecte de exceptie, dinamism, tot ce vreti ! Mult mai bun decat primul ! Merita vazut !
bernacik beatrice pe 27 Februarie 2004 11:27
a trecut mai bine de un an de cand am vazut filmul.Este intr-adevar un film foarte bun, avand in vedere faptul ca este inspirat din niste benzi desenate.Acum astept sã-l vãd la televizor,deoarece la cinematograf au cam tãiat unele scene.Inainte dea-l vedea la cinematograf mi-era oarecum teamã cã filmul ar putea fi mai slab ca primul(asta dacã e sã ne luam ºi dupã alte czuri,gen Batman sau MATIX=nu mã asteptam sã fie nominalizat laZmeura de AUR)).Acum astept cu nerãbdare X3.mã mai bucurã un singur gând:cã filmul nefiind scos pe piaþã cu mare tam-tam a dat o mai mare credibilitate povrºtii în sine ,dar ºi personajelor.
Vlad Shincarenco pe 03 Iunie 2003 23:07
Este un film BETON:)Mi-a placut foarte mult acest film:)PA!!!!
Rosca-Neranzi Georgiana pe 20 Mai 2003 00:17
Am citit cam toate parerile afisate mai sus si am decis sa-mi spun si eu parerea.
Am asteptat cu nerabdare aparitia filmului si in momentul in care a avut premiera m-am si dus. Ceea ce nu m-am asteptat este ca unul din personajele principale sa moara. A stricat toata magia filmului; a eclipsat toate efectele si chiar subiectul in sine. Am iesit din cinematograf cu impresia ca mai nou sunt in voga filmele la care sfarsitul presupune moartea unui personaj principal ex.: Daredevil, Gladiatorul, etc
Fimul ca realizare este foarte bun si personajele sunt foarte reusite, dar asta nu inseamna ca sunt si prea multe ca sa scapam de ele.
Sfatul meu: duceti-va sa vedeti fimul pentru efecte speciale si asteptati-va sa fiti dezamagiti de sfarsit!

Rosca-Neranzi Teodora pe 19 Mai 2003 23:15
La fel ca si ceilalti fani infocati ai acestui film, urmaresc cu mare placere si desenul animat, din simplul motiv ca intr-un desen se poate realiza mult mai usor o scena de actiune decat intr-un film.
Am vazut filmul si pot spune ca mi-a placut foarte mult, dar mie mi s-a parut putin macabru, referitor la locatiile in care are loc actiunea, luminiatia a fost cam slaba lasandu-ma in intuneric. Dar in rest pot spune ca mi-a placut foarte mult avand un final foarte interesant. Initial toata lumea crede ca Jean a murit cand de fapt se intampla tocmai contrariul, puterile ei sunt, intr-un tarziu eliberate!!!!

Matrix pe 15 Mai 2003 14:42
Este evident draga Cristian cat de prost ai iesit de la film.
Crisan Talpes pe 11 Mai 2003 23:50
Bestial.demential.nu mas fi asteptat.prima oara lam vazut la corso.cei care se simt va rog din suflet sa atentioneze pe cei de la Corso(inca mai ruleaza) ca au taiat scena cu Magneto(cand evadeaza).Noroc ca am fost azi la Mall.Oricum, nimic nu se compara cu Mallul.
Iar filmul...ma intreb cum va fi continuarea.Oricum, X2 a fost pt X1 cum a fost LOTR2 pt LOTR1, sau cum a fost STARWARS2 pt STARWARS1.Adica?
SUPER!!!Genial.faze tari:inceputul, evadarea, caracterele, totul!acuma pe bune, se asepta vreunul dintre voi la un asemenea final???SA evolueze.Ramai prostit.Eu am ramas!

Marius pe 10 Mai 2003 16:20
Sincer sunt dezamagit. Prea multa "iubareala". Prea putina actiune. Mi-a placut mai mult partea 1. Oricum succes cu partea 3 :))
2014 pe 09 Mai 2003 15:13
X-MEN e genul de film care nu poate fi privit dintr-un singur punct de vedere. Ca "film si punct", nu e genul care sa te dea pe spate, care sa te impresioneze, care sa se vrea vazut de mai multe ori si in nici un caz nu e genul care sa spuna mare lucru cand faci the aftermath (da, exista acea idee a tolerantei, a drepturilor pe care le are orice om, care se regaseste pe tot parcursul filmului, dar nimic altceva). Dpdv al unui film care a fost facut dupa niste benizi desenate + desene animate, este intr-adevar destul de bun. E bine ca personajele, actiunea si toate cele sunt trecute intr-adevar in registru cotidian, normal, lucru mai bine realizat decat in primul film. Nu sunt fana a genului dar, facand o comparatie cat se poate de sincera, cred ca merita laudat pentru faptul ca este mai bun decat altele of its kind, cu distributie si regizori net superiori si lansate cu infinit mai mare… citeşte